Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Brockey által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (205)Időben csökkenő Időben csökkenő
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2012.10.03. 15:42
Van egy G jelű ülőslift a térképen szaggatott vonallal. Erről tud valaki valamit, hogy mikor épülhet meg? A grebenzeni honlap térképén (már?) nincs rajta, ez jelent valamit? (Mármint hogy a korábbi projektet törölték?)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2012.10.02. 16:10
Ez felnőtteknek is ingyenes, vagy csak a gyerekek részére?

A síterep leírása szerint "Télen a legkisebbeket két ingyenesen használható gyermekfelvonó várja."
Előzmény: (KovJózsi 140568)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2012.03.10. 18:51
Hideg volt. Viszont tökéletes 0m-es pályaszállásunk volt. Szívesen visszamennék oda is.
https://sielok.hu/siterepek/ertekeles/user/1961122274/

Képeket nem ígérek, mert abban gyenge vagyok (a rendszerezésükben). Beszámoló jönni fog. Nem tudom, de én előre jobban szeretem olvasgatni a beszámolókat, utólag már kicsit mazochizmus (legalábbis nekem). Ősszel szeretek visszajönni ide, szezon előtt. A bajom az, hogy január 20-ig csak csorgatom a nyálamat, akkor szokott lenni a szezon 1. síelése. Ilyenkor meg kicsit furcsa, hogy itthon csicseregnek a madarak, tavasz van, mi meg megyünk síelni:-) De már nagyon várom.
Előzmény: (coolman 137061)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2012.03.08. 15:15
Köszönöm mindkettőtöknek az infókat. Én is várom már, pedig voltam már idén többször is síelni. Csak a hideg idő tartson még ki egy kicsit, bár nem hiszem, hogy 1800-2000m felett gond lenne. Legalábbis eddig március végén mindig ez volt a helyzet. Az az igazság, hogy Valmeiniert én már tavaly kinéztem, de haverokkal Val Cenis lett a befutó, családdal pedig La Norma. Nagyon kíváncsi vagyok rá, tetszik a síterület a térképen, elég magasan van, sok pálya van és a pályaszállás tényleg az (legalábbis remélem). (Nagyon pályázok arra, hogy jövő január és március végén visszatérhetünk ide.)
A combe orsieres-nek kellene még majd menni (most pl. épp zárva van a Grand Plateau tányérossal együtt, de ha jól látom, köd vagy hóesés miatt), hogy vissza tudjunk síelni a középső részről (az alsó oldalról nekem macerásabbnak tűnik a visszajutás). Ha megjöttünk, majd írok egy beszámolót.

Köszönöm a jókívánságokat, minden jót nektek.

Üdv:

Brockey
Előzmény: (ede75 136861)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2012.03.07. 17:50
Most látom a webkamerán, hogy 17:50-kor még jár és embereket szállít a Pre Aynard lift. Azt olvastam valahol, hogy 17:30-ig megy. Ez királyság!
Vagy esti sízés van? Világító kandellábereket látok a szlalompálya mellett.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2012.03.07. 17:33
Szia cool!

Köszi a választ és a tanácsokat.
Csak azért gondoltam a szombati csúszásra, hogy a kislány tanításánál már ennyivel is előrébb lennénk, azt az 1-2 órát már nem a vasárnapból kellene elvennünk. (Tavaly La Normán 12 körül átvehettük a szállást, de nem lehetett síelni, így elkezdtünk inni:-)) És ugye 6napos a síbérlet, ami alapból vas-péntek között érvényes. A kérdés, hogy erre a házak közötti bébipályára ráengednek-e minket már szombaton is érvényes síbérlet nélkül?
A központi rövidebb alatt az ülős Pre Aynard-ot érted (a szlalompálya mellettit)?

Üdv:

Brockey
Előzmény: (coolman 136791)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2012.03.07. 15:09
Ede75!

Köszönöm a beszámolót, nagyon érdekes és főleg részletes volt. (Coolman-nek is köszi) Mi 03.24-én megyünk egy hétre a Les Hauts de Valmeinier-be, ez a Vermont-tól szerintem 50-100 m-re van még feljebb, 1850 m-en. Tehát pont azt a részt vesézted ki alaposan, amin majd mi is nagyrészt fogunk síelni.
Pár kérdés:
Az érkezés napján nem lehet már véletlenül síelni? (Tavaly Val Cenis-ben lehetett) A szállásunk mellett van egy bébipálya varázszsőnyeggel, legalább ezt meg szeretnénk nézni szombaton, mert lesz egy 0km-es kezdő, 7éves kislányunk.
Neki melyik pályákat javasolnátok a valmeinier-i oldalon? Van egy Casses nevű az alján, azzal gondoltam neki kezdeni. Ha ott már megy neki, melyikre menjünk vele?

