Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Daddy által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (324)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.07. 21:08
Akkor megnyugodva hajtom álomra a fejem! :-)
Előzmény: (WéberF 217856)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.07. 19:57
Azért mertem ezt a jelzőt használni, mert kortársamhoz szóltam! Természetesen ez csak humor volt, mert nem vagyunk mi "azok", csak régen vagyunk fiatalok!
Előzmény: (WéberF 217851)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.07. 18:46
Milyen társaság az, ahol egy 75 év feletti idős öregembert nem támogatnak önként egy kis pálinkával? Egyedül pálinkázni nem jó, az alkoholfüggőség látszatát kelti. Társaságban viszont remek program!
Előzmény: (Bélapó 217848)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.07. 18:27
Nagyon életszerű az, hogy szeretnéd látni hogy mi vár ott rád (én is szeretném), de úgy gondolom, hogy a kamera ilyen állása elsősorban nem üzletpolitikai, hanem az utóbbi időszakban "feltalált" (szerintem túlhajtott) személyiségi jogok védelme miatt van így. Esélyes, hogy megbüntetnék az üzemeltetőt, ha nem kockás fejű síelőket láthatnánk a képen. Mert hova is vezetne az, hogy meglátnánk azt hogy egy ismerősünk ott tipródik a sorban? :-)
Előzmény: (bartoki 217845)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.01.03. 14:57
Nekem tetszik az, aki még a rosszban is megtalálja a jót. Az unokákkal síelni pedig jó lehet, nekem erre még legalább két évet várni kell.
A "latyakozni"-ról meg az a nagyon régi emlék jutott az eszembe amikor tél végén a Kékestetőn gyönyörű napsütésben síelve mindenkinek addig tartott a program míg el nem esett, mert a hó alatt már folyt a víz és elesni fürdést jelentett. A ruhák vízállósága meg sem közelítette a mostaniakat.
Előzmény: (Bélapó 216976)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.01.02. 09:22
Köszönöm, igen alapos voltál. Miss Marple szokta mondani, hogy "a valóság sohasem olyan rémisztő mint a képzeletünk". Ebben a tél, hó, síelés ügyben - ettől eltérően - én a valóságot tartom rémisztőnek, a képzeletem hideget, havat és télisportokra alkalmas időjárást vetít elém.
Előzmény: (Kis Kovi 216941)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.01.01. 09:59
Úgy látom, hogy ebben a témában még "vágyni" vagy jósolni sem akar senki. Pedig egy jó havas, síelésre ideális tél........!
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
Topik: Oltatlanul
2022.11.19. 10:18
Ezt már Bélapóval korábban megbeszéltem.
Előzmény: (bouquetk 216429)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
Topik: Oltatlanul
2022.11.18. 12:24
Nem gondoltam én komolyan azt a bocsánatkérést, különösen a "mea culpa"-zást, csak élőbbé akartam tenni ezt a témát (is). Mert úgy látom, hogy ez a fórum már nem olyan mint pár évvel ezelőtt volt.
Sajnálom, hogy "ideálisnak" mondott oltottsági állapotod sem védett meg a betegségtől. Én eddig kétszer oltattam be magam az influenza ellen (egyszer kíváncsiságból, egyszer meg erőteljes munkahelyi ráhatásra) és ezeket követően mind a kétszer olyan influenzás lettem, hogy máig emlegetem. Ennyi "betegségélmény" engem óvatosságra int, így nem oltatom ellene be magam. Eddig ez évek óta bejött, mert nem kaptam el a kórságot, nem lettem beteg.
Az pedig, hogy az influenza és a covid védő(?) oltások hatékonysága előttem nem bizonyított, nem késztet arra, hogy más védőoltásokkal szemben is bizalmatlan legyek. Ha szükséges azokat beadatom, beadattam.
Előzmény: (Bélapó 216422)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
Topik: Oltatlanul
2022.11.17. 15:20
Korábbi üzenetem időpontjában még úgy láttam, hogy a világjárványt a kamionok és a traktorok kezelik hatékonyan. Most úgy látom, hogy az orosz-ukrán (USA) háború is alkalmasan hatott a járvány ellen. Néhány erőtlen kísérletet az emberek többsége már a helyén kezeli. A celebszakemberek többsége eltűnt, pedig jól esne egy elnézés vagy bocsánat kérésük. Különösen a közveszélyesnek nyilvánított oltatlanok esetében. Az oltáskárosultak, halottak ügye meg nem erre a fórumra való.
