Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Moderátorok segítése

ÜZENETEK (140)Időben csökkenő Időben csökkenő
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.30. 14:36
Tőlem aztán nem kell elnézést kérned ! :) Nincs azzal semmi gond amit írtál mert vannak benne jó meglátások. Takarítani kell valóban, de csak is ésszerűen . Viszont a topik indítás engedélyezésében nem igazán értek egyet ,az elég erős így első nekifutásra.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2010.12.30. 00:11
Szerintem igen, illetve majdnem.

Alig találtam közte olyat, amiből ne derülne ki, hogy miről is szól az adott topik.

Persze a "síléc" kaphatna jobb elnevezést, vagy beolvasztható lehetne egy másikba.

A "Melyik lécet válasszam?" és a "Síléc vásárláshoz tanácsok" valóban egyesítendőnek látszik.

A többi topikcímmel nekem semmi bajom, kiderül belőle a lényeg.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2010.12.30. 00:05
Na, itt még nem is szóltam bele az életetekbe, hát megteszem! :-)

Szerintem nem kell a régi dolgokat kidobálni, vagy archiválni, elférnek azok. Még az is lehet, hogy valaki vissza akar keresni valamit. (meg komolyabb egy fórum, értékesebb, ha sok hsz van benne...)

Szerintem sokkal keményebben kellene moderálni. Az itt-ott becsúszó kis offolások még nem jelentenek nagy bajt, ez minden fórumon így van, az "öregek" néha fecserésznek. (és ha megfigyelitek, pár offos hsz után rá is szólnak magukra, nem fajul el a dolog)

A nagy baj általában az új topiknyitásokkal szokott lenni, illetve épp azzal, hogy amikor kellene, nem nyitnak újat.

Az új topikokat gyakran "ész nélkül" nyitják, nem törődve azzal, hogy hova is illene. A topikcímek pedig néha tragikusak, ilyenek, mint : síléc, gondom van, szállás stb.

Szerintem sokkal aktívabb moderálásra lenne szükség, amíg még lehet. Most még semmi gond nincs, ez a fórum még viszonylag könnyen rendbetehető lenne.

Először rendezni kellene (összevonások, áthelyezések) és persze kukázni. (először mondjuk egy átmeneti, nem végleges kukába, ahol még kikeresgélhető vagy visszaállítható valami, ha mégis kellene)
Így kialakulna egy rendezett állapot. (bocs, én rendmániás vagyok :-) )

Ezek után én témakörönként neveznék ki moderátorokat, akik kis időráfordítással,akár szívességből rendben tudnák tartani a saját témájukat. (idióta topikcímek átnevezése, hsz-ek áthelyezése, esetleg törlése, offolók udvarias tájékoztatása, hogy s...be lesznek rúgva stb)

Emellett persze kell(enek) globális moderátor(ok) is, akik bárhol, bármit megtehetnek. (áthelyezés, törlés, összevonás stb)

Ha pedig már rend van, onnantól azt fenn is kell tartani. Tehát az új regisztrálók tényleg olvassák el, miként is működik a fórum, hogyan, miként lehet topikot nyitni, hozzászólni.

Ha pedig valaki mégis hülyeséget csinál, akkor a moderátor szépen rendbeteszi a dolgot, és szól neki, hogy kicsit figyeljen oda legközelebb.

Nagyon hamar megtanulja és megszokja mindenki, hogy mindennek megvan a saját helye. (és módja)

És ha már szépen működik a dolog, akkor az újonnan érkezők is látni fogják, hogy itt rend van, és nem csinálnak káoszt.

Az OFF topikokkal nincsen semmi baj, ilyen minden nagy fórumon van, és kell is, hogy legyen. Hogy ez mekkora, és miről szóljon, azt a fórumozók döntsék el.

Amiket írtam, az egyrészt saját tapasztalat, másrészt a bevett fórum üzemeltetési módszer.

Egyébként csak érdekességképpen: viszonylag aktív fórumozó vagyok egy nem egészen két éves fórumon, ahol a hozzászolások szerintem már elérték a 200-250 ezret is. (én "csak" 8200-at írtam... :-D ) És rend van, pedig csak egyetlen ember moderál, ő viszont néha határozottan, bár ez igen ritka. Egyszerűen rend van, és aki odatéved, az ahhoz szokik hozzá. (akinek ez nem tetszik, azt kiutáljuk...)

