Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

klaco által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (65)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2022.03.08. 18:45
2022.03.04-06 ig síeltünk itt.
A szlovák utak kiváló minőségűek, a hegyi szerpentineken 1 kézen számolható kátyú van.
Arra számoljunk, hogy a Waze össze vissza számolja az utakat, nem sikerült ugyanarra hazajönni, mint amerről jöttünk.
Első és legfontosabb infó, gopass-al napi 5 eur a parkolás.
Ez sehol se szerepel. A saját oldalukon is azt írják, hogy van ingyen parkolás.
A látogatóközpontban tudnak angolul, amúgy kb sehol.
6 üléses beülőssel érdemes felmenni a Start-ig, mert a 4-es kabinosnál le kell csatolni, az időveszteség.
A pálya végénél sajnos elég nagy a tömegnyomor, emiatt könnyen balesetet szenvedhetnek a kezdők. Viszont kell a lendület, mert van 1 emelkedő a lift előtt.
Kezdőkkel menjünk fel a 4-es kabinossal a Starthoz, mire leérnek a legbaloldalibb pályán, megtanulnak. (8, 11, 10, 1)
Kezdőkre nagyon vigyázzunk az ülős felvonóknál, mert elég bosszantó, mikor az 5 perces menetidő 15 mert folyton kiesik valaki, vagy nem tud beülni rendesen.
Délelőtt a legjobb piros a 3-as, de délutánra a teteje nagyon jeges lesz, ezért a 4-es jobb.
Az 5-ös piros legalja sokszor jeges és nagyon meredek, már már feketébe hajló, ott nagyon sokan nagyot estek.
A fekete pálya nagyon jó, ha jók a látási viszonyok. Az első 10-20 méter az nagyon durva, de aztán erős piros pálya. A végén kell hagyni 1 kis lendületet, mert különben nem jutsz el a felvonóig. Mivel itt nem készített hó van, hanem gyári, ezért teljesen más élmény itt síelni, könnyebb fékezni, puhább, stb...
Vasárnap úgy jártunk, hogy félúton megállt 1 felhő az 5-ös pálya közepénél. Fent a fekete verőfényes napsütés, izzasztó meleg, aztán lefelé az 5-ösön 10 méteres látótáv volt.
A fenti ülős felvonók nagyon hidegek, és a szél is szinte mindig fúj. Papíron 2-3 m/s volt a szél, de sokkal többnek éreztük.
Összességében elmondható, hogy sajnos sok a síelő és kevés a pálya, emiatt 14óra után már nagyon buckás, jeges minden pálya eleje és alja.
A jegyeket időben kell megvenni, a hütték árai nem a magyar árakhoz vannak belőve, de finomak az ételek és nagyok az adagok. Bérlés ára szintén horror.
Vasárnap reggel belefutottunk, hogy a 6 üléses nem ment, mert valami technikai probléma volt, emiatt 15-20 perc volt a sorbanállás. Szerencsére 11re megjavult és onnantól 5 perc volt a várakozás. Nehéz volt eldönteni, melyik nap voltak a legtöbben, de talán szombaton.
1 helikopteres mentés volt 3 nap alatt.
Táskákat sokan csak úgy otthagyják, ezek szerint nem jellemző a lopás.
Ellenben a hüttében jó ha figyeljük a cuccainkat, mert teljesen véletlen valaki összefogja a sajátjával és viszi a kesztyűt akaratlanul is.
De pl. az elhagyott tárcát, mobilt vissza lehet kapni.
A 4-es ülősből előttünk kapott ki 1 telefont a személyzet.
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2022.02.09. 16:14
Hol lehet ingyenesen parkolni?
A honlap azt írja, ha jól értettem, hogy a Humno étterem mellett.
Ránéztem a guglin, az 1 nagy üres placc a felvonó mellett kicsit délnyugati irányban a főparkolótól.
Ez lenne az?
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2011.03.14. 12:12
1 hetet töltöttünk St. Oswaldban a lift tövénél volt a szállásunk. Ebből 4 napot síeltünk BKK-n.
Első nap verőfényes napsütésben beültünk a "síhintába" a házunk közelében levő lifttől egészen átjutottunk a túloldali 4 üléses felvonóig. Onnan kényelmes tempóban miután a hegytetőn levő fantasztikus kilátóval rendelkező hüttében megpihentünk elindultunk haza. A két hegy összekötése az valami borzalom. Ilyen régi lifttel még sose utaztam. Sztem kb. 30 éves lehet. Lassú, kényelmetlen.
Másnap már a Római fürdő mellett parkoltunk és a császár felvonóval közlekedtünk. Ez a legjobb felvonó. 2 szakasza van, nem kell átszállni középen. Ebben jót lehet enni, meg pihenni. Fent egész jól voltak a pályák, kár, hogy a 8a, meg a 6 nem működött. Sajnos a nap és a +5fok megtette a hatását, délutánra a pályák alsó része már latyakos volt.
