Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vlad által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (22)Időben csökkenő Időben csökkenő
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2018.12.28. 13:57
Szia,

Épp tegnap próbáltam egy ilyet, reggel kezdtem kölcsönzőből egy elég kemény Nordica léccel, de az eléggé lefárasztott ezért délutánra lecseréltem erre.
Csak pályán próbáltam, szépen és könnyen kanyarodik, a buckákkal sem volt gond, a hosszát nem néztem megy de kb. 175 lehetett (én 183cm, 95kg vagyok.)
Most nézem, hogy amit te linkelté női, de szerintem olyan nagy eltérés nem lehet a Vantage-ek között.
Előzmény: (ZsoMo 202158)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
Topik: Riesneralm
2016.02.03. 18:04
Szia,
Ez egy erdei út, szerintem max 6-7m széles lehet.
Itt egy videó (gyorsítva van) :
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Lordgreg 187172)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
Topik: Riesneralm
2016.02.03. 14:20
Szia,

Kezdőnek az 1-es erdei pálya kiváló, azon viszont nincs hóágyú, ha sokat olvad, akkor le szokták zárni.
Az 5-ös pálya elején van egy kicsit meredekebb keskeny szakasz mielőtt a nagyobb lapos carvingos részre érnél, az Oxenalm előtt van egy letörés de azt egy kis erdei kerüléssel ki tudod kerülni.
Előzmény: (Lordgreg 187162)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2014.01.20. 16:58
Köszi, megtaláltuk idén is :) , csak nem voltam benne biztos hogy lesz-e most is.
Előzmény: (Edemer 167364)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2014.01.15. 15:43
Az üzemeltetők részéről azzal lehetne elejét venni a cserélgetésnek ha mindenhol lenne "punktekarte".
Ahol ez nincs ez a lehetőség ott szerintem elnézőbbnek kellene lenniük.
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2014.01.15. 08:49
Attól függ mennyire gondolsz, van számtalan tiszta lehetőség is:

-Elég sok pálya árul pár darab akciós (10-40%) napijegyet naponta itt, du. 2-től, csak gyorsnak kell lenni. https://www.skihappyhour.com

-ha gyakran síelsz vegyél szezonbérletet, a legtöbb ára kb. két hét után már megtérül, és több pályára is érvényesek.

-kb. 10-20% kedvezménnyel többféle bérlet: siberlet.com

-utazz egy utazási irodával, a legtöbb nagynál ha velük utazol kb. 30% kedvezménnyel vásárolhatsz bérleteket

-ahogy más is írta, próbál csoporttal utazni vagy, legalább 20 fő esetén 20-40% kedvezményt érhetsz el pályától függően. Vannak azért olyan helyek ahol a helyben spontán szerveződött csoportokat nem fogadják el valamilyen módon igazolni kell, hogy együtt vagytok.

Ha vmit kihagyatam volna akkor szóljatok, mert engem is érdekel :)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
Topik: Riesneralm
2014.01.01. 12:35
Néhány youtube videó a pályákról:

http://www.riesneralm.at/index.php/die-virutelle-piste.html
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2013.12.12. 13:06
Sziaszok,

Riesneralmon keresünk oktatót, 3 gyereknek (13,10,8) január 20-25 között, ill. ha belefér a menetrendbe akkor nekünk is.
Tavaly a helyi síiskolában voltunk, de most mintha nem lenne magyar oktatójuk.

thx.
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2013.11.29. 08:57
Vettem a Hervisben 32ért egy Head FX XT-t, ez elvileg az FX 7 sajátmárkás változata.
Lehet, hogy puhább mint kellene, de ennyiért nekem nagyon megérte.
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2013.02.02. 11:12
Sziasztok,

a Hervisben láttam jó áron Head Integrale AR-t, erről tudtok valamit?

thx.
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2013.01.28. 19:53
Köszönöm.
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2013.01.28. 14:14
Sziasztok,
csak ma kellett visszaadnom a kölcsön léceket, így tegnap még volt időm, hogy elnézzek ide.

Az áramszünettől eltekintve nekem tetszettek a pályák (a feketéken nem voltam).
Kicsit talán sok volt a pálya közepén fekvő/pihenő boardos, de gondolom őket meg a síelők zavarták :)

A Sólyomhoz vezető út az máskor is ennyire kavicsos?
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
Topik: Riesneralm
2013.01.28. 11:51
Sziasztok,

Ismerősünk javasolta ezt a pályát, egy hetet töltöttünk itt a családdal. Olyan helyet kerestünk ahol van elég sok kék pálya és együtt tud síelni az egész család.

Reggelente a tányéros pályán kezdtünk a sísulinál, ez kb. 500m hosszú és elég széles. Szombat kivételével itt oktatások is vannak, de azért el lehet férni, ebédidőben meg szinte senki nincs kb. kettőig.

