Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Fogadó a táncoló kecskékhez - szállás Galyatetőn, a mátraszentistváni Síparktól kb. 3 km-re
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szeleta
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2010.01.18. 23:00
Szombaton (16-án) voltunk itt. Nagyon megkedveltem, sőt beleszerettem, mert:
- profi, de családias
- nem várják ölbe tett kézzel szemüket az égre vetve, lesz-e hó
- kényelmes tanulópálya, elég sok parkolóhely(a síelő lusta fajta, én legalábbis)
- elviselhető sor, szerintem normális síelők
- stb
Bizos közrejátszik a jó véleményem kialakulásában a gyönyörű idő is, de a hó mellet ez csak hab a tortán.
Jól sielhetők voltak az elkészített pályák, igaz a nap vége felé nőtt a kíhívás - bordos sporttársaink tesznek arról, hogy nehezebb legyen a síelés.
A bánkúti pályákon felnőve előitéletesen közelítettem Sztistvánt, ugyan milyen lehet egy mátrai sípark?
Tökéletes.
Lehet, hogy túlzó vagyok, de a pályákat önmagukhoz, illetve az adottságaihoz mérem, és ezt nálam Sztistván csillagos ötösre teljesítette. Miközben csúszkáltam a nagy kék körön, a kezdő, de már önállóan felvonózó fiam jól tudott síelni a kis kéken, és szemmel tudtam tartani. A felvonónál segítőkészek, barátiak voltak a gyerekkel.
Jó érzéssel jöttünk el.
Viszlát.
(Bánkút, példát vehetnél erről!)
matraszentistvan0009.JPG
matraszentistvan0006.JPG
matraszentistvan0007.JPG
matraszentistvan0017.JPG
matraszentistvan0019.JPG
matraszentistvan0027.JPG
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.01.18. 21:45
Készítettünk egy kis rajzot egy légifotóra rajzolva, melyen azt prezentáljuk, hogy eddig mekkora hófelület készült el. A rajzon szagatott vonallal jelöltük a 3-as pályát, mert az szerdától lesz síelhető! Az összes többi jelölt lift és pálya jó/kiváló hóminőséggel használható! Úgy gondoljuk ezen a fotón-rajzon jól be tudjuk mutatni, hogy a Sípark területére milyen sok hó is kell és, hogy milyen hatalmas felület áll rendelkezésre Síbarátaink részére.

A mai napon egyébként a Mátrában is havazott, kapott a táj egy 2-3 cm-es havas díszt! Folyamatosan hóágyúzunk, mert legalább hideg van (-7/-8 C fok). Jól haladunk a 3-as pályával, szerdán tudjuk megnyitni. Készül a Snowtubing HócsúszdaPark hava is, hogy hétvégén már az is használható legyen. Ebben a szezonban eddig több tízezer köbméter havat gyártottunk le! Szerdától kb. 7 hektár pályafelülettel és 2,5 km-nyi síelhető sípályával várunk minden kedves Síbarátunkat a Síparkba!

További információk a sipark.hu-n!
sipalyak-hasznalhato.jpg
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.01.18. 12:12
Felnőtt - komplett sífelszerelés
Napok » Egy nap További napok
Carving, Bigfoot 4.000 Ft 3.500 Ft
A korlátozott darabszámok miatt csak komplett felszerelés bérelhető!


Gyermek - komplett sífelszerelés
Napok » Egy nap További napok
Carving, Bigfoot 4.000 Ft 3.500 Ft
A korlátozott darabszámok miatt csak komplett felszerelés bérelhető!


Snowboard felszerelés
Napok » Egy nap További napok
Komplett szett 4.000 Ft 3.500 Ft
A korlátozott darabszámok miatt csak komplett felszerelés bérelhető!


Kiegészítők
Napok » Egy nap További napok
Bukósisak 500 Ft 500 Ft
Síbot 500 Ft 500 Ft
juvenileboy
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.01.18. 11:22
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a pályánál milyen áron lehet sífelszerelést bérelni?
A választ előre is köszönöm.
Vis Major
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2010.01.17. 23:24
Köszi a megerősítést, ezek szerint nem csak én gondolom úgy, hogy némely esetben felesleges az utólagos reklamáció, leginkább olyankor, ha valaki nem tájékozódik előre. Még valami eszembe jutott egyébként a sorbanállással, és a felvonókapacitással kapcsolatban, aztán cáfoljatok, ha rosszul számoltam. Adva van ugye egy modern csákányos felvonó Szentistvánon, aminek ha jól tudom, akkor 1400 fő a kapacitása óránként. Ez ugye az ideális eset, tehát minden csákányon ketten lógnak, és nem áll meg a felvonó semmiért. Namármost ha például veszem Szentistván felső 400 méterét, akkor azt hiszem elmondhatjuk, hogy átlagos sítudással az ember le tud jönni rajta maximum 1 perc alatt, de akkor már nagyon szüttyögött. A felvonó 300 méter hosszú, és tegyük fel, hogy 2 m/s-al halad. A maximum 2,4 lehet tudomásom szerint egy ilyen típusnál. Ez azt jelenti, hogy kb. 3 perc alatt lehet felérni vele, tehát ha a ki meg beszállást is hozzáadom, akkor mondjuk 5 perc egy kör, sorállás nélkül. Tehát egy ember egy óra alatt megtesz 12 kört, azaz az 1400-as óránkénti kapacitásból egymaga elvisz ennyit. Egy gyors osztás, és ki is derül, hogy 1400/12=116,6. Tehát ha pongyolán számolok, mert ugye esetleg van leállás, kiesés, ilyesmi, akkor 100 ember folyamatosan síelve megeszi a felvonó teljes kapacitását ezen a 400 méteres pályán, feltéve, hogy aránylag egyenletes az eloszlásuk. Ha ennél több az ember, akkor elindul a sorbanállás a felvonónál. Ennek fényében érdemes szerintem reklamálni azon, hogy sor volt a hétvégén, amikor gyaníthatóan azért inkább ezres nagyságrendű síelővel lehet számolni.
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.01.17. 22:22
Jó hírrel jelentkezünk a Síparkból:
Szerdától síelhető lesz a 650m hosszú piros pályánk is!

