Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

APO kötés tapasztalatok

ÜZENETEK (82)Időben csökkenő Időben csökkenő
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2011.12.16. 18:07
Ma láttam BakterBerciéknél (Surfstation, Bfüzfő) M-es K2 Chinch 29.000HUF-ért, uccsó darab. Valami gyönyörű volt.
Ha kinyitottad a háttámlát, a felső pánt megemelkedett 3 cm-t!
http://www.surfstation.hu/webshop/snowboardkotes/6211.html
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2011.12.15. 11:31
Az APO mindent tud, amit a Wölki! + állva, guggolva, térdelve, ha ügyes vagy menet közben is felveheted! (Én az ötödik szezont kezdem vele!)
Előzmény: (burny18 127106)
burny18
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2011.12.14. 17:32
Két kötés közt vacilálok, ha valakinek van vmi tapasztalata, véleménye, ne habozzon:

Völkl Fasctec Classic 35.000.-
Apo Dual Entry System Team white 45.000.-

kérdés, hogy megéri-e a plusz 10k-t az Apo... Az Apo alja is fém elvileg szerintem..., meg hát idei modell... thx
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.12.08. 19:00
Lehet, hogy igazad van, én megnéztem az enyémet, abban csak 4 furat van, úgyhogy ha valaki burtonhoz veszi jobb ha rákérdez. A csomagolással 100%-ig egyetértek. Amig Flow-t használtam, a felső papucs részét minden pakolásnál le kellett szednem, mert nem fért el a snowboard-zsákban.
Előzmény: (gyf 96773)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.12.07. 12:26
Úgy tudom egy disk (betét) van az APO-hoz sok furattal, s az jó a burton-re (3D-nek hívja) és a többi 4x4-re is.
Csak el kell találni a megfelelő furatokat.

Az APO vs Flow ügyben az írható az APO javára, hogy ugyanúgy kell szállításhoz összecsomagolni, mint a hagyományos kötéseket, kisebb helyet fogal el.
ClashCityRocker
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2010.12.07. 10:36
Sziasztok!
Köszi a gyors válaszokat, azt hiszem meggyőztetek!:)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.12.07. 09:10
Csatlakozom Bélapóhoz, sokkal előnyösebb az APO, mint a hagyományos. FLOW-ról nem tudok nyilatkozni, sosem próbáltam, de egy haveromnak az van, ő arra esküszik.
Nekem megy a belépés is a lift után, bár én az első szíjat nem a lábfejemen, hanem az ujjaim hegyénél használom. Mindenesetre, sokkal gyorsabb, hogy nem kell leülni a csatoláshoz. Én ajánlom bármelyiket. Próbálj fel párat, nézd meg, melyik jön be jobban.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.12.06. 21:02
a végével kezdem. Felmegy a Burton-ra is, csak más betét kell hozzá. (eleve úgy kell kérni)
A boltban tökéletesen tájékoztattak! A hagyományos kötéshez képest csak előnye van. Én 4. éve használom. Ha rangsort kéne állítanom, nálam a sorrend: 1. APO 2. Flow 3. hagyományos 4. Step-in ez utóbbi nálam nem jött be, mert ha hó tapadt a cipőmre, az istennek sem tudtam belelépni. Mint azt már az előzőekben leírtam, az APO a Flow és a hagyományos keresztezése az összes előnnyel, hátrányok nélkül. (na jó! módosítok! A Flow-ba be tudtm lépni menet közben pl mikor kicsúszok a felvonóból, az APO-val ezt nem tudom megcsinálni.)
ClashCityRocker
13 élménybeszámolót írt
13
13 éve tag
2010.12.06. 19:06
Szevasztok!

Érdemes ezekkel a kötésekkel foglalkozni?
A boltban ahol forgalmazzák, azt állítják, hogy semmi hátránya nincs a hagyományos puha kötéssel szemben.Nem instabilabb, nem rosszabb... Nem tudom, hogy ez csak duma-e vagy tényleg olyan baromi jó..

