Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

PrintScreen által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (71)Időben csökkenő Időben csökkenő
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.12.19. 00:35
Kérdezném...
tud-e valaki olyan biztosításról, ami egész szezonra köthető, nem kell előre bejelenteni, mikor akarok síelni/snowboard-ozni menni, szóval egy ilyen általános "csúszós", kellő fedezetet vállaló biztosítást keresnék, mondjuk 25-30 síelt nappal egy évben.
Nagyon unom, hogy indulás előtti éjszakán kötök meg egy olyan biztosítást, amire még sose volt szükségem...
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.12.13. 19:57
Én meg úgy látom, hogy a coolman brigáddal megint nem találkozunk :(
Lesz egy rövid csúszkálásunk jan. 30 - feb. 3-ig.
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.11.29. 22:08
Megy az, csak messzire kell még menni érte ;)
Előzmény: (vasssy 95119)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.10.03. 23:18
Végülis feltettem, bár kínlódott hazafelé, volt, hogy 21oC volt. Kb. én voltam az egyetlen aki téligumival volt :), de most már marad.
Az osztrák rendőrök meglepően sok helyen méricskéltek kézikészülékekkel a falvakban, szóval vigyázni!
Előzmény: (huligan 90178)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.10.03. 23:02
Üdv mindenkinek!

A gleccseren már nagyüzem van, ma nagyszerű időnk volt, napsütés +10oC. A hó kb. délig jól tartja magát, délután - a térkép szerinti - jobb oldali pályák állapota még mindig nagyszerű, a legalsó részt kivéve. Ráadásul itt kevesen is vannak, úgyhogy buckásodás is csak elvétve alakul ki. A túloldali, napsütötte pálya már 11-kor is csak kínszenvedés.
A parkolók a pálya alján megtelnek, ennek ellenére a tömeg eloszlik a jelenleg 42 km-nyi sipályán.
A vasárnapi bérletvásárlás macerás, mert szerencsétlenkednek a heti jegyesek fotókészítésével, ezen kívül flottul ment minden. Részben beigazolódni látszik, hogy a legveszélyesebb nap a vasárnap és a kedd, míg tegnap egyszer sem, ma többször is láttunk mentést (igaz tegnap elég nagy köd volt).
Elkészült a park, ennek örömére nagy bulit csaptak, kétségtelen a hétvége a snowboard-ról szólt, ennek megfelelően a tömeg nagy részét főleg fiatal "bolondok" tették ki.
A hely nagyszerű, úgy jöttem el, hogy ide télen is vissza kell még jönni.

Néhány kép a fotóalbumban: https://sielok.hu/fotoalbum/654953/kep/1/
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.09.30. 00:43
... szezonindtó hétvégére Hintertuxra. Szerintetek feltegyem a téligumikat, vagy a nyári is jó lesz? Szombat-vasárnapra 2500-ra is +5-6 oC-ot jósol az előrejelzés.
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.09.26. 00:01
Jövő héten szezonnyitás Hintertuxon, hozok képeket :), ha sikerül addig megvennem a vágyott kamerát, videó is lesz ;)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.02.27. 02:12
Coolman! Erre se nézel? Azóta túlvagyok az OFF utósíelésen is :), csak 19 nap sikerült.
Még gondolkozok, hol lehetne 1 napot hozni, hogy meglegyen a terv.
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.02.18. 22:10
Azt hiszem lógok néhány képpel, épp töltöm fel őket a galériába, ha kész ide is beszúrom őket :)
A többit képet itt találod https://sielok.hu/fotoalbum/348522/galeria/
IMG-2198.JPG
IMG-2203.JPG
IMG-2153.JPG
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.26. 20:53
off
Meló után, kollegákkal, egy 4 órás eplényi jegy, nem szabad kiesni a gyakorlatból :)
Előzmény: (coolman 81924)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.26. 20:37
Az enyémet se ;), pedig ezért szedtem ketté én is :)
Képeket később teszem fel, most szedem össze a cuccomat holnapra :)
Előzmény: (coolman 81916)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.26. 13:26
Sürgős kérdésem lenne: azt tudom, hogy nincs a vodafon térerő. Van-e t-mobil, vagy pannon üzembiztosan?
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.24. 15:56
Az infókat szivesen, fordítva is hasonlót kaptunk volna :)