Friss információk és egy kis "csemege" a hóBlogunkban, ahol egy légifotón bemutatjuk a Síparkot és a jelenleg nyitvatartó pályákat/lifteket.

Szép havas napot!
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.01.17. 12:49
Kedves ttamas1028!
A felvonók alatti nyomvonal is hóágyúzva van így körülbelül 20-40 cm hó van az üzemelő liftek alatt!
Előzmény: (ttamas1028 80455)
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2010.01.17. 11:53
Hellotok!
megszeretném kérdezni hogy az A,B felvonóknál mekkora hó mennyiség van???
Dézi apja :)
251 élménybeszámolót írt
251
15 éve tag
2010.01.17. 10:54
Vis Major!
Tök igazad van.
Uff
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2010.01.17. 10:49
Vis Major-nak teljesen igaza van.Én is mentem már mind a két pályán és mind a kettőn jól éreztem magam.Azokat a pozitívumokat és negatívumokat pedig leszűrtem a fórumból és azokra hozzászólásokra építettem.Ha visszaolvassátok az 2-3 évvel ezelőtti hozzászólásokat mindíg ugyan azokat írják le.Ebből lehetne tanulni mind a két oldalnak.(üzemeltetők és síelők,boardosok).Én hétvégén alapból nem megyek semmilyen síterepre akár itthon akár külföldön.A kaja kérdést pedig mindenki szűrje le a pénztárcája alapján ugyanis mint tudjuk a síelé(bordozás) nem olcsó sport.
Előzmény: (Vis Major 80441)
Vis Major
31 élménybeszámolót írt
31
14 éve tag
2010.01.17. 10:19
ÜdW minden fórumozónak!

Ez a Szentistván kontra Eplény téma már sokszor ki lett vesézve, talán sok újat nem lehet elmondani annak, aki egy ideje olvasgatja a fórumokat róluk. Én magam jártam már mindkét helyen, és azt hiszem, hogy itt is, ott is lehet olyan dolgot találni, amibe bele lehet kötni, ha az ember nagyon akarja.
DE!
Azt gondolnám, hogy aki előzetesen tájékozódik az egyik vagy másik terep adottságairól és az éppen aktuális viszonyokról, azt nem fogja felkészületlenül érni sem az, hogy például a panaszok szerint a Mátrában rossz idő esetén csak 400 méter a síelhető pálya és sor van, vagy esetleg lassú a kiszolgálás a hüttében, sem pedig az, hogy Eplényben nem lehet lejutni a parkolóba, vagy szűkebbek a pályák.
Ezeket a dolgokat egy kicsit is előrelátó ember feltérképezi, és ennek fényében megy el ide vagy oda, nem pedig a fórumban panaszkodik, sok esetben feleslegesen, mert az üzemeltetőkön kívül álló körülmények határozzák meg a panasz tárgyát.
Vegyük csak sorra:

- Az a panasz, hogy Szentistvánon rövid a pálya, ha nem megfelelő az idő a hóágyúzásra, egy előre látható körülmény, mint ahogy az is, hogy ha rövid a pálya, sok lesz az ember, nagy a tömeg a felvonónál, hétvégén meg pláne. Akkor nem kell elindulni, ha ezt nem vállalom fel, de utólag panaszkodni rajta felesleges, erről nem az üzemeltető tehet, ez adottság. Ellenben nézzétek a pozitív oldalát a rövid de széles pályának: a kezdők nem félnek annyira, hogy a jobbak centikre mennek el mellettük, mert van hely, bár azért a jobbaknak is először a síkresz tanulmányozását ajánlanám.

- Hogy lassú a hütte meg drága, azon még talán lehetne javítani, de aki előre tájékozódik, az vihet magával elemózsiát, én is így tettem anno.

