Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

werisch által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.02.22. 20:59
Szerintem nem sokan járthattak még ott, mivel Tirolban van, ha jól sejtem.
Találtam egy honlapot róla: https://www.serfaus.com
Talán ott találsz több infót róla

Hi werisch!
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Annaberg
2005.02.15. 17:35
Sziasztok!

Az olvasottak alapján azt hiszem megyek márc 15 környékén Annaberg-be. Még nem voltam ott, de Agent beszámolója alapján jó lehet.Szokott még sielésre alkalmas hó lenni ott olyankor?
Vannak jó közeli szállások?(nem feltétlenül kell a pályaszállás, ha pl 10km-el odébb jóval olcsóbb)?
Konkrétan tudtok néhányat ami biztosan jó szállás? (4-5 felnött 2 gyerek). Persze nézegetek a neten is, de nekem szimpatikusabb, ha olyan ajánlja aki már volt ott.

werisch
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.02.13. 22:31
Stani!

Tehát a 8-ason kell mennie, mert időben ugyanannyi, km-ben rövidebb, igy 100km árát is megsporolja. Egyébként a 8-ason is jó időket lehet autozni, ha nem mérnek be a zsaruk.
(Engem már sajna pár éve bemértek 50 helyett 104-el!)
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.02.13. 21:37
Kezdő gyereknek van egy kis kék pálya az együléses felvonó tetejénél. Itt el tud sielgetni az 5éves gyermek. Mellette vannak hütték is, ha elfáradtok vagy melegedni akartok.
A jobb sielők is találnak itt helyeket.
Egy ami hátrányt jelent a felmenetel, mert egyszékes felvonó visz fel, a pálykhoz és a pici esetleg félhet egyedül a felvonóban, főleg ha kezdő. (de fel is lehet gyalogolni kb fél óra alatt és szánkósókat szoktam látni mindig felfelé.) Sok magyar van. A jegypénztárban is beszélnek magyarul. A parkoló is elég közel van.
Bövebben a http://www.moenichkirchen.at
Jah!! eszembe jutott, ahogy Stani-t olvastam, autóval is fel lehet menni, bár én még nem probáltam soha
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.02.13. 21:20
Szali!

Mivel te Bp-r‹l m‚sz ‚s ez Graz fel‚ van az A2-”n, igy mindenk‚pp a 8-as uton menny, majd onnan az A2-re. Ebbe az ir nyba ez a legjobb. mert Hegyeshalom fel‚ kerlni nem ‚ri meg.
Kb 6-˘r t sz molj l menetid‹ben.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Auronzo
2005.02.08. 19:29
Beszéltem egy magyar párral, akik voltak 2005 januárjában itt. Nekik tetszett. A pályák szerintük jók voltak. Nem volt tömeg. Hétközben 20-25-en max 50-en voltak a pályákon (szinte egyedül sieltek!). Ratrakolva mindig volt.
Hétvégén kicsit többen voltak, de akkor is ahogy leértek rögtön mehettek a felvonókkal. Februárban nagyobb tömeg várható, mert az olasz siszünetek is ezekre a hetekre esnek. A pályák enyhébb pirosaknak tüntek nekik.(nem profi sielők tehát nekik ideális volt!).
Mindenkinek ajánlják, akik olcsó jegyet akarnak és nem nagy sort. Kb ennyit tudtam meg.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Lavina
2005.02.07. 21:44
Köszi mindenkinek a hozzászólását!

Agent által adott honlap helyesen:
http://www.oamtc.at



werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Auronzo
2005.02.05. 19:59
Sziasztok!

Tud valaki valamit erről a síterepről.
Állitólag nem nagy, az árak jók a pályák nem tudom... Ezért hoztam létre a topicot:)
A honlapját már láttam: auronzo.com
Tapasztalat kéne aki már volt ott.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Turecka
2005.02.05. 19:51
Meredek van nem, most hétvégén Donovally a célpont, de majd egyszer ha eljutok oda igérem leirom. A többi hétvégém már le van foglalva márc elejéig Austriába úgyhogy csak márciusban lehet róla szó.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Lavina
2005.02.05. 19:38
Ki mit tud a lavina veszélyekről mostanság?
Hová nem lehet eljutni?
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.02.05. 19:34
palmait!

Megnéztem a Kornock Hotel árait a honlapjukon ( https://www.kornock.at ) és elég húzósnak találtam. Mivel nincs angol nyelven (németül meg csak következtettni tudtam) az árakban ha jól fordítottam nincs benne a sijegy csak valami engedmény ha nála veszem meg. (Javítsatok ha nem igy van!) feb 12-feb26 között családi szoba 2 felnött és 13 és 9 éves gyerek esetén elég horror az ár (72EUR/fő). Például nem tudom hogy miért a családi szoba a legdrágább/fő?
Annyival jobb, nagyobb, tágasabb mint a többi.