Előre is köszönöm.
Előzmény: (ede75 136691)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2012.01.05. 10:29
Az oldal szerkesztőinek írnám, hogy javítani kellene az utolsó havazás időpontját, 1 hónappal el van csúszva. Tegnap 2011.12.04. volt, ma 2011.12.05. Gondolom ezek 01.04 és 01.05 lennének.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.12.23. 09:02
Már narancssárga az orsieres, azaz hamarosan nyitják.
Ennyi hóval biztos jót fogtok síelni. Aztán ha hazajöttetek, kérnék egy beszámolót.

Kellemes ünnepeket mindenkinek!
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.12.20. 16:55
Turbogabor, köszönöm!

Bár mi csak március végén megyünk, de én is ilyent kerestem. Viszont olyan béna a valmeinier.com, még egy normális hójelentést sem lehet találni rajta.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: Val Cenis
2011.12.15. 19:32
Ízlések és pofonok. Mi ketten úgy gondolkodunk, hogy a kényelmesebb, gyorsabb utazásért inkább kifizetünk kicsivel (ez is relatív) többet, Bélapó meg gondolom még sokan mások viszont nem. Alternatívaként viszont én is megvizsgáltam, de eddig elvetettem. Sőt tavaly még én beszéltem le a többieket a 8-as út-A2-olasz útvonalról a szlovén irányra. Meg attól is függ, hogy ki honnan indul. Bp-ről könnyebb elindulni az M1 irányba, de Siófokról én semmiképpen nem mennék arra. Max. Alsó-Ausztria céllal. Már Felső-Ausztriába is kényelmesebb a szlovén-Graz-A9 útvonal.
Előzmény: (Ron87 127211)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: La Norma
2011.12.15. 14:19
Az ott dolgozókkal nem volt gond, a pályák kiválóak voltak. Ha mindenképpen negatívumot akarnék mondani, akkor az az, hogy a szállásunktól 100-150 métert kellett gyalogolni a pályáig. De mivel a gyerekek már elég nagyok, nem kell helyettük vinni a léceiket és a botjaikat, így ezzel sem volt nagy probléma.
Ahol eddig jártam síelni, azok közül Heiligenbluthoz tudnám hasonlítani. Hasonló pályamennyiség, hasonló elosztás (2 oldal), hasonló szintkülönbség. A különbség annyi, hogy HB nagyon modern liftekkel rendelkezik (a jobboldali felső csákányost kivéve), míg LN régiekkel. HB-on nem lehet átcsúszni az egyik oldalról a másikra, egy hegy gyomrában közlekedő lift visz oda-vissza. Illetve hogy HB-on nincs igazi kezdőpálya.
Előzmény: (Bélapó 127179)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: La Norma
2011.12.15. 01:07
Habár nincs az irodák ajánlatában La Norma, nem tudom kihagyni, hogy ne írjak a 2011 március végi családi síelésünkről (2 család: 4 felnőtt + 3 gyerek). Ugyanis talán nem túlzok, ha azt írom, hogy 16 éves sípályafutásom egyik legjobb (ha nem a legjobb) hetét töltöttük itt el. A titka pedig abban rejlik szerintem, hogy kevesen voltak. Az egész hét alatt egy felvonónál sem volt 10-20 másodpercesnél nagyobb sor. Talán a kabinos aljánál egyik reggel 9 körül kellett várni 2 percet. Ennyi.
Valamelyik nap du. fél 4-4 körül a jobb oldali felső piros pálya (perdrix) 50 méteres szélső szakaszán egy félméteres ratraknyomot is találtam, amit gyorsan el is tüntettünk.

