Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

alfer által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (88)Időben csökkenő Időben csökkenő
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.24. 15:29
A kötéssel nincs gond. :)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.24. 10:00
Gondoltam nyitok egy topikot, hátha valakin segítek.
Tavaly vettem egy használt lécet, bakancsot, szóval egy komplett felszerelést. Szezon végén el szoktam vinni vaxoltatni. Ezzel megnyugodtam, hogy rendben a cuccom.
Majdnem minden 7végén megyünk síelni. A múltkor észrevettem, hogy a bal lécem egyenesben, nagy sebességnél nagyon rezonál. Nem is mertem aztán gyorsan menni, gondoltam túl puha a léc. (a terhelés zöme a másik oldalra esett azon a lejtőn) Aztán később nagyon belemerültem, szuperul ment a karcolgatás. Egy pillanat alatt viszont megéreztem, hogy vmi nem stimmel, még le tudtam pillantani a léceimre, és döbbenten láttam, hogy összeakadtak, ezután jó nagyot haraptam a hóba. Fájt!
Kissé elkeseredtem, hogy kerülhettem ilyen ostoba helyzetbe, majd elkönyveltem, hogy még nagyon balek vagyok. (így is van egyébként:D)
Otthon aztán jött egy isteni sugallat, hogy hülyegyerek nézd meg a bakancsodat közelebbről. Atyaég! Szinte az összes csavarra rá kellett húznom, majdnem szétesett. A ballábas rosszabb volt. Már értettem, hogy ébredhetett öntudatra a lécem és kezdett önálló életet élni.
Kedves hóimádó barátaim: karbantartás, ellenőrzés!!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.23. 11:53
Kösz az infókat!
Agent! Most miattad a gép előtt kell ülnöm egész nap!! A feleségemmel ne találkozz!!! :D:D:D KÖSZ!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.23. 10:09
Köszönöm admin3!

A térképpel kapcsolatban valami? (pl lehetséges - e egyáltalán)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
Topik: Lammeralm
2009.02.23. 09:48
Ha valakit érdekel, egy kis beszámoló Lammeralmról.
Szombaton voltunk, egész nap esett a hó. Volt, amikor majdnem térdig érő hóban síelhettünk, érdekes volt... Azért én jobban szeretem a kezelt pályákat, erre rá kellett jönnöm. A pályák tetszettek, bár, egy kis sítudás azért elkel. Jó volt az is, hogy dél körül a ratrak tett pár kört, így sokkal élvezhetőbb lett számomra, sőt baromira élveztük. Meg is lett az eredménye, egy oltári nagy perec, de pár perc múlva magamhoz tértem..:)
A hosszú kék pálya is jó, csak pár részéhez nagy-nagy lendület kellett, hogy ne kelljen gyalogolni, annyira nem volt lejtése. A fekete rész pedig nagyon rövid, nem kellett megijedni attól sem. Összességében jó hely, egy kis kiruccanásra megteszi, bár lehet, ha az egész pályarendszer ratrakolt lett volna, mennyei rébuszokban beszélnék, sőt biztos is! De a sok friss hónak köszönhetően pillanatnyilag elég nehezek a pályák, gondolom mindenhol így van ez.
Kep105....jpg
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.20. 11:13
Félve vetem fel a javaslatot, mert lehet, hogy csak én nem találtam: egy versenynaptár szerű rovat is lehetne, ami csokorba szedné a rendezvényeket...
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.20. 08:48
Sziasztok!
Először is örülök, hogy ez az oldal létezik!
A kérdésem csak annyi lenne, hogy lehet-e a térképet nagy képernyőn nézni, vagy a jelölésekkel, hivatkozásokkal együtt át lehet-e tenni a google map - be, vagy az Earth - be. Nagyon szeretem nézegetni pl az Earth-ben a sípályákat valós kinézetükben, a domborzatot, a környéket.
Nem tudom, talán mások is vannak így ezzel...
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
Topik: Lammeralm
2009.02.20. 07:09
Corona a kedvencem! :)
De az idei szezonban még nem síeltünk 2x ugyanazon a helyen, minden közeli pályát ki akarunk próbálni.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
Topik: Lammeralm
2009.02.18. 10:38
Köszönöm, igen, ezt néztem, igazából személyes tapasztalatok érdekelnének. A pályaviszonok jelenleg nagyon jónak tűnnek.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
Topik: Lammeralm
2009.02.18. 08:59
Hát elég kihalt ez a fórum...
Volt valaki mostanában itt? Szombaton valószínű ide megyünk, és jó lenne némi infó a jelenlegi helyzetről.
Köszi
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.13. 11:47
:D
Mönichkirchent akartam írni :))
Nincs is semmi gond ezzel amit írsz. Nem is akartam senkit meggyőzni.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.13. 10:24
Kedves bogi5!
Még véletlenül sem szeretnék vitába szállni senkivel. Jól ismerem a Wenigzelli pályát is. Bizony az a pálya kifejezetten ajánlott kezdőknek, viszont hosszban jelentősen(!) elmarad az emlegetett 5. pályától, és annál "meredekebb". Wenigzellben szuperul éreztem magam, nyugodtan és felszabadultan csúszkáltam, mintha én is profi lennék, ahogy írták is, olyan, mint egy nagy gyúródeszka. Viszont Mönichwaldon az 5. pályán egy kínszenvedés lejönni, mert annyira nincs lejtése, ha meg a szél is fúj szembe, na arról nem is beszélek. Hozzáteszem, nem favorizálom egyiket sem, ez a véleményem.
Tehát tartom, hogy a környéken nincs ilyen pálya.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.11. 08:50
miki!