Kipihenni többé-kevésbé sikerült, hét közepén eplényi térdtesztet tartunk valamelyik este. Nekem kollegákkal még kinéz egy sielés :), meg amit a hétvégékbe bele sikerül még préselni. A cél a 20+ síelt nap, végül is 13-nál járok, úgy, hogy a szezon még csak most kezdődik igazán.
Jövőre sok miden másképp is alakulhat, de ha megyünk a mostani Puy-i társasággal fogunk kezdeni Orcieres-ben, szintén első héten. Hogy lesz-e megint 2. hét? Ebben a formában nem biztos. Ahhoz vagy állóképességet kell növelni, vagy pihenni közte.

Mindjárt töltök fel képeket én is.
Előzmény: (coolman 81488)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.24. 10:47
Reggel majdnem beírtam, mi van már, de gondoltam alszotok :)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.13. 19:13
A kéthetes túra eddigi eredményei: 1 húzódott combizom, két satnya térd, a zAsszony megy mint állat :), én meg fordítva tanulok, egészségesen elfáradtunk, már nem bírjuk végignyomni a napot, jókat, jó havat, kellemes csúszást, és irigylünk benneteket, hogy csak most kezdtek!
ui.: piacot megnézzük
Előzmény: (coolman 79939)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.13. 18:41
Ha jól emlékszik Printné 14-20 óra szombaton, de nincs állandó recepció, ha van franciául tudó és késtek, telefonáljatok ide biztos segítenek.

0 kilométeres pálya több is akad, tán még olyan is amit nem is láttunk. A legkülönbözőbb -lassú- tárcsás felvonókkal lehet rajtuk közlekedni, mindenki megtalálhatja a neki tetszőt. Találkozniis fogtok vele, és csúszni is fogtok rajta >>>debutants<<<

Majdnem lemaradt, be lehet csúszni, de nem kezdőnek való feladat, kis lejtőmászás reggel bemelegítésnek :)
Előzmény: (coolman 79930)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.13. 18:34
Tényleg esett vagy 25 centi hó, a presszókávéfőzőn (kotyogó) kívül minden van, (mikró, főzőlap, nagy hűtő, vízforraló, teafőző, ágynemű, éles kés, dugóhúzó, borospohár, bögre) tényleg :), és lehet hinni a webcam-nek, kevesen vannak.
ui.: felespohár nincs, azt hozzatok, vagy kávéscsésze :)
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.13. 18:07
Coolman Csapat!

Ez meg a személyes beszámoló lesz.
Itt fent mindjárt átszinezem kékre magam, mert szerdára a bal térdem teljesen kikészült, át kellett állnom goofyba így meg csak kék vagyok. Ezért aztán sok meghódítandó piros pálya most bizony kimarad (vagy majd meglátjuk, még van két napom), igazán csak pofára tudok véleményt mondani róluk. Egypár azért még megvolt :)
Ha jól emlékszem ti is a Les Terasses de la Bergerie-be lesztek elszállásolva, ebből a szempontból írok.
Az apartmanház uszodástól, szaunástól elkészült, tényleg jól felszerelt és tágas, nem utolsó sorban tiszta. Mosogatógépbe hozzatok tablettát, öblítő és só sem volt a miénkben (elég macerás kilegózni a boltban, hogy mi is kellene bele). Azért észrevehető, hogy kapkodás volt a végén, de csak apró részletekben (pl.: hiányzik a szobatétellista által felsorolt: felmosórongy, olló ..., nincs a sítároló kifestve)
Amiben nem szabad hinni az Intersí (bocs, javítsátok) leírásának:
A recepció szombaton 2-kor nyit, mi Gap-ban mulattuk az időt (Puy-ból jöttünk), próbáltam kötést venni - sikertelenül, végül a pálya mellett sikerült, egyben vaxoltattam is 7 euroért -, 5 órára mi be is voltunk pakolva.
A fedett garázs 1 hétre 20 EUR, nem 70!
Az itinerben vannak betűhibák, de érdemes követni (csak nem Gap után kell Grenobli felé fordulni, hanem bent), a többi stimmel.
Rögtön a P5 PUYANT parkolót célozzátok meg, ki van táblázva, a ház recepcióján kaptok kulcsot, ha elkészült a bérletetek szintén. Vigyázz ez fizetős parkoló, vagy le kell vinni a kocsit ingyenes -sárga- parkolókba, vagy beállni a garázsba.
Legközelebbi boltok a Sherpa (a garázs (A épület) -4. szintjén a jobb sarokban ki, és le a szomszéd épület lépcsőházán), ill. a Cocci market, kicsit távolabb még kettőt találtunk.
Internet szó szerint csak a recepción van, tehát oda kell menni a géppel: 5 eur/óra, viszont úgy gondoljuk találtunk a közelben egy kellemes helyet ahol a kedves vendégek, amíg fogyasztanak ingyen internetezhetnek. >>> La Chouette Gourmande<<<, szintén a szomszéd épület lépcsőházán keresztül közelíthető meg, rögtön balra, itt frissen sütött bagettet is lehet mindig venni. Az InterSport-os szervizes/eladó srácok beszélnek angolul és segítőkészek, meg egyáltalán mindenki. Rajtunk kívül egy angol családdal találkoztunk eddig, mindenki más francia és nem is feltételezik, hogy te más lennél, úgyhogy tessék begyakorolni az a mondatot, hogy: Je ne parle pas frances (Zsö nö parl pa franszé), => nem beszélek franciául :) (Lehet ám, hogy rosszul van leírva, 10+ éve jártam franciaórára :))

