Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Bad Kleinkirchheim
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Nockresort - Bad Kleinkirchheim - wellness pályaszállás gyerekbarát szolgáltatásokkal
ÜZENETEK (318)Időben csökkenő Időben csökkenő
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.04.03. 13:31
Itt zártuk a hétvégét (a szezont még nem) ápr 2-án, vasárnap. Szombat este sétáltunk a faluban, lentről elég gyászosan nézett ki a terep. A St Oswald oldalon semmi mozgás nem látszott, pedig a tábla szerint mentek a liftek.
Vasárnap reggel inkábba Kaiserburgnál kezdtünk. Az itteni nem túl nagy parkoló is csak félig telt meg. Az időjárás változékony volt, de napsütés is előfordult. Normálisan síelni kb. délig lehetett, de addig a Kaiserburg és a Strohsack is nagyon jó volt, sőt szuper. A Klammer pályát már nem kezelték, máshol gyakorlatilag nem is próbálkoztunk. Délután 2-től elkezdett esni jég/hó/eső, magasságtól függően, levergődtünk a hegyről és irány haza. A délelőttért viszont megérte, az olyan volt, mint januárban, csak folyott rajtunk a veríték.
Elvileg Húsvétig nyitva van, de nagy elvárásokkal már nem érdemes ide menni. Mindent összevetve az idei BKK szezon nekünk nagyon bejött, decemberben jártunk itt először, aztán voltunk itt még hatszor, összesen 18 napot, egy-két ködös nap kivételével mindig elégedetten távoztunk.
Péter
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.03.23. 21:02
nemrég érkeztünk meg BKK-ről, nagyon szuper volt, itt a sielok.hun reklámozott bad&ski panziót is ajánlani tudom.
bővebben majd holnap,pár kép előre
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.03.04. 11:51
van magyar oktató.. pl. idén 1 hónapot én is itt dolgoztam. a Krainer&Wulschnignál még további két magyar síoktató van, az egyik a Kaiserburgi Standortnál dolgozik, míg a másik fenn, St Oswaldnál. a kurzusok vasárnap indulnak és péntekig tartanak, de bármelyik nap belehet szállni, szombaton csak privátot lehet foglalni. ha csoportos oktatást kérsz, akkor az egy napra (Probetag) 29 euró, szerintem ez absz nem egy vészes összeg...
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.03.02. 11:13
Március 1-én jöttünk vissza innen, az előző hétvégi havazásnak köszönhetően minden pálya kíváló volt, a St. Oswald és BKK oldalon is. Amin kissé csodálkoztunk, hogy annyian voltak hétfő és szerda között, mint még idén soha. A Kaiserburg felvonónál néha 10 percet is tolakodni kellett. A pályákon eloszlott a tömeg. A Klammer lesiklópálya sem volt különösebben jeges. "Leichter schneefell" előjelzés ellenére majdnem végig sütött a nap. Mostanában érdemes menni.
Jó havat mindenkinek!
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.02.27. 07:31
Helyi síiskolában ennél olcsobban nem lehet meguszni az oktatást.(Ami praktikusabb lett volna hogy oktatós útra fizettek be.)
kezdő
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.02.26. 22:23
mi 4 en megyünk síelni, s csak én vagyok egyedül teljesen kezdő, szóval okatató csak nekem kéne.
az árakat itt találtam:
http://www.badkleinkirchheim.at/de-winterurlaub_kaernten-skischulen_preise.shtml

Hamupipőke
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.02.26. 21:48
Tényleg húzós!Az árat a https://www.snowland.at -en néztétek?
A párom aszogya,hogy van vlami olcsóbb, de most nem találja a honlapot!
Ti hányan mentek?
kezdő
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.02.26. 21:31
Sziasztok!
mi is márc 4-én megyünk BKK-ba, és síoktatót keresek mivel teljesen kezdő vagyok.
BKK honlapján 3 napra 100 euróért kínálnak oktatást, ez egy kicsit sok...
Hamupipőke, ha találtok valami jó megoldást, akkor szóljatok
üdv
Hamupipőke
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.02.26. 20:52
Köszi szépen! A gyerekeknek is ennyi?
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.02.26. 20:02
Nem akarlak elkeseríteni,de tavaly végig jártam az összes sísulit és magyarul tudó oktatót sehol nem találtam.Idén mondjuk változhatott a helyzet.Egyébként egy három napos oktatás osztrák síiskolában kb. 120-130Euró/fő.
