Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kerek által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (104)Időben csökkenő Időben csökkenő
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.12.14. 21:35
Szóval, megvolt öt csodálatos nap Flachau környékén.
Amit itt eddig olvastam minden igaz. Legmodernebb liftek (csak ülős), rendesen elkészített pályák. A wagraini oldal kicsit meredekebb, kb 4 kilométeres és 1000 méteres szintkülönbségű kiváló pályákkal. Érdemes kipróbálni a környező terepeket is, pl. az alpendorfi rész nagyon jó, kezdőknek pedig a legjobb a környéken.
Csatolok néhány képet kedvcsinálónak.
Griessenkareck.jpg
Hermann-Maier-Weltcupstrecke.jpg
Hermann-Maier-Weltcupstrecke02.jpg
Starjet2-liftrol.jpg
Spacejet3-melletti-palya.jpg
Fennsik-a-huttebol.jpg
Rote-8er-lift-felsoallomas.jpg
Wagraini-oldal.jpg
Flying-Mozart-lift-alatt.jpg
Nyolcszemelyes-lift-aljahoz.jpg
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
Topik: Zauchensee
2005.12.14. 21:00
A héten voltam Flachauban és egy napra elmentem Zauchensee-be is. Sajnos pont ezen a napon esett egész nap a hó, és a képek nem lettek így jók. Én egynapos terepnek ítélem, persze nem számítom bele, hogy síbusszal (Flachau, Altenmarkt) vagy traktorral húzott kisvonattal (Kleinarl) elmehetsz más terepekre is.
Free terepek bőven vannak, a TV-ben mutatott reklámban több volt a freeride mint a pályás síelés. Van egy Világkupa pálya, amely sokkal komolyabb mint ami Flachauban van.
Liftek modernek, a pályákat jól megcsinálják, a központban összefut három lift, innen minden kényelmesen elérhető.
zauchensee.jpg
zauchensee2.jpg
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.12.13. 19:37
Most érkeztünk meg ötnapos flachaui síelésből.
Besíelt terepek:

Flachau-Wagrain
Zauchensee-Flachauwinkl
Wagrain-Alpendorf

Négy nap szikrázó napsütés, porhó, tökéletes pályák. Mindenről csak jókat tudok mondani. Később lesz élménybeszámoló + rengeteg kép.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.11.21. 18:23
Sajnos nem saját vélemény. Ugyanez a játék a begfexen, a mai állás szerint:

1. Sölden (Tirol)
2. Ischgl (Tirol)
3. Stubaier Gletscher (Tirol)
4. Saalbach Hinterglemm Leogang (Salzburg)
5. Flachau (Salzburg)
6. Hintertuxer Gletscher (Tirol)
7. Obertauern (Salzburg)
8. Serfaus - Fiss - Ladis (Tirol)
9. St. Anton am Arlberg (Tirol)
10. Mayrhofen - Zillertal (Tirol)
11. Silvretta Nova (Vorarlberg)
12. Nassfeld/Hermagor (Kärnten)
13. Kitzsteinhorn - Kaprun (Salzburg)
14. Mölltaler Gletscher (Kärnten)
15. Kitzbühel (Tirol)
16. Dachstein Gletscher (Steiermark)
17. Lech - Zürs am Arlberg (Vorarlberg)
18. Zell am Ziller - Zillertal Arena (Tirol)
19. Pitztaler Gletscher (Tirol)
20. Nauders (Tirol)
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.11.16. 13:30
Kedves Nagymama! Ugye a legfrissebb térképet töltöttétek le? Most épül egy új felvonó nem messze a szállásotoktól!!!
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
Topik: NEWSCHOOL
2005.11.06. 18:05
Ha egy tanácsot elfogadsz, akkor jobbra fenn kattints a KERESORE és pötyögd be: freestyle.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.10.28. 22:29
Sziasztok! Hadd osszam meg veletek újabb pozitív tapasztalatomat Saalbach tekintetében. A hétvégén rendeltem meg e-mailben az idei prospektusaikat és néhány napon belül már a postaládámban volt. Az küldött anyag olyan mint a hozzállásuk. Profi és magas színvonalú. Látszik, tudják, hogy kell ezt csinálni.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.08.07. 23:13
Én is gratulálok a cikkhez. Ajánlanék egy kis kiegészíto irodalmat, szigorúan csak megszállottaknak!!! Van egy svájci szervezet, a WGMS (World Glacier Monitoring Service)és 1959 óta minden öt évben egy nagyon komoly tanulmányt készít a gleccserterületek csökkenésérol FoG (Fluctuation of Glaciers) címmel. Az utolsó tanulmányok letölthetoek angolul a http://www.geo.unizh.ch/wgms/index.html oldalrol. Több mint 300 oldalon keresztül adatok a világ összes gleccserérol.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.06.17. 18:23
Citrom,
Warren Miller adások ebben a hónapban a Travel Channelen. Gyanítom, minden második az előző ismétlése + ez brit időzóna szerinti kezdés.
Sun, 19 Jun 05 00:00
Mon, 20 Jun 05 12:00
Wed, 22 Jun 05 17:00
Sun, 26 Jun 05 00:00
Mon, 27 Jun 05 12:00
Wed, 29 Jun 05 17:00

kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.02.14. 20:53
Stani, amennyire tudom a "normál" légitársaságok ingyen viszik a lécet, csak férjen bele a max. súlyba.

A fapadosok pedig megfizettetik ezt a szolgáltatást. Ezt az alábbi két példából általánosítom, de lehet, hogy van kivétel.
Easyjet 10 angol font/síléc/út
Ryanair 15 angol font
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
Topik: Lavina
2005.02.06. 00:27
>> "A pályákon nem kell félni, azok biztonságosak." Utolsó mondatok gyűjteményébe minden képpen pályázhatna ez a mondat:) >>

Jogos. Igazából arra gondoltam, hogy úgyis csak azon a pályán lehet csúszni, ami nincs lezárva, tehát biztonságosnak ítélnek meg a helyiek.
Ami igazán veszélyes ilyenkor az off-piste síelés. Az összes lavinaáldozat így vesztette el az életét idén.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
Topik: Lavina
2005.02.05. 21:42
Stájerországban nagyon komoly. A legmagasabb (5-ös) fokozat van érvényben. Rengeteg lavinát jelentettek az elmult napokban. Az ország többi része nem ennyire vészes.
A pályákon nem kell félni, azok biztonságosak.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.02.02. 11:24
A saalbach.com szállásai teljesen megbízhatóak. Minden évben innen választottunk és teljesen rendben volt. Azt mondanám így öt különbözö apartman után, hogy ott van egy tisztességes színvonal, amit mindenhol megkapsz, az ár pedig az extrák (pl. pályaközelség, szauna, kilátás, stb. arányában növekszik).
Március közepe rizikós, ez a hely nem a hóbiztosságáról híres. Tavaly is 15-17 fok volt, és délutánra teljesen vizes lett minden pálya. Persze az ellenkezöjére is volt már példa.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.02.02. 00:41
Anna !
Mi is kb. akkor voltunk. Csak esett a hó megállás nélkül. A Westgipfelel / Zwölferkogellel szemben laktunk a dombon. Nem volt rossz a kilátás!!!
Egy helikopteres mentést én is láttam a Zwölferkogelnél. Egyről beszélünk?
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.01.27. 12:53
Ha már Amerika, akkor hadd szóljak a déli feléröl is, mert mostanában rengeteg olvasok az Andok pályáiról. Itt edzenek nyáron az európai síválogatottak, az osztrákok rendszeresen.
Nagyon jó infó található az alábbi oldalakon:

http://www.southamericaskiguide.com/
http://www.termaschillan.cl/web/

Ha valakinek esetleg lenne személyes tapasztalata, szívesen olvasnám.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
Topik: Zdiar
2005.01.25. 01:31
2005 októberében a Magas-Tátrában jártunk, és meglátogattuk a környék legszebb faluját Zdiart (kiejtése: Zsár) és sípályáit, ami már a pontosság kedvéért a Bélai Tátrához tartozik. Zdiar nagyon szép, télen-nyáron. Jobb, ha már az elején elárulom, hogy mindig is elfogult voltam ezzel a völgyben hat kilométer hosszan elnyúló faluval, amelyet kevéssé csúfít az előző rendszer "építészete" és szerencsére a közelmúlt katasztrófái is megkímélték. Közvetlen a főút melletti síterepe Strednica a csodás sziklák alatt terül el.