Ui: Ne kövessétek el azt a hibát mint mi, hogy a teljes pálinkakészletünket otthon felejtettük :(, ami bejött az a helyi Liqueur de Génépi, valami helyi pálinkaféle, leginkább a Becherovkához hasonlít. Emiatt az ajcsi pia elmarad, sorry.

Ui2: Mielőtt bepakoltok járjátok körbe a házat, vagy 4 helyről lehet csinálni, hogy honnan érdemes azt az dönti el hol vagytok.

Ui3: Legalább akkora (szószerint: tökig érő friss) porhavat, mint nekünk volt Puy-ban!

Üdv, PrintScreen, PrintScreenné
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2010.01.13. 17:58
Sziasztok!

Először is, ne rémüljetek meg amikor jöttök fel és a többség 1 centis havon rakja fel a hóláncot, rengeteg francia nyári gumival és hóláncal küzdi fel magát ide. De téli gumitok legyen, meg hólánc is készenlétben, mert kellhet! A GPS-nek nem szabad hinni (állandóan fel akar vinni a hegyre), be kell jönni Gap-ba (rögtön balra bevásárlóközpont, aki akar), és bent a városban kell egy körforgalomban az RN85-ös útra fordulni. Ha 200 méteren belül van egy vasúti átjáró, sínen vagytok, innen lehet hinni a tábláknak és a GPS-nek is. (Ha jól emlékszem az út mellett D85 volt kiírva, nem N85)
Az üdülőfalu kellemes magasságban van, egy rövid sétával kb minden elérhető. A bárok/éttermek a pálya alján síelés közben elég nehézkesen megközelíthetőek, nem ezek lesznek a kedvenc ücsörgős helyeitek. A Drouvet 1 telemix tetején lévő hütte, a régi kabinos felvonó felső állomása, szintén hegymászással érhető el. A Roshe Rousse-n lévő hütte viszont kellemes.
Legjobbak a "hátsó" piros pályák. A Charpenet (kék), ill. a La Bergerie-ről jövő kék pályák is jók. A Chardonnets viszont - különösen snowboarddal - felejtős, szűk és lapos, az első 200 méter séta. Ha fúj a szél, a gerincekről hamar elkopik a hó,
ha havazik rengeteg lehetőség adódik szűzhavazásra :), ahogy ma is:), ámbár fák híján, köd esetén elég nehéz tájékozódni, igazán eltévedni nem lehet.
Családosok inkább válasszák Puy-t, vagy más hasonló kompakt síterepet, aki viszont sokat akar sielni annak jó választás lehet. (mindjárt kifejtem miért, lehet).
Összességében kap egy hármast (főleg a nem tudok csak megállni, gyorsan inni egy forralt bort-ért, nem négyet).
PrintScreen
71 élménybeszámolót írt
71
15 éve tag
2009.12.30. 23:35
És következő héten is várható 50+, meg szerte a francia alpokban :), ha addig nem jelentkeznék, megpróbálok írni.
Előzmény: (coolman 77571)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.