Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Krechl által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (343)Időben csökkenő Időben csökkenő
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2019.03.19. 12:13
Olyan messzire még nem merészkedtem, de látatlanban is azt mondom, hogy jobban jársz.
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2019.03.19. 10:22
Szia!
Nem akarlak elkeseríteni, de mi másodjára futottunk neki márciusban, 12 év különbséggel. A csalódás ugyanakkora volt mindkét alkalommal. A magassága vonzott, de melléfogtunk, mert mire elértük az igazán magasan fekvő pályákat, már eltelt a fél nap, tülekedéssel, és a kásás hóban csetlő-botló emberek kerülgetésével. A pályák délre teljesen széttúrva, mivel a többnyire nem északi fekvésűek. Házigazdánk elmondása szerint, csak Karácsony előtt érdemes ide látogatni, ha síelni szeretnénk. Az év egyéb időszakában tömegnyomor, tele tapló holland és német turistákkal. Persze, volt néhány nagyhangú honfitárs is :D
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2019.03.06. 12:54
Szia!

hasonló cipőben járok. Gondolom, csak álló helyzetben párásodik, amikor nem áramlik a szellőzőkön a levegő. Le kell venni a síszemüveget, amint megáll a gyerek. Sajnos a lencse vastagsága miatt, nehezebben reagál az optikai lencse a hőmérséklet változásra, ezért előbb azon jelenik meg a pára.
Előzmény: (joce29 205226)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
Topik: Niederalpl
2019.03.03. 08:36
Február 23-án kiugrottunk egy napra csúszni. A tömeget kerülendő, és a jelentős hómennyiség miatt választottuk Niederalpl-t. A környezet gyönyörű, és klasszak a családi pályái. Szombat ellenére nem kellett egyszer sem állnunk a liftnél, és folyamatosan pöröghettünk. De a pályák rövidek, a lift pedig kinti viszonylatban lassú. Haladó síelőknek nem ajánlom, csak a miénkhez hasonló kényszerhelyzetben. A síelésélmény, a tájat leszámítva, kb. egy Eplényi hétköznappal volt egyenértékű. Jellemző, hogy 72 kört mentünk kényelmesen, beszélgetve, szünetekkel.
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2019.03.03. 08:19
Érdemes lenne kiegészítened az időjárási viszonyokkal a véleményed, mert elég extrém viszonyok között jártatok ott. Normál időjárás esetén, csak a liftek sebességére igaz, amit írsz.
Nagy előnye a terepnek a tömegmentesség, ami sem Katschberg-Aineckről, sem Obertauernről nem mondható el.
Előzmény: (CsapiDani 205170)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2019.02.27. 21:33
Éppen múlt szombaton jártam így. A lécet magamnak éleztem, és amíg erővel bírtam és élen vezettem, harapott minden kanyarban. élmény volt siklani. A baj akkor kezdődött, amikor elfogyott az erő a meredeken, és ijedtemben forgatni próbáltam. Terheléstől függetlenül, hol egyik, hol másik indult önálló útra, de volt, hogy mindkét léc önállósult. Ez csakis jeges pályán fordul elő. Délutánra kicsit felkaparták a jeget, úgy már nem okozott gondot.
Előzmény: (fezso6 205127)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2019.02.06. 12:39
Szia!
ha kidörzsölődik, mozog a bakancsban a lábad. lehet, hogy kényelmes, de nem tart fixen. A talpbetét biztosan megoldja, addig is javaslom, hogy az érzékeny résznél ragaszd le széles, fényes ragtapasszal. Gabócától tanultam. Nekem bevált :)

Ja, és érdemes a nap előrehaladtával utánahúzni a bakancsot. Akár többször is, amíg fog, de még nem zsibbad a lábad.
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2018.12.22. 11:22
Mielőtt rohannál bakancsot cserélni, menj el egy oktatóhoz! Ne sajnálj energiát fektetni a síelésbe, nagyobb lesz az élvezet!
Egyetlen fő hibád van (az összes többi ennek a következménye), hogy azt hiszed, félgőzzel is megy. A síelés sem megy félgőzzel.
Elindítottam a videót és az első gondolatom az volt, hogy a meredeken véged van. Igazam volt. A meredekebb szakaszra érve, forgatsz és flatterolsz (élen csúsztatsz, fékezel), hogy ne gyorsulj be. Ha jól terhelnél, erre nem lenne szükséged, és rájönnél, hogy a bakancsod sem feltétlenül puha. Sőt, ha mélyebben ülnél, és előreterhelnél, a karjaidat is meg kellene emelned, hogy ne akadjanak el folyton. Sok sikert!
Előzmény: (aronsl 202591)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2018.11.07. 11:23
Gabóca,
A nagyobb rádiuszú lécekkel csak ritkábban kell kanyarodni, de a nagyobb sebesség miatt nagyobb erőt is igényel, különben elszállsz. Szerencsédre, fogalmad nincs, milyen az, amikor az erőnlét hiánya elveszi az élvezetet ;)