Külföldi fórumokon olvastam olyan véleményeket, hogy teljesen felesleges, mert ha bele megy a hó, még tovább tart becsatolni, mint egy sima kötéssel, stbstb...

egyébként felmegy ez a palmer/nitro/burton lapokra?

Köszi!
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.03.05. 11:41
Szia!

Válsz a friss ALPIN SZEKCIÓ topicban!

Üdv:

F
Előzmény: (minerel 86588)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.04. 14:48
Offoljunk még...:-)
OT-n Először egy puhalap volt rajtam de az nagyon szar volt ezért lecseréltem eliminátorra az azért jóval stabilabb volt. Alpinban nekem egy Hot Blast van de mi még nem vagyunk annyira összeszokva:-) Még be kell törni csak én is úgy vagyok, hogy ha olyan a társaság és a hóviszony és rövid ideig vagyunk a terepen akkor sajnálom az időt a tanulásra....de jövőre több időt szentelek rá na meg remélhetőleg személyedben lesz hozzá alpinos társ.:-)
Előzmény: (gyf 86551)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.03.04. 02:24
Igen, feb 24-én este Visegrádon, mint irtam az Index forumon.
Alapvetően tök jó volt, persze minden a lehető leglazább beálltásban.
Volt néhány röhejes borulásom is. Bélapó tanácsait felhasználva gyorsan tudtam csatolni.
Ahhoz képest, hogy alpin deszka, nem éreztem túl merevnek, viszont könnyebb és evvel együtt is merevebb, mint az eliminator. Az hogy könnyebb, csak érzésre ment mérés nélkül, tehát a puha baki+puhakötés+Eliminator deszka vs GTS deszka+alpin kötés+alpin baki.
Az én harmat tudásommal is hamar összeszoktunk.
Ami jó volt, de ezt már más is leirta, a meredek kötésszög miatt itt már nem lábujj és sarokél van, hanem előreterhelsz és döntesz jobbra-ballra.
Nagy élmény! Ha ez a pár óra megelőzhette volna a Praebichl-i túrát, biztos, hogy nemcsak sielek, de ott, akkor a si nyert, a közös csúszás a fiammal többet ért. A mai alpin tudásommal már tudnám követni deszkával.
Mikor az indexen tárgyaltuk mi is kéne nekem, Lakótárs kollégát biztatták, adja el az ő GTS-ét. Ugyanolyat vettem mástól, mielőtt még részénta magát az eladásra.
Persze nem rábeszélni akarlak, de ha OT-be is az eliminatorral mentél, lehet, hogy rádférne egy ilyen GTS...
Meg persze ezt is kipróbálhatod, ha úgy alakul.
Összességében nem véletlen, hogy a GTS-t mondják az alpin kezdőlapjának. Már alpinos, már keskenyebb, csak 20cm a dereka, és minden hasonlóan működik, mint egy hardcore alpin deszkán, pl mint a Speedster RS, Silberpfeil, de azért toleránsabb. Szóval jó választás volt, ezúton is köszönet VAU és Zsuri szaktársaknak a jótanácsokért.
A kutya még nem ette meg a telet. A bigdéj még hátravan Chopok-Délen, oda még le fog esni a hiányzó 80cm...

Nagyon offtopic voltam, de csak nem esznek meg a moderátorok!
Előzmény: (minerel 86546)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.03.03. 22:24
Sikerült kipróbálnod a speedstert?
Sajnos idén nem jött össze ez a csúszás de jövőre összehozzuk akár egy egynapo külföldet is.
Biztos tudunk egymásnak újat mutatni és egy jót közös csúszni:-)
Előzmény: (gyf 84581)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.02.15. 09:53
Az APO sztori vége, hogy eladtam és az árát beforgattam egy alpin cuccba. Röhej, ilyen a piac. Egy kötés árából összejött egy F2 Speedster GTS+F2 Freecarve kötés, kb 6-7 éves.
A puha cuccon meg marad az Atomic MAI-TAI kötés.
Lehet, hogy tavaly óta fogytam hasban egy kicsit, de gond nélkül és gyorsan tudom csatolni és sík terepen sem gond seggről felállni.

