Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

TibiF által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (540)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.14. 09:15
Sziasztok!

Érdekelne ha valakinek volt már ilyen kártyája. A weboldalt megtaláltam (http://www.salzburgsuperskicard.com/?&sprachen_id=2) ott mindent elolvastam de a következő kérdésekre nem kaptam választ: ha nem a helyszínen vásárolom a kártyát a fényképet, hogy juttatom el hozzájuk? Itthonról lehet ilyen kártyát vásárolni.

Azt számoltam ha a szezonban 15 napnál többet síelsz akkor megéri a kártya. Ezenkívül ha december 3. előtt vásárolsz kártyát akkor olcsóbb. Igazából engem az érdekelne, akinek volt már ilyen kártyája és a személyes tapasztalatait leírja (a légközelebbi pálya Bp-tól 520 km-re van autópályán akar 5 óra alatt ott lehet lenni).

Üdv,
Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.04. 12:49
Én is Saalbach-Hinterglemm-Leogang sípályáira gondoltam, eddig többször voltam ott. Ez a hely a szívem csücske. Összesen 200 km sípálya, rengeteg a kék pálya főleg Hinterglemmben. Én a piros meg fekete pályákat szeretem abból is annyi van, hogy egy hét alatt nem tudod megunni a helyet. Mivel te szervezed a síutat én azt javaslom írj a contact@saalbach.com e-mail címre, hogy postázzanak neked egy információs csomagot és abból el tudod dönteni milyen szállást akarsz (ott szinte minden szállás pályaszállás). Van síbusz is. Olyan ez a hely, hogy leteszed a kocsit a síelés elehén aztán egy hétig nem is kell használnod mert összefüggő a pályarendszer. Már alig várom a decemberi síelést.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.05.29. 09:03
Igaz, hogy lehullhat akkora hó. Mikor eljöttünk vasárnap a tulaj mondta, hogy erre a hétre hideget és havat jósoltak a meteorológusok. Mikor ott voltam 1600 méter fölött megmaradt a hó. Napközben 9-16-ig kb. 15-20 cm friss hó hullott.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.05.28. 19:39
Sziasztok,

Megvolt az idei szezonzárás a Pitztaler gleccseren. A helyről annyit tudok mondani, hogy szuper nem túl nagy de 4-5 napos síelésre pont alkalmas. Ilyenkor szinte senki nincs a pályán, kicsit túlzok ha azt mondom, hogy napközben max. 20-an síeltünk. Minden tudásszintnek megfelelő pálya van, vagy 25-30 km a pályarendszer(ez csak a gleccser, a Rifflsee ilyenkor már nincs nyitva). A hó minősége időjárás függő: ha szépen sütött a nap 12:00 körül az alsó részen "firnesedett" a hó. Volt olyan napom is, mikor 15 cm friss porhó esett, és mivel egész nap be volt borúlva a hó minősége délutánra is tökéletes volt. St Leonhardban laktunk, ez a gleccsertől 12 km-re van, minden nap kocsikázni kellett, síbusz ilyenkor már nem jár. Apartmanban laktunk ilyenkor utószezonban már 30 eurótól lehet találni kétszemélyes apartmant. Távolság Budapesttől 792 km, ez időben 8 óra, igaz a rővidebb utat választottam Salburgtól, mert nem szeretem a Salzburg-Müncheni autópályát mivel azon a részen két sávos és nincs leálló sáv. Ami még érdekes, hogy ezen a helyen megy a legmagasabbra a felvonó ausztriában (3440m). A síbérlet ára 5 napra utószezonban 126 euró, ami szerintem nem drága, ha figyelembe vesszük, hogy ez egy gleccser.Tirol tartomány nagyon szép, bárkinek tudom ajánlani a helyet. Teszek fel néhány képet a helyről.

Tibi.
IMG-4524-1.JPG
IMG-4539-1.JPG
IMG-4548-1.JPG
IMG-4549-1.JPG
IMG-4551-1.JPG
IMG-4552-1.JPG
IMG-4564-1.JPG
IMG-4580-1.JPG
IMG-4591-1.JPG
IMG-4594-1.JPG
IMG-4595-1.JPG
IMG-4607-1.JPG
IMG-4618-1.JPG
IMG-4687-1.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Obertauern
2006.03.30. 11:07
Sziasztok!