2 alternatíva áll rendelkezésre a nap elején: ülőssel a bal oldalra, kabinossal a jobb oldalra juthatunk fel. Ennek nem kell végleges döntésnek lenni, mert a jobb oldalról 2 helyen, a balról 1 helyen át tudunk csúszni a másik oldalra. Kezdők esetében: bal oldalon ülős lift (St. Joseph) melletti, jobb oldalon tányéros (Combe) melletti zöld pályán lehet tanulgatni. Ez utóbbiról át lehet csúszni egy csiga-jellegű zöldön bal oldalra, a másikról viszont csak a nagy liftek használatával, amit kezdőknek nem javasolnék. Bal oldalt a St Joseph és az Arlette mellett van egy Granges nevű tányéros, ami egy 2-szerakkora kék pályát kínál annak, aki megunta a rövidke zöldet. Ennek a tetejébe csatlakozik felülről az Arcosses buckás fekete, ami nagyon meredek és nagyon buckás és nem túl széles. A gyerekekkel egyszer lejöttünk rajta (ők akarták), de nagyon fárasztó, számomra nem volt túl élvezetes.
És a lényeg: a piros pályák. Bal oldalon az Arlette és Clot ülősliftek melletti ugyanilyen nevet viselő pályák kiválóak. Széles, hosszú, nagyon jó esésű, az alsó fele erdőben található. A jobb oldalon a Carellet és Norma ülősliftek melletti Norma 2(ez normál fekete, széles, nagyon jó)-1-Perdrix-Carellet pályák szintén nagyon hosszúak, szélesek és nagyon jókat lehetett döngetni rajtuk.
Ezen oldal folytatása a Forét nevű piros pálya, ami levisz a völgyállomáshoz. Ez is nagyon jó, hosszú, széles, a tetejétől az aljáig nagyon nagy élmény az 1300-1400 m szintkülönbséget élvezni, viszont ez nagyon olvadt. Reggel még 11-12-ig használható volt, később már csak egyszer, a nap befejezésekor mentünk rajta és ekkor már elég buckás is volt. A többi viszont du. 5-ig (ezt szeretem a franciáknál, hogy akár fél6-ig lehet síelni) nagyon jó állapotban volt, nem olvadt.
(Mivel lehetőség volt rá, átmentünk Orelle-be és onnan csatlakoztunk be Val Thorens síterepébe. A saját topikjában részletesebben írtam arról a napunkról, a lényeg, hogy úgy menekültünk vissza La Norma nyugalmába.)
Egyszóval nincs túl sok pálya, a liftek sem újak, talán az egyik jobb oldali az, de nincs tömeg, és a pályákat jól megcsinálják.
Aki megelégszik 2 db nagyon hosszú, nagyon széles, jó esésű piros pályával, és nyugis, erdős, kicsike (és olcsó) helyre vágyik, annak melegen tudom ajánlani ezt a helyet. Remélem, egyszer (vagy többször) még visszatérhetek ide.
Ja és hogy megválaszoljam a saját kérdésemet: nincs ingyenes wifi, és nem volt nyitva a Repose nevű alsó bal oldali ülőslift alatti Chalets piros pálya, így jobbról a fentebb említett Forét (piros) vagy balról a St. Anne (zöld Escargot, azaz csiga) pályákon lehetett visszatérni az aljába. Ez utóbbin ebédidőben találtunk egy padot és kajálás közben férfiúi felsőtestemet meztelenre vetkőztetve süttettem a hasam a napsütésben, nagyon király volt.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: Val Cenis
2011.12.14. 23:32
Én is leírom a tavalyi Siófok-La Norma (1100km) utamat, előszedtem az xls táblát. Illetve idei, csak márciusi. 270 körüli € árfolyam és 330-336 (Szlovénia)-357 (Francia)-384 (Magyar) Ft/l dieselárral. Chrysler Grand Voyager 7 fős telepakolva, tetőbox-szal és 7 személlyel (4 felnőtt + 3 gyerek), 110 km/h-ás átlag, 8,85 l/100km fogyasztás.
Szlovénia 30€ 8eFt
Olaszország 47,4€*2=94,8€ 25,5eFt
Frejus alagút 45,9€ 12,5eFt
Nem tudom, hogy Franciába mire jött ki a 2eFt, mert ott nem kell sztráda (legalábbis Val Cenis-be és La Normára)
tehát útdíj összesen 46eFt + üzemanyag 68eFt = összesen 114eFt
1 főre 16.300 Ft.
Hát ez idén több lesz, még nem számoltam, mennyivel.