Ez jellemezte az egész hetet, folyamatos küzdelem az egyre melegebb ellen. Csak 1600m felett voltak jók a pályák, és csak a BKK oldalon, ahol kevésbé sütötte a nap. A St. Oswaldi oldalon csak a 20-as, és a mellette levő fekete maradt használható a jó fekvés miatt.
A Római fürdő szaunahasználat nélkül nagyon lapos volt, hideg víz, nagy tömeg, sok pancsikoló gyerek, akik ugráltak a vízbe.
A Katrin fürdő jobban tetszett, ott nagyobb medencék voltak, és egy kicsit melegebb is volt a víz. Azért az elmondható, hogy annyi fogalmuk van a termálfürdőről itt, mint Magyarországon a sípályákról.
A sípályán kívüli részek ahol volt hó, egész jók voltak. A 3-as buckapálya az utolsó napra már egészen bekopott.
A 8-as feketét mindenkinek ajánlom, aki még csak piroson jött, ezzel jó elkezdeni a "feketézést".
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2011.03.14. 12:01
Pozitív csalódás volt, annak ellenére, hogy sok jót hallottam, nem akartam elhinni. De szemlátomást egy nagyon jól karbantartott, jó adottságokkal rendelkező síterep.
1-2 csákányost lehetne lecserélni, és akkor bizton állíthatom a legjobb "kis" síterepek között ott lenne.
A snowboad cross pálya félelmetesen jó. 2x estem el rajta, mert nagy tempóban ugrattam, de nagyon élvezetes volt. A sebességmérő pálya vége nagyon jeges volt, ott jókat lehetett nevetni, még rajtam is :)
A Seetaxi jópofa volt, de nem túl tüdőbarát, érdemes a szélén kapaszkodni, mert az arcodba nyomja a kipufogó gázt.
A fekete szakaszok nagyon tetszettek, és a kabinos/székes lift is jó volt.
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2011.03.14. 11:48
A pálya melletti részek nagyon tetszettek, a kis buckás részek félfekete pályának minősülhetnének, sztem. erre kellene törekedni, hogy több fekete pályát létrehozni ezekből.
A széles pirosak nagyon jól carving-olhatóak.
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
Topik: Visegrád
2011.02.09. 12:12
Szombat este voltunk kint.
Kicsit kiábrándító volt, hogy a parkolóban aszfalt volt, és semmi hó. Aztán a sártenger.
De a felvonó és pálya környéke már jó volt.
1 barátomat oktatgattam, nagyon ügyesen tanult.
Az ugratók eléggé ki voltak "füvesedve", a legutolsón estem is 1 nagyot, tiszta sár lettem.
A pálya az olvadás ellenére szerintem kellemes volt. Nagy előnye, hogy közel van Pesthez. A "tömeg" is pont elviselhető volt. Azért jó, hogy van 1 ilyen lehetőség is tanulni pont jó, meg csiszolni a technikát, csak kicsit fárasztó, a sok felvonózás.
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
Topik: Donovaly
2010.02.16. 21:26
Ma megjártuk Donovalyt.
Az idő pocsék volt, hideg szél, a felvonókon különösen vacogós.
Nova Hola olyan ködben volt, hogy csak találgattuk merre vannak a pályák. 5-10 méter volt a látóhatár. 14:30ra elment a köd, akkor végre láttunk is.
Hétköznaphoz képeset elég nagy volt a tömeg. 2 perc sorban állás volt 14:00ig kb.
Mi lementünk a nem ratrakolt pályán Z. oldalon. Elég érdekes volt a mélyhó, meg néhol a fű kombinációja.
Sajnos a pályák minősége nem közelítette meg az Osztrák színvonalat. Ez nem tudom miből ered, lehet, hogy a műhó ennyire kényes? Mindenesetre már 11órakor szét volt síelve a Z. oldalon a széles Carving pálya. Főleg az alsó 1/3-nál rázta nagyon a lécet. Amíg ködös volt, elég félelmetes volt jeges rész, aztán jó látási viszonyok között már nem okozott annyira problémát a jég.
Amúgy a pályák vonalvezetése tetszik. Jó szélességűek a pályák. A telemix felvonó kabinja is jópofa, kár, hogy nincs belőle több. Ilyen időben jó szolgálatot tesz.
Összességében jól éreztük magunkat.
BP. XVII. kerület 2-es, majd 66-os, fizetős út elkerülős megoldással 215km volt nekünk. 3 óra 30 perc volt az út.