Hamupipőke
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.02.26. 13:01
Sziasztok!

S.O.S. segítségre lenne szükségem. A családdal márc.4-től megyünk ide. Semelyikünk sem tud síelni! Milyen szervezett oktatások vannak? Ovisoknak is? Mennyibe kerül..stb?
Nagyon köszi előre is!!!!
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.20. 01:22
Vasárnap reggelre 30 cm hó esett, a pályák többsége nyitáskor mégis kezelve volt. A hőmérséklet 0 fok körül, a hó elég puha volt, carvingozni nem nagyon lehetett, az erdőben mélyhavazni viszont igen. Közönség alig volt, nagy esések és balesetek a nehéz hóban inkább. Ha nem lesz nagy olvadás, 1-2 nap múlva jó lesz megint.
Carel
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.02.19. 10:51
Üdv Sporttársak!
Most hétvégén FEB23-FEB26-ig van egy szállásfoglalásom Villach(Afritz am See)Pansioban egy 4személyes családi szobára - https://www.mirnock.at - Ingyen és bérmentve átadom bárkinek aki jelentkezik! Szállás+bőséges félpanzió 38EUR/fő/nap!Helyszínen kell fizetni! Verditz sílift 900m,Gerlitzen 6km,Bad Kleinkircheim 11km! Sajnos kiesett kis csapatunkból egy család sérülés miatt!:( Ha érdekel hívj: +36209465325 (Viktor)
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.13. 21:46
Még egy apró adalék, főleg autósoknak:
A városka hiperaktív rendőrörssel rendelkezik, érdemes betartani a sebességkorlátozásokat és a parkolási szabályokat, mert azonnal büntetnek. A Kaiserburg felvonónál a buszfordulóban 2-3 perc alatt cédulázzák az ott megálló kocsikat.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.02.09. 22:01
nézd, BKK kétségtelenül nem az a hely, ahol állig érő porhó van (bár idén jan elején egy fantasztikusat porhavaztunk a Brunnach felőli erdőben), de azért mindig igyekeznek havat gyártani, ráadásul szinte mindig süt a nap! aki a jó időt szereti és inkább a kezelt pályákon síel, annak szerintem ideális hely. egyébként hozzáteszem, hogy az idei szeon eddig nagyon jó, a helyiek azt mondták,hogy tíz éve nem voltak ilyen jó hóviszonyok, arról meg nem is beszélve, hogy mikor esett le szinte egy nap alatt több mint 1 méteres hó. ugyanis az idei szezon elején, novemberben ez történt.
más:

aki jót és olcsón akar kajálni, annak ajánlom BKK-ben a Billa melletti lakókocsist, ahol grillcsirkéket sütnek. 1 fél grillcsirke 2,50 euró, s nagyon finom&laktató
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2006.02.09. 21:26
2005-ben voltunk BKK-ban. 1998-óta rendszeresen járunk Ausztriába, ez volt a legrosszabbul sikerült sielés. Az hogy nem volt elég hó, arról nem tehetnek, de, hogy a pályák nem voltak rendesen karbantartva, a felvonók nem mindig jártak, arról viszont igen. Január utolsó hetében kevés sielő, azt hiszem ez mindent elmond.Több évre visszamenőleg a leg hószegényebb.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.01.27. 17:35
pár kép csatolva
BKK-dec20-jan13-05-06-001.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-009.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-015.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-016.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-020.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-024.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-026.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-037.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-038.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-043.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-044.jpg
BKK-dec20-jan13-05-06-042.jpg
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.01.18. 12:49
Sziasztok!
A hétvégén Bad Kleinkirchheimben voltunk. Az eddig megszokottól eltérően kíváló közlekedés és szikrázó napsütés fogadott minket. Elég hideg volt (-10 körül), így a pályák délutánra sem romlottak lényegesen, reggelente ideálisak voltak. Még a Kaiserburg teteje is kíváló volt. Vasárnap a versenypálya környékén voltunk (a VK futamról írtam a Minden egyéb.... helyen), hétfőn a St. Oswald oldalon. Itt is teljesen szuper volt az összes pálya amin jártunk, mert az összesen most sem sikerült. Ebben a szezonban most volt a legjobb. Mindenkinek ilyen időt kívánok!
