Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kazi79 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (128)Időben csökkenő Időben csökkenő
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
Topik: Nassfeld
2015.01.19. 18:02
Sziasztok!
Mi január 8-10 között síeltünk Nassfelden, szerintem még a nagyobb meleg előtt. Érkezésünk előtt a Bergfex 60-20 cm havat írt, amiből lentebb 10 cm-t nyugodtan le lehetett venni.
szállásunk az Al Gallo Forcello nevű szálloda, ami már az olasz határ túlsó oldalán, 1530 m magasan volt, de mondjuk pályaszállás még. Remek volt a szállás, isteni az ellátás. Szauna, sítároló, bakancsszárító volt.
Volt egy kis pinceklub, ahol éjfélig szólt a zene, és lehetett kapni minden jót. A környékbeli magyar személyzet hallott a magyar csoportról és a kollégák szerint egyik este fellátogattak ők is a pinceklubba.
A pálya: először voltam Nassfelden, maga a pályarendszer óriási. A kezdőkkel volt egy kis gond, hogyan jutnak el a legjobb kezdő pályákhoz, mivel a szálló a Madritschen ülőszékes felvonóhoz van közel. De megoldódott.
A kedvenc a Carnia volt, de elég jól sikerült besíelni a pályarendszert. Sajnos a kevés hó miatt gyakoriak voltak a jégfoltok, ami talán a hétvégi havazással megoldódott.
Az első és a második napot, habár a völgyállomásnál +3-4 fok volt, végig tudtuk síelni. A második nap estéjén eső esett a szállásnál!!!
Szombat reggel lezárták a Madritschenbahnt a nagy szél miatt, ami hozta magával a déli meleget, 11 óra magasságában 13 fokban síeltünk. Délelőtt még élvezhető volt a pálya.
Mi jól éreztük magunkat, de egyszer kipróbálnám a síterepet úgy, hogy tisztességes pályákon lehet síelni.

Üdv
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
Topik: Nassfeld
2015.01.05. 17:36
Sziasztok!

Mi szerdán indulunk, van esetleg friss tapasztalat a tereppel kapcsolatosan?
A segítségkéréssel kapcsolatosan küldem privát üzenetet.

Üdv
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2014.03.07. 14:44
Sziasztok!

Kolléganőm szüleinek lebetegedése miatt a holnaptól tervezett síelésük elmarad.
A szállás már ki van fizetve, amennyiben valakit érdekel:

SÍ SZÁLLÁS ÁTADÓ!!!
2014.03.08. - 2014.03.15. PÁLYA-SZÁLLÁS MURAU-ban (Hotel Kreischberg) - 2 szoba konyhás apartman 4 fő részére!

Telefon: +36 (20) 9220-167

Üdv
Kazi
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2013.10.23. 10:40
Sziasztok!

50 fős csoport mellé keresnénk oktató 3 napra 2014. januárjában. Tudtok ebben segíteni?
Köszi
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2013.04.16. 09:12
Sziasztok!
Vasárnap értünk haza a Stubai gleccserről, 3 napot síeltünk. Csütörtökön indultunk, az igazából az utazással telt. Szállásunk Neustiftben volt, a Fleckhof nevű családi szálláshelyen. https://www.fleckhof.at Utólag láttam, hogy a gleccserhez jóval közelebbi szálláshelyeket is lehetett volna találni, de igazából a hellyel és a kiszolgálással elégedettek voltunk. (34 EUR/fő/éj adóval és reggelivel)
Kb. 1-1 óra volt mire a falu végéből felértünk a csúcsra, de az első nap az időjárás miatt nem volt túl élvezetes. Szinte egész nap felhőben volt a gleccser, 5-10 méteres látótávolsággal. Közben volt egy kis hóvihar. A második nap volt a legszebb, ki lehetett próbálni a friss havat (kb. 15 cm), amit a pályán sem tudtak teljesen eldolgozni. Jóval többen voltak, mint pénteken. Az 1a pályán szombaton és vasárnap szinkronsíelők gyakorlatoztak, így a felvonózás sem telt unalmasan. Ebéd előtt rátévedtünk a 14-es pályára, aminek az utolsó két kilométere már eléggé alacsonyan volt, így kásában tettük meg az utat, ilyen időben már nem élvezetes a pálya.
A harmadik napon csak 2,5 órát síeltünk mielőtt elindultunk, de az is hasonlóan jó volt, mint a szombati. Itt már rettenetesen sokan voltak, 8:45 körül értünk a parkolóba, ahol már csak a D-ben találtunk helyet. Onnan ingabuszok szállítottak fel a felvonóhoz. Lefelé le tudtunk csúszni a kásában a kocsi közelébe. A pályák ekkor még jobbak voltak mint szombaton, csak több volt rajtuk a síelő. Általában szélesek a pályáik, így ez nagy gondot nem okozott. A felvonók gyorsak voltak, gyorsan ették a tömeget. Sajnos a három nap alatt biztonsági okokból nem nyitották meg a kilátót teraszt, így csak a felvonóból kilépve tudtunk körülnézni.
Két újdonság (számunkra): naponta 2,5 EUR/pár léc-ért lehet a völgyállomáson az Intersportban a léceket elhelyezni (nyitás-zárás a síjeggyel). A buszozás mellett ez egy jó megoldás, persze ebben az esetben nem lehet lecsúszni a kocsihoz. A Mittelstation-nál pedig 2,5 EUR-ért lehet bérelni boxot, amit a csapatunk síjegyei nyitottak. 1 db-ot béreltünk három napra, itt el tudtuk helyezni a vastagabb és vékonyabb ruhákat, vagy a vásárolt cuccokat, nap végén a sisakokat.
Szóval érdemes volt ennyit autózni!
Üdv
Kazi
01-szallasunk.JPG
02-a-szallastol-kilatas-jobbra.JPG
03-a-szallastol-kilatas-balra.JPG
04-a-felvononk-eltunik-a-felhoben.JPG
05-felhos-Stubai.JPG
06-ilyen-a-jo-ido-1.JPG
07-ilyen-a-jo-ido-2.JPG
08-kilatas-a-csucsrol.JPG
09-szinten-kilatas.JPG
10-harmadik-nap-kilatas.JPG
11-harmadik-nap-kilatas-2.JPG
12-panorama-Stubaital.JPG
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
Topik: Präbichl
2013.02.09. 13:32
Sziasztok!
Magyar nyelvű síoktató elérhetőséget ezen a terepen tud valaki küldeni?
Február 17-18-án leszünk kint, 3 gyereknek keresnénk oktatót.

