Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

HPali által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (122)Időben csökkenő Időben csökkenő
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2022.01.09. 21:57
Bérletvásárlásnál kérik az oltási igazolványt, lecsippantják a QR kódot.
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2021.12.28. 17:06
Határon volt macera?
Előzmény: (cdl 213730)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2021.12.13. 22:46
A QR kód az utolsó oltás QR kódját jelenti?
2 Sputnik + 1 Pfizer miatt érdekel (feleségemnek olyanja van), mennyire lehet necces, nem teljesen tiszta, azt azért fogadják el, mert nem érdekli őket az első kettő vagy tényleg teljesen elfogadott.
Előzmény: (Varghasz 213199)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2015.02.10. 14:23
Ha a szerencsétlen cseh nem bukik a cél előtt akkorát, akkor pont ez lett volna a helyzet, Hirscher indulhatott volna Jansrud után... Tényleg piszok mázlija volt.
Előzmény: (Kis Kovi 180097)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
Topik: Visegrád
2015.01.11. 15:16
Hát ebből esti sízés sem lesz, ezt jól bebuktuk. :-(
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2015.01.08. 08:53
Vasárnap mennyien szoktak lenni? (Bár az időjárás nem lesz valami túl jó most hétvégén.)

Mondjuk ez nekem nem lesz valami nagy üzlet, úgymond családtag okítgatása. :-)
Előzmény: (Lackó 177296)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2015.01.08. 08:50
Köszönöm! :-)
Előzmény: (minerel 177307)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2015.01.07. 15:04
Köszönöm az egybehangzó válaszokat! :-)
Gondoltam Visegrádra, csak még webkamerák alapján sem voltam száz százalékig biztos benne, igen jól jött a megerősítés.

Azt majd meglátjuk mikor tudunk kimenni...
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2015.01.07. 11:16
Most én keresek:
- full kezdővel - felvonózni még nem fog, az nem fontos;
- nem túl messze Budapesttől;
- lehessen felszerelést kölcsönözni;
- az itt felmerülő szokásos igény: nagyon enyhe, rövid lejtő, aminek a végén magától is lelassul, megáll. A helyi síiskola területén kívül. :-)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2014.09.22. 15:50
Amikor egyedül utazom vagy én vagyok a "kormányos", azaz aki később száll ki, megvárom, amíg a másik kilép és meghúzom a csákányt és meg is csavarom 90 fokkal, úgy engedem el, így függőlegesen repül el és nincs sok esélye beleakadni bármibe.
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
Topik: Freeride
2014.05.07. 16:36
Egy kétórás magánóra egy osztrák síiskolában ennyibe kerül.
Szóval nem, nem sok ennél határozottan magasabb szintű szaktudást (és így sokkal több tanfolyamot, vizsgát) igénylő szolgáltatásnál.

Persze ha a magyar fizetések felől nézzük, akkor sok, csak ezzel nem tudnak mit kezdeni.
Előzmény: (golo 172458)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2014.01.29. 16:45
Próbáljuk meg: :-)

Ami zavaró lehet, hogy többnyire kompressziós lendületet síel - mély tehermentesítést -, az ellazulási fázis helyett hasizomból behúzza a lábát - esetleg csak beengedi, majd ebből a lendületből rányújt. Előnye, hogy az ív két széle közelebb lehet, szűkebb sávban lehet haladni, rövidebb idő alatt követhetik egymást az ívek (illetve a terep egyenetlenségeire kevésbé érzékeny így a síelő, bár ezeken a felvételeken túl sok egyenetlenség nincs). Ezeknél alapvetően nem látok problémát - oké, a lába állása alapján a tehelés nincs teljesen rendben -, nem rotál rá, a keze is inkább stanglielütésre jön fel - illetve nem tudok róla annyit, hogy meg tudjam állapítani: nem kaptam a kompresszióról logikus, teljesen tiszta képet a tanulmányaim alatt. Van egy olyan gyanum, hogy a mozgásszerkezetésnek a kielemzése még várat magára... (A tippem, hogy az ellazulásos beengedés a jobb megoldás, mint a hasizomból berántás.)

1:02 és 1:16 közötti részen van egy felső tehermentesítéses szabad síelés (persze pont ezt nem szemből vették). Itt a kikormányzás végén még ráhúz kicsit a kézlendítéssel - enyhén rárotál egész testtel, nagyobb élszöget kap és így az élváltás el tud indulni. Tipikusan az, amikor nincs elég sebessége, lendülete az élváltáshoz és valahogy el kell indítania, de annál jobb síelő, hogy egy erős válrántással leleplezze magát, ő ezt a ravasz módszert választotta. Korcsolyázásban elég gyakori ez a típusú lendületvétel.
Előzmény: (vanczi 164538)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.12.04. 23:23
Megnyugodtam, ha nem is egészen helyes vagy egyértelmű szóhasználattal írtam le, de pontosan erre gondolok a hokénál.

