Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Öltözködés

ÜZENETEK (284)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2018.02.12. 12:40
Hali a Nevica egy elég jó márka itt kint, én UK ban élek, van felső kategóriás cuccuk is, 20000 es légző és vízálló értékkel, míg ugyan ezt a HH kabátom 250 fontért tudja a Nevica 120 ért.... ami még nagyon jön fel az a Wedze a Decathlon saját cucca ami khm valójában egy a Salomonnal csak más a cimke rajta :) Franciában kérdeztem anno egy hatalmas Decathlonban, Albertville ben mi a külonbség mert kb ugyan az volt anyagra, szabásra, minőségre, az eladó kiröhögött és mondta a cimke :) most néztem a kabátjaikat, ott van elég jó 10000 es nagyon jó fazon , szín, anyag 130 gbp körül... a Nevica cuccokat a Sport Direct forgalmazza sok országban sport 2000 a neve .
Előzmény: (- Marky - 199286)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2018.02.11. 18:01
Próbaképp rendeltem egy dszeki, aláöltöző alsó-felső szettet a UK-ből, az egész volt 20K szálllítással együtt. Na, ennél az összegnél azért lényegesen többet tdunak :) Tűzó napos 0 fok és -15 között is tesztelve lett, helyt állt mindig. Nyilván nem hoz top minőséget, de egy próbát megér annak, aki ennyit kíván költeni felszerelésre.
Előzmény: (minerel 198434)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2018.02.11. 17:44
Én használok ilyeneket, aláöltözőt, kesztyűt, sapkát, dzsekit. Általában normál minőség, nem egy high-end, de normálisan működnek. Ár-érték arány rendben van.
Előzmény: (minerel 198434)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.01.17. 21:12
Nevica cuccokról vannak tapasztalaitok? Milyen kategóriát képviselnek? Most vettem ilyen márkájú síbaki táskákat azok elég jónak tünnek de mi a helyzet a többi cuccaikkal?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.10. 23:43
Hasznos infó, köszönöm, szerintem fogok venni egyet. Ha szezononként csak egy-két nap van rá szükség, már megéri.
Előzmény: (maci-laci 192352)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.10. 23:40
Ok, hiszek neked, ezek szerint eddig én megúsztam.
Előzmény: (gaboca 192349)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.01.10. 09:22
Szinte mindent kipróbáltam, átáztam, fáztam, mire kialakult a legjobb módszer. A freeride annyiból más, mint a pálya, hogy kevésbé tervezhető, nincs meg az a ciklikussága, vagy az sokkal szabálytalanabb, mint a pályán síelésnek. Ehhez jöhet egy beragadás a mély hóba, gyaloglás, kimászás, amikor hirtelen nagyon kimelegedhetünk.

A legelső a hideghez való hozzászokás. Téli futás a hidegben, alul melegen, felül szellősen felöltözve, sapkában.

Ezt átvíve a hegyre: felső testre inkább kevesebb, mint több. 1 gyapjú aláöltöző (ez vált be legjobban), fölé a kabát, ami vékonyan bélelt. Aktívan szabályozzuk a hőháztartást! Felvonón cipzár, szellőzők le, hogy száradjak. A hüttében a kabátot nem veszem le, hogy száradjon. Ha gyalogolni kell vagy mászni, szintén kinyitok mindent, még az elején. Ha közel van a parkoló, akkor a meleg polár (szükség esetére) a kocsiban maradhat. Ha nem, akkor a hátizsákban viszem. Tehát felülre kevés ruha, amiben mozgás nélkül fáznánk, de mivel mozogni fogunk, elég lesz. Az átnedvesedést kell mindenáron elkerülni, ehhez aktívan szabályozzunk, és hűtsünk, amikor kell. Alulra a nadrág alá viszont minél melegebben öltözzünk fel! Kesztyű: a lehető legnagyobb méret, szellős, levegős és GoreTex! Ezt is aktívan húzzuk fel-le, ezzel szabályozzuk a hőt és előzzük meg az átnedvesedését!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2017.01.10. 06:37
Nekem nagyon bejött a fűthető talpbetét. Mivel a keringésem nem a legjobb ezért fáznak a végtagjaim, így tavaly vettem egyet a legnagyobb megelégedésemre. Mondjuk ha rendes boltban nézi az ember akkor igen költséges cc 150 ajró akkuval, de találtam a LIdl-ben potom 8 ropiért is jól működik. Mielőtt valaki mosolyogna rajta, Sörapunak volt a 150 ajrós is és tapasztalata szerint a bagóért vett társa jobban muzsikált. Az akku egész napos síelést is simán kibír míg a míves darabé max fél napot.
Előzmény: (Lackó 192347)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2017.01.10. 01:42
Saját káromon tanultam, montizás késő ősszel, aláöltöző, azon egy pamut póló, rajta egy hosszú ujjú bicós felső. Az összes izzadságot magába szedte a póló teljesen lehűtötte a derekamat.Haza érve kis falunkba egy kapubejárónál felhajtva a járdára felkaptam kicsit az első kereket, egy reccsenés a derekam felől, megálltam, leléptem a pedálokról, álltam a bicó felett de nem bírtam megmozdulni, gerinc ideg becsípődés. A hideg veríték levert mire át tudtam emelni a lábamat a vázon, telefon barátomnak aki lejött értem kocsival, betettek az autóba, itthon már csak négykézláb tudtam közlekedni. Na azóta kerülöm a pamutot, mint ördög a szenteltvizet! :-)

