Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

libella által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (145)Időben csökkenő Időben csökkenő
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.04.28. 18:08
A francia tapasztalatokhoz.
Tény, hogy nagyon kicsi a hely, ezen kívül az is tény, hogy sok esetben az apartman elhagyásakor az utolsó kanálig leszámolnak mindent, ezért egy tortúra némyel esetben az elindulás. (Nem mindenütt, de pl. Brianconban ez volt jellemző.)
Viszont a síterep olyan, hogy EGYSZER MINDENKÉPPEN EL KELL MENNI ODA!!!
Nem lehet megbánni, még a távolság ellenére sem!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.04.05. 14:06
Azért bájos, ahogy kedves "Mil" felállítottad ezt a 4 pontos axiómagyűjteményt!
1) nem tud síelni
folyománya: Ausztriában, Olaszországban, Fr. országban, Szlovéniában, Svájcban stb. csak jól síelők mennek.
2) sznob
folyománya: sznobok csak egyszer mennek Szlovákiába kizárólag fikázás céljából.
3) ő maga komplexusos
No, ezt kifejhetnéd, mert nem vélem érteni!
4) balfék
továbbá: baromarcú, bunkó, zokni, mélymagyar, sekélymagyar... lehet folytatni
He-he...
Ismered az egyszeri tudós axiómafelállításának történetét?
Légy az asztalon, tudós tapsol, mire a légy elszáll.
Tudós kitépi a szárnyait, tapsol, mire a légy ottmarad.
Tudósunk beírja a jegyzetébe: "Ha a légynek kitépik a szárnyait, megsüketül."
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.04.05. 13:53
Nem az italok érdeklik őket elsősorban, hanem esetleges nagyobb műszaki cikk, ill. arany. Bár kiszámíthatatlanok, mert legutóbb minket továbbintettek, barátainkat pedig azzal nyaggatták, hogy olyan sídzsekit ami rajta van, nem is lehet kapni Magyarországon. (Pedig tényleg itt vették.) Barátnőnk felvilágosította őket, hogy történt némi EU bővítés, és amúgy is szórakozzanak mással...
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.04.04. 14:47
Azt kellene tudni, hogy mennyit gondoltál árban (per fő), mert pl. nekem is egyik kedvenc helyem Saalbach-Hinterglemm, de sajna átlagosan drágább is. Nekem rengeteg szálláscímem van, csak nagy kérdés az ár?
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.02.29. 14:50
Mi február 10-14. között voltunk itt. Nagyon gáz! Csak a felső fekete pálya működött. Nem valószínű, hogy az utóbbi hetek nyárias viszonyai között esett volna hó.
Nem javasolnám, hogy most ide menjetek.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Csorba-tó
2008.02.29. 14:45
Megerősítem, valóban kell 5 óra. Autópálya szakasz kevés, a többin pedig nem tudsz repeszteni.
Kiegészítés:
1. Ha az alsó betonparkolóba irányítanak, mert a többi megtelt, akkor menjetek végig a parkolón, a végén gyertek ki, és menjetek fel nyugodtan ameddig lehet. Ott pakoljátok ki a léceket, stb, és így csak egy embernek kell felgyalogolni az alsóbb parkolótól.
2. Hétvége miatt készüljetek fel, hogy elég sokan állnak sorba jegyért, és a felvonóknál is millió ember.
3. Ha már 1 napra mentek, akkor inkább Jasnát javallanám. Nagyobb terep, több pálya, jobb embereloszlás, és közelebb is.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.02.18. 09:43
Ehhez - bár kicsit késve - csak annyit, hogy a közelmúltban egy síeléssel foglalkozó lap főszerkjével beszélgettem, aki Fr. ország síterepeit kedveli, de azt kezdte bizonygatni nekem, hogy milyen élvezet itt síelni! Nem akartam hivalkodó lenni, ezért aztán csak mondtam, mondtam, hogy nem igaz ez, de annyira mondta, hogy előjöttem azzal, hogy két ízben is voltam itt, és saját szemememl láttam, hogy nincs síelés itt. Bár nem hiszem, hogy 100 %-ban sikerült meggyőznöm.
(Hó valóban van rajta több hónapig, de a vulkáni kúp miatt a terep sem engedi, a hatalmas lávakövek miatt sem lehet, valamint természetvédelmi terület az egész. Az árnyékról szóló dolog is hülyeség.)
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.02.16. 14:45
Egy kissé nem idevágó, de rögtön érthető lesz.
"zsolti 10" 02.12. 10.18 órakor írtakhoz nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá.
Éppen a nyelvi meg-, ill. meg nem értésről írsz.
Könyörgöm, ne legyünk trehányok! Írjuk ki a szavakat végig, tegyünk szóközt ahová szükséges, legyen alany és állítmány!
Annyira terjed az internetes közlésekben a már-már értelemzavaró rövidítés és ponygyolaság, hogy borzasztó.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.02.16. 14:35
Hm. ez tényleg riasztó, bár mi három ízben is éppen az ellenkezőjét tapasztalatuk Olaszországban. (Igaz, mindhárom Livignóban volt.)
1. Csuklótörés. Még azt is megkérdezték barátnőnktől, hogy milyen színű gipszet (sárga, mert az megy pulóveréhez), és milyen színű felkötő kendőt (kék, mert az meg a kabáthoz megy) kér? Fizetni nem kellett, csak aláírni a papírt.
2. Térdzúzódás. Első szóra küldték fentről a tepsiseket, pedig akkor még csak azt tudtam mondani lent a kezelőnek, hogy nemigen tud felállni az "áldozat".
3. Egyenesen vett kanyar, meredek rézsűn némi puffanással. Szintén szó nélkül küldik a motorosszánost, aki - zicher bis zicher - leviszi, onnan pedig be az orvosiba. Szeerncsére kutya baja, de megvizsgálták alaposan.
Szóval van példa erre is.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.02.16. 14:12
https://sielok.hu/siterep/frauenalpe/