Volt már valaki közületek Obertauernben április végén? A prospektus alapján május elejéig hóbiztos hely. Valamikor április 27 és május 1 között szeretnék valahova menni síelni eddig Kaprun vagy Obertauernre esett a választás. Tudom az idén rengeteg hó esett a környéken, valami jó helyre elmennék. Ilyenkor még a normál síterepek (normál értsd nem gleccser) közül a magasan fekvők még nyitva vannak. Azt is tudom, hogy Kaprun az gleccser. Igazábol olyan helyre szeretnék menni ahol sok a fekete és piros pálya és hóbiztos legyen április végén. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Hochkar
2006.02.06. 09:30
Carel,powee

Ilyenkor főszezonban nem hiszem, hogy találsz pályaszállást azokat már egy évvel elötte lefoglalják. Én egy héttel korábban megyek, igaz csak egy napra kerestem szállást. Kb. 10 helyre elküldtem a mailt és egynél volt szabad hely(félpanzió 1 napra 40 euró/személy). Gösling vagy Palfauban is próbálkozhatsz ez a falu kb. 10 km-re van a sípályától, esetleg ha nem jön be akkor írj egy mailt a göslingi turista irodának, ők biztos tudnak segíteni:
TOURISMUSVEREIN GÖSTLINGER ALPEN
A 3345 Göstling an der Ybbs 1
Tel.: +43/7484/5020-19 oder -20
Fax: +43/7484/5020-18
E-Mail: info@goestling-hochkar.at
Homepage: https://www.goestling-hochkar.at

Üdv,
Tibi
e-mail:fulopt@yahoo.com
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Hochkar
2006.01.26. 09:59
Szia Pisti!

Engem is érdekel a magyar síoktató. Kérlek írd meg az e-mail címét a fulopt@yahoo.com mailre.

Üdv,
Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Hochkar
2006.01.24. 12:13
Szabi!

Csatlakoznék Hochkar védelmében. Ez egy nagyon jó hely, ha te oda valamilyen céllal mész akkor érdemes megkérdezni legalább 2-3 ember véleményét. Ha ök azt mondják, hogy ez a szolgáltatás létezik (jelen esetben a szánkózás) akkor nyugodtan elindulhatsz. Ezért ne hibáztass egy pályarendszert, hogy egy külföldi honlap téves informaciót ír a helyről. Ezenkívül ha megnézed a honlapjukat (https://www.hochkar.com) nem ír szánkózási lehetőségről. Sajnálom, hogy ez történt veled de mielőtt elindulsz egy helyre tájákozódj.

Üdv,
Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.01.20. 15:54
December 17-én vasárnap hajnalban jártam arra, akkor mikor egy éjjel leforgása alatt lehullott kb. 30-40 cm hó. Épp Saalbachba tartottunk, az autópályán nem volt gond mert takarították(kb. féloránként láttam hókotró gépet), azonban a gond a mellékutakon volt ahol nem takarították (6-7 óra körül lehettem ott). Hólánc legyen nálad, szerencsére nekem nem kellett használni. Az autópályán lehetett haladni úgy 60-80 km/h-s sebeséggel, ekkor örültem a legjobban egy kamionnak mert tolta a havat. Beálltam mögé ha ö előzött én is előztem. Az autópályát javítják Salzburg előtt kb. 16-18 km-es szakaszon, itt sávleszúkítés van. Jó volt téli útviszonyok közt vezetni, legalább ebben is van már tapasztalatom, de a vége felé már úgy voltam csak érjünk oda és ne törjem szét a kocsit.

Üdv,
Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.12.25. 12:33
Sziasztok!

Ismét nem csalódtam Saalbachban. A karacsony előtti hetet töltöttem ott. Menet elég nagy hó hullott olyan 30-40 cm-es ezért hétvégén nem minden felvonó volt nyitva. A Schönleiten bahn-nál látszott, hogy előző este dolgoztak a ratrakok de olyan 40 cm friss hó volt a ratrakolt pályán. Szerencsére vasárnap este már nem hullt akkora hó (csak 10 cm) így hetfő reggel szinte minden felvonó és pálya nyitva volt.Ragyogó napsütést fogtunk ki (ezt a képekből is láthatjátok), tömeg szinte semmi nem volt mivel ez az időszak még előszezonnak számít. Mivel kevesen voltak, még délután sem volt buckás a pálya, a Schattberg-XPress pályán délután is lehetett száguldani. Annyira furcsa volt, hogy kevesen voltak, például volt olyan eset, hogy lesíklásnál csak egyedül mentem le a pályán. Nagyon jól éreztük magunkat, minden tudásszintenk megfelelő pályát lehet itt találni a 200 km-es pályarendszerben. Remélem márciusban ismét elhemetek erre a helyre, mert ezt nem lehet megunni. Szerintem azért szeretem ezt a helyet mert rengeteg pálya van, közepes hosszuságuak (3-5 km), és ha véletlenül "megunod" az egyik pályát mehetsz a másikra.Teszek fel néhány képet, kívánok mindenkinek kellemes karácsonyt.
IMG-3515-Zwolferkogel.JPG
IMG-3526.JPG
IMG-3528.JPG
IMG-3536.JPG
IMG-3661.JPG
IMG-3676.JPG
IMG-3678.JPG
IMG-3699-Westgipfel.JPG
IMG-3715-Westgipfel.JPG
IMG-3729.JPG
IMG-3789-Schattberg.JPG
IMG-3814-Kitzsteinhorn.JPG
IMG-3819-Hochkonig.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.11.23. 08:42
Eddig a következő osztrák helyeken síeltem ezek sorrendje:
Saalbach-Hinterglemm
Mölltal gleccser
Heiligenblut
Stubai
Axamer Litzum
Hochkar
Gerlitzen Alpen
Dreilenderk

