Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Különbség a síoktatók között

ÜZENETEK (52)Időben csökkenő Időben csökkenő
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2022.11.20. 00:50
A legtobb oktatonak sok koze nincs a sieleshez!!Beszelek magasabb szintekrol is...sajnos....papir az van minosites az van..meg minden hulyeseg ..csak szaktudas meg erdekeltseg....hianya...illetve fizetsz leveszi a penzt mond egy par dolgot meg mutat..es kesz..TISZTELET A KIVETELEKNEK!!

S ez nem csak magyarorszagon van igy!!
Előzmény: (VÁrpád 216438)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2022.11.19. 23:34
Bizonyára vannak jó oktatók és rosszak. Donovalyban tapasztaltam! A síoktató a domb alján sorba állította a felvonónál a gyerekeket egy lépésre egymástól ,aki kilógott a léccel vagy ferdén állt vagy rálépett más lécére azt felküldte a sor végére következő körnél már rend volt. Nem volt sem hiperaktív sem szabad nevelés 20perc alatt mindegyik tudta mi a rend. Ajánlom minden családosnak, több felvonó, nem nagy pályák de tanulni kiváló

Matraszentistván , a gyerekek kötésig tapostak egymás és egyéb emberek lécén majd utoléri az oktató a fele társaságot, es nem történik semmi, ez rendre minden körnél így történik. Ö saját vagy külsős oktató esetleg tesi tanár, azt nem tudom de sem a fegyelmezés sem az alapok nem mentek. De ez jellemző az ott síelő honfitársunk java részére, legyen ez a tányéros, csákányos, vagy a beülős lift. A hütte gyönyörű , az ételt nem minősítem. Mi hétköznap voltunk párszor, nem is voltak sokan, valami őrület! A hó minőségéről nem beszélnék , kihozták a maximumot a semmiből. Le a kalappal az apparátus előtt, minden tiszteletem az övék. Legközelebb olyan léccel megyünk amit nem sajnálunk, de ott leszünk.

Visegrád, lányomat beadtam oktatásra az oktató fennhangon mondja a lányomnak a felvonó felén leszállva, lépjé ki ,, rajta taposott a gyermekem lécén , mögöttük jöttem a felvonón”. Édes Istenem! Bizonyára vannak jó oktatók is az élethez szerencse kell
Előzmény: (endre77 209191)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.12.14. 17:51
Szia!
100%-ban egyetertunk.A sieles is igeny kerdese.Menyire erdekel idoben,kedvben,..anyagiakban mennyire akarsz belemerulni.

Aztan ahhoz megtalalod..a stilust..pl mogul..slalom-gs..melyho sieles.vagy csak hobbie szinten....

Megnezed hol allsz hova akarsz fejlodni...aztan kiktol akarsz tanulni!
S aztan Hajra le nem terni az utrol.

Ha belemelyedsz..onnet lesz nehez.

De elobb utobb meglatni a fenyt az alagut vegen onnet mar csak szorgalom.

Udv.
Előzmény: (Bubek67 210244)
Bubek67
56 élménybeszámolót írt
56
15 éve tag
2020.12.14. 17:41
Szia Endre! Bocs egy kicsit lemaradtam a valasszal. Sajnos nagyreszt igazad van, amiket irtal. Nyilvan igenyel egy kis utanajarast az oktato valasztas. Nekem szerencsem volt, minden evben sikerult szupereket talalni es most mar, nem is keresek tovabb, kialakult kiktol akarok tovabb tanulni, ellesni dolgokat. Tovabbra is azt mondom, egyetlen filler sem volt folosleges (nem keves penz volt), amit aldoztam ra. Koltseges hobbi, de egesz mas dolgokat tudok megsielni, mint elotte. Az igenyt nehez megteremteni, hogy tobben eljarjanak, legalabb egyszer egy evben egy orara. Keresni kell. Nem eleg bemenni egy siiskolaba, mert ki tudja kit kapsz. Kedvenc kollegam mondta: a stilus a hibak gyujtemenye, mert mindenkinek ugyanugy kene sielnie. Szigoruan hangzik, de valahol igaz... Tovabbi jo szezont!
Előzmény: (endre77 209191)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.04.21. 21:59
Szia Gabor!


