Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Nagy-Hideg-hegy
síterep infó oldal
ÜZENETEK (432)Időben csökkenő Időben csökkenő
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2023.01.18. 15:40
Mi lesz Veled NHH?
Nagyon várom a hétvégét...
Vajon lesz a jelenlegi bérlő részéről bármi affinitás?
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2022.02.14. 14:52
Úgy tűnik pont lemaradtál. Az elmúlt 10 napban nagyon jó kis hó volt 600m felett. Sajnos most hétvégére nagyrészt elolvadt. Már csak látványhó. Az északi oldalon talán vannak még sífutóléccel járható szakaszok, de már nem indulnék el. Az arckönyvben az "Akik szeretik a Börzsönyt" csoportban gyakran írnak az aktuális helyzetről.
Előzmény: (lorylaci 215256)
lorylaci
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2022.02.12. 17:50
Én szívesen elugranék ide sítúrázni (fókás léccel) vagy sífutni, ha valahonnan tudnék értesülni a hóról. Ezen az oldalon lévő hó előrjelzés túlzottan optimista (jelzett már 10 cm havat, amikor esett 1-2 cm), hójelentés meg nincs.
Webkamera képeken kívül van bármi fórum, facebook csoport, ahol a helyi síörültek írogatnak?
(mint a szlovák bezkar.sk vagy nabezky.sk)
Decemberben voltam egy Galyatetőn egy napot sífutni családdal, nagyon jó élmény volt, és nem kellett messzire menni. Azóta ott sajnos nem esett. Ez is közel lenne (szlovákiához vagy marienseehez képest végképp).
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2022.02.10. 07:59
Mi lesz Veled Hideg hegyi nagy lift???

Tegnap voltam körülnézni, a kis északin (végig) még mindig volt alkalmas hó.
Sajnos kezd a felvonó nyomvonala teljesen az enyészetté válni.

Szomorú, ez a remek lift sorsa.

Ja és még valami, összevetve a hazai hegyeket, megint sehol sincs ennyi természetes hó. Sajnos...

Pozitívum: szerda 17:00 kapunk sört és babgulyást!
nhh02.jpg
nhh001.jpg
nhh04.jpg
nhh03.jpg
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2021.12.13. 21:37
Nagyon nagyon elszomorít, hogy szinte a feledés homályába megy az itteni síélet.
Kis akarással most is ki lehetett volna nyitni, mégha olyan magyaros is lett volna. A friss hó alatt kemény réteg régi hó volt. Helyenként 40 cm.t is elérte.
Szívmelengető volt hogy 11 sileces, túratársat láttam.
De! Ami a lényeg, hogy én minden tulaj váltáskor egyre rosszabb üzemeltetést látok, mint a vendéglőben, mint a sí életben.
Kérdezném, hogy senkinek semmilyen ráhatása, köze nincs az aktuális üzemeltetőkhöz a sí élet iránt?
Köszönöm ha kapok választ!
czatti
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2021.11.11. 11:02
Nagyon köszönöm!
Előzmény: (WAndrea 212834)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2021.11.08. 17:08
Kedves Czatti!
Ebben a fórumban visszalapozva találsz fotókat illetve ezekben a galériákban is:
https://sielok.hu/galeria/siterep/nagyhideghegy/

Ha valakinek még van a tarsolyában síelős, szánkózós fotó a Nagyhideghegyről, örülnénk ha feltöltené.
Előzmény: (czatti 212833)
czatti
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2021.11.08. 17:01
Sziasztok, szükségem lenne pár síelős képre a Nagy Hideg-hegyről (de akár snowboardos, sífutós, sítúrázós, esetleg szánkós is jöhet).
Tudtok ebben segíteni?
sudarandras
48 élménybeszámolót írt
48
17 éve tag
2021.10.16. 15:15
Úgy olvastam valahol, hogy a turista háznak új üzemeltetője van. A pálya üzemeltetéséről lehet valamit tudni?
User12
2 élménybeszámolót írt
2
5 éve tag
2021.02.19. 22:41
Sziasztok!
Én személy szerint még nem jártam NHH-n de ahogy láttom nem is igazán üzemel ennek mi az oka?üzemeltető hiánya stb.?
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2021.02.16. 00:44
"Gazdag" ország szomorú luxusa...
Pedig vasárnap legalább egy tucatnyi fiatal és idősebb sporttárs még azt is vállalta, hogy léccel / deszkával a hátán - ill. a felkészültebbek túrasível a talpuk alatt - felgyalogolt jó pár kilométert azért, hogy utána a kezeletlen pályákon csússzon párat, és saját lábán "felvonozzón"...
NHH-eszaki1.jpg
NHH-eszaki2.jpg
NHH-deli.jpg
NHH-csucs.jpg
karezoli
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2019.12.29. 13:51
Én még gyerekkoromban Nagyhideghegyen tanultam meg a síelés alapjait, amely egy csodálatos és nagyon jó adottságokkal rendelkező terület. Sajnos a döntéshozók ezidáig valamiért nem látták meg ezen a helyen egy modern, de környezetbarát síközpont kialakításának lehetőségét, pedig ilyenből Szlovákiából 100 hasonló is működik. Tudom (mert magam is környezetvédő vagyok), hogy meg kell őrizni a Börzsöny élővilágát, az erdőt és a kirándulóhelyet, de egy kisebb síközpont kialakítása a hegység ~ 1 %-át sem érintené. Viszont a beruházás fellendíthetné a környék - jelenleg hibernált állapotban lévő - idegenforgalmat, a szállás és vendéglátóhelyeket. Ezen kívül a vonzáskörben lakó sízést szeretőknek sem kellene több száz kilométert utazni egy egészségmegőrző sportolásért, amely közben az autókkal jelentős mértékben szennyezzük a környezetet. Véleményem szerint egy ilyen vízió elindításához 3 feltétel megléte szükséges. Egy ismert döntéshozó politikus/síszakmai vezető személyre, egy regionális - érintett - települések közötti összefogásra, illetve egy civil támogató és aktív közösség létrejöttére.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2019.05.13. 15:13
És ha voltam már, akkor leírhatom a véleményemet?
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2019.05.12. 23:56
Kedves TKata,

