Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

w.ropi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (32)Időben csökkenő Időben csökkenő
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.03.21. 17:47
Én nem értem, mit gondol az, aki szándékosan olyan sebességgel megy a pályán, hogy nem tudna megállni. Különösen, ha mások is vannak a pályán. A hátulról ütközők pedig teljes joggal hibásak.

De ha megtörténik a baleset, akkor már mindegy, hogy ki a hibás, ugyanakkora baj van. Tehát tény, hogy nem a mi feladatunk, hogy figyeljük a mögöttünk levőket, de -ha már ők ezt nem teszik meg- akkor mi tegyük meg.

Én például megpróbálok felnézni, ha hirtelen elkanyarodok(elvégre nincs index). Sokszor van olyan, hogy valaki azt hiszi, elég messze kerüli ki a másikat, de aztán az hirtelen irányt vált, és puff.

Ilyenkor persze mindenképen a háulról jövő a hibás, de elkerülhető lett volna a baleset, ha felnéz az első.


Én nem hiszem, hogy a pereskedésnek értelme lenne. Annyi bonyodalommal jár, hogy nem éri meg, és a pénz behajtása igencsak kétes.

Ha pedig pénzt nem várhatunk, akkor már csak arra jó az egész, hogy a másikat (és magunkat) megszivassuk vele.
És talán annyi cserbenhagyás se lenne, ha -miútán a tettes ottmaradt segíteni, ahelyett hogy elfutott volna- helyből azzal indítunk, hogy bepereljük.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.02.17. 17:56
Hát igen, az osztrákoknak mondjuk jó okuk van bekamerázni Millert, nehogy véletlenül megelőzze őket:D.

amúgy nem értem miért ennyire népszerűtlen az alpesi síelés magyarországon.
Az m1-en hajalndóak voltak kerek fél percet alpesi sí-összefoglalóval eltölteni...
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.02.17. 17:44
gemeindealpén (az ötscher melletti hegy;a csúcs 1600m) most több mint 300cm hó van, az azért február közepén csak nem fog elolvadni.

amúgy olyan +3/+4 fokban még teljesen jól lehet síelni,csak délutánra latyakosodik ki egy kicsit talán a pálya(azt is csak napon).

az ötscher azért nem olyan alacsony, úgy emlékszem még apályák is fölmennek 1600 fölé.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.02.09. 21:52
hát ez igaz, egy kicsit viccesen hangzik ez a "45-100 km/h-val ment" :D

gratulálhatunk a rendőrségnek, ha videóra fel van véve az eset és ennek segítségével ilyen pontosan meg tudták határozni a sebességét...

De azért az biztos, hogy a boardos is valamennyire vétkes volt, elvégre nem véletlenül vádoljak gondatlanságból elkövetett emberöléssel (pláne, hogy videóra van véve az eset)
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.02.09. 16:25
bár én sielő vagyok, de nekem is pont ez jutott az eszembe amikor elolvastam a cikket. Bár nem kizárt, de nagy valószínűséggel a boardos nem direkt csinálta... Ha pedig véletlenül, akkor meg csak nem üt el valakit 100-zal, akit lát. Még ha teljesen kezdő is, akkor is legalább eldobja magát...

Persze a bordos mindenképpen hibás, nem belátható helyen 100zal átmenni nem túl felelősségteljes cselekedet.

Ennek a síelős-snowboardos vitának szerintem csak odáig van értelme, amíg a technika különbségeiről beszélünk.

Érzelmeket,erkölcsösséget és hozzáállást egy kicsit megfontolatlan (és nem szép) dolog általánosítani;
már csak azért is, mert sokan síelnek is meg boardoznak is.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.01.27. 20:00
melyik csatornán lehetett nézni? az eurosport valamiért nem közvetítette :(
úgyhogy csak az eredményt olvastam az eurosport.com-on

hát mondjuk könnyü dolguk nem lehetett a sielőknek ha olyan hóvihar volt amit írt a cikk
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2006.01.17. 21:45
lachtal közkedvelt a magyar sielők körében, sok magyar üzemelésű ház,stb.

a helyi iskolának van magyar nyelvű oktatója, tavaly többször találkoztunk vele.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.12.30. 17:09
úgy kb 15-ször voltunk eddig mariazellben, minden évben 2-3szor idejövünk. Csak jót tudok mondani róla. Gyors négyüléses felvonók, változatos pályák stb.

néhány éve (újra) megnyílt a mitterbachi (gemeindealpe)rész,ez kb 5 kilométer Matiazelltől.
itt 1 nagyon gyors négyüléses és egy új kétüléses felvonó üzemel. Nagyon hóbiztos hely, most 250 cm hó van. A csúcsról induló pálya a maga 100%-os lejtésével elég jó
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
Topik: Sappada
2005.12.24. 22:06
Hello
Itt van néhány cím, nem tudom, ezeket próbáltátok-e?
http://www.sappadadolomiti.com/index.jsp?c=50459&exp=50459
http://www.nevelandia.it/Informazioni_Turistiche.htm
Mi a baja a gépnek?
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.12.21. 16:11
Maier ma elég rendeset repült a krajnska gora GS-ben

nem is emlékszem, mikor esett ki ezelőtt utoljára

egyébként Reich nyert, a második Blardone a harmadik Thoms Grandi lett.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.12.19. 18:01
Na, hát akkor megnyitom az ideji élménybeszámolásokat:D

a hétvégén Bad Kleinkirchheim-ben sieltünk. A szállásunk Gnesauben volt,ez egy falu a BKK-Turracherhöhe elágazásnál. Első nep Turracherhöhét akartuk kipróbálni,de reggel esett 2 cm hó; a T.h.-i hágó pedig elég magsan van, először nem vettük komolyan a 23!!%-os emelkedőt,de aztán kénytelen voltunk visszafordulni, így mindkét nap BKK-n sieltünk.