Tisztelet a kivetelnek..szerintem is vannak jo sioktatok..bar meg sokat nem lattam..de mivel csak tavolbol kovetem az esemnyeket...azert nincs pontos kepem.

Azzal egyutt lattam mar egy ket jol sielo oktatot is meg igen sok borzasztot..retteneteset!!S akkor meg latom a halado csoportokat..Pont egy eplenyi oktato eloadasaban..hat haladnak valamilyen iranyba..de hogy nem haldo sielok az tuti de meg az oktatojuk is csak gyenge kozepes..kezuk labuk log azt sem tudjak miert kell a sibot??haldo nem tudja de aztan jon az oktato az is csapkod vele mint kanasz az ostorral.. na ezekre gondolok.

Ha valaki tud sielni es el tudja magyarazni hogy kell az oktato..!!Ha valaki nem de van papirja meg magyaraz hulyesegeket az nem OKTATO!!

S elnezest ha te epp jo oktato vagy...


Endre
Előzmény: (Bubek67 209190)
Bubek67
56 élménybeszámolót írt
56
15 éve tag
2020.04.21. 19:34
Szia Endre!
Koszonjuk elismero szavaidat, amiket hozzank inteztel Magyar sioktatokhoz! Hidd el vannak itthon jo oktatok, hisz mi is jarunk hozzajuk minden szezonban tovabbkepzesre mert elvezzuk a fejlodest a mai napig. Nem tudom mert akar meg mindenki mindent ingyen itthon. Egy jo oktato egy ora alatt elmondja, hogy mire figyelj ezen a telen. Szerintem egy ora per szezon nem nagy kiadas, de mindenki sajnalja ra a penzt. Egyre kevesebb Halado tanitvanyunk van, sajnos es egyre kevesebben sielnek szepen, a tomeg meg nő... A sieles pedig a parhozamos lecvezetes, es azt elobb a tanulopalyan kell megtanulni, nem tortenik meg magatol. Koszonettel: Suto Gabor Eplenybol
Előzmény: (endre77 209154)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2020.04.14. 19:18
Köszi a reagálást. Azon már húsz éve túltettem magam, hogy nincs "papírom" - akkor is csak azért próbálkoztam a TF vizsgákkal, hogy legalizáljam az azt megelőző húsz évemet ( mérnök, közgazda, majd gazdasági igazagatói beosztások melletti versenyszervezés, szakosztály építés, gyerektáborok szervezése a magam kijelölte és a vállalat által felvállalt Bagolyirtási felvonós pályán... ). Az az igazság, hogy mostanában engem szólítanak le a pályán, felvonón, hogy ugyan mutassam meg, mit miért és hogyan csinálok. Nem hinném, hogy így 75 évesen érdemes lenne még "fejlődésben" gondolkodnom, leginkább a síelés szeretete és megszerettetése éltet. WFeri
Előzmény: (endre77 209154)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.04.12. 23:13
Ferenc!

Az hogy kaptal-e papirt vagy nem..annak semmi koze hogy tudsz-e sielni vagy oktatni.Legtobb oktato nem tud..mennyire erdekel a sieles ez szamit probalj jo sielokkel sielni szolotsd meg oket a sifelvonon beszelgess veluk redezz toluk...akiket ugy gonsolsz jol sielnek es szeretnel hasonloan sielni..mindig vannak jobbak akiket kovetni lehet..

Ez a Magyar szovetseg meg sivalaogatott..nevetseges a Magyar sieles az a baseballal van egy szinten..de mindenkinek van ket aktataska diplomaja..

Persze vannak jol sielo oktatok is...lenyeg donts el hogy szeretnel sielni milyen stilusban s kovesd azokat az embereke...ha beszelsz angolul az csak segit mert akkor megertesz komoly szakembereket is ..mert ha versenyzielesrol beszelunk es annak oktatasarol akkor nem magyar oladalon akarsz tapogatozni...az tuti..

