Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Sátoraljaújhely síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó síiskola értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőző laponként: összesen 876, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  SzaliFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2007.01.05. 22:43
(Üzenetazonosító: 28563)
Szali Hozzászólások: 211
Regisztrált: 2005.01.15.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok megtaláltam a sátoraljaújhelyi sípálya honlapját: http://www.stksi.hu/
Feladó:  szacsek
Dátum: 2006.11.14. 21:59
(Üzenetazonosító: 23807)
szacsek Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2006.08.11.

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Saujhelyről egy pár személyes tapasztalat , így a szezon előtt. A feleségem ide valósi , tehát elég gyakran vagyok itt. Igen itt található az ország leghosszabb libegője és Európa leglassabbja is. Ezt nem az aktív sportolóknak, síelőknek állították fel. 2002-óta nem sikerült kitisztítani a pályát, hogy az induló állomásig le lehessen csúszni. De kötve hinném, hogy ha valaki lejön ,akkor ugrik is be a 22 perces menetidővel száguldozó ülő-liftbe. Tehát ha kocsinkkal leparkoltunk a nagy és szellős parkolóban ,akkor felcuccolunk a középállomásig. Ez a Sí-Centrum szíve, és az egyetlen épülete…. Kocsival is fel lehet jutni , de szerintem csak hólánccal vágjon neki bár ki is. Nem annyira meredek végig, hogy ne lehetne felmenni anélkül, de mindig megpróbálja egy két emberke is és ha elakadtak akkor se le, se fel. Elég szűk az út. Tehát lassan , de biztosan felértünk a libegővel. Közvetlenül itt az 1-es pálya mellett, van egy jó állapotban karban tartott tárcsás lift. Ez a pálya 2/3-ig húz. Azért nem tovább , mert gyakorlatilag innen már, korom fekete lenne a pálya minősítése. A pálya szerintem kék jelzést kaphatna. Egyetlen egy helyen van kő (de már lehet, hogy ott sincs). Tehát sima. egy kicsit szűk , de nem vészes. A pályától kb 50-80 méterre van egy másik felvonó. Ez jóval elavultabb, de kezdőknek nagyon ajánlom , mert nyugodt, lassú és biztonságos. Ez már felhúz a csúcsra! Nem kell kiszállni a 2/3-ánál -de ajánlott-. A csúcsról már jöhetünk a kettes pályán is. Ez buckásabb, de szélesebb. Mivel az nincs annyira szem előtt itt mindig jobb a hó. A tárcsásról is át lehet csúszni keresztbe.- de nem sok értelme –mert nem az erdőben szeret síelni az ember oda-vissza).
A szolgáltatások olcsók. A melegedő tökéletes, a forralt bor és tea finom. Raktak van!!! Bár még soha nem láttam volna, hogy használják és sajnos még olyan embernek a híréről sem halottam aki látta volna mozogni. Gondolom az alpesi hangulat miatt van ott.
Egy hónapja voltam fent és a pályát gyönyörűen befüvesítették!
A végén két benyomás: 2004 már. 14-én 15ó.- kor értem fel. A felvonó kezelője akkor kapcsolta ki a liftet, amikor én felcsatoltam. Szóltam Neki hogy szeretnék sielni! Szépen visszasétált és bekapcsolta. Egyedül síeltem a pályán, addig ameddig jól eset.
Tavaly fent voltam egy szombaton március magasságában. Gyalázatos volt a pálya semmi hó. Csak reménykedni tudtam, hogy lesz egy kis havazás. Lett!!!! Fantasztikus volt a pálya. Csak az a kár, hogy a felvonók nem jártak. Ugyanis a vezetőség a szombatból kiindulva --itt már úgy sem lesz semmi-- alapon haza küldték a felvonó kezelőit.
A gyerekes családoknak illetve a kezdőknek ajánlom, hogy a városban lent a korház mögött is van egy kis pálya- tárcsás felvonóval (500 ft= 10 menet). Ez tanuló pálya oktatóval! Végül itt van a Magas-hegy (Sí-Centrum) telefonszáma: 47/321 140 ezen nagyon készségesen segítenek !!!
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2005.06.09. 13:01
(Üzenetazonosító: 10428)
Stani Hozzászólások: 5226
Regisztrált: 2003.11.03.
93 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

