Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

sneeuw által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2024.02.24. 22:36
Aki még nem tudja, hogy hogyan kell esés után felkelni, annak érdemes megnézni ezt a videót. :)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2024.01.26. 22:38
Ahogy Endre is írta, szerencsére nem szakadtak el a keresztszalagok. Úgy tudom, hogy kb. 2 hetet kell kihagynia, de az biztos, hogy a jan. 28-i versenyen (Kronplatz) nem indul még.
Előzmény: (WéberF 220510)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2024.01.08. 21:44
Ja, der Ürge fährt sehr gut Ski. :) Hasonlóan, mint én, csak rólam nincs videó. ;)
Előzmény: (jóska63 220128)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.02.28. 13:22
Szia!
Tényleg nem látszik a fotón a matrica! :)
Én megőrzöm (gondolom, Te is) a matricáról leválasztott alsó, vonalkódos részt. Ezen olvasható többek között, hogy "Keep this counterfoil as proof of purchase." Bescanneled vagy lefotózod, aztán e-mailhez csatolva elküldöd nekik. Persze, nyilván bosszantó, hogy a vétlen személynek kell ilyen esetben magyarázkodnia és erre időt fecsérelnie...
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.02.26. 00:40
Lehet, hogy elnézted a dátumot. Utána még 2023.02.13-án hétfőn is voltam, nagy örömömre szintén kifogástalan hó- és pályaminőséggel találkoztam (ratraktolt, kifagyott 1, 7 és Q3). Az első 1-2 órában ráadásul kevesen voltunk, remekül lehetett síelni. Azt sajnáltam, hogy a 02.15-i szerdán nem mentem, mert az előrejelzés szerint nem lett volna fagy a megelőző éjszaka, de reggel -5 ºC volt, vagyis reggelre szépen kifagyhatott a pálya. Csütörtöktől (02.16.) aztán jött egy komoly felmelegedés, éjszaka is pluszok voltak, nappal pedig már +10-15 ºC. Megmondom őszintén, nem értem azokat, akik 02.17. után mentek síelni Eplénybe, hiszen az olvadás miatt napról napra egyre rosszabbá válhatott a helyzet. Lehetne kérdezni, hogy akkor miért nem zárnak be? Egyrészt a statisztika miatt (adott szezonban hány napot voltak nyitva), másrészt a szezonbérletesek miatt, akik az utolsó hófoltig szeretnének síelni, talán érthető módon. Ez a tél katasztrofális volt a hazai sípályák számára, igyekeznek minimalizálni a veszteségeket (bár még egészen kicsi eséllyel beüthet egy olyan hóhelyzet, mint amilyen 2013. március 15-én volt, amikor az M1-esen a szél 0,5-1 méter magas hótorlaszokat épített; de ez is csak plusz 5-7 napot jelenhetne). Én 1500 méter alatt már nem is létesítenék új síközpontot. 1500 méter felett meg azért nem, mert olyan nagy a konkurencia (sok már a síterep az ilyen helyeken), hogy nem térülne meg 100 év alatt sem a befektetés.
Ami a léceden megjelenő fehéres lerakódást illeti, ugyanez van Ausztriában is, ha műhavon síel az ember (tesznek a vízhez egy biológiai adalékot, hogy tartósabb legyen a műhó [ez inkább csak elszíneződést okozhat]; másrészt a vízben vannak ásványi anyagok, amik száradás után visszamaradnak; meg lehetne ezt előzni, ha desztillált vízből gyártanák a havat, de az nagyon drága lenne).
Előzmény: (Ethanol 218287)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.02.13. 22:09
Nagyon klassz ez a beszámoló a videókkal. Olyan a nézőnek, mintha ott lenne. Szuper!
Előzmény: (hakos00 218026)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.02.11. 22:01
Milyen valótlan adatokra gondolsz?
Én pár napja voltam, nagyon jó volt a hó minősége. Szerintem most is jók a pályák, csak sokan lehetnek, mivel hétvége van. Hétfőn tervezek megint menni (igaz, hogy vasárnaptól felmelegedést mondanak, de hétfőn még bőven lesz hó, max. délutánra kicsit felpuhul).