Azért megy mindenki a Kreischbergre, mert az a legismertebb és közelebb Murauhoz. A Kreischbergen kezdő nem tud hazacsúszni, mert a félállomástól fekete pálya megy lefelé.
Valamiért Murau neve cseng az átlagmagyar fülében a legismerősebben.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.02.14. 19:05
Sajnos ide kell írnom a friss tapasztalainkat.

Helyszín és időpont:Magas Tátra február 10-14.

B.Bystrica után rendőrök némely kocsit leállítnak, nekünk intés, mehetünk tovább.
Donovalynál rendőr a kocsik 95 %-át visszafordítja. Indoklás nincs. (Jóval később derül csak ki, hogy valamiféle verseny miatt nincs átmenő forgalom Donovalynál, de erről az első rendőr nem szól.)
Szívás 1. - 60 km kerülő tekergőkön ami plusz 1,5 óra.

Tátralomnic kasszájánál majdnem megvesszük a bérleteket, mire véletlenül derül ki, hogy csak a felső harmad (fekete pálya) síelhető. (5,5 éves gyerekkel nem túl nyerő lenne.)
Erről sehol egy információ.
Szívás 2. - mit csináljunk?

Irány Csorba Tó. Megy fel az ember autóval. A legvégén fordítanak vissza, hogy az a parkoló megtelt. Egy mobil táblával nem lehetne ezt jelezni?
Szívás 3.

Két kassza, kasszánként kb. 25 méteres sor 11 órakor.
Szívás 4. - 40 perc, míg bérletünk lesz.

6 év alatt gyereknek ingyenes. Rendben. Viszont hogyan csekkol be a felvonóhoz? Csak úgy, hogy ketten betüremkedünk a forgó karhoz. Egyedül persze nem megy, mert akkor valamelyikünknek nincs bérlete.
Szívás 5.

Egy ízben megy egyedül - amíg én a sör minőségét tesztelem -, viszont előbb csúszik be a Pomához, mint a lámpa zöldje. Kétésgbeesetten néz vissza, hogy mi lesz? A kezelő - fenekét meg nem emelve - azzal próbálkozik, hogy hógolyóval eltalálja a kapcsoló pálcikáját. Úgy ötödikre sikerül neki. Addig a sor vár.
Szívás 6.