amúgy a libegőnek az az érdekessége, hogy nem új. bár 2002-ben épült fel (pontosabban ekkor volt a hivatalos felavatása), de tarvisioból hozták. ott ugyanis egy ugyanilyen konstrukciót (POMA) lebontottak . Még egy ugyanilyen felvonó mükődik (lásd képen) a síterepen, a Florianca duplaszékes, ami szintén rászolgál már a cserére, mert eszméletlen lassú. Itt a Florianca székes aljánál lehet látni a korábbi hegyállomását, annak a liftnek, ami most itt a Magas hegyen üzemel.
10618645.jpg
h i r d e t é s

Feladó:  Opty
Dátum: 2005.06.06. 15:16
(Üzenetazonosító: 10420)
Opty Hozzászólások: 31
Regisztrált: 2005.02.25.

Szevasztok!
Én meg találtam egy képet az egyik felvonóról.
Ha sikerül ide biggyesztem.
Helóka!
Opty
Satoraljaujhely.jpg
Dátum: 2005.05.08. 17:21
(Üzenetazonosító: 10341)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem baj!Majd legközelebb!:-)
Dátum: 2005.05.08. 10:50
(Üzenetazonosító: 10338)
93 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

voltunk,kedden megnéztük a magas hegyi turista centrumot.
a libegő meglehetősen lassú, kb 22 perc,amíg a völgyből felvisz a hegyre. útközben van egy középállomás is, itt ki ill. belehet szállni. bár a középállomás kissé megtévesztő lehet,ugyanis ekkora a libegő kb az út 70-át már megteszi.
az is furcsa, hogy ahhoz képest,hogy nemrég, azaz 2000-ben (akörül) épült eléggé fapados, s a kivitelezés a a most 30-40 éves libegőket tükrözi.
a középállomástól van egy húzólift, bár a felvonórudak nem voltak rajta, de a konstukcióból kiindulva egy tányéros (poma) lehet. mellette van egy pálya, ami viszonylag meredek, minimum piros erősségű. feljebb van egy másik felvonó, ez is húzólift. de nem hinném,hogy ez télen mükődik, ugyanis a tartóoszlopok a csigákkal egyetemben teljesen elvannak rozsdásodva.
a másik negatívum,hogy a sípályák nem vezetnek le a libegő aljához.

jah, a ratrakot nem sikerült lefotózni,mivel nem láttam..
Dátum: 2005.04.23. 09:41
(Üzenetazonosító: 10279)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszi Stani!
Má alig várom!!!:-)
Dátum: 2005.04.22. 19:38
(Üzenetazonosító: 10276)
93 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szali, mi május elején megyün oda (is), ha ott lesz a ratrak, igérem lefényképezem :)
Dátum: 2005.03.28. 22:32
(Üzenetazonosító: 10084)
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Valaki megmondaná milyen tipusú ratrak van??
Ha van kép azt is szivesen látok!
Üdv:Szali
Feladó:  pogibetti
Dátum: 2005.01.03. 19:41
(Üzenetazonosító: 6163)
pogibetti Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2005.01.03.

Sziasztok!

Én csak azt szeretném tudni, hogy itt Sátoraljaúlyhelyen milyen "színű" a pálya? Mert én úgy tudom, hogy fekete, de van kék is. Aki már volt ott, az írja meg!

Köszi!
Feladó:  makro
Dátum: 2003.10.27. 15:33
(Üzenetazonosító: 1528)
makro Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2003.10.27.

Sziasztok!
Igaz,hogy nem nagyon lehet használni az ülőszékest arra amitől sok utast lehetne remélni.a siház mellettihez még csak-csak.......lefordulsz egy erdei utra a felvonó felé :igaz azt nem ratrakolják.a fentiröl ne is beszéljünk:viszel magaddal hólapátot es csinalsz utat akkor talán...apropo hol a vázlat?
Feladó:  _yoss
Dátum: 2003.03.18. 22:03
(Üzenetazonosító: 1257)
_yoss Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2003.01.02.