Tényleg adtak fél óra síelést pluszban, cserébe, hogy vállaltam a 350 méteres sétát sícipőben a kék kapuhoz. :)
Előzmény: (Viri 217981)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.01.29. 13:27
Az osztrák autópálya-matrica sok alagúton teszi lehetővé az ingyenes áthaladást, de nem mindegyiken. Akik ezzel tisztában vannak, azok ne olvassák tovább. :) St. Margarethenbe (Lungau) terveztem az utat a Google-térképpel, amikor teljesen véletlenül (az „emberkét” ráhelyezve az útra néztem a képeket) fedeztem fel, hogy a Katschbergtunnel (KT) használatáért külön útdíjat – vagyis az autópálya-matrica árán felül – kell fizetni. Ha helyben fizet az ember, akkor ez 2023-ban 7 € (bár az alagút déli oldalán erre nincsen lehetőség, a 104-es kijáraton [St. Michael felé] letérve az A10-ről fizetőkapukba ”ütközünk”). Nem érdemes valami módon kikerülni a fizetést, mert az 120 €-s bírságot von maga után. Ha nem helyben fizet az ember, hanem előre, online veszi meg, akkor sajnos nem lehet külön a KT-re vagy külön a Tauerntunnelre, hanem csak egyben a kettőre (ami 13,50 €). Ennek viszont megvan az az előnye, hogy a 104-es kijáraton lemenve van jobb oldalon egy kapu azoknak, akik online már előre kifizették az útdíjat (a kapu feletti zöld táblán: „Digitale Strecken Maut”); itt le kell lassítani min. 15 km/órára, a rendszám alapján azonosításra kerül az autó: a piros lámpa zöldre vált és felemelkedik a sorompó. Tehát gyorsabban át lehet jutni, mint a másik kapun, ahol várni, majd még fizetni kell. Annyi kis információ még, hogy annak, aki az osztrák autópályára és/vagy külön fizetős útszakaszra téved, 5 órája van (egyébként Mo-on ez 1 óra) arra, hogy utólag fizessen (azzal együtt, hogy a „rátévedési” ponttól számítva 100 km-en belül). Tulajdonképpen – hacsak előre online nem fizettük ki – észak felé áthaladva KT-en is csak utólag lehet fizetni. Legálisan elkerülhető a KT használata és ennek az útdíja, ha az A10-en észak felé haladva a 113-as kijáraton (Rennweg am Katschberg) elhagyjuk az autópályát, majd a 99-es úton megyünk tovább. Szerintem akkor érdemes mégis a KT-t választani, ha az előrejelzés alapján erős havazás vagy ónos eső vagy valami hasonló várható, ami miatt rizikós és időigényes lenne a 99-esen autózni.
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.01.28. 22:51
2023. január második felében síeltünk pár napot a Katschbergen (katschi.at). Rábafüzestől dél felől közelítve (Graz, Klagenfurt, Villach, Spittal) kb. 320 km. 70 km sípálya (1066 – 2220 méter magasságban), ebből 50 km piros, 10 km kék, 10 km fekete. Van bőven hókészítő eszköz (összesen 740 db, ebből 40 a klasszikus hóágyú) és saját víztároló, ill. forrásvíz a hógyártáshoz, emiatt hóbiztos. Három kabinos lift áll rendelkezésre (SilverJet1, SilverJet2 és Aineck Gipfelbahn), ezek 8 személyesek; továbbá 2 db 6 személyes, 2 db 4 személyes, 1 db 3 személyes ülőlift (ezzel lehet visszamenni az Aineck 2220 méteres csúcsára, ha lesíeltünk a piros 11-es vagy a fekete 11a [Diretissima] pályán), 5 csákányos és 3 tányéros lift. A liftek 09:00-től 16:00-ig üzemelnek (pontosabban 16:00-ig lehet felszállni, 16:15-kor leállítják a lifteket, a pályákat 17:00-ig el kell hagyni). Január 23-án erős havazás volt (már az előző napon is), ezért nem a B99-en mentünk (várható volt, hogy hólánc-használatot írnak elő [ezzel kapcsolatban egyébként az Asfinag honlapján lehet tájékozódni], ahogy már egy nappal korábban is, aminek a felszerelése plusz idő, és csak max. 50 km/órával szabad vele menni), hanem inkább előre kifizettük az útdíjat a Katschbergtunnelre (sajnos online csak egyben lehet a Tauerntunnellel, ez így 2023-ban 13,50 €; erről majd