Bár Samuraptor nejének nem jött be ez erdei pálya (1), mi itt elég sokat voltunk a gyerkőcökkel. Elsőre egy kicsit ijesztő volt, hogy kb. egy-két helyen volt csak háló a szakadék felől, de aztán megszoktuk. A térképeken nem igazán látszik de a piros (2)-t háromszor keresztezi, az első nap amikor megpróbáltuk az első kanyart levágni még csak "besz@rós" hóekében ment, de aztán később már a finale előtti letörésig lecsúsztunk. A (2) pálya is jó széles, meredekebb és laposabb szakaszokkal ahol lehet lazítani.

A hegytetőről (5)-ös pálya elvileg kék, de az elején van egy pár meredekebb rész ami keskenyebb és ott eléggé buckásodik ha sokan vannak (ez csak hétvégén fordult elő). Nap végén ,vagy ha már fáradtabbak voltunk akkor a (12)-ről lecsúsztunk a tányéroshoz vagy kicsúsztunk a városközpontba. A többi pályát nem próbáltuk, majd jövőre.

A gyerekeket beírattuk először 2 napra sísuliba, de olyan látványosan fejlődtek, hogy 4 nap lett belőle, a végén mi 4 órás felnőtt oktatásunkat megkaptuk ingyen családi kedvezményként.

Visszajövünk még.
IMG-7229-Small.JPG
IMG-7235-Small.JPG
IMG-7237-Small.JPG
IMG-7272-Small.JPG
IMG-7258-Small.JPG
IMG-7246-Small.JPG
IMG-7372-Small.JPG
IMG-7259-Small.JPG
IMG-7354-Small.JPG
IMG-7365-Small.JPG
IMG-7368-Small.JPG
IMG-7407-Small.JPG
843972-2787198455672-637567391-o.jpg
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2013.01.23. 07:40
Szia,

volt benne asszimmetria bőven a hátralévő napokon még sokat fogok gyakorolni. Furcsa módon az is segített, hogy levettem a műtött lábamról gumis térdrögzítőt (amire nincs is szükségem, mert elég stabil a térdem, csak elővigyázatosságból tettem fel korábban). A bal kanyarokat korábban nem is igazán terheltem meg. A következő gyakorlat is segített nekem, hogy merjem a bal lábam külső élét terhelni: egy szép nagy ívnél amikor már felfelé megy a léc, a bal lábammal egyfajta korcsolyázólépéssel fellépek a hegyre, és amíg a jobb lábammal is fellépek addig tulajdonképpen csak a bal lábamon tudok csúszni egy picit, és kénytelen vagyok a külső élét nyomni.
A fülem is elég hasznosnak bizonyult :) , amikor nagyon hangosan kanyarodok akkor tudom, hogy nincs eléggé megdöntve a léc, ha jól megdöntöm akkor szinte hangtalanul csúszik a léc.
Megyek is reggelizni, jöhet a következő nap :)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2013.01.22. 16:56
Sziasztok,

kint vagyunk a családdal Riesneralmban, a gyerkőcöket beírattuk 4 napra sísuliba mi meg a párommal vettünk 4 órát. Meglett a hiba vagy inkább a hibák amiért nem tudtam párhuzamosan balra kanyarodni rendesen.

1. a bal lábam lemaradt és nem volt előrébb mint a jobb léc

2. azért volt instabil a bal lábam és azért kalimpált, mert a sarkammal mintha vissza próbáltam volna fogni a tempót így a léc csőre felemelkedett ahelyett, hogy "lábujjra" álltam volna azzal a lábammal is.

Kék pályán már egész jól megy, és elég sokszor megvolt az az érzés ahogy átbillenek a lécen kanyarodáskor.
Az az érzésem, hogy olyan mint a biciklizés ha egy kicsit gyorsabban megyek akkor sokkal könnyebben megy minden.
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.11.04. 12:22
Megnéztem a linkelt honlapot, ez létezik, hogy az egész országban összesen csak 74db oktató van?

http://www.sioktatas.hu/index.php?option=com_dbquery&Itemid=60
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.11.03. 13:30
Akkor idén újrakezdés :) , köszönöm.

Most ezzel azért sikerült összezavarni rendesen, azt hittem hóekében csak a belső éleket használjuk.
Előzmény: (ozsi 142398)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.11.03. 12:00
Köszönöm, január végén megyünk a családdal Ausztriába, addig megpróbálok itthon egy pár órát venni, meg kint is helyszínen az első két nap.
A hóekémmel szerintem nincs gond, mert azzal oda és úgy megyek ahogy akarok, és ott állok meg ahol akarok. A gondom az, hogy bal lábam külső élét nem terhelem annyira, hóekénél ez nem gond, mert ott a belső éleken megy minden.
Lehet először gyógytornászohoz is elmegyek, egy kis erősítésre.
Előzmény: (gyf 142380)
vlad
22 élménybeszámolót írt
22
12 éve tag
2012.10.31. 21:10
Köszönöm,
akkor biztos ami biztos megnézetem magam majd egy oktatóval célirányosan. Remélem annyira nem súlyos a helyzet, hogy nulláról kelljen kezdeni, de akkor sincs semmi gond, ha mégis :)

V.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.