Vicces, de nem. Azaz: lecsat, felcsat. Lehet menni csak az ülőlifttel is, de a pályák (egyelőre?) nem ehhez vannak "alkalmazkodva", így a felvonó tetejétől a pálya tetejéig is van egy kis séta ("sífutás"), illetve az I.-es pálya aljától (azaz a jó kis tényáros indulóhelyétől) is.

Remélem érhetőre sikerült, bocs, de "elég" fáradt vagyok...

Majd ha ráérek, csinálok egy vázlatrajzot, úgy könnyebb lesz megérteni (elmagyarázni)......
Feladó:  Jani1FérfiProfi síelő
Dátum: 2003.03.15. 17:27
(Üzenetazonosító: 1242)
Jani1 Hozzászólások: 29
Regisztrált: 2003.01.17.
50 síterepet értékelt

Azt kérdezném, hogy van-e ott olyan sípálya, melynek a tetejére az ülőlifttel lehet feljutni és arról lecsúszva újra a libegővel felmenni vissza a tetejére. Tehát lehet-e úgy síelni, hogy nem veszed igénybe a Tatrapoma és a "bánya"felvonó nyújtotta élvezeteket?

JAni
Feladó:  _yoss
Dátum: 2003.03.04. 18:03
(Üzenetazonosító: 1214)
_yoss Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2003.01.02.

Sziasztok!

Én kipróbáltam. Ezért írok is. Remélem nem haragusztok:)

A pályák a francia középső állomásánál kezdődnek. 2 darab van belőlük. Hosszat nem tudok saccolni. Az I. pálya teteje-közepe "jó" meredekségű;, az alja eléggé laposka, kezdőknek mindenképpen tökéletes. Az I. pálya aljából indul egy tányéros felvonó, ám ez az I. pálya kb. közepéig megy, pontosabban a meredek rész aljáig, viszont jó gyors.

A II. pálya az I.-nél hosszabb, majdnem a toronytól (a hegycsúcstól) indul, párhuzamosan halad vele. Csúszhatunk az aljáig, ám akkor gyalogolni kell vissza ;), a felvonó nem ér az aljáig, a vége előtt egy rövidke ösvényen kell megközelíteni. Ez a felvonó egy olyan 70 éves példány, bányászatban használták, mielőtt sífelvonó lett belőle, ennél fogva elég lassú is :/. Amiért ez elég szomorú, az az, hogy egyedül ez megy a tetőig.

Mivel a két pálya majdnem egymás mellett halad, számtalan csatlakozási pontjuk van.

A véleményem: nagyon jó turista centrumot lehetne létrehozni a felvonók felújításával, valamint a pályák megnyújtásával. A helyi adottságok megvannak hozzá, azonban hiányzik hozzá még valami... gondolom sejtitek mi...

Üdv.
_yoss
Feladó:  admin
Dátum: 2003.01.14. 14:04
(Üzenetazonosító: 866)
admin Hozzászólások: 61
Regisztrált: 2001.09.28.
3 síterepet értékelt

Készítettünk egy weboldalt fotóval, itt megtalálható, észrevételeiteket várjuk.
https://sielok.hu/Satoraljaujhely.h...tm

Eddig még senki nem írt, aki kipróbálta volna a pályát, mik a tapasztalatok???

Feladó:  Boda-Papp Lóránt
Dátum: 2002.01.01. 21:54
(Üzenetazonosító: 300)
Boda-Papp Lóránt Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2002.01.01.

Dec 25 én nyílt meg az új "francia " felvonó Sátoraljaújhelyen

Az idulóállomást legkönnyebben úgy lelet megtalálni , hogy a Rudabányácska felé menő úton kell bemenni ami a 37 -es útról nyílik közel a határátkelőhöz

Hétvégén voltunk fent sajnos még nem volt igazi sízésre alkalmas hó az olvadás miatt , de bíztató a helyzet Ratrak ot is láttunk!!!

elsőelőző laponként: összesen 876, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 39 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.