Mindezek zöme mindössze szemléleti dolog lenne.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Lachtal
2008.02.02. 09:13
"bvs"-nek!

Ausztriában egyelőre nem kötelező 14 év alatt a sisak (szemben Olaszországgal), de az előttem szólónak teljesen igaza van. Nem is elsősorban amiatt kell, hogy elesésénél óvja, hanem ha őt ütik el netán. Akkor szokott nagyobb baj lenni.
Egyébként Ausztriában már az is előfordult barátainkkal, hogy a kölcsönző ingyen adott egész hétre egy sisakot a gyereknek.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Lachtal
2008.02.01. 18:30
1-re: Nem
2-re: Akkor nem. (Mármint ha már sokfelé voltatok, stb.)
3-ra:Ez igaz.
4-re:csinálni mindig lehet valamit, ez az ivararánytól is függ. Amúgy Lachtalon semmi sincs. Pöls (kisvároska) kb. 16 km-re van. Az is álmoskás hely.
5-re: A kényelem és a nagy sebesség nekem nem jön össze. Amúgy nem túlzottan "technikásak" a pályák. Családi síelésre jobb inkább.

Amúgy nem azért válaszoltam, mert az utolsó kitételt maradéktalanul magamra vonatkoztattam. ( :-) )
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.01.30. 11:34
Úgy érzem, a dícséret is elkel néha, ha az ember olyan iroda ajánlatával megy síelni, mint mi a Rekreál-lal.
Családi sí-oviként hirdették.
Összegezve: Nagyon jó és változatos programot csináltak mind a gyerekeknek, mind a felnőtteknek. (Naponta 2 x 2 óra oktatás a törpéknek, utána pedig óvónénivel játszhattak. Felnőtteknek is napi 2 óra oktatás.)
A síterep ideális családi síelésre.
A szállás hagyott némi kívánni valót maga után, de a kedvező ár utólag ezt is feledteti.
Ajánlom Őket.
Passo-Rolle-panorama.jpg
Passo-Rolle-panorama2.jpg
csokiszedo-verseny.jpg
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.01.14. 21:56
Elég szégyen, de még itt nem mentünk ki este, mert mindig a kicsi gyerkőcünkkel voltunk.
A 33-as pálya minimum fele hosszban ki van világítva a kabinos félállomásától indulva.
Szerintem ez ugyanúgy van,mint Hinterglemmben, ahol az érvényes síbérlettel lehet használni, külön fizetés nélkül.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2008.01.11. 10:50
Minden este a Hochwuerzeni pálya van kivilágítva.
Abban nem vagyok biztos, hogy a szánkópálya ki van-e világítva. (Amúgy az esti csúszkálás max. fél óráig jó, mert azért kutya hideg van.
Jégbarlang Schladmingnál nincs. Gondolom a Dachstein gleccserre gondolsz? Az azért odébb van Schladmingtól.
Schladmingban a Hotel Royer-rel összeépítve van egy ragyogó uszi (gyerekmedence, csúszda, stb.). Millió tábla jelzi, de ha az olimpiai stadionnál (a Schladmingi kabinos felvonó végállomása) háttal állsz a pályának, akkor "sréhvizavé" jobb kéz felé esik, gyalog kb. 6-7 perc.
Az árak egyformák, mint mindenütt Ausztriában. 10-20 euró a főétel az éttermekben.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Turecka
2008.01.08. 11:08
TURECKÁRA KEZDŐ NE MENJEN!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.12.21. 08:33
Én tudok többet is, de inkább akár e-mailben küld el az árfekvést, ami nektek megfelelő, mer tnagy a szórás árakban.
Ha van a gyerekid között 5-6 éves, még lehet, hogy mi is beszállunk második síelésre.
Szia
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Sestriere
2007.12.17. 12:47
Az tényleg hülyeség, mert Brianconban kb. 220 km-es összesíelhető pályarendszer van. Egyértelműen ez a nagyobb.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.