- A pálya szélessége Eplényben olyan amilyen, a kiépíthető pályákat alapvetően a környezetvédők határozzák meg, nagyon komoly megkötések vannak e tekintetben, hiszen minden területbővítésért külön meg kell harcolni, és valamit valamiért alapon megy a dolog, ha itt bővítesz, akkor ott egy kicsit vissza kell adni a természetnek. Szerintem ennek is van pozitív oldala, ugyanis a keskenyebb pályát hamarabb be lehet havazni, ergo hosszabb a síelhető szakasz, még ha keskenyebb is, ez nyilván kellemetlenebb a kezdőknek, akiket zavar az, ha mások is vannak a pályán.

- A parkolóhelyekre megintcsak igaz, hogy a bővítés alapvetően természetvédelmi szempontokba ütközik.

A reklámszlogenről csak annyi észrevételem lenne, hogy a reklám (BÁRMILYEN reklám) alapvetően túlozni szokott egy kicsit, de mindenképpen a pozitívumokat hangsúlyozza, a negatívumot pedig meg sem említi, ez ugyanis egy ilyen műfaj.
Annyit azért még hozzátennék, bár így is hosszúra sikeredtem, hogy azzal kérkedni, hogy egy-egy pályának milyenek a természeti adottságai, teljesen felesleges dolog, hiszen azt nem a kérkedő hozta létre, ilyen és kész.

Sok havat, és hosszú telet minden síelőnek és boardosnak!
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2010.01.17. 10:08
Adzsi.

Teljesen egyetértek veled, de azért azt ne felejtsd el hogy egyik üzemeltető sem jótékonykodásból csinálja hanem kőkemény gazdasági alapon.
Amúgy meg egy negatív kritikát is meglehet fogalmazni kulturáltan, nem fikázós stílusban.
adzsi
104 élménybeszámolót írt
104
14 éve tag
2010.01.16. 23:02
Nem értem ezt az acsarkodást, inkább örüljünk annak, hogy van M.országon bárki is, aki hajlandó bárhol, bármennyi pénzt is a sípályák fejlesztésébe fektetni.
Hajrá Eplény, hajrá Veszprém!
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2010.01.16. 22:49
Lassan abba kéne hagyni az "észosztást"!
Úgy fogsz járni mint az szdsz!
Előzmény: (kócos 80360)
Albertoka
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.01.16. 21:46
Szerintem 5 éve Ők voltak az első nagyot álmodók,és azóta is N'1.Nem hiszem hogy érdemes összehasonlítani a többi pályával,de örülök hogy lettek ,vannak követőik (Kékes,Eplény,Sátoraljaújhely,Visegrád,stb....) Nem túlzás az alpesi hangulat,próbáld ki !
Dézi apja :)
251 élménybeszámolót írt
251
15 éve tag
2010.01.16. 21:00
Tényleg csak az érdekelne:milyen a pályák állapota,szolgáltatásai,esetleg szubjektiv vélemény,de ennyi félremagyarázás és kötözködés ne ezen a fórumon legyen már.Mivel én a Sztistváni pályához lakom közelebb,ide járogatok.Szeretnék Eplénybe is eljutni és ha időm engedi, el is fogok menni.Sok jót hallottam róla.És irhatják felőlem,hogy alpesi élményt fog nyújtani,azért tudni fogom,hogy m.országon vagyok."Ahol még mindig a Kékes a legmagasabb pont(1014)".És lehet,hogy a második legmeredekebb(?)pálya az északi.
Különben a 70-es években már sieltem Msztistvánban,igaz nem ilyen körülmények között.Pl.ennek sincs értelme.
Én azért kívánom az eplényieknek,hogy legyen ott is tömegnyomor!
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2010.01.16. 19:05
Kötözködhetsz felőlem:D(de csak akkor ha te még nem használtad azt a szót, hogy szar:D). A lényegén a hozzászólásomnak semmit sem változtat de a kedvedért kijavítom:D
Előzmény: (kócos 80360)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.01.16. 18:41
A stílusod egyedi, szóhasználatod rád jellemző! Mielőtt véleményt formálsz jót tesz, ha fogat mosol!
Előzmény: (keskesonka 80352)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2010.01.16. 18:15
Ja. Eplény tényleg a Balaton parton van:D

KCsabika!
A helyesírás nekem szólt, mert bátorkodtam megjegyezni, hogy elég irritáló, amikor odahánynak valami összeszedetlen és igénytelen humbukot a főoldalra.:D

(Eperkének: Ha a Skiarenánál lenne kiírva ekkora ökörség ott is szóvá tenném, mert értelmes embernek szemet szúr)

De mindegy járjatok csak a Síparkba és élvezzétek az alpesi tömegnyomort.:D Örüljetek neki, hogy van ilyen pálya a Mátrában. 2004-óta. Én meg örülök annak, hogy van 1 pálya a Bakonyban 1980 akárhány óta:D. És működik. És amikor akarok, kimehetek síelni. És ugyan nem 150 méter széles íveket húzok:D, de lemehetek az ország egyik legmeredekebb pályáján, vagy 1 km hosszan csúszhatok (már decemberben).
Előzmény: (kócos 80333)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2010.01.16. 17:32
Szuper!
Előzmény: (kócos 80333)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.