Sokan dicserik a következő helyeket:Sölden, Ischgl, Ski Amade sírégió
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.03.19. 08:52
Szia!

Nem tudom milyen ár felel meg neked az olcsó szállás allatt. Flattachban általában 40-50 euro között van egy kétszemélyes apartman. Ilyen téren tudok segíteni. Eddig mi ahol síelni voltunk mindig apartmanban laktunk. Nem tudom pontosan mi érdekel téged: szoba, apartman, stb.
Írj egy e-mailt ha érdekel egy két tipp flattachi apartmanokról.

Üdv,
Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.03.17. 09:26
Megérkeztünk Saalbachból. Ahogy a reklám mondja kérdő mondatban, én kijelentő mondantban használom:"Saalbach it is magic". Elég jó időt fogtunk ki, nem mondhatom, hogy végig ragyogóan sütött a nap, mert néha fátyolos volt az ég, így is a négy nap alatt lebarnultam. 200 km egybefüggő pálya, a kilátás csodálatos a Schattberg X-Press felvonó tetejéről, látható a Kitzsteinhorn gleccser, Grossglockner, Hochkönig csúcsok. Hó rengeteg volt, szerdán(márc 8-án) hullt kb. 40 cm friss hó. Minden tudásszintnek megfelelő pályát lehet itt találni, bárkinek tudom ajánlani.
Annyi pálya van, hogy négy nap alatt képtelenség besíelni az egész terepet. Jó időt fogtunk ki az első napokban -10 fok volt 2000 métren március 15-re már +1 fok volt a hőmérséklet a csúcson. Tömeg szinte semmi, szerintem ez azért van mert rengeteg a pálya és eloszlik a sok ember. Saalbach központjából amerre nézel csak sípályákat látsz. Nekem a legjobban az 1-es, 15-ös fekete illetve a 13-as és 61-es piros pályák tetszettek. Pályák hossza közepes 1km-től 7km-ig terjed a leghosszabb pálya. A pályák állapota kiválló, még délután is lehet száguldani a fekete pályákon mert nincsenek buckák. Ami negatívum volt, hogy láttam lavinát amit egy felelőtlen családapa okozott.
Bármikor szívesen visszemennék síelni Saalbachba. Teszek fel néhány képet,
üdv Tibi.
IMG-1986-1.JPG
IMG-1996-1.JPG
IMG-1998-1.JPG
IMG-2002-1.JPG
IMG-2003-1.JPG
IMG-2009-1.JPG
IMG-2018-1.JPG
IMG-2021-1.JPG
IMG-2027-1.JPG
IMG-2032-1.JPG
IMG-2034-1.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Lavina
2005.03.16. 15:38
A saalbachi lavinát az áldozat okozta. Sajnos szemtanuja voltam a mentési akciónak. Egy családapa a gyerekeivel síelt, nagyon meredek helyen ahol nem volt pálya kijelölve (60-70%-os lejtő, a Westgipfel Sesselift III-as felvonótól jobbra). A gyerekeket meg tudták menteni, az apát már nem. Annyit tudok mondani, ha kijelölt helyen síeltek volna akkor a lavina nem kövekezne be.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2005.02.02. 09:40
Sziasztok!

