Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Falcon888 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (46)Időben csökkenő Időben csökkenő
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2021.12.15. 19:25
Stuhleck, Chopok (Gyömbér)
Előzmény: (zj 213347)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2021.12.12. 11:27
Jó pár éve kipróbáltam a Sidas talpbetétet és nekem nagyon nem lett jó.
Nem írtad le hogy miért van rá szükséged de gondolom bokasüllyedés miatt. Ha ez a problémád akkor ezt elsősorban utcai cipőben kell korrigálni a mindennapokban és ott kell jó betétet használni. Kipróbáltam többféle egyedi lábra készített betétet (utcai cipőbe) de igazán egyik se lett jó. Ami viszont bevált az a scholl orthaheel talpbetét:
https://talpbetet.arukereso.hu/scholl/biomechanics-talpbetet-p367706559/?utm_medium=organic&utm_source=google
Amíóta ezt használom az utcai cipőmbe azóta a snowboard bakiban sincs panaszom.
Ahogy nézem most már van belőle sport változat is:
https://www.scholl.co.uk/a/s/products/scholl-orthaheel-orthotics-sports

Lehet hogy nem egyszerű beszerezni mert nincs mindenhol de érdemes kipróbálni már csak az ára miatt is.
Én a Scholl Teréz körúti üzletében szoktam vásárolni.
Előzmény: (jegvercse 213256)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2019.11.07. 14:06
igen az egyiket nyomta jobban. arra már nem emlékszem hogy a hosszúság miatt vagy mert az kapott nagyobb terhelést.
a jelenségre azért figyelni kell mert könnyen előjöhet. Krisz is szenvedett miatta bár ő úgy áll mit Te
Előzmény: (golo 206290)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2019.11.07. 12:48
Figyelned kell arra is hogy hogyan állsz a deszkán. Ha kacsában akkor nem biztos hogy Golo tippje neked jó lesz mert Ő mindkét lábbal előre felé áll. Igy többet megy talpon mint pl én aki kacsában vagyon és többet megyek hátsó élen. Ilyenkor kicsit előrébb csúszik a lábam és az előző bakancsom nyomta a lábújamat. Ez tönkretette a napomat. (pedig a legdrágább bakancsot vettem). Nekem 25cm-es a sportcipőm amibe pont végigér a lábam de a 25cm-es baki nem jött be. Kellett a fél számmal nagyobb.

Alap hogy lábramelegítős legyen a baki. Ezt már nagyrészt tudják a bakik. Én otthon beleteszem a hajszárítót és 10 percig melegítem, közben a lábújamra ragaszok papírzsepit toldásként és belelépek a bakiba. 10 perc alatt kihül és felveszi a lábformát. Így sokkal kényelmesebb lesz és eltünnek a nyomáspontok.

A tapasztalatom hogy a BOA kilazul és utána kell húzni. A fűzös nem lazul ki egész nap se.
Előzmény: (golo 206284)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Freeride
2019.01.17. 09:36
egyettérek.
ezen a linken megtalálhatóak az elvégzett hóprofil vizsgálatok is. bár ennek a megértése már egy magasabb szint
Előzmény: (vanczi 203692)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Freeride
2019.01.15. 23:28
ezek a megállapítások nagyon általánosak és semmi közük a valósághoz. Inkább csak riogatásra jó.

Mit jelent például az hogy 4es jelzés? Jelenleg Salzburg tartományban kb 1600m felett van 4 lavina jelzés alatta 3as. A lavina jelzés függ attól hogy melyik hegyről beszélünk annak melyik oldaláról és milyen magasságról. Jellemzően a csúcsokra vezető liftek északon zárva vannak így 2000m fölé nem is nagyon lehet fölmenni, kivéve ha feltúrázol, de nyilván senki nem kockáztatja a magas hegységben való túrázást.

Általában ha esik 30cm hó az már 3as jelzést von maga után főleg a magasabb régióban, széllel. Viszont 2es jelzéskor már jellemzően nem beszélhetünk porhavas freeridról.

Mit jelent az hogy letérni? Nagyon nem mindegy hogy a ratrakolt pálya mellett megy valaki v a Dachstein déli oldalát csúsza. Én pl az előbbit is nagyon tudom élvezni és akkor már az életem kockáztatom mert 3as v 4es jelzés van? na

Mit jelent az h egy mezei síelő lemegy 4es be? Nem csak ő van ám a hegyen. Mire a mezei síelő kiér a felvonóhoz rég össze van járva az összes freeride rész. Már nincs mit keresgélnie, új részeket meg magától nem fog találni.

Az én véleményem:
Legfontosabb a helyismeret. Egy ismeretlen hely jelentheti a legnagyobb veszélyt.
2000m alatt illeve erdőhatár alatt jelentősen kisebb a veszély
magasabb jelzés esetén 30 fokos lejtő fölött jelentősen nagyobb a veszély

Mindenki maga dönti el hogy hol szeretne csúszni de ha valaki elhagyja a pályákat (márpedig most már lassan a pályán vannak kevesebben hóeséskor) nemárt ha alapszinten tisztában van a lavinák kialakulásának okaival, hogyan lehet csökkenteni a veszélyt. Van nála felszerelés és van aki tud neki segíteni ha baj van.