Pár éve ugyanezt firtattam én is, és a megoldás a két léc. Kell a dinamikus SL, vagy SC léc, és délutánra megteszi egy nagyobb rádiuszú, hosszabb és szélesebb léc. A puhább léc nem megoldás. Azzal csak szenvednél.
Előzmény: (gaboca 201736)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2018.02.05. 13:23
Általában első nap déltől érvényesek, de mivel itt nincs feltüntetve érvényesség, lehet, hogy Te döntheted el. Kezdhetsz első nap délben és másnap teljes nap, vagy első nap teljes és másnap fél. Vásárláskor kérdezz rá, vagy írj nekik! Gyorsan szoktak válaszolni.
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
Topik: Síkötés
2018.01.10. 18:28
Szia!
Miért baj, ha a fék is rajta marad?
Azért a szökevény pánt elég veszélyes. Rossz emlékeim vannak róla, még a fékek elterjedését megelőző időkből. Bukásnál rántod a lécet magaddal, és csak a szerencséden múlik, hova csapódik. Persze, tudom, hogy a fék mélyhóban semmit sem ér.
Szerintem bármilyen kötést lehet rá szerelni. Ha csak a sablon szerint lehetne fúrni, akkor eleve kötéssel kínálnák.
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.02.17. 21:03
PAL az európai, NTSC az amerikai szabvány, de a mai tévék mindkettővel elboldogulnak. Számítógépnek mindegy, csak ha szerkeszted, tudd, miben rögzítettél!
Előzmény: (Lackó 194239)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.02.16. 22:47
Szia Lackó!
Itt egy video az idei 3 legjobbnak ítélt ingyenes vágó szoftverről. Egész komolynak tűnnek.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


1920x1080/60fps-nél jobb minőséget nem érdemes rögzítened, sőt a mozifilmek 24fps-sel mennek, a tévéműsorok európában 25 képkockával másodpercenként, szóval a 30 fps is bőven elég, hacsak nem akarsz elemzés céljából lassítani, mert akkor a magasabb másodpercenkénti képkockák száma, jobb lassítást eredményez. A 4K egy körömnyi érzékelő lapkával rendelkező sportkameránál inkább csak marketing, nem erőltetném.
A mov-ot mp4-gyel nem lehet összevetni, mivel ezek csak konténerek, és lehet azonos tömörítésű tartalom bennük. Azt érdemes tudni, hogy a kisebb fájlméretet nagyobb tömörítéssel lehet elérni, ami a minőség és az akkumulátor róvására megy. Hamarabb lemerül az akku, ha jobban igénybe veszed. Az optimumot ki kell tapasztalni. Ha szerkeszteni szeretnéd, azzal is számolj, hogy ha kicsomagolod, megvágod majd visszacsomagolod, az is minőségromlással jár.
Remélem, segítettem :)
Előzmény: (Lackó 194202)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.02.12. 15:54
Egyetértek. Az egynapos ajánlás igencsak felszínes összegzése a terepnek. Az kétségtelen, hogy elsődlegesen freeride paradicsom, de a pályákat sem kell lebecsülni. Habár nincsenek sokkilóméteres pályái, de kellőn változatosak.
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.02.01. 16:30
Szabad tudni, mitől nem lehetett síelni? Mert az pont lemaradt :(
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.02.01. 15:02
Nem a léc ellenébe mondom, de ne tévesszen meg, hogy a mostani hidegben a buckák nem állnak össze. Sokkal könnyebb átmenni rajtuk. Ideális a hó minősége. Ilyen havon szinte minden komolyabb léc jól boldogul.
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.01.24. 16:23
Köszi, Jóska!
Az utolsó mondatban ott vannak az érvek :)
Ki fogom próbálni, és egyre biztosabb, hogy a két lécpáros síelés lesz a megoldás.
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.01.23. 19:08
Mindekinek nagyon köszönöm a segítséget!
Megpróbálkozom RC lécek bérlésével. Hátha megtetszik :)
Legrosszabb esetben két pár lécet fogok használni. Délutánra öregurasra váltok.
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.01.23. 18:24
köszi, Gabóca!
A gyerekekkel kellene lépést tartanom, így a "kifújom magam" kiesett, mert szemérmetlenül leköröznek. Ha nagyobb ívekben megyek, kevésbé fáradok el, viszont nagyobb a sebességem, amit nem annyira szeretek. Öregszem és óvatosabb vagyok.
Allmountain, vagy GS felé kacsintsak?
Előzmény: (gaboca 193162)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.01.23. 18:09
Köszönöm! Ezek az úgynevezettt allmountain lécek?
Abból a kategóriából mi az, amivel érdemes kezdeni?
A nagyobb rádiuszú léccel lehet rövidlendülettel menni?

Nem kétlem, hogy egy okatató tudna csiszolni rajtam, de a problémám nem oldaná meg, az egészen biztos.
Előzmény: (jóska63 193155)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.