bővebben írok az „Ausztriai utazással kapcsolatos kérdések” topikban). A leghosszabb sípályát A1-gyel jelölik (a térképen a piros 21-es), ez közel 6 km (közben is vannak táblák, hogy még hány km van vissza). Január 24-én is havazott, ezért csak egy fénykép készült a szoba ablakából (St. Margarethenben volt a szállásunk); a többi fotót január 25-én készítettem. Aznap akkora köd volt (érdekes módon főleg a hegycsúcson), hogy csak kb. 20 méterre lehetett ellátni, emiatt nem tudtunk átmenni a hegy túloldalára, illetve a Tschaneckre. Ettől függetlenül jót síeltünk a frissen hullott természetes hóban (kb. 40 cm), ami persze egy idő után már buckásodott, de az élvezetes volt, hogy hatalmas, széles pályákon lehetett siklani, majd leérve sorbanállás nélkül beszállni a kabinosba, aztán folytatni elölről… A január 25. egyszerűen tökéletes volt: az előző napon lehullot havat szépen ratrakolták, reggelre már a kifagyott sávos szőnyegen kezdhettük a mókát. :) Ezen a napon sok osztrák is megjelent, jó nekik, hogy kiválaszthatják a legszebb napokat a síelésre, mert nem kell szállást foglalniuk, sok időt tölteni az utazással stb. A síterepről még annyit, hogy azon felül, hogy sok pálya van, szélesek is a pályák, emiatt jól eloszlik a tömeg, nem zavarják egymást az emberek, kevés a baleset. A tájékoztatás is nagyon jó, a hagyományos táblák mellett vannak digitális kijelzők is (ezek köd és havazás mellett is jobban láthatók). A gyerekeknek a Katschi's Kinderwelt nyújt szórakozási lehetőséget. Az árak megfelelnek a szolgáltatás színvonalának (vannak ennél olcsóbb és drágább síterepek is Ausztriában): egy felnőtt napijegy ára valamivel 50 € felett van, a gyerekjegy 16 éves korig 27 €. A többnapos jegyek ára kissé függ attól is, hogy fő-, köztes vagy mellékszezonban vagyunk-e. A keycard vásárlásakor plusz 5 €-t felszámolnak, amit a kártya leadásakor visszakapunk. Szerintem legalább egyszer érdemes ide ellátogatni, ugyan kicsit messze van, de ár-érték arányban mindenképpen korrekt.
katschi2.jpg
katschi3.jpg
katschi1.jpg
katschi4.jpg
katschi5.jpg
katschi6.jpg
katschi7.jpg
katschi8.jpg
katschi9.jpg
katschi10.jpg
katschi11.jpg
katschi12.jpg
katschi13.jpg
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2023.01.20. 01:17
Nem is kell kérdezősködni, a pénztárnál ki van írva. Múlt héten voltunk, akkor elég nagy jeges foltok voltak a pályákon, de ezeket leszámítva (meg a 01.10-i viharos szelet, ami miatt a 4-üléses nem ment, viszont a 2-üléses és a vonóliftek igen) jól éreztük magunkat, mert kevesen voltak, nem kellett sorban állni a lifteknél. Azóta elég sok friss hó esett, talán most lenne érdemes menni.
Előzmény: (banhidit 215609)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.03.09. 20:47
A pálya jó minőségű (4/5), a reggeli órákban kisebb jeges részek vannak, de ezek kikerülhetők, ill. délre felpuhulnak. Olyan kevesen voltunk ma délelőtt, hogy abszolút nem volt sor, folyamatosan lehetett pörögni.
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.03.01. 20:18
Szia! Voltál? Milyen a pálya, rendesen be sikerült havazni? Én csak a webkamerán láttam, hogy a pálya alján (ahol már lecsatol az ember) itt-ott áttetszik a föld a vékony hórétegen. Ez persze nem gond, ha csak ott ilyen. Úgy tűnik, hogy ma kivételesen 10:00-kor volt a nyitás, holnaptól ismét 09:00-től lesznek nyitva. Most éjszaka nagyon hideg lesz (az évszakhoz képest :)), szépen ki fog fagyni a pálya, jól járnak, akik holnap nyitásra mennek. Úgy néz ki a jelenlegi előrejelzés alapján, hogy vasárnaptól szerdáig visszatérően kisebb havazás, havas eső lesz, majd utána is 3 napon át 5 °C alatt marad a nappali maximum, de már csapadék nélkül.
