Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Christína által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (31)Időben csökkenő Időben csökkenő
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.04.09. 13:06
Ezt most erősen like-olnám.
Fáj a szívem, hogy nem ott vagyok, hanem egy irodában ülök.
Előzmény: (Stani 158978)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.04.02. 18:52
Én úgy tudom, hogy mindig húsvétig vannak nyitva.
Ha ez április 23, akkor addig. Mert szezon előtt így egyeznek meg a gazdákkal, akiktől a legelőt bérlik. Hiába van hó, ha a gazdákkal úgy egyeztek meg, akkor vissza kell nekik adni a területet.
Előzmény: (coolman 158554)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.03.12. 19:15
Ez nagyszerű, akkor Zell-ben is fantasztikus hó lesz a hétvégére.
Előzmény: (Stani 157101)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.03.12. 07:58
Izgatottan figyelem az időjárást a 15.-ei hétvégére. Tavaly megsültünk, 2200 m-en is 6-8 fok volt, latyak hó, remélem idén a hideg csípi az arcunk és ropog a friss hó a lécünk alatt.
Előzmény: (Stani 156882)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.02.27. 10:43
Nem vagy speciális eset. Én sem szeretem a nehezített körülményeket. Szeretek síelni, nem szeretek az életemért küzdeni. Éljenek a jól kezelt pályák.

Még szerencse, hogy ennyien ennyi félék vagyunk. Különben dög unalom lenne az élet.
Előzmény: (vassqsa 156177)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.02.19. 16:20
Mi tavaly március 15.-én voltunk és térdig gázoltunk a latyakban, mert 10 fok volt a hegyen is.
Sportgastein-ben a legmagasabb ponton volt 2 fok, de a középállomáson már 6 fok volt délben.
Én a + fokokban már nem szeretek síelni, írj majd beszámolót milyen volt a hó márciusban. Lehet, hogy csak meleg évet fogtunk ki.
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.02.19. 07:25
Én hétfőtől csütörtökig síeltem itt, minden reggel 8.30-kor már a parkolóban voltunk. Minden reggel tökéletesen ratrakolt pálya fogadott. Délutánra viszont már minden pálya nagyon buckás volt.
A 3-as pályán valóban van egy nagyobb letörés, de azt balra ki lehet kerülni egy hosszabb, de lankás, igaz keskeny erdei úton. Érdekes, a térkép nem jelöli, mi is úgy fedeztük fel, hogy arra ment egy gyerekcsoport és mentünk utánuk, gondoltuk a picúrokat csak nem viszi nagyon meredeken.
Előzmény: (Brillante 155315)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.02.16. 10:48
De jó volt úgy végignézni, hogy nemrég ott voltunk.
A legcsodálatosabb hely, ahol valaha síeltem.
Előzmény: (Stani 153439)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.02.16. 10:42
Ez nagyon durva. Mindezt gondolom sok-sok euróért.
Előzmény: (Hugi67 152982)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.01.28. 07:33
Már csak 2 hét és ott vagyunk. Nagyon várom.
Csodás a leírás, gyönyörűek a képek.
Előzmény: (Stani 152535)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.01.26. 18:56
Decemberben síeltünk itt egy napot. Előtte Tauplitz és Dachstei West Gossau.
Sajnáltuk, hogy nem itt kezdtünk. A hely gyönyörű, az egyik leggyönyörűbb ahol valaha síeltem. Tiszta napos időnk volt. Havas sziklák és Hallstatti tóra rálátás.
Kezdőknek a kék pálya tökéletes. Nincsenek durva letörések, de a letörések után mindig jön egy hosszabb egyenes szakasz, így a letörésnél muszáj lendületet venni. A piros pályán a völgyig én nem mentem le, jeges volt és ott van 1-2 durvább letörés.
Sajnos a felvonó szűk keresztmetszet. Vagy valaki marad a négyüléses pályáján, vagy átmegy a hosszabb, de sokkal szebb pályára, akkor viszont sokat kell várni a kabinra. Sokszor összevárják az embereket, hogy tele legyen.

