Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként: összesen 15, rendezés:
tomika által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  tomikaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.07. 19:33
Topik: Márc.14-17/18 síelés Ausztriában Hóbiztos helyen
tomika Hozzászólások: 15
Regisztrált: 2008.01.01.
16 síterepet értékelt

Nagyon régóta fent van a hirdetés már nagyon közel van az ut ilyenkor max csak lemondás esetén szabadulnak fel helyek az ilyen hosszu hétvégékre 1-2 honappal elöbb kell intézni szállást mert ilyenkor menni akar általában minden joérzésü sielö:)Mondom probáljatok meg összerántani pár késön kapcsolo sporit és gyertek velünk ill oda ahova megyünk :))))
Előzmény: (Toc 205229)
Dátum: 2019.03.07. 19:24
Topik: Márc.14-17/18 síelés Ausztriában Hóbiztos helyen
16 síterepet értékelt

szia!beszélj a Billyvel ö is nagyon jönne de sajnos neki sem volt már hely ha ketten tudtok szállást foglalni és van autó szivesen látunk titeket a csapatban.Üdv!
Előzmény: (Toc 205229)

Teljesen Egyetértek az előttem hozzászólóval. Mi most voltunk egy gyönyörű apartmanba wildkogelen 2018 ban épült egy éjszaka fejenként 10000 Ft volt ellátás nélkül. Èn a munkám miatt sokat utazom Magyarországon itthon is elkérik a 6- 7000 Ft ot hangsúlyozom ellátás nélkül. Igen lehet találni Ausztriában 35 euró környékén reggelivel vacsorával olyan szállást ami 15 20 kilométerre van a pályától és körülbelül 1970 ben épült és azóta is azok a bútorok vannak benne.Tavaly volt egy ilyenben részem Filléres reggeli Filléres vacsora borzalmas körülmények.Na akkor megfogadtam hogy soha többet persze az ember úgy van vele hogy egy két éjszakára kibírjuk Hát nem tudom akkor inkább megyek kevesebbszer Miért Kellene Nekem kibírni? Nem vagyok hajlandó kimenni a folyosóra éjszaka ha ki kell menni a mosdóba. De kinek mi tetszik ennek ellenére én is az átlag magyarhoz tartozom és inkább fizetek többet de nem vagyok hajlandó dohos szagot szagolni három négy napon keresztül mondván.Viszont ha az ember megszeret síelni sajnos azt fel kell fogni és el kell fogadni hogy ez nem egy olcsó sport De egyébként meg ha valaki tud nekem ajánlani pályaszállás t reggelivel vacsorával jó körülmények között 35 euróért nyugodtan írhat privátban én is vevő lennék rá....
h i r d e t é s