Előzmény: (TZoli 215616)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.02.28. 11:19
Nem erre gondoltam (különösen nem ezekre: Országos Bringapark Program, Országos Futópálya-építési Program, Országos Görpark Program, Országos Műjégpálya Program, sportmászással kapcsolatos lehetőségek), illetve csak egészen kis részben igen (Sítanpálya-építési Program). Alapvetően a sípályák létesítésére és az ehhez igényelhető 30%-os állami támogatásra szerettem volna felhívni a figyelmet. Azt nem tudom, hogy csak "műanyag sítanpályák" (ahogy a cikkben szerepel) vagy esetleg műhavas sípályák, síközpontok létesítésére is kapható-e támogatás. Sajnos most nincs időm elolvasni a részletes pályázati kiírást. Azt sem tudom, hogy R. Máriusz korábbi sajtótájékoztatójából idéztek-e a TV-ben vagy ez már egy újabb volt...
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.02.27. 20:24
A következő 1-1,5 héten éjszakánként kb. -4 ºC várható, nappal pedig +5-7 ºC. Figyelembe véve az eplényiek óriási hótermelő kapacitását, több havat tudnak éjszakánként termelni, mint amennyi nappal elolvad: kár lenne ezt a ziccert kihagyniuk. Az időnként viharos erejű szél jelenthet még gondot (az ülőliftet ilyenkor leállítják). Én már elpakoltam a felszerelésemet, de lehet, hogy még meggondolom magam… Egyébként érdemes lenne korábban nyitni (nem 9-kor, hanem 8-kor), mert csak a reggeli órákban lesz igazán jó minőségű a pálya, később már kásásodik, buckásodik.
Más téma. Nem olvastam ezen a weboldalon, pedig fontos hír, hogy az állam 30%-os támogatást ad sípálya építéséhez (a relaxációért felelős :) államtitkár mondta a TV-ben). Ha nem lenne ez a fránya globális felmelegedés, akkor érdemes lenne egy Eplény2-t létrehozni a Mecsek északi oldalán.
Előzmény: (TZoli 215573)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.01.27. 17:47
2022.01.27-én, csütörtökön síeltem egy jót Eplényben. Nyitásra mentem, ekkor a parkolóban 0 ºC volt, de dél körül is csak +3 ºC. Eleinte felhős volt az ég, majd a fátyolfelhőzet fokozatosan elvékonyodott és kisütött a nap. A völgyben gyakorlatilag szélcsend volt, de a csúcson is csak 5-15 km/h lehetett a szél sebessége. Nem volt eső, hó vagy más csapadék, köd sem, szóval semmi, ami a látási viszonyokat ronthatta volna. Gyakorlatilag ideálisak voltak a feltételek. A pálya minősége is kitűnő volt (frissen ratrakolva), csak a beléptető kapuk előtti szakasz volt jeges, az viszont már a kezdéskor is (erre érdemes lenne odafigyelni, mert itt mindenki lassít vagy legalábbis lassítani szeretne). Nyitva volt az 1-es, a Q3-as és a tanuló pálya (T1). Meg szeretném kérni a sporttársakat, hogy amikor a hegytetőn csoportosulnak, egy legalább 1-2 méteres „ablakot” hagyjanak szabadon azért, hogy akik kiszállnak a 4-üléses liftből, el tudják kezdeni a síelést vagy snowboardozást. Köszönöm. Dél körül már 2-3 percet kellett várni a liftnél, de az első órában 0 perc volt a várakozási idő. A 4-üléses liftnél új gumiborítást kaptak azok a csövek, amikre az utasok ráteszik a léceiket; ez örvendetes, mert korábban itt-ott kilátszott a fém, ami megkarcolhatta a léc talpát, ha az ember nem figyelt oda. Érdemes tudni, hogy 2022.01.24-től 500 Ft kauciót számítanak fel a chipkártyákra (ezt természetesen visszaadják, amikor leadod a kártyát), jelenleg még csak a pénztári vásárlásnál, de a kártyát minden esetben le kell adni. A korábban feltett kérdéseimre megtaláltam a válaszokat, ezeket közlöm, mert másoknak is hasznos lehet. A jegyvásárláshoz nem szükséges FB-regisztráció. A Síaréna honlapján felül jobb oldalon van egy fül (jobbról a 3.): WEBSHOP, erre kattintva lehet online jegyet venni (a K&H fizetési oldalán keresztül, de bármelyik banknak lehetsz az ügyfele). A jegy árán felüli adminisztrációs díj („kényelmi díj”) 183 Ft. A Festipay a Síarénában nem egy karperec, hanem maga a chipkártya (ami megnyitja a beléptető kaput), tehát nem két külön rendszerről van szó. Lehet rá pénzt feltölteni, majd azt pl. az étteremben elkölteni. Jövő héten szerdán vagy csütörtökön megint megyek, ha szép idő lesz.