Péntek este eső eshetett, mert 1300alatt a pályák elég kemények,jegesek voltak. E fölött azonban tökéletes hó volt.
Csak a kleinkirchheimi rész volt nyitva,így viszont a bérletet is jóval olcsóbban adták. Így is elég sok pálya volt, nem is csúsztunk mindegyiken.Tipp:A legjobb pálya a Strohsack kétüléses pályája. A Franz Klammer pálya nem tetszett annyira, mert elég kanyaros, és a legtöbb felülről nem látható,ezért nem lehet túl gyorsan menni.A pályák általában széles pirosak, állandó meredekségűek, de van egy-két fekete is. Carvingra tökéletesek.
Tömeg egyszer sem volt,egyszer-kétszer volt olyan, hogy nem fértünk be az első kabinba/ülésbe.
Hüttékről nem tudok semmit mondani mert mindig hozott kaját eszünk.
Éjszakai életről sem tudok nyiltakozni ,mert a nap végén örültünk hogy élünk a fáradságtól.

Az időjárásról:az eslő nap reggeli hóesés után kisütött a nap,a nap nagy részében elég jó idő volt. Második nap szikrázó napsütés, -13 fok.

egy-két kisebb dolog nem tetszett csak:
a kaiserburg tetején mindig hatalmas szél volt, a kövekig lefújta a havat.
a pályák nagy része egész nap árnyékban vannak(bár ez jól is jöhet, de most nagyon hideg volt).

Összességében nagyon tetszett BKK,a két ünnep közt is megyünk.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.12.07. 18:27
Bocs ha már volt ilyen topik de nem láttam

mi a véleményetek Katschbergről?
érdemes kijönni ide hosszúhétvégére?

(vagy hova érdemes?csak karintiai terepek jöhtenek szóba,ilyen bérletünk van)

azt írták a honlapjukon hogy idén csináltak egy pályát aminek a lejtése helyenként 100%
szerintetek ez igaz lehet?

ha igen,akkor mindenképpen ki szeretnénk ide menni...

ui.:szerintetek hol vannak a legmeredekebb pályák ausztriában?
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.12.01. 18:48
köszi az infókat!
az az igazság, hogy változott a terv, inkább a karintiai top ski éves bérletet vettük meg, mert családi akcióval olcsóbb mint a mariazellre, és jóval több helyre jó.
ide azonban nem akarnak jönni ismerősök:(

de végülis hiába nézik meg a képet,mert ha rajtad éppen símaszk van, akkor nem tudja összehasonlítani.Csak ha levetetik akkor van gáz.
de ilyet csak nem csinálnak.
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.11.28. 16:09
hát a tegnapi super-g furcsa eredménythozott

asszem a norvég Aksel Lund Svindal nyert,a második reich,a harmadik Rahlves
miután Maier és Miller nagyot hibáztak, egyikük se volt benne a első 15ben(Miller már másodszor nincs benne)
összetettbe svindal megelözte maiert
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.11.27. 16:59
na,tegnap lesiklás volt lake louisban.

a jó öreg fritz srobl nyert, második a szintén jó öreg kjetil andre aamodt lett ,a harmadik azt hiszem marco buehel.
a negyedik (óvatos menetével) hermann maier;
Walchhofer a 7.,Miller és Rahlves az első 20-ban se volt benne

ma este super-g lesz,hajrá Maier:D
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.11.26. 18:59
azt szeretném kérdezni hogy mennyire veszik komolyan ausztriában az éves bérlet személyre szólóságát.
Kell-e fénykép,és ha kell,mennyire figyelik hogy az viseli aki a képen van, mit csinálnak,ha rajtakapnak hogy más bérletével csúszol?

Mariazellre gondolkozunk hogy vennénk egész éves bérletet,de ismerőseink is szívesen mennének amikor éppen nem sielünk...
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.11.23. 19:15
Gemeindealpe nagyon jó hely!
más akkor is voltunk ott mielött bezárt most meg hogy úujra kinyitott, minden évben 2-3szor lejövünk ide.

e fenti kétüléses 1600m-ig megy fel, itt van freeride lehetőség és egy kezelt pálya is, a teteje nagyon meredek!

az alsó négyüléses elég gyors, meg hosszú is, de pályái kicsit lankásak(sok a vízszintes rész)

ha ide mentek,érdemes átmeni a szemben lévő mariazell pályáira, ott van 2 négyüléses+minden igénynek megfelelő pályák
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
Topik: Hochkar
2005.11.21. 16:04
hátma reggel frissítették az adatokat és van egy sanda gyanúm hogy lesz 26odikai nyitás

1500 m-en 100-130 cm hó és schnefall
1800on dettó
és a webcamok egész nap hóesést mutattak
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
Topik: Nassfeld
2005.11.19. 20:06
hát itt még semmi hó nem esett:((

de a hóágyúzástól már kezdenek kirajzolódni a pályák körvonalai...
w.ropi
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.11.16. 19:28
lehet hogy tényleg nem nyitnak ki

én igazából csak arról következtettem erre hogy a multkor még kiirták a bergfexen hogy mikor nyit most meg már ki van húzva az a rublika, lehet hogy azért mert már elkezdődhetne
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.