Merinó gyapjú zoknit bicónál használok, sokat javít hidegben a komforton.
Előzmény: (Lackó 192339)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.10. 00:40
Szia! Fűthető talpbetét esetleg? Korábban én is csak úri huncutságnak tartottam, de ebben a hidegben elgondolkodtam rajta. Nem is hülyeség.

Vagy egy merinógyapjús sízokni, bár olyanom még nem volt, de nem lehet rossz.
Előzmény: (gyf 192342)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.01.09. 23:21
Sziasztok!
Nekem az ALDI-s aláöltözők váltak be, 2-3000Ft/db és jól működnek minden sportnál: futás, bicaj, túra, sí.
Fölé veszek egy DECA-s futó pulóvert, ez is kb 3.000Ft.
Ezután rétegek, vagy semmi, vagy egy vékony futódzseki vagy vékony szellőző fölső aztán a síkabát.
Túrázáshoz nagyon keveset veszek fel, síhez kicsit többet.
A hétvégi -12fokban nagyon kevésnek bizonyult a vékony zoknim. Ilyet még nem tapasztaltam, eddig mindig kényelmes volt, nem fázott a lábam. Most viszont úgy elfagyott, hogy a nap végén Schladmingból indulva Eisenstadtnál kezdett szúrni a lábujjam, akkor indult meg a keringés...
Sajna, vastagabb zokni nem fér be a cipőbe, most megy az agyalás....
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.09. 23:02
Nekem eddig nem volt vele gondom, de lehet, hogy igazad van. Én úgy tapasztaltam, hogy a bőrrel nem érintkezhet nedves anyag, az ugyanis a biztos kihűlés. Aláöltöző fölött nekem eddig nem okozott gondot, pedig szaladtam bele érdekes időjárásokba.
Most már meg fogom nézni a ruháim összetételét... :-)

Ui: A legnagyobb bűnös a nem kiszellőző dzseki és sínadrág szerintem, az mindennél szarabb, ott lehet akármilyen profi aláöltöződ, átázol, megfagysz.
Előzmény: (gaboca 192283)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.01.09. 17:43
Nagy hidegben ajánlott kabinos, estleg csákányos lifttel ellátott pályán csúszkálni. A nyitott üléses liftek kerülendők. Még buborék sem jelent védelmet a hidegtől, csak a széltől. Lefele az ember bemelegszik a mozgástól, ezért nem kell túlötöznie, de felfele egy nyitott széken, különösen hosszabb pályáknál, szétfagy. A csakányos, tányéros, kapaszkodós azért jó, mert felfele is dolgoztat, nem lassul le a vérkeringésünk.
Embere válogatja, hogy milyen rétegeket ölt magára. Aki izzadósabb, az tényleg kerülje a nedvszívó, lassan száradó cuccokat. Aki nem izzad, annak nem érdemes drága aláöltözőt venni.
Én hőmérséklettől függetlenül, egy aláöltözőre veszek egy polárt, vagy gyapjú pullovert, rá a béleletlen kabátot.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2017.01.09. 12:52
A zokniknál már sok helyen találkoztam az adott hőmérsékleti ajánlással.
http://trexpert.hu/?oldal=2&kat=46
Pl az Alacsony-Tátrát télen egy -10 fokC-s zoknival járom. Be is vált.
De pl ezen sízoknik közül az olcsóbbat -15 fokC-ig ajánlják, a drágábbnál nem látni ilyen korlátot.
http://www.tengerszem.hu/?p=kereses&kat1=L%C3%A1bbelik,%20zoknik&kat2=Zoknik&kat3=S%C3%AD-%20%C3%A9s%20snowboard%20zok
Nézd meg az összetétel leírását!