Sok szerencset s ne torj le a sikertelen vizsga MIATT...semmit nem jelent..mas sportokban is vannak Magyar szovetsegek mert mesteredzok..de fogalmuk sincs a sportrol es a technikarol...


Ha birkozni,vizilabdazni,akarsz kajak kenuzni..akkor mas a helyzet..ott vilagszinto az oktatas..de sielesben meg gyenge kozepes sincs!!


Endre
Előzmény: (WéberF 207474)
0-02-02-58e0268dd9d93724fe161f0e36507fe4723b35f2a87e2d4c8b615571d0d133f9-c7d2406c.jpg
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.07. 15:19
Én még tanuló fázisban vagyok, így nem sok szavazati jogom van, de...

A minap belenéztem Eplény egyik webkamera felvételébe. Azt tapasztaltam, hogy nagyon sokan pontosan úgy jönnek lefelé a pályán, ahogy az oktatóm többször szajkózza, hogy NE. Pl: felső testtel "rángatta" a jobbra-balra léceket, így akarta kanyarodásra ösztökélni. Azért megnézném az ilyen lazán síelő profilját itt, hogy a sí tudás milyenre van nála állítva. :-D
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2020.01.27. 06:58
Sajnos igazat mondott az oktatód. Az előző héten az első (null kilométeres kezdő) óra után a szülő nem íratta be az iker gyerekeit további órákra. Nem tudnak kanyarodni a gyerekek és kint a pályán hóekézve száguldoztak egész nap. Sajnos nem csak a lankás pályán, hanem a meredekebbre is felvitte a gyerekeket.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.01.26. 19:16
Síhorror. Szegény kislány... :-/
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.01.24. 07:17
Ez a video nagyon nagy. Tiszta kabaré! :D

Egyébként tegnap épp a 12. órát vettem oktatónál, és mondhatom, egy csomó mindent oktató nélkül nem tanul meg a síelő. (Bár eddig sem voltak bennem kétségek.) Közben meséli az oktatóm, hogy tegnapelőtt érkeztek vissza táborból, és higgyem el, megdöbbentően sokan vannak, akik élesben, a pályán akarnak "maszekba" megtanulni síelni.
Előzmény: (Sörapu. 207771)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2020.01.24. 06:25
A szép magyar választékos beszédet reklámozzuk? :)
Előzmény: (Sörapu. 207771)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2020.01.23. 21:14
örökzöld 😂
Előzmény: (Sörapu. 207771)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2020.01.23. 19:22
Ha esni tanítja arra teljesen jó :D lehet direkt van hátra terheltetve hogy többet essen ....viccen kívül ... inkább egy jó oktatóra kellene bízni míg el nem törik valami rajta
Előzmény: (Krampusz 207749)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2020.01.23. 06:03
Ez a videó tökéletes példa arra: Hogyan NE oktassuk a kezdő gyereket...
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.01.23. 00:03
" A szakzsargon birtokában olyan tanácsokkal látják el a kezdőket, amelyet azok nem nagyon értenek:
Csinálj hóekét! Vagy : hóekézz!
Terhelj a völgysíre!
Helyezd a súlypontot a kötés fölé!
stb. "

Megbocsáss, de ezeket konkrétan éppen hogy soha nem fogja mondani egy síoktató.
Előzmény: (magnum56 207512)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.01.16. 14:46
Köszönöm.
Mondok egy példát különös oktatói módszerre.
Amikor én gyermekként tanultam síelni többedmagammal, az edzőnk nem szerette ha valakinek olyan hátul volt a súlypontja, hogy folyamatosan hanyat akart esni.
Ilyenkor a síbotjával jó nagyot rácsapott a fenekünkre, és közölte: "nem a WC-n ülsz".
Hatékony volt a módszer, mert gyorsan leszoktunk a'fekékkitolós' tekcnikáról.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.