epleny220127.1.jpg
epleny220127.2.jpg
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.01.23. 23:53
Dave Ryding angol létére aranyérmet szerzett az alpesi sí világkupán, Kitzbühelben. Úgy tudom, ő az első angol, aki futamgyőzelmet ért el, ráadásul már 35 éves. Most készül a 4. téli olimpiájára. Ez bátorítást adhat a magyar versenyzőknek (pl. Kékesi Marci), mert síelési lehetőségekben kicsivel még jobban is állunk, mint az angolok (beleértve, hogy nekünk közelebb van az Alpok).
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.01.21. 00:30
Elírták. Nem "fel szeretne jutni a sípályához az Alsó ÁllomásRA", hanem "fel szeretne jutni a sípályához az Alsó ÁllomásRÓL". Az Alsó Állomásig autóval el tudsz jutni, ott vannak pénztárak, megveszed a jegyet, annak bemutatásával a busz felvisz a Középső Állomásra (sípálya).
Előzmény: (WéberF 214608)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2021.12.31. 19:52
Az előző szezonban nem síeltem Eplényben. Most megnéztem a honlapjukat, és látom, hogy 2 év alatt kb. 20%-kal emelkedtek az árak, a péntek már hétvégi napnak számít, továbbá nem lehet már készpénzzel fizetni a pénztárban. (Ezek alapján valószínűleg csökkenteni akarják a látogatók számát.) Nekem nincs bankkártyám, mert készpénzben kapom a fizetésemet (pontosabban van bankkártyám, de az csak online vásárlást tesz lehetővé). SZÉP-kártyám sincs. Ha valaki tud, legyen szíves válaszoljon a kérdéseimre. Előre is köszönöm. Az biztos, hogy lehet online elővételben venni jegyet, egy FB-oldalra irányít tovább a rendszer. 1. Lehet FB-regisztráció nélkül is ezen keresztül jegyet venni? 2. Az ÁSZF-ben azt írják, hogy ilyenkor a jegy árán felül van valamennyi adminisztrációs díj is. Ennek mennyi a konkrét összege? 3. A Festipay egy külön karperec (ahogy a netes képek mutatják) vagy pedig a szokásos plasztik kártya (amivel a beléptető kapu nyitható /nem túl nagy érzékenységgel, ahogy én is tapasztaltam már, meg lejjebb is írják/) egyben a Festipay? 4. El van választva a két rendszer vagy a jegyvásárlónak mindenképpen el kell fogadnia a Festipayt? (Ez annyiban érdekes csak, hogy az utóbbi esetben még egyszer sorba kell állni a pénztárnál a síelés végén /ha az ember nem tudja, hogy fog-e még síelni az adott szezonban/, hogy visszakapja a kauciót.)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2021.12.31. 00:14
A szánkóbérlés 7,5 €, a napijegy 6-14 éveseknek 20 €, 15-17 éveseknek 36 €, felnőtteknek 39,5 €.
Előzmény: (Szilvosz 213835)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2021.12.28. 02:49
Az oltás napjától érvényes, kivéve ha J&J, mert akkor 22 nap után.
Előzmény: (pinkeani 213702)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.