Az utazás idejét megsaccolni elég nehéz. 3 kamiont kellett előzni hazafelé 1+1 sávos részen. Namost aki nem elég bátor, meg nem szeretne bírságot kapni, az kénytelen 10 kilómétereket autózni 80-as tempóval, illetve hegynek fel 60-al. Ezzel sokat lehet nyújtani az utazás idejét.
Sztem érdemes elkerülni a fizetős autóutat, mondjuk időben 10 perc + de jó minőségű az út.
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
Topik: Obertauern
2010.02.08. 13:43
Az esti síelés már csak azért is poénos, mert ugyan csak 1 pálya van úgy kivilágítva, mint 1 focistadion, de még legalább 1 pálya simán síelhető kicsit sötétebb körülmények között, illetve más pályaszakaszok is ;) Arról nem is beszélve, hogy lehet freeride-olni az Edelweiss lift alatt, mert minden oszlopon van refi :D
A kivilágított pálya meg olyan széles némely szakaszon, hogy azt itthon keresztben is használnák sípályának :D
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2010.02.04. 20:49
Akkor ti nagyon ügyesek vagytok :D
Nekem nem sikerült akkora lendületet venni, hogy eljussak odáig, pedig nem vagyok egy sebességtől félős síelő.
Az más kérdés, hogy nem tartottunk szigorúan balra, ezért mászni kellett 1-et. A liftet is kihagytuk, ezért kellett tovább menni a sítúra útvonalon. Ez se látszott a térképen ;)
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2010.02.04. 13:37
Grosseck-re gondoltam ;)
Próbálj meg középen, összetalálkozni. Felmész a 2 ülésessel, és onnan át lehetne elvben csúszni a kabinoshoz. Térkép jelöli. Van benne 1 sítúra útvonal is. Persze az is rossz irányban lejt. Katschi-n van varázsszőnyeg, addig nagy lendülettel el lehet jutni. A másik oldalról meg szintén a pénztár után 20 métert lehet menni, és onnan kell a felüljáró tetejéig eljutni. Kb. 50-70métert kell botozni oda és vissza is. Grosseck-en kb 300-400 métert kell.

Gyalog nem ciki lefelé jönni amúgy :D Arra gondoltam, hogy ha valakinek a hegytetőn száll inába a bátorság.
Kezdőknek Grosseck-en ajánlom az A kabinos, F bubimentes, G csákányost. Mellettük kellemes kék pályák vannak. Amúgy, ha valakivel meg akarjátok szerettetni a síelést, akkor Fanning. Ott bubisak a felvonók, és az 1ik még fűtött is. -10 fokban nem hátrány ;) Ha meg fotózni akarsz, felhajtod a bubit :D
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2010.02.04. 12:49
Kezdő síelőkkel érdemes elkerülni a Grosseck 2 üléses felvonót. Nagyon gyors, mivel nincs varázsszőnyeg, nagyon himbálózik, és nagyon hátbavág. A menetideje ennek ellenére sok. Az alatta levő piros pálya, meg ami visszavisz a parkolóba elég meredek piros, és nem is annyira széles. Inkább a kabinos lift aljához menjenek a kezdők. Síbusz visz oda is ;) Ott 1 kellemes kék pálya van, ami nagyon hosszú ráadásul. Amúgy én Fannin-t ajánlanám kezdőknek, ott még szélesebbek a kékek. OT-n a kék pályák olyan meredekek, mint Fannin a pirosak. Katschi-n a kivilágított pályán tanultak a mi kezdőink, oda van 4 üléses felvonó. Amúgy lefelé használni a felvonót kicsit ciki sztem ;) Inkább keressetek rövidebb pályát, vagy sétáljatok lefelé a meredek szakaszokon.
Amúgy összesíelhetőség szempontjából Grosseck a legrosszabb. A térkép nem teljesen pontos. Gyalogolnunk kellett 1 csomót, mert úgy tűnt a 2 oldal középen összejárható, de nem.
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2010.02.01. 13:16
Sziasztok!
Mi is teljesítettük a Lungau régiót OT-vel együtt.
Vasárnap Katschi bemelegítés piros pályákon. Ahol szűk volt a pálya, ott sok volt az ember. A piros pályák nagyon kényelmesek voltak, minimális sorbanállás volt csak a lifteknél. Letaposott pálya, de nem volt jeges.
Hétfő OT. Szavunk elakadt. Bejártuk a hintát majdnem végig. meg a túloldani "Zenekar" lift melletti kéket, és egy pirosat. Itt is letaposott pálya, és a minimális sorbanállás. Ellenben a hinta piros pályái elég zsúfoltak voltak.
Kedd Aineck oldal A1 3x és a 2-es ülős alatti fekete, majd 11-es piros és 11a fekete, át a túloldalra, 3a fekete.
Jó fekete pályák, a 11a az kicsit nehéz volt, mert sok helyen buckás, és jeges volt. Sorállás 0.