Én így látom, talán segíthettem, uff... :-)

Ja, én egyébként a hsz-ek törlését és utólagos szerkesztését megszűntetném, illetve időhöz kötném. (aki ilyet akar egy meghatározott idő után, az kérje meg a moderátort)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.12.29. 23:44
Topicok, amelyek egytől egyig sílécekről szólnak:

síléc
Melyik lécet válasszam?
Atomic szakértőktől kérnék segítséget
Síléc élezés
Freestyle lec vasarlas???
Síléc talpjavítás házilag
Ideális sílécet keresek
Kölcsönzött a léced? Nem ismered fel? Ne vidd el a másét!
Nagyáruházi sílécek
Atomic D2 Race GS 169cm
Nordica sílécek
Síléc vásárláshoz tanácsok
SX10-Metron B5
2010-11-es síléc újdonságok
Nordica Speedmachine 110
ELAN lécek
Hol adjam el? Volant Platinum luxusléc
freestyle léc mérete
Ki ismeri az ELAN SPEEDWAVE 11-et?
Atomic Doubledeck D2
Head Worldcup i SL léc optimális hossza
és még sorolhatnám...

Kérdezem: TÉNYLEG KELL ENNYI???
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.12.29. 23:06
Azért lehetne gyomlálni
pl. ahol a 2003-2004-es bérletárakra kíváncsiak. Információs jellege nincs, társalgási értéke szintén nincs.
Sí oktatói kérdésekről szoló topic is van több. Az "egyéb" rovatban is lett létrehozva még 2006-ban.
Mobilt telefonokról is alakult egy topic az "Ausztria" rovatban pedig az "egyébben" már létre volt hozva 2004-ben.
"kezdő" témában is nyílnak új topicok pedig létezik már egy 2004-es keltezéssel.

Lehet inkább azt kellene, hogy ami nem az országokról szól és 2008-as vagy az előtti az utolsó hozzászólás azokat egy elérhető archívumba kellene rakni amit csak olvasni lehetne szerkeszteni nem és két évenként ugyanígy archiválni az addig felduzzadt anyagot.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.12.29. 22:52
Igen, ezt én javasoltam a múltkor, hogy csak bizonyos hozzászólás után lehessen topikot nyitni. A külön mod engedélyhez kötött topiknyitást kicsit erősnek érzem, én nem örülnék, ha arra kellene várnom, hogy engedélyezik-e topikomat vagy sem.

A sok OFF topikot én nem tartom rossznak. Más síelős fórumban is vannak ilyen helyek, ahol nem csak síelésről lehet beszélgetni. Igaz, ez nem teljesen a "Minden egyéb síelőket érdeklő témába" illik, de lehetne egy külön OFF főcsoportot létrehozni (mondjuk Apres ski néven), ahol lehetne ilyeneket nyitni mondjuk egy focimeccsről, aktuális dolgokról, vagy bármiről ami érdekes. Aztán az se baj, ha ezek a témák gyorsan meghalnak.

El tudnék képzelni pl. egy Sörapu kocsmája topikot, ahol mint egy kocsmában lehetne jókat beszélgetni minden este.

Én nem látom annyira vészesen a fórum helyzetét, kicsit megerősödött ez a társasági vonal (ez szerintem OK), csak ezt kéne kicsit szervezettebb mederbe terelni.
Előzmény: (AAron 100693)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.29. 22:39
nem sok vizet zavarnak, archiv...

úgy is mindig a friss hús van a pultban...
Előzmény: (AAron 100697)
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2010.12.29. 22:39
Szerintem is.Már máshol épp írtunk róluk hogy ők jók lennének,persze ha van idejük és vállalják(Ha esetleg felkérik őket)
Előzmény: (AAron 100694)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.29. 22:36
Azért ott is tudnék gyomlálni, 1 hozzászólás, 5 hozzászólás, 2005-2006-os hozzászólások.
Nem ?
Maradjon?
Előzmény: (huligan 100695)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.29. 22:30
"minden, egyéb"

Senki ne merje bántani!!!

Ez rólunk szól!
Előzmény: (AAron 100693)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.29. 22:30
Moderátori gárda bővítés:
-maci-laci1
-mgy
-robin
-huligan
-Te
-stb
Előzmény: (kole77 100691)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.29. 22:28
Na, ezzel egyetértek, valaki engedélyezze a topiknyitást vagy bizonyos számú hozzászóláshoz lenne kötve (ezt már valaki írta)!