Néhány kép a hétvégéről:
P1010034.JPG
P1010067.JPG
P1010070.JPG
P1010082.JPG
P1010112.JPG
P1010113.JPG
P1010123.JPG
P1010130.JPG
P1010138.JPG
P1010146.JPG
P1010155.JPG
P1010158.JPG
P1010162.JPG
P1010105-2.JPG
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.01.13. 23:41
nemrég érkeztem haza BKK-ből, közel 1 hónapot töltöttem kinn (meló).
most tényleg nagyon jók a hóviszonyok. amikor megérkeztünk, akkor még a nov végén leesett kb 1 méteres hó volt, azóta (nov vége és dec 20 között) jelentősebb mennyiségű hó nem esett, aztán az ünnepek között, majd szilveszter után többször is, napokon keresztül szakadt a hó, elég jelentős mennyiség esett le, pályán kívül is nagyon jól lehetett menni, igaz a lavinaveszély is megemelkedett 4es fokozatra helyenként. egy-két helyen kisebb lavina is alább ment, természetesen pályán kívül, ezen a héten hétfőtől folyamatosan hétágra sütött a nap, s a napon egész kellemes idő volt, főleg lenn a völgyben, de árnyékban, vagy amikor kezdett lemenni a nap ,elég hideg volt. a szilveszteres hétvégén -15 fokok voltak pár napig, aztán szerencsére megenyhült az idő, bár reggel így is -8 -9 fok körül volt a völgyben. a bkk-i rész (kaiserburgbahn stb) eléggé árnyékos, legalábbis ilyenkor (tavasszal persze más a helyzet), szóval lebarnulni itt nem nagyon lehet:) leszámítva a csúcsközeli részeket. a st oswaldi (nockalm,brunnach, scharte etc) rész viszont nagyon jó kis napos rész. a schartéban két vadonatúj négyüléses épült az idei szezonra;futószalagos beszállás és puha bőrülések, egész komfortos. a az itteni kabinos és a négyülésesek között egy új kék sípályát (síutat) is csináltak, így már nem kell igénybe venni a brunnachi csákányost ,ahhoz,hogy a schartére jussunk, majd a nockalmra. a pályarendszer egész nagy, s többnyire áttekinthető. viszont a nockalm és bkk )bach) közötti rész kicsit zavaros. ide nem árt azért a térkép, meg figyelni a táblákat, mert könnyen elkeveredhetünk, s egyszer csak azt vesszük észre, hogy nem a nockalmbahn kabinos, hanem a bkk felőli duplaszékesnél vagyunk:)
a síbérlettel ingyenesen használhatjuk a síbuszokat.amik reggeltől késő délutánig/kora estig folyamatosan közlekednek a völgyben.
a hüttékben az árak nagyjából azonosak, mint a hasonló nagyságú osztrák síterepeken. de pl. semmeringi hüttei árakhoz még egy eurót számoljunk rá az ételeknél.
éjszakai élet: van, bár inkább éttermek, sörözök és kocsmák. lenn BKK-ben a pesot, berchlstubét, vagy a die grottét emelném ki, persze ezeken kívül még tengernyi kis betérő van. a grottéban szilveszterkor 20 euró volt a belépő. és hajnali egy óráig annyit ihatott at embert ,amennyit nem szégyelt (igaz csak bizonyos italokból).
szórakozóhely pl a kaiserburg közelében lévő take five, itt disco zene (dance, pop), vagyis egy slágerosabb vonal megy. a belépő szilvezsterkor 8 euró volt, ami végülis nem egy egetrengető összeg, de sajna a korhatár elég alacsony, amolyan tinidiszkó feelingje volt az embernek a sok 14-16 éves kisfestet csajokkal, így pár perc után el is jöttünk innen.
a kaiserburg másik oldalán van egy apres ski bar, közvetlen a pálya mellett (nagyjából a rhömerbaddal szemben). itt anton aus tirol, s hasonló osztrák apres ski hitsek mentek.
még itt lenn a völgyen egész jó pizzéria a capo. bár a belső design vhol a 80as éveket idézi.
st oswaldon a berghofba vagy a sportalmba érdemes betérni,+ a brunnach kabinos aljánál lévő kis "hüttébe", itt néha apres sí partik is vannak.
a hóval az 1 hónap alatt semmi gond sem volt, van belőle bőven, és remélhetőleg egész szezonban így lesz:)
közeli síterepek közül falkertet érdemes meglátogatni, egy kicsi terep, de a pályái carvingolásra nagyon jók.
képek később jönnek
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.