Csak mellesleg jegyzem meg hogy azért olyan is előfordult ám már hogy valakit a pályán ért lavina baleset. És olyan is előfordult hogy egy helyi vezető által vezetett csoportot ért halálos baleset.

Akit egyébként érdekelnek a statisztikák itt: http://www.avalanches.org/eaws/en/main.php megtalálható az összes Európában regisztrált lavina baleset részletekkel együtt illetve az aktuális lavina jelzések részletesen. Lehet belőle tanulni.
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2018.11.21. 12:00
Először is mind a kettőt fel kell próbálni és amelyik kényelmesebb azt kell megvenni. A lényeg hogy elsőre szűknek kell érezni belül mert később tágulni fog. Illetve a belsejét lábra kell melegíteni (úgy látom hogy a Ride melegíthető, a Nitro nem biztos). Viszont legyen kicsi plusz hely a nagy lábújnak ha mozogna előre hátra picit akkor legyen hely. De a sarkadat és a lábfejet tartsa rendesen.

Sokan ott rontják el hogy nagyobb a bakancs a lábuknál és ezt erős fűzéssel ill szoros kötéssel akarják kompeználni de a végén ez inkább a lábat szorítja el és sosem fog kényelmes lenni. A bakancs akkor jó ha közepes erősségű fűzéssel és lazább kötés csatolással is jól tart és kényelmes. És itt jön be a kötés fontossága mert ha kötés saroknál el tud mozogni fölfelé akkor ront az érzésen.

Általában a fűzös bakancsok a jobbak mert gyorsfűzésűek nem igazán működek jól. Állandóan újra kell húzni.

Egyébként mind a kettő márka a jobbak közül való. Inkább az számit melyik illik jobban a lábfejedhez.
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2018.10.03. 18:14
Jaguris,
Egy észrevélet a témával kapcsolatban. A dolgozatod és a kérdőív külső stabilizációra vonatkozik. Amatőr felhasználóként számomra és a jövőre nézve egyre kevésbé fontos ez az eszköz mert a sportkamerák már nagyon jó belső stabilizátorrak kezdenek rendelkezni. Egy GoPro Hero 7hez már nem nagyon van szükség gimbalra. Még mindíg nincs ott mint a gimbal de elég jó. Elég jó ahhoz hogy ne kelljen megvenni egy külső stabit plusz pénzért. Nem kell plusz egy kütyüt cipelni tölteni. Uh sztm Gimbal RIP. A professzionalis filmezés az egy másik tészta.

Ü.
Előzmény: (Jaguris 201480)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2018.09.29. 11:17
Rax tökéletes túrázós hely. Én még nem voltam de Koty kollega igen és videója is van róla:
https://sielok.hu/video/rax-situra-freeride-2012/

Ha a pályán akasz menni felfelé akkor Sthuleck tökéletes. Sokan mennek ott felfelé.

Ha pályán kivűl szeretnél menni akkor ajánlom
Mariensee - Hochwechsel útvonalat. Kotynak erről is van videója:
https://vimeo.com/191807949
Előzmény: (tuareg 200537)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Splitboard
2018.05.16. 17:44
Nekem spark kötésem van. Ami ebben szimpatikus hogy a tányér közepe aluminium és nem teljesen müanyag. Elég jól tart és nem lötyog. Remélem később több használat mellett is így marad. Összeségében elégedett vagyok vele sztm teljesen jól működik.

A splittem burton teljesen rendben működik a spark kötéssel (kivéve hogy nem kompatibilisek igy köszörülnöm kellett az alu tányér aljából hogy elférjen a channel anyacsavar) pályán felfele és lefele is.

Idővel biztos lesznek jobb kötések és deszkák is már csak azért is hogy az emberek elköltsék rá a pénzüket.
Előzmény: (golo 201175)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2018.01.16. 16:28
nem ismerem a lib tech-et és nem volt a lábamon soha sajnos. de kipróbálnám. ha rocker típust szeretnél akkor szerintem majdnem tökéletes. Kérdés miből van a talp anyag. nem írják le egyértelműen uh szerintem extrudált de ha szinterezet akkor jó.
Előzmény: (tbobojsza 198380)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2018.01.12. 14:46
itt vannak jó dolgok
Előzmény: (golo 198184)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2018.01.12. 11:03
ez a deszka úgy tűnik inkább rocker típusú.

