Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard

ÜZENETEK (309)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2011.02.18. 11:58
Elkéstél! Már többen leadták (badzoli, Fear Tomi) De azért jó! Többször is megnézhető.
Előzmény: (coolman 110828)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2011.02.18. 09:40
Kesztyű, szemüveg sem kötelező! TakácsBazsi még nagyon zöld. Versenyen kötelező - EU-ban biztos - a sisak és a gerinvédő.
Előzmény: (badzoli 110717)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2011.02.17. 17:28
Az USA egyes államaiban a motoros sisak sem kötelező... Egyébként egyetértek veled, ekkora ikonok már erre is gondolhatnának. Bár a freecamp-ben pont a TakácsBazsit kérdeztük erről, aki azt mondta, hogy ő szinte semmi protektort nem hord, mert neki ebben a sportban benne van az esés/törés lehetősége, nem érdekli, nem is gondol rá.
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2011.02.17. 17:17
Ezek a fiúk továbbra sem érzik annyira példaképnek magukat, hogy sisakot vennének fel legalább a felvételekhez? Vagy úgy már nem lenne annyira dögös? Vagy ez csak az én rigolyám?

Amúgy persze irigylésre méltó, amit csinálnak! Egy nagy gerincről szabadon lecsúszni az én terveim között is szerepel.
Előzmény: (badzoli 110711)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2011.02.17. 17:02
A That's It That's All folytatódik! Újabb őrületes film érkezik az alkotóktól idén őszre. Addig is itt a trailer!

http://artofflightmovie.com/#ooid=VnbGoxMjq2IzGmoavTVBskp9uSJBHEyN
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2011.02.13. 09:35
Nem hiszem, hogy ebben van segítség. Ki ere esküszik, ki arra. Ha a fiad valóban haladó módon bordozik el tudja dönteni, milyen deszka kell neki és nem csak a design alapján dönt. Puhatold ki, hogy miért azt akarja, s ha nem csak a mintája tetszik, ill nem az a fő szempont, hogy a haverjának is olyan van, akkor - ha megteheted - vedd meg.
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2011.02.12. 23:49
Egy kis összegzés a freestyle campről, amit én vágtam...

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
vau
81 élménybeszámolót írt
81
13 éve tag
2011.02.02. 00:21
A kérdés kicsit túl általános, na meg olyan valaki kéne, aki pontosan ismeri a Nitro palettáját. A következő kérdéseket kéne tisztázni, és onnantól eléggé egyértelmű lesz a válasz a Nitro katalógus tanulmányozásakor. Az biztos, bármelyik típusra esik is a választás, a legnagyobb méret fog kelleni:

- milyen stílusban megy, mi a fő felhasználási terület? Park and pipe, freeride, backcountry, all mountain, (esetleg alpin)?
- mekkora a lába? 44-45-ös láb és afölött kizárólag wide deszka jöhet szóba, 26 cm fölötti középszélességgel
- mennyi a deszkára szánt keret?
- melyik design tetszik
Mathias Brunner
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2011.01.26. 16:51
Egy kis segítséget szeretnék kérni !

Fiam (16 éves ) 2 éve boardozik (10 éve síel) mondhatni haladó "menő" módon. Most kitalálta, hogy egy Nitro boardot szeretne. Kérdésem a fórumozókhoz és Önhöz is mi alapján ,milyen típust válasszunk. 190+ magas jól boardozik és bátran.
Köszi Önnek és a fórumozóknak is.
tihi
7 élménybeszámolót írt
7
20 éve tag
2005.03.08. 00:44
nekem az ég világon semmi bajom a deszkásokkal, de azért ez a "boardos az egyik irányba nem lát" duma elég szar. miért, talán nyomorék, aki nem tudja forgatni a nyakán a fejét??? ha nem akarok, persze nem látok a sílécen sem, tehát ez nem attól függ, ki mire áll, hanem hogy érdekli-e, mi történik körülötte. és mégegyszer hangsúlyozom, semmi bajom a deszkásokkal! csak ez a nagyon szar kifogás irritál (nem most hallom/olvasom először), ha valaki ezzel akarja megmagyarázni, miért is nem figyel ő másokra a pályán.
mario77
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2005.03.07. 13:10
A legnagyobb baj, szerintem, hogy a síelők nem tudják egy bordos mozgásába bekalkulálni, hogy egy boardos az egyik irányba nem lát, mert az a háta mögött van. Ezért tiszta hülyének nézik a bordost, ha úgy "bevág" egy sielő elé, ahogy egy sielő nem tenné.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2005.02.24. 16:51
Az általánosításokon kívül még soha senki nem tudta elmagyarázni, hogy miért is fúj a boardosokra.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.02.24. 12:53
Persze, de a boardban élvezetes is lejönni. És biztonságosabb. És nem görcsöl be a láb a sok hóekézéstől. Én sem azt mondom, hogy nincsenek hülye deszkások, de általánosítani nem lehet.
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2005.02.24. 08:17
Ezt cáfolnom kell. Minden csak bátorság kérdése és ráérzésé meg még sorolhatnám. Én a 3. napon le tudtam volna jönni fekete pályán az más kérdés hogy nem élveztem volna.
Mégegyszer mondom: én találkoztam ilyen boardosokkal, de nem általánosítok. Csak sokan igen és ebből alakulhatott ki a boardos elmélet, hogy mindent csinálnak csak jót nem.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.02.23. 18:19
Noh kezdjük ott, hogy egy boardos három nap deszkázás után minden további nélkül le tud jönni egy fekete pályán SIMÁN rollozva, szóval ritka, hogy egy boardos nem a tudásának megfelelő pályán megy, legfeljebb tudásának nem megfelelő sebességgel és módon. Na az már baj. De ez szerintem a síelőknél is baj... csak ők ráadásul még nem tudnak lejönni egy feketén az első héten semmiképp.
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2005.02.23. 17:30
SZiasztok!

