Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szecsi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (507)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.02.12. 12:15
TibiF: én csak az előző szezonos véleményemet írtam le, mikor is febr. 16-24 között voltunk kint. Azóta én elkerülöm a február közepe-vége időszakot. Nagy valószínűséggel ilyenkor a kevésbé felkapott helyeken kisebb a tumultus.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.02.11. 15:23
Mi előző szezonban csúnyán belefutottunk a síszünetbe, akkor fogadtam meg, hogy soha többet ebben az időszakban ausztriába főleg nem a Planai (4Berge) és Flachau környékére nem megyek. Konkrétan 10-25 perces sorbanállás mindenhol, minden liftnél, a pályák és a hütték zsúfoltak. Gondoltuk, hogy Flachau jobb lehet, mivel Schladming-ban laktunk, mikor átmentünk pályanyitásra, a Flachaui kabinosnál álltunk kerek 1 órát sorba.
Én azt javaslom hogy semmiképpen se ilyenkor menjetek. Csupa rossz tapasztalatom van.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.02.11. 15:15
Oz-ból vasárnap reggel értünk haza. A Couleurs Soleil-ben laktunk 4 és 6 ágyas apartmanokban. A 6-os egy kicsit szűkös a 6 embernek a 4es pedig az emeletes ágy miatt lehet kényelmetlen, de egyébként teljesen jól elfértünk bennük. Az apartmanok felszereltsége jó, volt: mikró, mosogatógép, egy kisebb hűtő, TV, 2 garnitúra étkészlet, így nem kellett állandóan mosogatni. Szinte teljesen pályaszállás nap elején lecsúszol a felvonóhoz, nap végén a szálláshoz csúszol.

3-án egész nap esett a hó így másnapra kb 40-60 cm friss hóban síelhettünk szikrázó napsütésben. A további napokban is nagyo jó idő volt. Egyik nap annyira enyhe volt az idő hogy reggel a szállásnál csepegett az eső fent a hegyen havazott de csak szerencsére délelőtt, délutánra ugyancsak szikrázó napsütés. A pályák nagyszerűek voltak, köszönhetően a friss hónak, ami hátrány ekkora hómennyiségnél, hogy hamar buckásodnak ilyenkor a pályák, de hát ilyenkor rengetegen a pályán kívüli siklást választják, mi is így tettünk. :)
A Sarane (16 km-es fekete) nekem annyira nem tűnt feketének, inkább néhol fekete néhol bordónak :P és szerintem is a hossza ill. a szintkülönbség miatt lett fekete, főleg a vége elég macera annak, aki bordozik, mivel min. 3-4 km-en keresztül teljesen lapos alig lejt.
A Tunnelt tényleg csak jó síelők vegyék célul, mivel nagyon buckás, konkrétan ember nagyságú buckák voltak rajta.
A Pic Blanc-ra mindenkinek kötelező felmenni aki eljut ide, még ha nem is síléccel megy le, mivel a kilátás lenyűgöző. A Mont Blanc-ot tényleg lehet látni, ha tiszta az idő. A gleccseren elég sokszor nagy a szél, így gyakran leállítják a nagy kabinos felvonókat.
A pályákat összegezve ez egy nagyszerű hely, mindenkinek csak ajánlani tudom!
Érdemes odafelé valahol megállni a völgyben vásárolni, mivel fönt a hegyen, a szállásoknál lévő boltokban drágábbak a dolgok!
A hegyen lévő hütték meglehetősen drágák, drágábbak mint az osztrákoknál! Ezt különösen meglepőnek találtuk.

Ha valakinek lenne kérdése írjatok bártan, szívesen válaszolok.
Üdv. Szecsi
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.31. 22:28
Judi: kellett esetleg valamennyit ráfizetni? vagy ezt csak azért mert szépen és kedvesen néztetek?
Várom mielőbbi válaszod, mivel pénteken (1-jén) kora délután indulunk.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.29. 17:29
@ laca85: itt találsz infót: http://www.skiinfo.fr/Snowreport/valmeinier-EFRVALMEINIE-100-en.jhtml lap alján van a hójelentés.
Másoknak is hasznos lehet :)
Jó havat, sok csúszást!
Szecsi
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.29. 17:28
"hosszab távú" előrejelzés: http://www.skiinfo.fr/Snowreport/alpe-huez-EFRALPEDHUEZ-100-en.jhtml
az alján van szóval egy kicsit görgetni kell.
A legfrisseb jelzések szerint 50cm friss hóval lehet számolni hétvégén. juppi :) jah és már csak 3at kell aludni :P
Sok havat, jó csúszást!
üdv. Szecsi
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.29. 00:39
Nagyszerűek a képek, nagyon kifogtátok a jó időt is.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.28. 17:10
Van esetleg valaki, aki febr. 1-jén indul? Esetleg Oz-ba valaki?