Én csak a pályáról tudok véleményt mondani, szálláslehetőségekről semmit.
Az 5-ös pálya kiváló kezdők számára. Hosszú és nagyon lankás, a környéken nem is láttam máshol ilyet. Majd ha a gyerkőcünk odaér, mi is ide fogjuk eleinte hordani, az tuti. Tehát kezdésnek jó választás. St. Coronát elsőre nem ajánlom, bár az alsó felvonó alatti pálya nagy része szuper a kezdőknek, viszont van egy - két meredek része is, bár ha kicsit bevállalósabbak vagytok, nyugodtan ajánlom mondjuk a 2. naptól. :)
Összességében én Coronát favorizálom, nagyon megszerettük. Mkirchen is nagyon jó, de nálam ez a sorrend.
Itt egyébként vannak pályaszállások az 5. pálya tetején, azt viszont nem tudom mit és mennyiért kínálnak, mi csak 1napokra ugrálunk ki.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.09. 14:53
A Mariensee oldal egy lalyakos, kemény buckapályává változott délutánra. (szombat)
Egyébként jó a pálya, csak a meleg megtette hatását akkor...
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.01.27. 21:55
A hütte-carving léceket széleskörűen alkalmazzák, mivel tökéletesen alkalmas 50-120 kg között, minden korosztálynak, nőknek és férfiaknak, minden pályatípusra, egyetlen hátránya, hogy csak puha hóba szúrható, de már erre is van valami megoldás, de az majd csak a következő szezon elejére várható.
Óriási! Állítólag 2x annyiba fog kerülni, mint a mostani, de hát a luxust nem adják ingyen.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.01.27. 18:00
Mindenkinek kösz az infót!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.01.26. 21:51
A léc keménységére mi utal? Azaz, hogy látom egy lécen a boltban, vagy a neten, hogy mennyire kemény?
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.01.26. 13:38
Sziasztok!
Egy ismerősöm kért meg, hogy szerezzek némi infót a netről, milyen léc lenne jó neki. Először is: 175 cm magas és 100 kilós férfiember. Mondjuk középhaladó szintbe lehetne besorolni kábé. Kizárólag pályán síel szépen komótosan, azaz nem száguldozik, így a sebesség nem szempont. Inkább kanyargósan csúszkál. Amennyire lehet, utánanéztem, talán egy allround léc lenne jó számára, ha jól értettem ezek jók a keményebb pályára is, a jól kezeltre is, meg a buckásabb, latyakosabb fajtára is. Téli szezonban kb 2 hetente síelget, így biztos nem fog 60-80e-nél többet költeni rá.
Szívesen fogadnék minden tanácsot, észrevételt.

Sok havat!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.01.26. 13:30
A símaszk jó.

Ha fázik az arcod vedd fel, ha nem fázik, akkor ne.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.01.26. 07:29
Sziasztok!
Síoktató kellene St. Coronára febr. 7., vagy 8-ra, (még nem fix melyik) egy 2-3 órás gyakorlásra. Valamilyen szinten már csúszkálunk (1-2 fő), de szeretnénk fejlődni is valamit. Tud valaki valakit, aki segít?
Köszi.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.