Dátum: 2019.01.06. 21:12
Topik: Dolny Kubin - Kubinska hola
16 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Sziasztok!
Mivel még nem voltam Kubinskán,úgy éreztem eljött az idő és megnézzük,amíg Chopokon elfelejtik ezt a 60 euros jegyárat ünnepek alatt.Szombati napra esett a választás január 5-én.Pár perccel nyitás után értünk oda,de már akkor feltűnt az a borzalmasan sok autó....Basszus ezek tényleg csak erre a kis terepre jöttek?Na mondom majd meglátjuk.Gyorsan öltözés, majd irány a jegypénztár. Mivel sor nem volt a már megvett jegyemmel irány a felvonó..Hát ami itt fogadott az már nem volt bizalom gerjesztő ugyanis,ha még valaki emlékszik a régi azokra a megboldogult 90-es évek szlovákiájára(hál égnek én csak 2008 óta síelek úgy hogy csak az írásokból tudom talán még Chopokon az első időkből)Lent 1 iszonyatosan elavult 4 üléses tatrapoma lift szolgálja ki azt az emberáradatot akik szeretnének hódolni eme remek sportnak.Jah igen meg egy 2 állásos húzos poma ,aki tudja milyen ez, az átéli így az írás alapján is milyen érzés az, amikor beteszi a lába közé a síelő vagy boardos és azonnal kettétöri a mogyeszt és repül vele vagy 2 métert:))) Ekkor már ömlött a hó szóval mi a 4 est választottuk de mire felértünk féltávig(a csúcsra ugyanis még 1 átszálló van,szintén 1 "modern csiga lassú pomára plexi nélkül ,ami igazi kihívás szakadó hóban-5 fokban és szélben:))))Szóval csúcsra érvén, ha az ember még túléli az időjárást és érez még magában csúszás vágyat, és nem akar a hüttébe azonnal pokrócért könyörögni , hát elindul ..Mivel nem ismertem a terepet irány a szélső kék(volt velem 1 kezdő síelő ) szolidáltam egyet.Bár ne tettem volna kezeletlen pálya fogadott (lehet a sok hó miatt)de,ami a legfelháborítóbb,hogy a vihar hozadéka is még a pályán(kidőlt fenyőfák igazi balesetveszély)Na szóval, nagy nehezen túléltük azt a pályának nem mondható szakaszt végre elértük a piros részeket.Én még ekkora buckákat ilyen korán soha nem láttam -a brutális tömeg és a sok hó valószínűleg ezen okokból-,de dermesztő volt,hogy mi lesz itt nap végére.Hát lett is igazi buckasí,szegény kezdő barátom legnagyobb bánatára és még sokak szívfájdalmára,mert én még ennyi szirénázó motorosszánt 1 napon nem láttam. Az emberek úgy hullottak mint a legyek.A liftek gyorsaságáról annyit,hogy aki járt már Eplényben az tudja,hogy ott sem zökkenőmentes a feljutás ,de azt még ossza el hárommal:)))Na mondom 2 feljutás után elkerülvén a fagyhalált és a buckhalált":) irány a hütte ill csak irányba álltunk ,de amikor beléptünk már jöttünk is ki,mert szerintem nem csak mi láttuk a szombati napot reménytelennek és 1 ülőhely nem sok annyi sem volt a melegedőben.Késöbb mégegyszer tettünk 1 próbát és középtávon(első 4-es poma kiszállója alatt nem sokkal) legalább ettünk 1 marha jó grilltálat
.Nem mondom a snowboardos haveroknak a friss hó,és a freeride élmény széppé tette ezt a mai napot,de mivel én nem vagyok freerider, na ezt én nem mondhattam el.Így biztosnági síelést folytatva beálltam a lenti tanuló poma lifekehez a kis klambók" közé és maradtunk is ott a nap végéig,bár addigra már a tanulópályák is szedték az áldozatokat.Na szóval összegezve a napunkat.
Akiknek ajánlom ezt a terepet:akik szeretnék átélni újra a retró szlovák síélményt, poma liftezést(2 méteres repülésekkel)nem akarnak sokat fizetni a bérletért,ráérnek hétköznap,vagy ha nem akkor szeretnek 20-30 perceket sorban állni,szeretik a szép kilátást,és nem szeretnek rendezetten parkolni.
Akiknek nem ajánlom:nem szeretnek sorban állni,szeretik a modern síközpontokat,
Szóval,mondhatnám azt,hogy legalább síeltünk 1 jót,de inkább azt mondom,hogy ettünk 1 jót és síeltünk 1 rosszat.)))'Egy szónak is száz a vége kétszer voltam ezen a terepen először és utoljára:))))
Dátum: 2018.02.16. 20:28
Topik: chopok vasárnap
16 síterepet értékelt

sziasztok!vasárnap korai bp környéki indulással megyünk chopokra van még két szabad helyünk .mindenkit szeretettel várunk viszont kérném hogy csak komoly érdeklödök irjanak (nemtudommégszolokahaveromnaktamás ,holnaputánmegmondomjozsi,péntekignemtudomeldöntenibélák és társaik kérném kiméljenek:))))))kizárolag vasárnaprol lenne szo.üdv mindenkinek
Dátum: 2017.02.10. 11:55
Topik: Stuhleck egynapos
16 síterepet értékelt

Szia!erre a szombatra irtuk ki nem vèletlenül...jövöhét az nem jo sajnos
Dátum: 2017.01.11. 21:55
Topik: szállás keresés murau turracher höhe közelében
16 síterepet értékelt

sziasztok!tudna valaki ajánlani 4-6 főre valami kis falusi magánszállást murau turrach közelében , ahol nem veszik le az embert és kulturált..teljesen mindegy ,hogy van e benne ellátás vagy nincsen.Előre is köszönöm a segitséget
Dátum: 2014.12.23. 20:54
Topik: Chopok dél és észak
16 síterepet értékelt

1 rövid vélemény...sztem felesleges erölködni itt még vagy 2 hétig nem lesz normális sielhetö természetes havas pálya.talán ha jön a hideg tudnak ágyuzni de a sielés sztem ugy az igazi ha a táj is behavazodik és nem a tarlot kell nézni ...nekünk is vissza kellett mondani a 26 ára tervezett jasnai csuszást hiszen csak a felsö rész megy és elöreláthatolag oda fog csoportosulni a két ünnep közötti ember áradat ami kb 1 ora után hatalmas buckákat eredményez és nagyon nagy sorokat.mi még várunk sztem 2 hetet legalább nem eröltetjük ami nem megy de a webkamon tisztán látszik minden lehangolo dolog sajnos
Dátum: 2014.01.13. 19:03
16 síterepet értékelt

csak annyit irnék az 1 ik sportárs élménybeszámolojához röviden .nem értem , miért gondolja azt valaki is, hogy a sipályák üzemeltetöje bárhol is legyen az a világon szociális intézmény .valoban drága mindehol a bérlet, de ne gondolja azt bárki is, hogy majd az üzemeltetö elöbb utobb nem oldja meg azt h 1 kártyával ill bérlettel 2 ember ne tudjon sielni .ez miért inkorrekt?bárhova menjen az ember legyen az mozi, strand, szinház hol engednek be bárhol 2 embert 1 jeggyel?1 szerü a képlet réjöttek erre és megoldották ezen nem kell megsértödni mindenki pénzböl él .
Dátum: 2010.02.14. 20:10
Topik: Eplény Intersport Síaréna
16 síterepet értékelt

