Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 840, rendezés:
golo által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  goloFérfi
Dátum: 2019.10.04. 19:28
Topik: Külföldi kiadás csökkentés
golo Hozzászólások: 898
Regisztrált: 2010.01.02.
BEMUTATKOZÁS

Nincsenek előnyök hátrányok nélkül, de ennek tudatában egy próbát megér. Én nem használom, de a fiaim igen.
https://24.hu/tech/2019/09/29/revol...ut-kartya-szamla-zarolas-problema/
Előzmény: (zolih 206097)
Dátum: 2019.09.17. 00:20
Topik: Hova utazzak? Tippeket várok!
BEMUTATKOZÁS

Érdemes lehet az egyes pályák vagy települések saját, helyi turisztikai weboldalain is keresgélni, és az ott talált telefonszámokat felhívni. Ezeken az oldalakon ugyanis lehetnek olyan szállások is, ahol a tulajdonos nem aktív számítógépfelhasználó, nem olvas emaileket, és a nagy szálláskereső oldalakra sem regisztrált.
Dátum: 2019.05.10. 18:58
Topik: Szlovák autópálya és autóút tapasztalatok
BEMUTATKOZÁS

Nincs vita közöttünk. A baj a fejekben van.
Előzmény: (KKy 205789)
h i r d e t é s

Dátum: 2019.05.10. 17:24
BEMUTATKOZÁS

Egyszer egy hőzöngő az egyik nehezebb freeride útvonalon hamar elvérzett, és mikor végre dühöngve, teljesen szétesve leérkezett, azon hőbörgött, hogy minek hoztam ilyen szar helyre, a freeride nem ilyen, és ő azt jobban tudja, hogy milyen, mert már járt Alaszkában is, akkor arra csak azt mondtam: nem a terepben kell keresnie a hibát.
Előzmény: (KKy 205786)
Dátum: 2019.05.10. 14:00
BEMUTATKOZÁS

Az ilyenek miatt, mint te, gondolom azt, hogy a zéró tolerancia egy jó dolog.
Előzmény: (százas 205777)
Dátum: 2019.03.07. 14:18
Topik: Hóvadász
BEMUTATKOZÁS

Jövő hét: délen lesz a magas, északon az alacsony nyomás, és bár klasszikus blockingra továbbra sincs esély, de azért egyre hűvösebb lesz, ÉNy-i frontokkal, sok csapadékkal. Ez kitarthat a hétvégéig is, de már keddtől érdemes lehet kimenni.
Dátum: 2019.03.05. 02:38
BEMUTATKOZÁS

Hát akkor. Ezt a hetet még elengedem. Ma szélvihar volt, éjjel hidegfront, de nem elég hideg, kevés friss hóval. Holnap (azaz már ma) lehet egy jó nap, de csak annak, aki már ott van. Szerdától a következő ciklon előoldalán DNy felől meleg szubtrópusi levegő érkezik, +10fok 850hPa-on, völgyekben 18-20, csütörtökön főnnel, viharos déli szél, és még melegebb lesz. Ezután a legrosszabbon már túl leszünk. Ekkor a ciklon az Északi-tenger felett lesz. Ez péntekre Skandinávia fölé helyeződik át, és ezzel fokozatosan hátoldalra kerülünk és a nyugati áramlás fokozatosan északnyugati komponensűvé válik, a főn megszűnik, az érkező felmelegedett tengeri poláris levegőben a magasban már hidegebb lesz, de alul még nem. A labilis levegőben záporok, hózáporok várhatók. A hétvégétől már hűvösebb lesz, mint előtte, és ez a trend folytatódni látszik. A nyomáseloszlás ekkor még zonális, a NAO erősen pozitív, de 192h után elkezd erősen szórni. Ezzel meglehet az esély, hogy az azori AC megerősödjön és észak felé kiorrosodjon. Ez még nem teljes blocking, de már fény az alagút végén. Mindkét globál modellen feltűnt valami ilyesmi.
Dátum: 2019.02.28. 22:04
Topik: snowboard lap, kötés, bakancs összhang
BEMUTATKOZÁS

A képeken a bal van hátul, tehát goofy. A probléma pedig éppen az volt, hogy nem tudja állítani a lelógást szimmetrikusra.
Előzmény: (Kálmi 205147)
Dátum: 2019.02.28. 18:56
Topik: snowboard lap, kötés, bakancs összhang
BEMUTATKOZÁS

Szia, mutatnál egy képet a tárcsáról is? Ha azt elforgatod 90 fokkal, akkor van rá esély, hogy azzal középre tudod hozni, hogy ne lógjon ki ennyire az orra.
Dátum: 2019.02.23. 00:14
Topik: Kezdő snowboardos vagyok
BEMUTATKOZÁS

Nem kötözködni akarok, mert igaz amit írsz. De ha a csúszásoknak tényleg 90%-a nem ideális havon történne, akkor már rég abbahagytam volna ezt az egészet. Kell hozzá egy kis tudomány, sok tapasztalat (a hibák is tanítanak), bátorság, hogy kockáztassunk és sok kompromisszum, de a legfontosabb, hogy ne foglaljunk hetekkel előre, hanem csakis az esemény előtt, ha már kilátásban van valami jó. Tehát rugalmasnak kell lennünk, ez a legfontosabb. Nekem így sikerült jóval 50% fölé vinnem az "ideális" (legyen mondjuk 7/10 feletti) havon való csúszások arányát.