Valószínűleg ez a csípő "kifordítás" más jellegű mozgásból jött nekem, azért volt belőle itt félreértés.
Előzmény: (ozsi 163600)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.12.04. 15:50
Köszi, azért ez nekem is jól jött, átgondoljam a mozdulatot és tudjam, miről is beszélek. :-)
Előzmény: (ozsi 163588)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.12.04. 15:08
Hokénál én mindig erre gondolok, hogy a csípő ilyenkor látványosan kifordul, kinyílik a völgy irányába (nem tudom, hogy írjam le egyértelműbben) - felsőtesttel vagy anélkül, mindegy. Van benne tapasztalatom, remekül tudtam, még most is megvannak a nyomai illetve előkerül.
Előzmény: (HPali 163579)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.12.04. 14:44
Gergő végig erről írt:
"Benne van a régi old scool tecnika, nevezetesen a felsö tested nem frontálba van hanem kiforgatod a völgy felé ezáltal húzod visszafelé az ívkülső csípődet és ezét hátréb kerül a lábad. Ez lesz a hoké."
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.12.04. 13:58
Kezdek kicsit besokalni:
Mire is jó a hoké szépen kifordult csípővel?
- összetúrt pályán, hogy leakadjon a külső léc és mindenki más örömére baromi nagyot essünk;
- meredek, kijegesedett pályán, hogy az ívkülső kellemesen röcögjön minden kikormányzásban;
- sima, normál meredekségű pályán vállal átrántott élváltásra, flatterolásra;
- ratrakolt kék pályán, hogy megmutassuk, korcsolyázni is tudunk. Na jó ez tényleg hasznos.

Ne keverjük már össze az alaptechnikát a különböző korrekciós és hibás technikákkal. OK, van aki a korrekciós mozdulatokat is tanítani szeretné - hátha egyszer szüksége lesz rá a tanítványnak, de azért nem árt tudatosítani, hogy ezek nem arra vannak, hogy így síeljen valaki. Mondjuk azt nem hiszem, hogy ezeknek a korrekcióknak - ugye jellemzően a nyomvonalba történő (hirtelen) beavatkozásról van szó - nem az alaptechnikától független "egyéb, hasznos technikáknak", kellene lenniük, hanem ezeknek célszerű, minél kisebb módosítása. Szerintem ezek nagy részét mindenféle külön tudatosítás nélkül az oktatás alatt felszedik a tanítványok és automatizálják.

Az viszont egyszerűen hibás technika, ami olyan funkciót fed le, amit másik technikával sokkal hatékonyabban tudunk megoldani (kevesebb izommunkával, kisebb sérülésveszéllyel, összeszedettebb mozgáskoordinációval), akár alaptechnikáról van szó, akár korrekcióról. Ez alapján a hoké kifordított csípővel egyértelműen hibás technika, hisz hoké és kifordított csípő nélkül ugyanazt sokkal könnyebb és biztonságosabb megsíelni.

A versenyzők sem síelik, max. ha elrontják: bár nincs a fejemben a hétvégi versenyek minden egyes íve, nem tünt fel, hogy hokéznak. Még egyszer, ha valaki nézi a versenyeket: a hokénak, amiről beszélünk, nem az a lényege, hogy jó távol van egymástól a két láb és a belső előrébb (persze, ilyen rengeteg van), hanem hogy a csípő kifordul, nincs frontális helyzetben, a felsőtest pedig csavarodik ehhez képest.
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.09.18. 14:55
Bocs! :-)

Na, már elolvastam a tegnap délután óta született hozzászólásokat, most emésztem.
Előzmény: (Lackó 160671)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.09.17. 16:14
Bár itt vszeg mindannyian megsíelünk mindenféle fura dolgot nagyon oktatós testtartással (én a repülősöket szeretem ;-), ha csak ennyi lenne, nem vitáznánk egymással minden apró részleten. :-)
Előzmény: (vasssy 160665)
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2013.09.17. 16:12
Továbbgondolva, a támasztottban a kilépés által kicsit kifele vitt csipőből egyenesen következik ennek javítására a beülés (ahogy nekem tanították, bárszékre ülés) az ív közepére, ami pont az előző téma volt. Aztán, hogy a beülés miatt kiforgatott csípőt ellensúlyozzuk, lehet adni egyéb testtartásos gyakorlatokat.
Előzmény: (HPali 160662)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.