nem, nem biztos hogy egy felvonó beruházás oldja meg a gondokat. Egy biztos: amit tapasztalok, ha a gyermekemmel elmegyünk kirándulni. A kisvasút színvonalas, jópofa, retro, egyszóval jó. Felérsz a kisvasúttal, gyerekkel: program vége. Télen: elindulsz a horgásztó felé....ok, téli erdő. Cél, ötlet: hógolyózás (bárhol lehet). Felmennél síelni: nincs mivel. Erdészet nem takarít, teherautó nincs (2019-et írunk!)Síközpontban látogató nincs, pénz nincs - síközpont szétrohad...Elindulsz az úton inkább szánkóval-majdnem elüt az erdész, a quados, az illegális autós. Visszafordulsz. Program vége.Visszamész a következő vonattal.
Nyáron: felmész a kisvasúttal. Sétálsz a gyerekkel. Játszótér egy vicc. Egyéb, semmi. Visszamész a következő vonattal. Feljutsz bárhogy NHH-re? Nem , hacsak nem túrázol néhány órát. Tényleg így kell hagyni mindent? Lepukkant hotellel, nevetséges vendéglátóhelyekkel, erdészeti úthasználati díjakkal?
A legeldugottabb szlovák, szlovén, osztrák kirándulóközpont is a többszörösét nyújtja ennek. Igen tanulni kell tőlük, nem szégyen az. Csak kisebb ego kellene ebbe az országba meg egy kis gondolkodás.
Előzmény: (TKata 205799)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2019.05.12. 17:49
Biztos, hogy a több kilométeres felvonó hálózat beruházása oldani ezt meg?
Erdészet-Natura-társadalom-kormány folyamatosan vitatja egymás álláspontját. Ha már kisvasút-gyerek-túra, mint a Kemencei Erdei Múzeumvasút egyik egyesület hivatalos támogatójának tagja, érdeklődnék, hogy melyik milyen hozzá állásával van problémád? Mert nekem azzal, hogy egyik sem hallgatja meg a másikat, mindenki csak a saját érdekeit nyomja. Aztán az győz, aki erősebb.
Előzmény: (nahar 205795)
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2019.05.11. 00:03
Kedves TKata,

Rendszeres látogatóként (kisvasút-gyerek-túra-amíg lehetett síelés) azt látom, hogy a környék végletesen lemaradt bármilyen fejlesztésben, infrastruktúrában, hozzáállásban (erdészet)... Bármi, amit itt épeszű kereteken belül megvalósítanak, az csak a javára válhat a helynek. Ausztriában, Szlovéniában, Olaszországban is a hegyi táj részét képezik a felvonók. Pillanatnyilag NHH olyan mint egy külvilágtól jól elzárt terület, amelyet csak egy szűk közösség látogat, ezért is konzerválódik az elmaradott állapot. Csodás hely megannyi kihasználatlan lehetőséggel...
Előzmény: (TKata 205794)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2019.05.10. 22:06
Látom Szokolyai vagy. Neked mit jelentene ez a beruházás? Lehetőséget? Mire? Mert nekünk, akik egy kicsit messzebbről és kicsit ritkábban csodálják e tájat, az jut eszünkbe hogy elcsúnyítják. Meg a hiúzok, amivel annyira szeretnétek büszkélkedni. Velük és a többiekkel mi lesz egy ekkora felfordulást követően?
laki jános
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2019.05.10. 21:54
Ha nem voltál még NHH-en ne írj ilyeneket!
Előzmény: (bouquetk 205752)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2019.05.06. 08:36
Remélem soha nem valósul meg.
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.04.30. 13:42
Én nem találtam meg... Királyrét kb. 5 km légvonalban és Kóspallag is minimum 4 km. Egy ilyen pályát kiépíteni nem kis költség. Még a Cseresznyefa parkolótól is 2,5-3 km a távolság légvonalban- talán az lehetne reális.
Ráférne a fejlesztés a Börzsönyre, bár főként a hegység Ipoly- menti települései vannak periférián.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.