Szállásunk itt volt: http://members.aon.at/fbinde12/ungarisch/index.htm
Gyakorlatilag 1 km-re felvonó parkolójától.
Előzmény: (franci252 152401)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.01.21. 08:10
Ausztriában, ha nagy a sor, a sílift kezelő nem engedi a csákányosnál az egyesével menetelt.
Segít a beszállásnál, és int a következőnek, hogy szálljon be melléd.
Előzmény: (mephisoft 151747)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Niederalpl
2013.01.13. 19:16
Január 12.-én voltunk itt. 1 nap, de nagyon jó volt.
6-kor indulás Budapestről, 3,5 óra után érkezés. 3 cm havat írtak szombatra, gondoltuk az még vállalható. Legalább 10 cm esett. De nagyon élveztük, mert a pályán porhó volt és ki bánja, hogy -8 fok van, ha a léc alatt friss porhó van. Délutánra kissé buckásodott, de nem zavart, pont azért mert porhó volt.
A fák roskadoztak a sok hó alatt. Gyönyörű látványt nyújtottak. Én nagyon szeretem ezt a terepet, mert a pályák gyönyörűek, imádom az erdei utat. Még a hátrányai ellenére is nagyon szeretem. Sajnos a csákányos nagyon hosszú, nem szerencsés, hogy az úttesten kell átkelni és sajnos a hüttének is valószínűleg új üzemeltetője van, mert tavaly nagyon jó volt, most viszont kritikán aluli az amit a jegypénztár mellett találunk.
Biztos hogy fogunk még menni az idén.
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2013.01.02. 11:15
December 29.-én síeltünk itt. Remek hóviszonyok fogadtak, mivel előző nap esett a hó. Friss havon ragyogó napsütésben, tiszta időben fedeztük fel a hegyet. Gyönyörű volt. Igaz az alsó szakaszok jegesek voltak, előző nap ott eső esett.
Ennek a síterepnek a felvonó a szűk keresztmetszete. reggel 20 perc várakozás után jutottunk fel. Délben a csoport többi tagja lecsúszott a völgyig, nekik akkor 40 perc volt, mire a hegyre feljutottak. Amikor csak a kék pályán csúsztunk, ami egyébként álomszép, rálátással a hegyekre és a Hallstatt-i tóra, akkor is kabinnal kell visszajönni, ami ritkán jár, 1-1 kabin oda-vissza, sokszor mint a heringek a dobozban. Ahhoz, hogy a kabinoshoz eljussunk egy tolókarossal fel kell magunkat húzatni, ez nem a legkényelmesebb. Őrült lassú, és sokan ki is potyogtak belőle.
Ettől függetlenül 3 napos túránk utolsó állomása volt Krippenstein, Tauplitz és Dachstein-West (Gossau) után, társaságunk egyetértett abban, hogy ilyen gyönyörű helyen régen síeltünk.
Kezdőknek is klassz széles kék pályák. Igaz a letöréseknél muszáj lendületet venni, mert botozás lesz a vége.
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
Topik: Niederalpl
2013.01.02. 11:06
Hétvégén mennénk Niederelp-ra, 1 napos síelésre. Milyen most a hóviszony? Járt arra valaki a napokban?
Elsősorban az érdekel a meleg miatt nem lett-e nagyon jeges a pálya. Vagy várjunk a következő friss hóig?
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2012.03.19. 09:44
Szép időben tényleg gyönyörű Sportgastein.
A március 15-ei hosszú hétvégét töltöttük itt. Hó még bőven volt a pályákon, és mindehhez gyönyörű napfényes idő szolgált. Délelőtt nagyon jó pályák fogadtak minket, de délután, egyre buckásabbak lettek a plusz 5 foknak és a napsütésnek köszönhetően. Sokan is voltak a pályán, így a buckák igencsak kihívást jelentettek. Első nap Bad Gastein-ben voltunk, de ott 11 óra után már nagyon vizes volt a hó. Így második és harmadik nap Sportgastein mellett döntöttünk. Jobban is tetszett és a hó is sokkal jobb volt. Igaz, hogy buckásodott, de legalább nem volt olvadt, vizes, csak egy kicsit kásás a középállomás felé közeledve.
Előzmény: (Stani 134668)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2010.04.02. 08:44
Mi múlt hétvégén voltunk itt és akkor azt az infót kaptuk, hogy Húsvét hétfőn mennek utoljára a liftek.
Utánanéztem ezen az oldalon is ez a info van:
http://www.bergfex.at/oesterreich/saisonende/

Lehet ezért nincs szállás már Húsvét utánra.
Előzmény: (lyrics 88556)
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2010.03.31. 22:09
Mariazell: Goldene Krone Hotel.

3 csillagos szálloda Mariazell központjában a felvonótól 100 m-re. A reggelijük vetekszik egy 5 csillagos szálloda színvonalával. Kedvesek, figyelmesek, vendégszeretők. Többszörös visszajáró vendégek vagyunk.

Igaz mi 25 km-rel odébbb Annabergen síelünk, de mindig itt szállunk meg.
Christína
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2010.03.29. 21:20
Ezeket csak megerősíteni tudom. A hó még valóban nagyon jó, rengeteg van, szombat vasárnap alig lézengtek a pályán, fantasztikus napsütés volt.
Viszont ma reggel meglepetésünkre osztrák rendszámú autókkal volt tele a parkoló és olyan tömeg volt, mint február közepén egy hétvégi napon. Gondolom megkapták a Húsvéti szünetet az osztrák iskolások és ezért.
Előzmény: (Bello 88426)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.