Kezdem azzal hogy én síelő vagyok és semmi bajom nincs a boardosokkal egy pár konkrét példát kivéve. Mint pl az előző hétvégén amikor egy meredekebb tanulópálya aljában ücsörögtek a boardos fiatalok. És ha egy nem egészen biztos magában tanuló nekik ment volna biztos nézegettek volna hogy miért? Na szóval amit én láttam eddig az az hogy a boardos vagy fiatal, vagy pedig vagány felnőtt, aki már síelésről váltott boardozásra. Én ezekkel a vagány emberekkel mindig úgy találkozom /tisztelet a kivételnek/ hogy nem a tudásuknak megfelelő pályán síelnek. / Végülis ezért vagányok/ Nem mondom hogy szimpatikus emberek, szerintem mindenki ezért általánosít. Én egyébként imádom a jól tudó boardosokat nézni ahogyan siklanak. A múltkor láttam egy boardost aki fütyörészett siklás közben, látszott hogy élvezi azt amit csinál. De hát láttam én már tanuló síelőt is piros pályán kiszámíthatatlan síelési íven, a legjobb megvárni míg leér, az a biztos.
Valaki kérdezte hogy milyen a Goldeck? Szerintem jó ha van hó akkor le lehet csusszanni az aljáig. Viszont elég hosszú sor szokott lenni a legalsó síkabinnál.
Várom a véleményeket.
Ani
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.02.23. 15:25
Mé van ekkora ellentét a síelők és aboardosok között? Most ha a síelők azt hiszik, hogy "mi" okozzuk a baleseteket, akkor nagyban tévednek, mert pl a múltkor a haveromon egy síelő vágott át a deszkáján én akkorát bukottt szegény, hogy fel se nagyon bírt állni egy darabig. A csajszi öt méterrel arrább nagyot esett én odacsúsztam, hogy neki nincs e semmi baja, összeszedtem a botjait meg ami még szétszóródott (talán az egyik léce is kioldott) felsegítettem. Erre nagy nehezem kinyögött egy köszit, de nem fordult hátra, nem kérdezte meg, hogy akit elcsapott jól van e, nem kért bocsánatot... stb. Az ilyen ne mennyjen fel pirosra se!!!
Rita6
16 élménybeszámolót írt
16
20 éve tag
2004.11.04. 17:27
Szia sigesa!
Hát igen a nagy grossglockner ( legalábbis Ausztriában). Nekem is a szívemhez nőtt. Nem kell messze menni hogy szépet és különlegeset láss. Jó dolog lehet a hegymászás is, de nekem sem fizikumom, sem anyagi helyzetem nem felel meg ennek.
Köszi a Fo-i tippeket. Ezekről a helyekről Én is jókat hallottam.
Rita6
16 élménybeszámolót írt
16
20 éve tag
2004.10.25. 16:00
Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást. Ez a link természetesen még él, és ezentúl minden hozzászólásra válaszolok.
Elsősorban Sigesa üzenetére reagálnák. Bár Ausztria az egyik kedvenc helyem, nagyon máshol nem is voltam még. Ausztriában is, csak kb. 6 helyen. Goldeck-ről nem tudok semmit.
A sípályán lévő szabályokról és viselkedésről pedig annyit mondanék, és nagyjából a Stani válaszaival értek egyet, hogy teljesen mindegy mi van a lábadon, úgyanúgy érvényes minden szabály rád is, idősre, fiatalra, gyerekre, vagy középkorúra. Azt valóban nagy hibának tartom, hogy nem a tudásnak megfelelő pályát választanak egyesek. Egyébként is, a fekete pálya csak annak élvezetes, aki már jól tud. A párom is inkább látogatja a fák közti "szlalonpályát", de legalább ott nem zavar senkit. Szóval azért megvédeném a snowboardos társaim. De még, szerencsére nem igazán akadt az utamba senki. Egyszer egy síelővel kereszteztük egymást. Mindegyikünk egy jó nagyot esett, de nagy baj nem történt. Mosolyogtunk egyet rajta. Még annyit tennék hozzá, hogy általában sielők akarnak elgázolni. Egyelőre még ők vannak többen is.
Más téma!
Nyaralásunk alkalmával Kaprunban jártunk. És nagyon pozítivan csalódtam. A környék nagyon rendezett, és szép. A gleccseren jó minőségű hó. A pályákon ugyancsak húzós felvonok mentek, abból mondjuk 3. De azért nagyon jó volt. Kaprunban volt a szállás. De voltunk a Grossglocknernél is, sétáltunk a gleccseren. Túrázgattunk. Rengeteg kis tavat találtunk. Végig sütött a nap. Csak egyik reggel volt köd, de 3000 méter magasan ragyogó napsütés volt. Egyébként ez szeptember 06--tól 11-ig volt. Utolsó nap a Mölltal gleccseren turáztunk. A gleccservasúton egy kicsit bezártságérzetünk volt. 8 percig mentünk a sötétségben. Télen biztos klassz. De most hó az nem nagyon volt, csak egy kis jég. Jövőre Francia hegyekbe tervezzük a nyaralást.
Továbbra is várom a hozzászólásokat.
Köszönettel: Rita
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.