sziasztok.hát rávettem magam 1 kis belföldi 1 napos csuszkálásra .a választás eplényre esett ugyanis állitolag magyarországi viszonylatban ez vezeti a top listát.az elsök között értünk oda .még teljesen kihalt volt gondoltam h ez napközben azért nem igy lesz hát be is jött ki lehetett volna tenni a megtelt táblát.irgalmatlan tömeg kerekedett 12 ora körülre.az idö jo volt a pályák is oylan délután 1 ig utána nagyon összeturták a sielök.de ami miatt irok nagyon feháboritott.eljött az ebéd és gondoltam bekapok valamit a szabadtéri hüttében" lent a pályák alján.ausztriai árakhoz szokva méltán biztam benne h azért belföldön maradva van némi esély viszonylag mérsékelt árakra.a hüttében"1-2 dolgot leszámitva semmiröl nicsnen árlista söt igazábol azt h mit lehet kapni azt is csak a többieket figyelve következtettem ki.na gondoltam bekapok 1 pizzaszeletet hangsulyozom 1 pizzaszeletet(kolbászosra esett a választás)10 perc sorbanállás után közölte a hölgyike h potom 750 ft lesz .hát azért a pofátlanságnak is van határa én nem tudom de azért álljon már meg a menet nem magyarországon vagyunk?arrol nem is beszélve h a pizza inkább zsiros pizza volt mintsem kolbászos.a fenti önkiszolgáloban is röpködtek a "mérsékelt árak lencsefözelék 850 ft sattara .hát nem tudom lehet tényleg fel kéne ébrednem h 2010 et irunk de azért sztem akkor is irreális és pofátlanság.esetleg ha ez nem igy lenne talán nem lehetne annyi hátizsákbol étkezö honfitársat látni mert h ausztriában ez megszokott de hogy a magyar népet is rákényszeritik erre hát nem is tudom......
Dátum: 2008.12.27. 16:39
Topik: Gerlitzen Alpe - Karintia
16 síterepet értékelt

sziatsztok.tudna nekem valaki segiteni?szilveszterre megyünk ki gerliztenre.magyar nyelvü sioktatot keresnénk...ha valaki tud ilyen oktatot megköszönném ha tudna adni 1 elérhetöséget.köszi mindenkinek..
Dátum: 2008.02.24. 19:56
Topik: Annaberg
16 síterepet értékelt

szia vh! el is felejtettem megköszönni a szálláscimet mivel végül is nem oda mentünk és késön kapcsoltam h valaki segitett vagyis nem vettem észre .utolag is köszönöm szépen
Dátum: 2008.02.16. 11:31
16 síterepet értékelt

szia én tavaly voltam chopokon kétszer is.abban 1 et értek h tényleg néha tényleg nagy sorok vannak de nem az elsö buszmegállonál kell kiszálni hanem a másodiknál vagy harmadiknál.ott fele akkora sor mint zahradkyban.hát az árakon azért 1 picit vitáznék .most voltunk murauban ott 3000 ft alatt nem nagyon kajálsz(3dl cola 2.3 euro számold át) meg a hüttében mig itt azért 1300 1500 ft nak megfelelö koronával egészen jol tudsz lakni.azt h tahok a szlovákok én nanyira nem tapasztaltam mi 1 kis panzioban szoktunk megzsállni és ott nagyon kedves a házinéni és 600 koronáért ad reggelit meg vacsorát és ráadásul nagyon kulturált.sztem minden azon mulik csak h tudni kell megválasztani azt h hova fizeted be a szállásodat.amugy meg sztem ausztriában is vannak taplok és 1 aránt kedvese emberek.velünk pl ul a villanyszámlát is kifizetette a házinéni és a takaritásért is felszámolt vagy 10000 et 2 napért.szerintem csak szervezés kérdése az egész . ugyhogy nem kell annyira elkeseredni én is odamegyek idén mivel most én sem engedhetem meg magamnak ausztriát idöhiányban.
Dátum: 2008.02.14. 22:01
16 síterepet értékelt

sziasztok.március 8-9 ére utitársat keresek chopok északra.email cimem:somodi78@freemail.hu
Dátum: 2008.01.02. 19:19
Topik: Annaberg
16 síterepet értékelt

sziasztok annebergre mennénk két napra január 19 20 án.tudna valaki segiteni vagy ajánlani valami jo és elfogadhato szállást 1 éjszakára?hol érdemes keresni nem baj ha nem pályaszállás.miylen áron mozognak az elfogadhato kategoriás szállások vagy apartmanok?

laponként: összesen 15, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 4 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.