A "oxigényes", "OFF", "Macis" topikokta hagyjuk úgy, ahogy vannak, hiszen a "Minden egyéb síelőket érdeklő téma!!!" topikba minden belefér.
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2010.12.29. 22:27
Az ötlet jó ,de a kérdés az hogy a moderátori gárda mekkora, milyen gyorsan reagál.Most hogy szezon van azért elég sokan itt vannak(mint ahogy ez a hozzászólások sokaságából is látszik) és mindenki az saját topicját szeretné elöl látni és minél több infót begyűjteni( ha megy vagy ha volt ott)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.12.29. 22:20
Elnézést Robi, azt gondoltam, nektek is egyszerűbb lenne egy helyen élni a társasági életet. Másrészt jelen topic címéből kiindulva úgy tűnik, hogy szegény moderátorok is igényelnének némi egyszerűsítést. Mondjuk leghatékonyabban úgy lehetne ezt elérni, ha a topic indítás moderátori jóváhagyáshoz lenne kötve (vannak ilyen fórumok). Létrehozod a topicot, de csak akkor válik aktívvá, ha a moderátor csekkolta.
Előzmény: (Robin 100662)
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2010.12.29. 22:02
Én azokat a topicokat mindenképpen törölném amiket duplikáltak(vagy "triplikáltak"(nem kripli :-)))) és azokat amikbe kb 2 éve nem írtak.De ha létrejönne egy kereső( mint azt alább tanult barátunk írta) akkor ezeket már egyből ki lehetne szűrni.
Az utitárs kereső rovatban nem lehet egy olyat csiláni hogy meddig legyen érvényes a keresés? Utána automatikusan törlődne.
Előzmény: (WAndrea 100564)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.12.29. 21:22
Ahogy császárunk mondta vala:
Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve!
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.29. 20:57
De mi szeretjük ezt külön topikokba olvasni mert ami ott van az oda is tartozik !!! A hozzászólás első részével azonban maximálisan egyetértek . Balázs , ne haragítsad magadra e topikok létrehozóit , éltetőit és olvasóit ! :)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.12.29. 18:12
A mosolyban kedves történeteket írunk nem összekeverve a mértéktelen alkoholizálással ami az ágyasban folyik. A Buékba beleférnek az évenkénti jókívánságok.
Nem ezekkel van a baj te is tudod.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.12.29. 16:44
Sokszor látom, hogy úgy duplikálódik egy topic, hogy egy új felhasználó, vagy egy régi aki lusta végignézni a topiclistát, nyit egy topicot egy létező, vagy ahhoz hasonló címmel. Ezt meg lehetne előzni úgy, ha lenne mondjuk topic kereső a fórum főoldalán (pl. beírod, hogy Donovaly, és kilistázza az összes olyan topicot, aminek a címében benne van Donovaly). Ezen kívül az új topic létrehozása előtt is feldobhatná a hasonló nevűeket, így látná mindenki, hogy az adott témában milyen topicok vannak. Sokszor meglehetősen lényegtelen, a síeléshez távolról sem kapcsolódó témákra is létrejönnek külön topicok, ezt is moderálni lehetne, és összevonni egy nagy "Egyéb" topicba (pl. nem értem, miért kell külön BUÉK, zenehallgatás, macifarm, mosoly, ágyaspálinka, síszenvedély, off topic, stb és társaik). Attól még lehet ezekről a témákról beszélgetni, hogy nincs mindennek külön topicja. Az érintett felhasználóknak (ugyanaz a 10-20 "törzs-user" kommentel a témákban) is egyszerűsödik az életük, mert csak 1 topicot kell olvasgatniuk 15 helyett. Szerintem...
Előzmény: (WAndrea 100564)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2010.12.29. 09:01
Miután túl vagyunk a 100ezredik hozzászóláson, és igencsak pörög a fórum, így egyre nagyobb kihívás az áttekinthetőség megtartása. Úgy döntöttünk, - a legaktívabbak véleményét is meghallgatva - hogy erősíteni fogjuk a moderátori csapatot. Jelenleg ennek előkészítésén dolgozunk, hiszen nagyon sok szempontot kell összehangolni.

Kérünk benneteket, hogy segítsétek a fórum moderátorokat.
Ebben a topikban várunk KONKRÉT javaslataitokat, hogy pl. mely topikokat javasoljátok:
- törölni
- összevonni
- kigyomlálni
stb.

Előre is köszönjük.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.