Azért köszi a tanácsokat!
Márcsak azért is, mert az alpin lapot is így, állva kell majd csatolni.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.02.07. 21:45
Köszönöm Bélapó!

Megpróbálom.
Ezen a csorba-tavi túrán volt egy srác Flow-val. Néha összefutottunk a hegytetőn és hiába figyeltem, nem láttam, hogy csatol fel. Vagy még lébecolt, dumált a többiekkel, vagy már benne volt. Mint egy bűvész...
Előzmény: (Bélapó 83531)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.02.07. 08:31
Szia Gyorgyferenc! Én a következőkép csinálom. Az orrnál lévő csathoz soha nem nyúlok. Azt egyszer beállítom és kész. A felső csatot megállásnál én ki szoktam lazítani, azután kapcsolom ki hátul. Belépés: enyhe lejtőnél a bord lejtő felé eső élét odaverem a hóhoz, akkor stabilan megáll a bord és és kényelmesen be tudok lépni, ha meredekebb akkor a felső élre döntöm - természetesen egyik kezemmel támaszkodom - és úgy lépek bele. A kötés zárása után a felső csatot szorosra húzom. Azért azt elmondom, hogy a lányomnak is ilyen kötése van, ő egyik csathoz sem nyúl és simán belelép menet közben mikor kicsúszik a liftből.
Előzmény: (gyf 81659)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.01.25. 12:39
Végül nem jutottam el vele a szervizbe, csak telefonon konzultáltunk. Valószínüleg csat vagy szijcsere volt az előző tulajnál, és kicsit szélesebb a kelleténél.
A hétvégén Csorba-tón kipróbáltam.
Igazából nem tudtam használni a hátulról belépős technikát, mert a deszka azonnal elkezdett valamilyen irányba csúszni. Amikor találtam olyan vizszintes részt, hogy nem mozdult, gyorsan feljött, de az elindulás volt macerás.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.01.18. 20:11
Bélapó, Rajah!

Köszi a válaszokat!
Az első csat a tényleg gázos, a többi, úgy vélem, beállítási kérdés.
Holnap Pesten járok, elviszem az Andrew féle szervizbe, hátha mondanak valami okosat.
Mégegyszer köszi a segítséget!
Ha van fejlemény, referálok!

F
Előzmény: (Bélapó 80672)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.01.18. 19:58
Szia!

Megnéztem és ugyanazt tudom mondani, mint Bélapó. Minden csatt könnyen és finoman nyílik, a háttámla lehajtásakor könnyen lehet ki-be lépni. A támla pedig szinte vízszintesre lecsukható.
Én a régi kötésemet is egy idő után csak az orron hordtam, annak ellenére, hogy nem volt nagy papucsa, ami körülölelné. Ezt is csak így néztem, de nekem elég stabilnak tűnt a rögzítése.

Üdv:

R
Előzmény: (gyf 80518)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.01.18. 19:03
Sorban válaszolok. - Minden csatot egy mozdulattal lehet kioldani, ugyanúgy, mint a hagyományos kötésnél. - A háttámla teljesen hátra megy és könnyen bele lehet lépni, max az első csatot kell kissé igazgatni. Én úgy hordom, hogy nem a cipő tetején van az első csat, hanem az orrán. Tehát ez egyben a 3. kérdésre a válasz, úgy ahogy írtad, nem beledugom, hanem nekifeszítem.

Nekem nagyon bevált, de én mikor kilépek belőle, egy kicsit kiengedem a felső csatot és mikor belépek, akkor utána húzom. a csatoknak mindegyiknek nagyon könnyen kell oldani és racsnizni is.
Előzmény: (gyf 80518)
IMGP0949.JPG
IMGP0950.JPG
IMGP0951.JPG
IMGP0952.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.