Én kb. 20-25eFt-tal olcsóbbnak számoltam az északibb utat, de akkor nekem Siófokról a 8-as úton 200 km-t vagy Győr felé a 81-vagy 82-es úton 120 km-t kellene megtennem egy irányba. Ez visszafelé a végén számomra nem éppen kívánatos. Sokkal kényelmesebb egyből (és végig) sztrádán menni. Én még nem vagyok nyugdíjas, de hamarosan 40 leszek és egyre kényelmesebb. Nameg ha több főre oszlik, akkor már csak pár eFt a különbség.
Januárban Val Cenisben 129eFt-ra jött ki (volt pár váratlan pluszkiadás, volt benne Szfvár-Siófok oda-vissza, Val Cenis kicsit messzebb is van, plusz jobban nyomtuk neki, így 10 literre jött ki a fogyi) és csak 4,5-en voltunk (egy srác megsérült, ő repülővel jött vissza), így 1 főre 29eFt lett.
Még annyit, hogy az olaszoknál márciusban nem tankoltunk, mert januárban megjártuk. Szlovénoknál olcsó a tankolás, így ott tankoltunk az elején (Pince) meg a végén (Sempas), aztán hazafelé Modaneban (Fro) tele, ez kitartott a szlovén Lukovicáig (ez is a magyar határ közelében van, Pince környékén, ha jól emlékszem) és itthon. Ja és benne volt egy orelle-i út is a franciáknál.
Előzmény: (Ron87 127066)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: Val Cenis
2011.11.20. 10:53
A 7napos Frejus alagút díj idén 45,90 euró volt, és a belépéstől számított 7. napon 23:59-ig érvényes, tehát tulajdonképpen majdnem 8napos.
GYT kolléga igen figyelemre méltó írását egészíteném ki egy pár dologgal.
Mi 2011 január végén voltunk itt egy hetet. A szállásunk a Les Valmont de Cenis apartmanházban volt, Lanslebourg-ban, ami a középső település. Tökéletes pályaszállás uszodával a Csiga (escargot) pálya alján, a 3 db ülős (2 6os és 1 4es) lift alsó állomása felett 100 m-re. Nagyon jó helyen van, mert innen el lehet indulni Termignon felé is, meg a másik irányba is, és visszajutni is könnyebb ide akármelyik oldalról.
A 6osülős Ramasse felvonó tetejétől balra indulva érhetőek el a Lanslevillard feletti pályák (ez a pályák nagy többségét jelenti ezen az oldalon meg az egész síterületen is). Ezekről csak annyit, hogy sok, széles, általában piros hosszú pálya ülős liftekkel kombinálva, egyszóval nagyon élvezetes. Azért nem írom, hogy 1400-2800 között, mert az alsó pályák itt mindenhol zöldek (kezdők Mekkája, nekik L'villard az ideális pályaszállás), így a felső 2/3 részét síeltük be (kb. 1700-1800-tól 2800-ig). Az egyik kedvencem a 6fős Arcelle lift (a pályarendszer legszélén, bal oldalon a középső lift) alatti erdei piros pálya volt (ha jól emlékszem ugyanilyen névvel), 2500-ról 1700-ig ment, jókat lehetett döngetni rajta. A másik eggyel mellette egy kis csákányos felvonó melletti Femme nevű 4-500 m hosszú pálya, ami nem túl hosszú, de nagyon jó esése van, erre jártunkkor sose hagytam ki, sőt még a csákányos felvonóval is mentem párat.
A másik különlegesség is egy csákányos felvonóval közelíthető meg. A L'bourgból induló Ramasse feletti Mont Cenis-ről van szó, aminek 2300m-ről van egy jobbra induló része (Goulet), ezt egyszer ki kell próbálni minden haladó síelőnek (kezdőknek azért kicsit erős). Szép időben nagyon szép kilátás nyílik a tóra. Innen egy kis Buffa nevű tányéros felvonózás után elérünk egy hüttéhez, mellette volt egy hókunyhó (úgy kellett bemászni térdenállva), benne karácsonyfával és egy kis ablakkal, amelyen át rendelni lehet a hüttéből (nem kell, mi is csak megnéztük belülről, aztán kimásztunk). Innentől amit lehet bele kell adni, mert még úgyis sífutás következik (ezért csak egyszer kell ezt az útvonalat kipróbálni) egészen a husky-telepig. Na nekem ez volt még egy nagy élmény, kb. 50 husky él itt. Reggel 9-10 körül jártam erre, épp akkor indult egy husky túra, akkor fogták be a kutyákat, kb. 8-10-et egy 2 gyerekes francia családnak.
Egy problémánk volt, a hideg idő. Kb. -15 fok lehetett a felső szakaszokon, és hát ez nem csinál túl jó kedvet 9-17-ig. Fel voltunk öltözve, volt laposüvegünk is, de fáztunk. Ekkor jött az ötlet, hogy nézzük meg a termignon-i oldalt. Sokkal melegebb volt ez a rész (10 fokkal legalább), nagyon kevesen voltak. Az utolsó 2 napot végig itt síeltük, nagyon jó volt. 2400-2500-ről indul a teteje, de aki nem akar csákányos liftezni, az is 2100-ról indul, és 1300m az alja, 2 ülős lift van közötte. A kedvencem a középső piros Bois des Coqs (kakasok erdeje) volt, széles, hosszú, nagyon jó esésű, kiváló minőségű pálya, bárcsak mindig ilyen pályán kellene síelnem. Egy régebbi, lassabb 4üléses tartozik hozzá, a lenti újabb és gyorsabb, ezért is mentünk le az aljáig, ha volt kedvünk 2 lifthez.
A hideghez tartozik még, hogy régóta nem esett a hó, ezért voltak kemény, jeges pályák (főleg a szállásunk mellett leérkező piros ramasse-madeleine-sablons, ami egyébként szintén nagyon jó pálya lett volna), de itt is a termignoni részen a melegebb éghajlata és a kevesebb síelő miatt ez nem volt tapasztalható. Volt egy sztorink is, ami feldobta a napunkat. A termignoni Bois des coqs alján még a lift előtt picivel megálltunk, hogy bevárjuk egymást, erre jött 4-5 lengyel fiatal síelő, akik a pálya túloldalán álltak meg, 2 csaj elkezdett levetkőzni, felülről egy melltartóig, a sínadrágot nem levéve és fényképezkedtek. Mi először köpni-nyelni nem tudtunk, aztán odamentünk mi is fényképezkedni velük (megengedték) és megkínáltuk egymást a laposüvegekből. Az egyik lengyel srác azt is el tudta mondani, hogy lengyel-magyar 2 jóbarát. Szóval ilyen meleg volt ezen az oldalon.
Egyszóval jó pályarendszer, szívesen visszamennék, de 0--10 fok között.
Előzmény: (netexp 124036)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: Kesztyű
2011.10.24. 14:27
ozsi és Lackó, köszönöm a javaslataitokat, akkor ilyen Goretex irányba nézelődök tovább. Ha tudnátok üzletet vagy netes áruházat, linket javasolni, megköszönném. De már eddig is sokat segítettetek.
Előzmény: (Lackó 122598)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: Kesztyű
2011.10.24. 09:52
Nekem is tudnátok valamilyen kesztyűt ajánlani? Az én kezem (pontosabban az ujjaim végei), meg a fülem meg az orrom szoktak fázni (a fülemre a sísisak tökéletes megoldás, az orrtyűt meg még nem találták fel:-)).
Tavaly Val Cenis-ben kb. -15 fokban határoztam el, hogy idei szezonra beszerzek valamit ez ellen. Síelés közben meg kabinos felvonón nem gáz, de ha megállok, ill. főként az ülős nembuborékoson tavaly úgy éreztem, hogy lefagynak az ujjaim. Az 5ujjas kesztyűben próbáltam ökölbe szorítani (mármint csak az ujjaimat egymáshoz, a kesztyű 5 ujjából visszahúzva), de kínszenvedés volt. Kb. -5 fok alatt kezdek el szenvedni vele.

