Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

libella által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (145)Időben csökkenő Időben csökkenő
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: SKI AMADE
2006.12.12. 20:46
Ennek őszintén örülök!
Ha netána lottó ötös birtokosaként szeretnéd tiszteletedet tenni pl. az Eggerben, akkor azért egy szűk hétre hívj meg légyszíves, mert főként a 4,5 éves törpénknek szsretnék egy minden földi jóval ellátott hetes örömet szerezni.
Jó csúszást majd!
Amúgy Hinterglemm központjában minden délután (kb 16.30-tól) egy ragyogó hangulatú utcai "ereszdelahajamat" dzsembori van, ahol sícipőben táncolnak a főutcán. Nagyon hangulatos, tényleg!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: SKI AMADE
2006.12.11. 22:31
Kedves "Timici"!
Már bocsáss meg, de az Adler egy nagyon modern, és elegáns szálloda. Az Egger régebben épült, de nagyobb szolgáltatást nyújt, ezért drágább is, mint az Adler.
ha tényleg rászántok ennyi pénzt, akkor én javasolnám Hinterglemmet kipróbálni, bár lehet, hogy én elfogult vagyok vele szemben. (Mármint Hinterglemm.)
Nézd meg pl. ezt a hotelt. Ki lehet úszkálni a szabadba, miközben esetleg hull rád a hó.
http://www.hasenauer.at/sub/BGindex.htm
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.09. 18:32
Stani, kételkedsz a kétnapos havazásban.
Két éve, amikor kint voltunk valóban két napig egyfolytában esett, le is zártak pályákat éppen ezért.
A kocsik óriás teknősökként voltak felismerhetők.
Igaz, hogy két nap után, mint az őrült kezdtek el dolgozni a ratrakok, de így is kellett még két nap, míg az összes pálya síelhető lett.
Szóval bármi előfordulhat.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: SKI AMADE
2006.12.06. 21:59
Ötletem az van, de sajna nem az olcsóbb fajtából.
"Szaunával meg minden földi jóval" több helyet is tudok, amelyekből egyikben már jártunk. ez a Hotel Adler. (Uszi, szauna, ragyogó konyha, pálya kb. 40 méterre)
http://www.aparthotel-adler.at/

Ez pedig szintén egy minden jóval kecsegtető hotel a pálya szélén.
http://www.hotel-egger.at/
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: SKI AMADE
2006.12.05. 21:19
Ausztriában számomra a Nr.1 továbbra is Saalbach-Hinterglemm, de azért Schladming sem megvetendő.

Egyébként az egyik leggyönyörűbb hely esti hangulat szempontjából Maria Alm. Nézd meg ezt a képet, amikor a faluban már este van, de a környező hegyek még napfényben világítanak. Ha valaki festi, akkor azt mondjuk, ronda giccs. Én ezt a giccset többször is láthattam, és nagyon jó hangulatom lett tőle.
Maria-Alm.jpg
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: SKI AMADE
2006.12.04. 23:39
Flachauban voltam már. Maga a település elég unalmas, érdektelen hely. Iszonyú hosszan terül el, és semmi nincs benne. Inkább ne ide menjetek. Síelés szempontjából viszont nagyon jó.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.11.20. 14:37
Összegyűjtve az ezzel kapcsolatos hozzászólások:
A számítás egyszerűsítéséhez:
T = léchossz mm-ben
A = legszélesebb - legkeskenyebb mm-ben (Legszélesebb értéknek a két vég középértékét vedd)
R = (T x T) / (8 x A) / 1000
így méterben kapod a matematikai sugarat.


https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=1024

http://www.math.chalmers.se/~olahe/Fri/skiradius.html

https://sielok.hu/radiusz.htm
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.11.20. 14:30
Hernádi Laci jóvoltából közzéteszek egy cipőméret táblázatot.