Egyébként a freeride definíciója nekem nem is a porhó, hiszen abban mindenki le tud csúszni, hanem a bárhol, bármilyen havon való lecsúszás képessége. Ez pedig tényleg csak akkor fejleszthető, ha a körülmények messze nem ideálisak, ahogyan te is írtad.
Előzmény: (vau 205027)
Dátum: 2019.02.22. 23:06
Topik: Időjárás Ausztriában
BEMUTATKOZÁS

Nem kell felmenni a hágóra, elég Sankt Margarethenig, az csak 45 perc.
Előzmény: (nyugiba 205029)
Dátum: 2019.02.22. 21:35
BEMUTATKOZÁS

Szerintem a Katschberg Aineck oldalán a kabinos liftek É-i szélnek kevésbé vannak kitéve. Grosseck szeles nagyon. Innerkremsen csak ülős liftek vannak, azokat hamarabb leállítják. Indulás előtt nézzetek rá a pályák honlapjára, hogy mi működik.
Előzmény: (cotugno 205020)
Dátum: 2019.02.20. 21:10
BEMUTATKOZÁS

Ha fontos, hogy milyen havad lesz, akkor ne foglalj előre, és ne a naptárat nézd, hanem az előrejelzéseket.

Ezek a képek áprilisban készültek, -7 fokban:
https://sielok.hu/fotoalbum/zauchen...see-freeride-2017-aprilis/kep/1/

Most hiába van február, ha mindenhol túl meleg van. +10 fokban a hó erősen olvad, a pályán latyakos, azon kívül nappal fogóssá válik, éjjel pedig lefagy, szóval hanyagold, és inkább olyankor költsd el a pénzed, amikor az élmény is garantált.

Szerk.: Kikerestem az archivált képeim Exif-jéből, április 19-20-án voltunk Zauchenseen, akkor amikor a pályák többsége már bezárt, de a nagy havazás miatt Zauchensee még kinyitott! 19-én délután fenn a csúcson -10 fok volt a T.
Előzmény: (Krisz101 204966)
20170419-161411.jpg
Dátum: 2019.02.19. 10:30
BEMUTATKOZÁS

A pénteki gyenge hidegfront után ismét megerősödik majd az AC, és az utána még legalább 1 hétig száraz, meleg időt jelent Közép-Európában. Ez egy nagyon stabil időjárási helyzet, ezért február végéig nem érdemes reménykedni fordulatban.
Dátum: 2019.02.12. 00:30
BEMUTATKOZÁS

Anticiklon várható. Az, hogy egy adott helyen hideg lesz vagy meleg, az attól függ, hogy hol helyezkedik el az AC középpontjához képest. Az AC-ban az áramlás az óramutató járásával megegyező, ezért délebbi középpont esetén meleget hoz (Ny, DNy-i áramlás), északon levő kp esetén (K, ÉK-i áramlás) pedig hideget. A középpontban a leszálló légmozgás, és a sok napsütés szintén bemelegíti. Azt, hogy hol lesz a kp 8 nap múlva, semmilyen modell nem látja előre, ez modellenként más, és futásról futásra is változik. Nem érdemes még vele foglalkozni.
Egyébként a Snowforecast az amerikai GFS modellt, a Bergfex és Wepowder (szerintem) az ECMWF európai modellt használja. Ennek beválási valószínűsége a nagyobb felbontásnak és más korszerű algoritmusnak köszönhetően átlagosan valamivel jobb.
De hosszú távra olyanok, mint ez az ötletes rajz:
Előzmény: (carpete 204648)
received-2065382640246452.jpeg
Dátum: 2019.02.09. 00:15
BEMUTATKOZÁS

Most ezek jutottak eszembe, amik végig kékek, jó hosszúak, mégis élvezetes pályák. Az egyetlen kivétel a Graukogel, ahol ez inkább egy erdei út, de mellette párhuzamosan ott fut a piros, a Standard nevű, ami sokkal jobb, és nem nehezebb, mint a többi. A felvonó itt egy régi 2-es ülős, ami nem gyors, de olyan hangulatos, hogy engem mindig jobb kedvre derít.
Előzmény: (Krisz101 204552)
Dátum: 2019.02.07. 11:10
BEMUTATKOZÁS

Wurzeralm, Gammering (2-es pálya) 4,5km/800m
Riesneralm, Panorama (5-ös pálya) 7,0km/850m
Bad Hofgastein, Hamburger (H3) 5,5km/750m
Graukogel, Familien 3,5km/400m
Sportgastein, Schideck (S1) 3,5km/730m
Előzmény: (Krisz101 204504)
Dátum: 2019.02.04. 22:24
BEMUTATKOZÁS