Nézegetheted szinte az összes márkát.
pl Capita, Bataleon: ezekről mostanában sokat hallani.
De nézheted a YES, Jones, Ride lapokat is

Nézd meg:
Yes Standard
Bataleon Whatever
Capita DOA: Freesyle-osab de széles uh elmegy porhóban is. Elég kapós deszka és sok jót mondanak a teszekben. nem is túl drága. nehéz lesz leárazva találni
Salamon Huck nife

ez pl le van árazva:
https://www.evo.com/outlet/snowboards/capita-the-black-snowboard-of-death-2017
Előzmény: (tudomo 198167)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2018.01.11. 16:48
A haveromnak ilyen deszkája van és ő elégedett vele pedig régi snowboardos. Ez egy alap modell.

Pozítivum:
Flat profil: Szerintem a flat a legjobb kompromisszum a camber és rocker között. Jobb mint a camrockok.
Direkcionális, flex is jó. kicsit a puhább oldal.
Karbon betétek. Az mindíg jó ha van benne
Van belőle wide ami jobb porhóra
Nem Burton:) és tudsz rá tenni rendes kötést

Negatívum:
Extrudált talp. Nem szívja be a waxot. Lassú. Könnyen sérül. Nálam ez kizáró ok.
Egykomponensű fa mag. Valószínű h nyárfa. Minden deszka alapja a nyárfa de szokták kombinálni balza vagy császár fával ami jelentősen könyebbé teszi. a legjobb ha még bambusz is van benne
Előzmény: (tudomo 198154)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2018.01.11. 10:42
Ha megírod, hogy mennyit szánsz rá akkor pontosabban is tudunk neked deszkát ajánlani. Az az igazság, hogy mostmár nagyon sok gyártó van és nagyon nagy a választék árban, formában és minőségben is. Nem is egyszerű eligazodni a sok különbféle deszka között mert sokszor a gyártok sem adják meg ponosan az összes paramétert.
Előzmény: (tudomo 198105)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Lavina
2017.10.25. 14:41
de jó volna ez magyarul is, esetleg angolul
Előzmény: (golo 196238)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2017.10.19. 16:52
Állítható a sarka az SPnek is. Én állítottam is
Előzmény: (golo 196161)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2017.02.16. 10:32
A honlapjuk szerint a talpanyaguk szinterezett de csak 2000es sűrűségű P-tex. Vagyis szerintem mivel kis cég, ezért még nincs meg nekik a megfelelő technológia a keményebb talpanyag legyártásához. Ezért vigyázni kell rá
Előzmény: (golo 194135)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2017.01.16. 16:25
Szia Mankus. Igen másnak is van ilyen problémája. Pl nekem is. Régóta küzdök mert fáj a talpam. Nekem is egyre rosszabb lett és tavaly már nagyon küzdöttem a fájdalomtól snowboardozás közben. Mondanom sem kell mennyire tönketeszi ez a dolog az élményt. Viszont most szeptemberben végre találtam egy megoldást ami jól működik. Sztm próbáld ki ezt a hétköznapi cipődben:

http://www.amazon.in/Scholl-Orthaheel-Workforce-orthotic-Medium/dp/B01L1Y9UQS

kevés helyen kapható de én itt vettem:
https://www.google.hu/maps/place/Scholl+Cip%C5%91bolt/@47.512426,19.050504,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x2bc80a61beb274f!8m2!3d47.512426!4d19.050504

A lényeg hogy ezt a problémát nem a sícipőben kell megoldani hanem a hétköznapokon hordott cipőbe kell tenni egy olyan betétet ami jól tartja a boltozatot. Én is próbáltam a snowboard bakiba tenni sidas lábraformált betétet tenni de nekem kifejezetten nem jött be csak rosszabb lett.

Előtte is használtam ortopéd betétet az utcai cipőben de az sem segített és kezdett nagyon nem működni. A fent említett betét viszont 3 hét hordás után teljesen rendbe tette a bokasűllyedéses problémámat és azóta nincs gondom vele akkor sem ha másik cipőt veszek fel amiben nincs benne ez a betét. Gond nélkül tudok snowbordozni :) szerencsére. Ez a betét kb 5000 Ft minden más lábrakészített betét ennek 2 ill 3 szorosa.

Ha nem tudod megoldani a problémát érdemes lehet szakemberhez fordulni. Mindenképpen orvoshoz és nem kereskedőhöz. pl uzsoki kórház (sajnos nem olcsó de érdemes megvizsgáltatni).

Írj ha sikerült megoldani a problémát.
Előzmény: (Mankus 192578)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2015.12.07. 21:04
Sajnos nem csak a december és január meleg, hanem az egész évi átlag hőmérséklet egyre magasabb. Az omsz rövid elemzése megdöbbentő adatokat tartalmaz.
http://met.hu/ismeret-tar/meteorologiai_hirek/index.php?id=1456&hir=A_WMO_szerint,_2015_az_eddigi_legmelegebb_ev_lesz
Nincs kétségem felőle, hogy a grafikon trendje nem fog megváltozni és akkor nem kell 15-20 év, hogy semennyi hó se legyen
Előzmény: (zé 184447)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.