Még annyi, hogy 2 síkesztyűm van, mindegyik 2réteges, az egyikből kivehető a belső réteg. Tavaly ezt a belső réteget tettem bele a másik 2rétegesbe, és így volt egy kicsit elviselhetőbb a hideg, de messze nem volt tökéletes. Mondjuk, tényleg nagyon hideg volt.
Ez egyébként erről jutott az eszembe:
http://www.atomiclub.hu/index.php?content2=termek_kiir&termek_id=1572112517&page=3&szint1=T%C3%89L&szint2=++S%C3%8DRUH%C3%81K&szint3=KESZTY%C5%B0K&szint4=&termek_neve=REUSCH%20KINETIC%20EVENT%203in1%20S%C3%8DKESZTY%C5%B0&list=termekek_listaz&search=&brand=&rendez=&price_from=&price_to=&szin_keres=&meret_keres=&t_keres=&csoport1=&csoport2=&csoport3=#
"EGYBEN HASZNÁLVA A LEGEXTRÉMEBB HIDEG SEM JELENTHET PROBLÉMÁT." Ezt el lehet hinni? Mert megveszem 22 eFt-ért, de akkor nekem tényleg jó legyen.
A Primaloft bélés tényleg jó meleg? Akinek ilyen bélése van, attól megköszönnék pár soros véleményt.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: La Norma
2011.10.24. 09:14
Vajon miért maradt ki az összes idei síkatalógusból és majdnem az összes internetes utazásszervezői kínálatból La Norma? Tavaly március végén nagyon jót síeltünk itt, és szívesen visszatérnék még ide.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.10.24. 08:48
Mi is beneveztünk ide március 24-31. között. Valmeinier 1800-on lesz a szállásunk, a Les Hauts de Valmeinier.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.