Szerda Fanninberg. Szép piros széles pályák, 1 nagyon kemény fekete szakasz is volt. Kék pályák is jók. És ami nagy előnye a sípályának a freeride. Találtunk 2-3 utat az erdőben, ahol 4-5 méterenként 50-80cm mély, 70-110 hosszú buckák voltak, persze közben kanyarodni is kellett :D Nagyon állat volt :D
Csütörtök Grosseck. Nagy csalódás volt. Sok lapos pályaszakasz, nehezen összesíelhető. Elavult régi felvonók. A panoráma kék pálya az nagyon jó, csak a board-osok panaszkodtak ;) Amúgy nagyon hideg volt, köd, hóvihar.
Csüt este életünk legjobb döntéseinek egyike. OT. 50cm friss hó, freeride, meg bucka sí. Hihetetlen élmény volt. Alig láttuk a lécet. Az erdőben ülepig ért a hó. Nagyon hideg volt, szóval nem maradtunk 10 ig.
Péntek OT ismét teljesítettük az összes fekete pályát. G2 hatalmas buckák, és jeges szakaszok. 2szer eldőltem kanyarodáskor, mert a felettem levő buckának nekikanyarodtam :)
A 3f-en viszont lehetetlen volt szinte lemenni, mert 1ik oldala full jég volt a másikon is alig volt támasztó bucka. A profik fejjel lefelé érkeztek meg az aljához :D
Sikerült a nap végére eltévedni, és 1km-et kellett sétálni, mire visszaértünk a kocsihoz.
Szombat Aineck full jég minden, 2x A1, meg kék pályák. Időmérőzés, buckázás.

GPS-es mérés alapján minimum 324km-et teljesítettünk.

Minden időjárási körülményt megtapasztaltunk első 2 nap sütött a nap. Pénteken fél napig OT-n. Grosseck az nagyon hideg és szeles volt.
Volt olyan nap, mikor egész nap síeltünk nyitástól zárásig, és csak a felvonóban ettünk ittunk.
Hüttéről nincs tapasztalat, mert drága lett volna.
Ha sorrendet kellene felállítani, akkor OT, Fanni, Katschi, Grosseck. OT-be jó lenne visszamenni valamikor, mert azért maradt ki pár pálya, Fanniban meg vonz az erdő :)
Szállás Katschi lábánál volt, busz 50 méterre indult. Nagyon jó volt a kilátás, közel volt Grosseck és Katschi.
3 kocsival mentünk, fullra megrakva, vittünk kaját, mindent. Így lehet gazdaságosan síelni ;)
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2010.01.17. 12:44
Ingyen WIFI lehetőségről tudtok valahol a környéken?
Esetleg fizetős?
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2010.01.13. 21:59
Köszi a menetrendet!

Köszi Stani a hütte ajánlatot :)
Előzmény: (hkapeszi 79739)
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
Topik: Koralpe
2010.01.12. 21:20
Tavaly voltunk itt. Első nagy síterepnek, kezdőknek ideális hely. A felvonók valóban nem túl modernek, de a síbérlet olcsóbb, és Donovalynál sokkal jobb adottságokkal rendelkező síterep. Ha felmész a csúcsra, onnan pedig lecsúszol az ülős lift aljára, akkor végig piros pályán legalább 2,5km hosszan tudsz csúszni.
Amúgy 11-re kiérni a sípályára nem érdemes, mert akkor a fél napot kidobtad az ablakon ;)
Mi mindig nyitásra megyünk, és zárásig maradunk. Ennyi pénzt nem dob ki az ember az ablakon ;)
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
Topik: Obertauern
2010.01.12. 21:15
Ha HÓ!
Az lenne a kérdésem, hogy van -e csomagmegőrző OT-n?
Ha igen, hol?
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2010.01.12. 17:56
Mely hüttéket ajánljátok a régióban?
Elsősorban ár/érék szempontból érdekel ;)
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2010.01.10. 17:04
Köszi az infókat. A ház, ahol megszállunk ott van alul az S1 mellett, azért kérdeztem, hogy akkor nem érdemes próbálkozni a hazacsúszással, mert nem marad lécünk ;)
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2010.01.10. 12:24
Sziasztok!

2 hét múlva megyünk mi is :)
Az lenne a kérdésem, hogy a 99-as út mennyire emelkedik, mennyire szokták takarítani, illetve mennyire kell hólánc?
A másik dolog, hogy van-e csomagmegőrző szolgáltatás a síterepeken?
A harmadik, hogy a gőzgombóc mennyibe kerül?
A negyedig, hogy a síbuszok menetrendjét honnan lehet megtudni?
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
Topik: Obertauern
2010.01.07. 10:29
Nem bírtam korán kelni, de a cool-ról talán nem maradok le :D
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.