Mi magyarok régen nagyon szerettük ezt a pályát, a helyiek magyar pályának is nevezték. Egyrészt, mert igencsak szép tömeget alkottunk itt valaha, másrészt pedig a terep nehézsége is csak a hazai viszonyokon edződött honfitársainkat teszi próbára. Ebből is kiderül, hogy a síelés alapjait elsajátítani ideálisnak tűnik. Sőt, vegyük azt is figyelembe, hogy a falut beborító hideg levegő egész télen megtartja a lehullott havat, gyakran az áprilisi síelés is garantált. Erről egyébként saját szemünkkel is meggyőződhetünk a webkamerákról, a tavalyi szezonban jobbára csak üres pályákat lehetett látni, de ez javarészt a kissé drága bérletnek volt köszönhető.

A falu tetején lévő pályákat Strednicának hívják. Ez a legismertebb. Ha egyszer leesik a hó, az a jó kis hüsi miatt ott is marad. A pályát tavalyi szezon óta azok üzemeltetik, akik pl. Donovaly-t, vagy a Csorba tavi pályát. Így a bérletárak jócskán felmentek, de legalább hét közben soha sincs tömeg a pályákon, ezt a webkamerákon is láthatod.

A pályát szigorúan csak kezdőknek ajánlanám. Haladóbbaknak nagyon uncsi tud lenni az enyhe lejtőivel. Régebben a helyiek csak magyar pályának csúfolták a helyet, részben a sok magyar és a kisebb sítudást igénylő lejtői miatt. A faluban rengeteg panzió található és néhányan a hátsó udvart sípályává alakították át, normális korongos vagy csákányos felvonókkal. Némelyik pálya mind meredekségben és hosszúságban olyanra sikeredett, hogy egy jó ideig kihívást jelenthet bármelyik abszolút kezdőnek vagy gyerekcsapatnak. Népszerűek ezek a szálláshelyek, bármikor fel lehet rohanni a szobába, ha a csemete úgy kívánja.

A falu előtt van néhány kilométerrel a domb két oldalára épült Bachledova síterep. Itt már komolyabb pályákat találunk, van elég meredek is, és az infrastruktúra is fejlettebb. A domb két oldala elvileg össze van kötve, gyakorlatilag - ahogy a helyiek mondják - hóviszonyok kérdése. A közelben található a szlovák-lengyel határ másik oldalán a Zakopane vagy ellenkező irányban a haladóknak ajánlott Lomnici nyereg. A helyiek szinte teljesen az idegenforgalomból élnek, és várják a magyarokat télen is. Rengeteg új panzió épült, közülük számos Ausztriában is megállná a helyét.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2005.01.22. 23:19
bodar,
India igencsak fejlodik. Ezt a liftekre értem, a síszerkó még mindig szigorúan a hagyományokat tükrözi. Most építették meg a franciák a világ legmagasabb síliftjét Gulmargon, ahol korábban háború volt. Ezt a helyet nagyon szeretik a külföldiek (foleg a kalandvágyók)is, talán azért mert tavaly áprilisban 5 US dollár volt egy napijegy.
Nassfeld tényleg nem rossz, de február elején mindenhol nagy tömeg van Ausztriában.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2004.12.19. 11:22
Én is szoktam nézni a Ski America sorozatot, talán az összeset láttam, nagyon tetszenek az észak-amerikai terepek, talán egyszer eljutok oda.
Szerintem ez egy régi, több éves müsor mert már évek óta megy, de ettől függetlenül nem rossz.

Van egy másik sorozat is, ami nagyon jó. Ez a Warren Miller Expedíció. Valami örült helyeken csúsznak (pl. Kazahsztán, India, Afrika!!).
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2004.12.19. 11:17
Óh! Most vettem észre, hogy változott a kékesi honlap. Az előző változathoz képest maga a megváltás, de azért még lehet bőven finomítani.
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2004.12.04. 16:50
Nekünk sajnos a "szokásos" decemberi Saalbach nem fog összejönni, de a januári biztosan. Pedig már nagyon kipróbálná az új felvonót a Westgipfel (Hinterglemm)melletti piros pálya mellett.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.