Köszi és üdv
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2013.01.06. 09:24
Sziasztok!

Idei első síelésként egy napra ugrottunk ki ide pénteken, január 4-én. Hosszasan mérlegeltük, hogy hova volna érdemes, de ezt találtuk előtte nap a legmegbízhatóbbnak.

35 cm havat írt a bergfex, igazuk volt, annyi lehetett a pályákon, azonban eléggé kavicsos volt néhány helyen, ill. hatalmas jégfoltok jöttek elő főleg a csúcs környékén, mert kb. 70-80 km/h-s szél fújt.

Egyébként tumultus nem volt, kb. 3 perc alatt tudtunk liftre ülni. A csákányossal mi is csak 1-szer mentünk, de nem volt túl jó a déli fekvésű pálya, amin lementünk.

Azonban a fenti kékek a szél, a jégfoltok, valamint a kavicsos részek ellenére jó volt első síelésnek a szezonban.

Üdv
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
Topik: Präbichl
2013.01.06. 09:15
Sziasztok!

Mi voltunk kicsivel 3-4 éve Präbichlben. A szállítást akkor kis szánkóval oldottuk meg, az igaz, hogy mi a Bahnhofban szálltunk meg. De a parkoló babakocsival is járható volt.
Mivel a nagyfiaink iskolája minden évbe ide szervez sítábort, néha mi is kimegyünk velük. Tavaly a szállásunk egy másik szállóban volt, vacsorázni a Präbichlerhofba mentünk át kocsival. Bőséges és finom volt.

Üdv
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2012.10.09. 22:30
Szia!

Mi eddig kétszer jártuk meg október végén, november elején a gleccsert.
Lehet síelni, igen, már jók a pályák. Azonban azzal kell számolni, hogy a különböző országok edző csapatai lefoglalják a pályák bizonyos részeit. Ez valamivel lecsökkenti a pályák számát, de ha fent éjszakáztok a hegyen, akkor reggel még mindenki előtt síelhettek.
Tavaly, mire felért a nagy tömeg, addigra mi már kávéztunk!

Üdv
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2012.02.14. 22:13
Szia Lackó!

Szerintem valahol a régi beszámolómat megtalálod, mi voltunk itt 2009. januárjában.

Ahogy a képeken látom, épület azóta egy cserépkályha is a szálláson.
A ház Lessach nevű faluban található, ahonnan OT kb. fél óra (40 km), Fanningberg 16 km. Ezekre emlékszem.
Ha jól emlékszem minden szobához tartozik fürdő, azonban egy olyan szoba van, aminek a nagyobb fürdőjében van a szauna is (de ehhez nem kell átkelni a szobán).
Nagy nappalija és étkezője van, mi annak idején megtöltöttük a házat, de elég volt.
Ár/érték arányban a szállás rendben, az utazás kicsit hosszú, kérdés, hogy mennyire vagy kompromisszumkész.
Szemben a házzal van egy étterem, mi ezt egy este próbáltuk ki, kis falusi étterem, finom ételeik vannak, szerintem velük oldják meg a vacsit.
Egyébként a ház magyar üzemeltetésben van, vele tudsz egyeztetni.
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2012.01.01. 10:51
Sziasztok!

Január 12-15-ig megyünk a környékre, a gyerekeknek tavaly nagyon tetszett a gall falu, ott szeretnének tanulni.

Tudtok ajánlani magyar nyelvű síoktatót, aki a kicsikkel foglalkozna? 3 évestől 8 éves korig mind kezdő gyerekek.

Előre is köszi!