Március közepén szeretnénk négy napra Saalbach környékére menni síelni. Azt szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e néhány jó címet. Tudom a https://www.saalbach.com vagy a https://www.tiscover.at weboldalon kereshetek apartmanokat vagy hoteleket, de jobban bízok abban amit ti írtok. Esetleg árat tudtok mondani, hogy mennyibe kerül a szállás. Apartman vagy szoba félpanzioval érdekel. Köszi a segítséget.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Hochkar
2005.02.01. 09:25
Mélyhóba nem mentünk de láttam, hogy a 8-as (DOPPELSESSELBAHN GROSSES KAR) pálya mellett a meredek domboldalon elég sok sínyom volt. Az út teljesen száraz volt, az a szakasz ami fizetős, azt is homokkal szórták, még láncot sem kellett használni a kisautóknak. Szerintem azért voltak kevesen mert ezen a részen elég sok pálya van:Königsberg, Lunz am See, Lackenhof, Annaberg.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Hochkar
2005.01.31. 11:40
Sziasztok!
Hétvégén voltunk Hochkaron síelni. Igazi porhó volt a csúcson 2m lehetett a hóréteg vastagsága. Tömeg szinte semmi(max. várakozási idő 3 perc), szombaton többen voltak mint vasárnap. Vasárnap déltől ragyogóan sütött a nap. A pályákat jól karbantartják az osztrákok, kezdőknek és haladó síelőknek tudom ajánlani. Szerintem ha valami nagy meleg be nem áll, akkor április végéig szinte biztos, hogy lehet itt sielni. Csatolok néhány képet.
IMG-1501-1.JPG
IMG-1583-1.JPG
IMG-1611-1.JPG
IMG-1653-1.JPG
IMG-1654-1.JPG
IMG-1655-1.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Hochkar
2005.01.10. 09:24
Sziasztok!

Januárban egy hétvégére szeretnék Hochkarba menni síelni. Tudtok tippeket mondani hol nézhetek szállás után egy napra? Vagy próbálkozhatok síelés után hiszen nagy a választék? Megnéztem a https://www.hochkar.at weboldalt de ott appartmanokat nem találtam. Nem tudjátok mennyit kell sorban állni hétvégeken. A nagy tömeget nem szeretem. Köszi a segítséget,
üdv. Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2004.12.21. 09:11
Szia Drkrisz!

A hó miatt ne aggódj, sielni tudsz a pályán mivel az osztrákok ügyelnek a pályák karbantartására, ha nincs elég hó akkor beindítják a hóágyukat. A pálya alsó szakaszán december elején is műhó volt, azon is nagyon profin lehet síelni.

Mikor mi mentünk az út Budapestről Flattachig szinte végig autópályán utaztunk, a 635 km-t 7 óra alatt tettük meg. Graz mellett kifogtunk egy balesetet, a dugó nem volt hosszabb mint 30 perc. Flattachtól pedig Heiligenblut csak 48 km. Mi a Bp-Hegyeshalom-Eisenstadt-Graz-Villach útvonalat választottuk. Szerintem próbáljátok ki a Mölltal gleccsert és az Angokel pályát is. Igaz kell egy kicsit kocsikázni de megéri.

Üdv,
Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2004.12.20. 09:46
2004 December 4-11 között voltam a Mölltal gleccseren. Olyan bérletem volt amely érvenyes volt egész Karintiára és OstTirol tartomanyokra. Ezért 2x átmentem Heiligenblutba síelni. Nagyon tetszett a pályarendszer. A parkolás szempontjából inkább az 1600 méteren fekvő helyet ajánlom, ha nincsenek sokan. Igaz én hétközben voltam ott és alig lézengtek kb. 100-an az egész pályán. Van egy mélygarázs valahol a faluban de én azt nem találtam meg. Onnan valószínü elég sokat kell gyalogolni a felvonóig, 1600 méterről pedig kb. 150-200 m-t. Nagyon szép időt fogtunk ki, a Grossglocknek csodálatos volt. Én igazából csak két pályán síeltem amely 9 km hosszu es 1300 m a szintkülönbség (ez a 4,5,10-es pálya). Létezik egy alagutvasut is de azt nem próbáltam. Nagyon tetszett a pályának az a része amely erdőben vezetett. Itt nem lehetett annyira száguldozni, a csúcstól induló részen (Schareck 2600m) pedig nagyon jól lehetett száguldozni. A pályák hóágyuzottak voltak azt mondták december elejétől húsvétig biztos síelhető. Nekem nagzon tetszett a hely. Főleg azért mert nem voltak annyian mint a mölltali gleccseren. Próbálok képeket feltenni a helyről.
IMG-1234-kissebb.JPG
IMG-1225.JPG
IMG-1196.JPG
IMG-1216.JPG
IMG-1237.JPG
IMG-1254.JPG
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.