Ha minden így halad tovább, síelhetek /síelhetünk is külföldön.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.10.23. 09:10
Én is úgy gondolom, hogy megér egy próbát a franciaországi síelés. Kb. 20 éve én is "próbaként" mentem el, és olyan jól sikerült hogy azóta oda járok. Leírták előttem, így nem akarom ismételni hogy miért jó ott síelni. Azt hogy messzebb van mint az osztrák síterepek számomra jól ellensúlyozzák előnyei. Ezt a "messzeséget" akkor értékeltem át, amikor egy franciának ott azt mondtam, hogy tőlünk sajnos messze van és erre megkérdezte hány kilométert utaztam. Válaszomra, hogy 1200-at, nevetve azt mondta, hogy ő több mint 900-at, pedig Franciaországból jött. Egy nagy országban a távolságokat is máshogy ítélik meg.
Első években - buszjárat hiányában - gépkocsival mentem. Volt olyan, hogy a kocsi hátulján lévő "H" betűre rámutatva megkérdezték hogy "Honduras"? Költségtakarékosság szempontjából a buszos út a legjobb. Szerintem csak időben hosszabb, de fizikailag nem kényelmetlenebb mint az olcsó repülőutak. Sok múlik az utazótársakon is. Fegyelmezetlen, az időket be nem tartó, már az indulás után nagyon részeg utastársak kellemetlenné tehetik az utazást.
Véleményem szerint a pályák nehézségi fokának jelölését itt komolyan kell venni. Ami "fekete" az tényleg nehéz, vagy biztos van nehéz szakasza.
Előzmény: (Bigmafa 216192)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.04.05. 18:02
És milyen jó borok vannak azon a hegyen! Tényleg nem Ausztria!
Előzmény: (TZoli 215954)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.02.28. 09:27
Tartok tőle, hogy a Fahrenheit 451-ben bemutatott világ "szabadságánál" sötétebb jövőt akarnak létrehozni. Az emberek többsége észre sem veszi, hogy - kisebb, nagyobb - lépésenként csökkentik szabadságát. Kizárólag, "élete és biztonsága" megóvása érdekében.
De az a fiatal aki ebbe nő bele ezt természetesnek gondolja.
Előzmény: (Bélapó 215583)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
Topik: Visegrád
2022.02.14. 16:29
Te egy acélember vagy, ha 13-szor feltapostál. Csak azt ne írd hogy halszálkával! A régi bőrbakkacsban is jó teljesítmény lett volna, de ezekben a műanyag cipőkben nem semmi. Gondolom, nem sokan követtek. :-)
Nézem a miniszterelnök-jelölteket hogy van-e köztük síelni szerető. Mert azt már tudjuk, hogy milyen az, aki a futballt szereti.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.02.14. 16:10
Ráérős kíváncsiságból jó lenne betekinteni az üzemeltetésre vonatkozó szerződésbe. Talán még az is elképzelhető, hogy a jelen állapot nem annak megfelelő. Ezt észlelnie kellene ( a síhu fórumának olvasása nélkül is) az üzemeltetésbe adónak. Ha viszont a "nem üzemeltetés" állapota nem ütközik a megállapodásba, akkor még reménytelenebb a helyzet.
Az, hogy semmi tájékoztatás nincs, arról egy "klasszikus" idézet jut az eszembe: "akinek nincs semmije, az annyit is ér".
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
Topik: Visegrád
2022.02.13. 11:41
Minden szavaddal egyetértek! Csak azt sajnálom, hogy nem én írtam bejegyzésedet. :-)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.02.13. 11:30
Pillangóhatás! :-)
Nem akartam én vitát generálni. Leírtam véleményem és az indította el a beszélgetést.
Előzmény: (RepeiK 215272)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.02.13. 09:04
Akkor csak arra gondolhatok, hogy az üzemeltetési jog megszerzésének valós célja, az üzemeltetés meghiúsítása. Nehogy valaki más üzemeltesse.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.02.12. 19:31
Emlékszem esetükre, de sem akkor, sem most nem állt illetve áll rendelkezésemre olyan mennyiségű, mélységű információ hogy objektív véleményt tudjak arról alkotni.
Igazad van, az élsportnak nincs szoros összefüggése a hazaszeretettel. Más sport példáját hozva, élvonalbeli budapesti futballegyesület kezdő csapatában a 11-ből 1-2 magyar állampolgár van. Ez inkább egy Magyarországon bejegyzett gazdasági társaság, nem a magyarok csapata. Egyéni és klubszinten ezt megértem. De egy ország képviseletében megjelenni az azt jelenti hogy azt az országot képviselem, annak győzelméért küzdök. Nem azt ahol születtem, nevelkedtem stb.. Én erre az identitásválasztásra gondoltam amikor (úgy látom nem mindenkinek tetsző) soraimat írtam. Elért helyezése nem magyar eredményként kerül be a sport történetébe.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.02.11. 15:33
Fogalmad sincs arról hogy mi a hazafiság. In te descende!
Előzmény: (minerel 215237)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.