Üdv Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
Topik: Sídzsekik
2011.02.09. 20:25
Sziasztok!

Új síruhába szeretnék beruházni, ma a H...isben találkoztam egy 50%-ban leárazott Columbia dzsekivel és nadrággal. kb. 99 zer helyett 45 a kabát és 70 helyett 35 a nadrág. A jelenlegi Sherpa felszerelést náhány éve kb. 60.000 Ft-ért vettem, tökéletesen jó, csak a funkcióját tekintve nem volt túl jó választás.
Ezek az Omni-heat termékek megérnek 80-85 eFt-ot (szettben értem) vagy inkább mást típust keressek?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2011.01.03. 12:57
Szia!
Mi a Hüttendorfban leszünk, 9-15-ig egy 24 személyes házban.
Üdv Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
Topik: Spyder
2010.12.28. 18:39
Sziasztok!
"Döbbenten" olvastam a leírt tapasztalokat, mindig elgondolkodok egy-egy síkatalógusnál, hogy ki lehet az, aki több százezer Ft-ot képes kiadni a síruhákra.

Néhány éve egy noname (elég ronda Think Pink feliratú) overállban síeltem először, amit még egyik nálunk lévő gyárban készítettek az olasz piacra. Kemény 6.000 Ft volt darabja. Kb. egy pólóban és az overallban lehetett síelni -8-10 fokig. Sógorom a mai napig ezt használja.
Kicsit kényelmetlen volt a WC használat és egyéb ügyek az overállban, ezért két szezon után beruháztam egy Sherpa nadrágba és kabátba (a kettő együtt volt 60-70 ezer Ft)
2 éve a Präbichlben töltött utolsó napunkon kb. 4 órát síeltünk esőben, belül száraz volt a szerelésem, mikor vetkőztem, pedig addigra már mosva is volt.

Mosás: a hervisben kapható mosószerrel kb. 2 évente max 30 fokon max 30 percig.

Egyébként hallottam én is arról, hogy a déli országokból szereztek be Spyder szereléseket (15-20 eFt/ darab), többen is vettek belőle, de nem hallottam panaszt tőlük.

Üdv
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2010.12.28. 17:48
Sziasztok!
Mi majd január 9-16-ig leszünk a területen. Galsterbergen sikerült egy nagyobb házat bérelnünk, ami pályaszállás, onnan próbálkozunk a 7 napban besíelni a régiót.
Néhány dologban szeretném a segítségeteket kérni:
Járnak síbuszok Galsterberg és Schladming között vagy kocsikázni kell?
Tudunk Galsterbergen/Pruggernben a schladmingi régióra is érvényes bérletet venni, vagy a vásárlást valamelyik Schladminghoz tartozó pénztárban kell megejtenünk?
Mi az, amit nem szabad kihagynunk a néhány nap alatt (pl. esti síelés, gyerekeknek szánkópálya stb.)?
Előre is köszi!
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2010.09.20. 13:34
Gaszton!

Mi itt voltunk: http://www.klein-fein.com/tuxerschafer/MeinWeb/start.htm

cserépkályhás társalgó, nagy terasz, kényelmes szobák
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2010.03.12. 10:39
Sziasztok!
Mi jövő hétvégén megyünk Heiligenblutba, van valakinek friss információja a hóviszonyokról, tapasztalata tömegről, hüttékről?

Köszi
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2010.02.24. 12:39
Szia!

Mölltaler Gletscherbahnen
Telefon: +43 (0) 4785 8110
E-Mail: info@gletscher.co.at
Homepage: http://www.gletscher.co.at

restaurant@gletscher.co.at

Mi 2007-ban itt voltunk, ez 2800 m-en van, tuti pályaszállás, ha kell reggelivel, ebéddel, vacsorával.
20-25 EUR között volt akkor a szállás, 38-ért már teljes panzióval adták.

Esetleg ha mást nem találsz, akkor ez is szóba jöhet.
Annyi, hogy ide kocsival nem tudzs felmenni, ide a vasút+kabin visz fel.

Üdv
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
Topik: Obertauern
2010.02.24. 11:13
Szia!

A 17-es felvonóhoz legközelebb a P5 van, szerintem oda parkoljatok!
Üdv
Kazi
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2010.02.22. 08:16
Sziasztok!

Mi vasárnap kimentünk Mönichkirchenbe, és megállapítottam, hogy ennyit még nem fizettem azért, hogy sorban álljak.
2 perc síelés, 25 perc sorban állás, délután 13 órakor pedig latyakossá vált a jégpáncél feletti hóréteg is.
Egyszerűen be sem lehet melegedni, mert az állásban, várakozásban újra lemerevednek az izmok.
Így aztán kettőkor összepakoltunk és elindultunk haza.
A környékbeli pályákhoz képest valóban többlet, hogy ülőliften mehetsz fel, de a pályák nem bírnak el ennyi síelőt.
Ráadás, hogy közben a pályán szánkózókat kell kerülgetni!
Arra jutottam, hogy inkább utazni fogunk 1-1,5 órával többet, hogy legalább a jegy áráért ne sorban kelljen állni.
Üdv
Kazi
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.