2019.01.26-29, Filzmoos. Most a síterep fórumába írtam a beszámolót, ide csak linkelem, hogy itt is nyoma maradjon:

https://sielok.hu/forum/viewtopic.p...hp?t=15023&onemessageid=204417

Jelentem, hogy freeride-stressz és csalódás ellen is hatásos volt ez a kúra :)
Dátum: 2019.02.04. 22:01
Topik: Filzmoos
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Szerintem azért nincs itt soha tömeg, mert drága, ha csak a síelhető pályakilométerekhez viszonyítjuk. Ezért szezonbérlet nélkül jobban megéri valamelyik közeli nagy pályarendszert választani. Talán ez is lehet itt a cél, hogy ne legyen tömeg, hanem maradjon mindig ilyen, egy igazi különlegesség, olyanoknak, akik a nyugalmat keresik.

Imádom. Legutóbb megszokásból ismét a Gastein-völgybe indultam el, de útközben megálltam itt egy félnapos csúszásra, mint már annyiszor. Szerencsére most nem volt lefoglalt szállásom sehol, ezért itt ragadtam. 4 napra elég is volt, pedig nyitástól zárásig csúsztam folyamatosan, és egyszerűen nem bírtam megunni. Nem is tudom, hogy van-e még ilyen hely máshol.

Minden menet más. A terep elsőre talán könnyűnek tűnik, mert csekély a lejtése. De ez becsapós, mert bent az erdőben bármikor felbukkanhat egy hirtelen meredek rész, és ettől élvezetes. A patakmedreket máskor érdemes elkerülni, ami nem is olyan könnyű, mert van belőlük bőven, de most még ezt sem kellett. Rájöttem, hogy ennyi hónál bárhol le lehet jönni, még a legvadabb helyeken is, ahol azelőtt soha, gondolkodás nélkül, improvizálva. Még a patakok alján is végig lehet most csúszni, mint egy félcsőben (néhol kidőlt fákkal nehezítve). A rengeteg hó miatt most 3,5m-rel magasabban csúszunk, ez is szokatlan volt, mert ahol azelőtt sűrű rekettyés volt, ott most kisimult a terep, ahol pedig elfértem az ágak alatt, ott most feljebb vagyunk az ágak szintjén és emiatt sűrűbb.

A hely freeride szempontból egyszerűen tökéletes. (Persze mindenki mást ért ezalatt. A nagy, sima lejtők szerelmesei itt szenvedni fognak.) A kabinos felvonó mindkét oldalán lehet jönni, a végén vissza középre, vagy jobbra ki a pályára. A legtöbben ezt választják, mert könnyű, teljesen biztonságos, mégis élvezetes. Ami jobb ennél, az már nincs ingyen, gyalogolni kell érte, méghozzá felfelé. De az is kellemes, mert közben lehet gyönyörködni a behavazott erdőben és a szemben levő hegycsúcsok látványában. Az indulás helyének kiválasztása is egy jó játék: mindenhol jó, de hol lehet a legjobb? Hol fogunk kilyukadni a végén? Az útvonalakat nem könnyű megjegyezni, hiszen erdő az egész, tele meglepetéssel. Éppen ez benne a jó, ettől lesz kihívás minden menet. Könnyű elhibázni, de ha sikerül, akkor az elég a boldogsághoz.

Végig egyedül csúsztam, de a harmadik nap délután történt valami váratlan. Megláttam egy srácot a sűrűben, hogy milyen kreatívan nyomja, követtem és hozzá csapódtam. Először volt ezen a helyen, ezért utolsó csúszásként, megmutattam neki egy sétálós kört a meredek résszel. Meg volt vele elégedve. Most jön a poén: British Columbiából jött. Filzmoosba.

Képek: https://sielok.hu/fotoalbum/filzmoo...s-2019-januar/kep/1/
Dátum: 2019.01.15. 22:11
Topik: Freeride
BEMUTATKOZÁS

Definíció szerint... haha

Spontán lavina? Nézz körül, és ne menj olyan helyre ahol van rá esély!

Tudod, mi a defenzív magatartás?

1. El tudod-e dönteni magadtól, hogy ott ahol állsz, el szabad-e indulnod? Nem? Akkor maradj a pályán!

2. Akkor is elindulnál, ha nem lenne rajtad a légzsák? Nem? Akkor maradj a pályán!

3. El mernél úgy is indulni, ha láthatatlan lennél (nem lát senki, nem fog megmenteni senki)? Nem? Akkor maradj a pályán!

Ha minden kérdésre igennel feleltél, akkor elég defenzív vagy. De a baj mindig megtörténhet, ezért mindaz, ami ezután következik, úgymint a társak, az alapfelszerelés (szonda + ásó + jeladó), a légzsák, az a biztonságodat szolgálja, és igen, vidd magaddal. A franc se akart lebeszélni róla senkit!

Ebben a témában, itt ez volt az utolsó hozzászólásom.

Ezzel formáltam véleményt.

következőutolsó laponként: összesen 840, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 70 vendég és 5 regisztrált felhasználó látogatja.