Itt van teszt is:
http://www.mozgasvilag.hu/turazas/hirek/tura-zokni-vagy-nem-tura-zokni-ez-itt-a-kerdes
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2017.01.09. 10:16
Nem, Lackó pamutot írt. a gyapjú az nedvesen is melegen tart, a nedves pamuttól kihűlsz.
Előzmény: (WéberF 192284)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2017.01.09. 10:14
Nem gyapjúra gondolsz?
Előzmény: (gaboca 192283)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2017.01.09. 10:14
A pamut az nagyon ,,gyilkos", az nem szellőzik ki, beszívja és raktározza a nedvességet, ha megizzadsz...

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Lackó 192263)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.01.09. 00:25
Ha hideg van, jó sok mindent vegyél fel, kb ennyi! :-)

Aláöltözőből a legegyszerűbbek is jók, de van kimondottan kicsit melegebb is. Például a kék sportáruházasból van belül kicsit bolyhos fajta, az érezhetően melegebb, mint a normál, nekem nagyon bejött, olcsó, nagyon kellemes, ezt ajánlom. Felesleges vagyonokat költeni márkás aláöltözőkre szerintem.

Aláöltöző fölé -dzseki, nadrág alá- már mehet ízlés szerinti mennyiségben, rétegben bármi, ami meleg, lehet pamut is, csak fontos, hogy ne legyen párazáró, ki tudjon szellőzni.

Na meg a kesztyű is! Szar, izzadós kesztyűben mindig fázni fogsz. Ha nagyon fázós vagy, akkor egyujjas snowboardos kesztyű kell, vagy a kimondottan hidegre készült síkesztyű, aminek van egy belső vékony kötött kesztyűje is.
Persze bármelyik, csakis jó anyagból, pl Goretex.

Sízokniban is van kicsit melegebb anyagú, ami még nem túl vastag. Ha úgy is fázol, akkor vagy fűthető talpbetét, vagy irány a kocsma, ez van.

Dzseki, nadrág is szellőzzön, ez fontos. Ha beleizzadós, akkor az kukába való, még melegben is fázni fogsz benne.
A mm varázsszámok elvileg mondanak valamit, de sok a hazugság sajnos. Itt azért inkább számít a márka, komoly márkák nem hazudnak. Vagy csak kicsit... :-)

Felsőruházat persze legyen szélálló, ezt a komolyabb ruhák tudják már kisebb mm értékek mellett is. A nagyobb értékek inkább a vízállóság szempontjából előnyösek.

Én például héjnadrágban -ez szélálló, de szellőző, viszont teljesen vékony- síeltem most a hidegben, és egy jó aláöltözővel plusz egy meleg pamut réteggel tökéletes volt.

Maszk. Nagyon hasznos dolog. Az orr könnyen megfagyhat. (Főleg nekem, akit bőven megáldott vele a teremtő... :-) )

Síszemüveg. Ez is sokat számít, legalább alatta nem fázik az ember képe.

Meleg sapka vagy meleg sisak, ha kell, akkor a sisak alá nagyon vékony sapka. Fejtől nagyon ki lehet hűlni, melegen kell tartani. Hegymászótól hallottam: Ha fázik a kezed, vedd fel a sapkádat!
Előzmény: (Dave 192228)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.08. 18:34
Azok a számok nem számítanak semmit a hideg ellen(meg úgy semmi ellen se :-D )
Előzmény: (Dave 192228)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2017.01.08. 18:05
A szombati visegrádi egész napos -17 fokos síelés után elgondolkoztam rajta, hogy mi ennek a legjobb módja? Felül az aláöltözőn és a kabáton kívül volt rajtam 3 réteg polár, alul viszont néha fáztam. Aki sokat van hegyen az esetleg megoszthatná, hogy az összegyűlt tapasztalatok alapján mi vált be.
A ruhákhoz megadott 5000/10.000/20.000 mm adatok hideg ellen számítanak bármit? Aláöltözetek közt van jelentős eltérés? Érdemes a drágábbakat venni? Egyáltalán, mit érdemes megvenni?
Tehát tegyük fel, hogy -17 fok van, széllel és fent vagyunk az Alpokban. Mit vegyünk fel ilyenkor bokától a fejünk tetejéig?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.