Előre láthatólag csüt, pén, szombat-ra havazást jósolnak nagyjából 30 cm friss hóval.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.25. 10:23
Nekem mindkettő megérkezett.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.24. 19:07
Köszönöm az infót, már egy kicsit lekéstük a dolgot, mivel 1 hét múlva indulunk nem hiszem hogy el tudnánk intézni, főleg mert 26 emberről van szó.
Köszi az infókat mégegyszer, mellesleg mi is ott fogunk lakni.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.24. 00:34
blazin: megmondanád hogy hol laktatok?
4főre kicsi lett volna a szoba?

@ Attila: Köszi az infókat!
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.22. 16:58
Eszembe jutott még egy kérdés: hol érdemes szűzhavazni, vagy hát pályán kívül síelni? Vagy hol javasoljátok, ha egyáltalán van ilyenre lehetőség? Melyik az a rész ahol eszünkbe se jusson pályán kívülre merészkedni? (Tunnel melletti részekről hallottam hogy igencsak lavina veszélyesek)

Előre köszönöm és várom mielőbbi válaszotokat!

Üdv. Szecsi
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.20. 12:27
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek!

Mi febr.1-jén indulunk, de feltétlen írok majd egy rövidke beszámolót képekkel!

Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.19. 19:21
fz-hez csatlakoznék, Zermatt-ban lévő pálya igencsak hosszú és volt szerencsém kipróbálni is, valamint 2hét múlva Alpe d'Huez-t fogom "tesztelni" és majd ha visszajöttem írok hogy melyiket találtam hosszabbnak.

Stani: nekem a Nassfeldi Talabfarht az utlsó letöréstől eltekintve nagyon lapsnak tűnt, és az annyira nem is tetszett. Voltak bordosok is a csapatban éshát nekik meg szenvedés volt...

Valamint a Stubai gleccseren a Wilde Grub'n pályát nem nevezném leghosszabbnak mivel az egy síturaút elvileg, amihát időszakosan van csak nyitva, de ezért az is hosszú :)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.17. 13:14
Ugyancsak jó híreket olvasok itt a fórumban :) köszi Rossi a tájékoztatást!

Ha van még valami hasznos infód akár a szállásról, akár a pályákról, vagy valami helyi érdekességről azt is szívesen venném!

jah még egy kérdés, abszolút kezdőkkel és kezdőkkel hol érdemes kezdeni? melyik pályát javaslod, javasoljátok?
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.16. 21:08
Köszi az infókat Graham!
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.16. 15:25
Köszi Rossi!

Akkor célszerű valahol útközben bevásárolni? Valami tipp hogy merre? Remélem majd le tudjuk dumálni buszosokkal :D
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.16. 12:37
Sziasztok!

Oz-ban lesz a szállásunk, kérdésem, hogy van e valamilyen bolt vagy "supermarket" helyben, vagy le kell menni a völgybe? busszal megyünk éshát nem mindegy, hogy vinni kell vagy ott is be lehet szerezni az enni és inni valót, főleg az innivaló lényeges :) valamint az sem mindegy hogy mennyivel drágább fönt, ha van.

Ezekről infomáljatok légyszíves!

Az elmúlt napokban nagyjából 80cm és 1 m közötti hó esett kinti informátor szerint.

Előre is köszi!
Szecsi
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.01.07. 16:48
Köszi az eddigi javaslatokat, még egy pár kérdés merült fel bennem.
Termálfürdők, élényfürdők közül melyiket javasoljátok? Egyáltalán mindhárom faluban van?
Síbérlettel vagy vendégkártyával olcsóbb vagy ingyenes esetleg? Van-e külön uszoda?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.