Képek  Cipőméretek.doc  58 KB  letöltve 3203 alkalommal
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.11.01. 17:03
Egy gyakorlati ötlet:
A tolvajok vagy a pályán, vagy olyan szállásnál lopnak, ahova könnyen bejuthatnak. (Ausztriában ez azért nem olyan egyszerű.)
Hütténél, de az otthoni sítárolóban a legegyszerűbb, ha a partnered lécével és botjával párosítva teszed a léceket, persze nem közvetlenül egymás mellé. (Persze fontos vagy a méretbeli, vagy a színbeli feltűnő különbség.)
A tolvajok azért nem fogják végigbogarászni az összes lécet, hogy visszapárosítsák.
Két éve egyébként Hinterglemmből kijövet a rendőrök felnyittatták velem a boxot, és megnézték a léceket, megszámolva az autóban ülőket is. Kérdésemre azt válaszolták, "Nur, kontroll."
Figyelnek azért odakint.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Lachtal
2006.10.31. 23:00
"Clematis"-nak üzenem, hogy a szállásról nem tudok, mert én anno minden esetben Pölsben szálltam meg.
Ott viszont gyerekkel is tudsz mit csinálni.
Van pl. egy jó koripálya, ami ráadásul ingyenes. Régebben legalábbis az volt.)
Van nagyon jó uszoda is. 16 km-re van ez Lachtaltól. (Mármint Pöls.)
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Lachtal
2006.10.30. 18:42
Háááát....! Gyerekkel, aki nem síel ezek szerint sokat, hanem inkább csk úgy elvan, nos ebből a szempontból nem a legjobb Lachtal. (Hacsak nem olyan az a gyermek, hogy leteszed a pálya szélére reggel egy csomag ropival, és dél körül beviszed a hütébe, hogy felengedjen.)
Egyébként délutánra már kutya hideg van a a völgyben, mert nem süt be a nap.
Szóval ott ne számíts sok lehetőségre, ami a gyerekkel való szabadidő eltöltését illeti.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.30. 18:32
Igazuk van a sítársaknak. Nem találsz 4 főre 100 euro alatt. A 120 is nagyon kevés. Ilyet esetleg dec. 22-ig vagy márc. 24-től találsz.
Ha 140-ig fel lehet menni, akkor tudok olyanokat.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.28. 19:58
Ha már nem garanciális netán, akkor ajánlhatoma Lőrinc centerben (Bp. XVIII. k.) lévő szolgáltatást. Nekem is elszadt (igaz kb. 4 éves volt már) és nagyon profin megvarrták.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.25. 20:09
Teljesen igaz az előttem szóló.
A szállás kiválasztásánál ne minden áron magában Schladmingban keress, mert itt ha nem a kabinoshoz közel találsz, akkor városi betonon nem jó gyalogolni. Keress akár Ennsben, akár Rohrmoosban, akár Reiteralmban, ezeknél a helyeknél vagy pályaszéliek a szállsáok, vagy felvonóközeliek. Jó hely, m i már két ízben voltunk itt, és januárban is ide tervezzük.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.25. 20:04
A falu szélén fekszik. Gyakorlatilag haza lehet csúszni, a kabinoshoz (Zfölfer kabinos felvonó) pedig kb. 2-250 m gyaloglás kell, igaz ez vízszintes terepen.
Az apartmanok különfélék, mert egyedi berendezésűek, és építésűek.
Hinterglemm centruma kb. 6-700 m.
Elhelyezkedésileg a falut elkerülő alagút túlsó felén található a völyg bal oldalán.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.20. 19:51
Attól függ, hányan mennétek? (Magyarán tele van-e a kocsi?)
Ugyanis busszal tényleg messze van, legalábbis időben.
Mi mindig autóval mentünk, és kb. 9 óra alatt ödaértünk beleszámítva a kétszeri megálláést is.
Árban pedig nem szabad megfeledkezni, hogy egy tele tankot kb. 35 %-al olcsóbban megúszol, pláne ha dieseles a kocsi.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.13. 20:15
Ne hagyjátok ki!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.10.11. 23:04
Mi annak idején két alkalommal voltunk Fr. országban (Briancon és Menuires) januárban síelni, aztán eldöntöttük, hogy vagy február, de méginkább március vagy április lesz a célidőpont, mert kutya hideg volt, valamint kevés friss hó esik az Alpoknak ezen a felén ebben az időpontban. (Okos meteorológusok egyszer elmagyarázták nekem, hogy míg a Fr. Alpok a Földközi tenger, ill. a La Manche csat. felöli légtömegekkel kapják a csapadékot, addig pl. Szlovénia és Ausztria ezen területei az Adria felöl érkező csapadékot kapják. Mivel ez utóbbi jóval közelebb van, ezért a felhők nem vesztik el a csapadék mennyiségüket, míg a heygekhez érnek.)
Azért nem kell félni, szerintem itt hó lesz bőven, legfeljebb kicsit keményre döngölt.
Amúgy miért ne mennétek Val Thorensig fel? Bár ha a bérleten spórolni akartok, azt megértem.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.