Tudom mint panaszkodok, aki sielni jár az ne csodálkozzon az árakon főleg ha pályaszállás.
Szóval ennyi pénzért már tényleg nem lehet panasz.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Turecka
2005.02.04. 17:58
Agent!

Én szoktam járni Donovally-ba egy-egy napra, mert az van legközelebb Budapesthez,és lám ez ott van mellete, de nem is tudtam róla.
Azt hiszem ha Don-ban kutyaszán húzó verseny lesz , akkor átugrok oda. Az árak jóval kedvezőbbek, de a szinvonal milyen ...?? hm majd kiderül.
Agent!. Te voltár már ott? Ha igen mi a véleményed. Persze ne az osztrák szinvonalhoz hasonlitsd. Az hiszem Te Györből jársz ha jól sejtem más topikokból.

Hi werisch
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.02.03. 18:28
Hello T.M.

Ha Budapestről mész, jobban teszed ha Nem Sopron felé mész hanem M1-Hegyeshalom,-Auszria A1- Neusiedl am See - 50-es uton kb 33 km-t menni EisenStadt-ig majd onnan S31, S4, A2,S6 és a Semmeringi alagut után menj le Spittal am Semmeringbe (ahogy Stani is irta!)
Ez km-ben nem sokkal több mint A soproni irány viszont sokkal gyorsabb. Igy csak kb 33 km nem autópálya!. Én is ugy járok.

A kedvenc utvonaltervezőmmel meg is nézheted, hogy mit ir ki.(http://www.viamichelin.com ) Ezt az utat ajánlja leggyorsabb utnak. Kb 3˘ra 30 perc 310 km.

Üdv. werisch
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.01.30. 17:33
Üdv

mimacska Piccolo Hoteljének a portos honlapja, ha netán valakit érdekelne, mert az Ő honlapján nem jó a link
http://www.piccolohotelgurschler.com

Jó helynek tünik.
Én is ki fogom probálni, és ha tetszeni fog, akkor megyek majd minden évben.

mimacska tégyleg jó a honlapod.
Te tudsz ilyen szépeket "webül" programozni, vagy valaki csinálja neked?
Gratulálok Csak igy tovább!

Csá Werisch



piccolo.JPG
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.01.17. 20:45
Igen
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Donovaly
2005.01.05. 11:03
Sziasztok!

Sokat szoktam ide járni sielni a közelsége miatt. Nagyon jó helynek tartom.
Esztergomból szoktam indulni, igy nem Sahy felé megyek. Mindig Sturovo-Sarovce(76-ös ut) majd a 75-ös uton Sahy felé szoktam menni.
Van nekem egy Slovákia térképen és ugy látom, hogy készülget az autópálya Zvolentől Nyitra irányába. Meg tudná mondani nekem valaki, aki járt már erre, hogy hogy áll most az építkezés?
Esetleg egy szlovák internetes honlap is jó lenne.
Ha ezek a részek jól járhatók, akkor nekem érdemes lenne a 76-os utom végigmenni és Hr.Benadik-től Banska-Bystrica-ig autópályán menni.
Elöre is köszönöm a válaszokat.

U.i. Ettől függetlenül szombaton megyek Botondhoz.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2004.12.05. 09:15
Hi bvonh!

Mi néhány nappal elötted voltunk ott 3 napig.
Első nap volt csak ilyen hasonló idő, mint a képeken. Aztán pénteken és szombaton hóvihar.
Nem volt élvezetes a sielés, olyanannyira nem , hogy pénteken nem is inditottak be egy felvonót sem.

Hát mi igy jártunk. A 3 napos bérlet leadásakor adtak egy bónust. Azt hiszem ez azt jelenti, hogy 1 éven belül ha bemutatom akkor egy napot nem kell fizetnem (Sajnos ez nincs ráirva).(Gutshein a neve ha jól irtam!).
Ha netán valaki tudja pontosan hogy mi ez, akkor irja meg. Előre is köszi

werisch
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Mariazell
2004.11.22. 13:46
Akit érdekel. A google kb 3 másodperc alatt kiadta:
https://www.bartelbauer.at

Fam. Dietl - Schneider
St. Sebastian, A-8630 Mariazell
Tel 03882 / 2459-0
Fax 03882 / 2459-42
Mail info@bartelbauer.at

Tényleg egész jónak tűnik.
Gasthof-dietl.JPG
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2004.10.24. 08:17
A webkamerákkal lehet páztázni is a strimingre kattintva.Igy nem csak azt kell nézned amit mutatnak a kemerák. Ezt azért jó ha tudjátok.
Egyébként a gleccseren van hó és tényleg lehet sielni.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2004.10.23. 13:39
Aki elindul nem árt ha infót gyüjt. Néhány webcam található itt: https://www.kitzsteinhorn.at
Most nagyon siralmas a helyzet. Reméljük a következő hetekben esni fog a hó.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.