Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Vazul86 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (31)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2017.02.08. 20:44
Ma a táblán azt írták, hogy a 10-es kivételével minden megy. Délutánra buckásodott, de nagyon élvezhető. Délben értünk ki, részletesebb beszámolót remélem holnap tudok írni.
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2017.02.06. 20:41
Sziasztok!

Van most valaki, vagy volt a múlt héten Turracher Höhén? Mi most a helyzet ott? Szerdán indulunk Murauba és gondoltam 2 napot itt síelnénk, de ahhoz szeretnénk tudni, hogy megéri-e átmenni...
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2017.02.05. 19:09
A Rosenkranz-on is ment az összes pálya? 10, 11-es és az új 7-es fekete is?
Előzmény: (minerel 193779)
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
Topik: Visegrád
2017.02.05. 18:59
Péntek délután síeltünk 2 órát Visegrádon. Életemben először síeltem itt és meg kell valljam, hogy nagyon kellemes meglepetés volt számomra. Nem az nagyon lankás kék lejtése van a területnek, így bár rövid, de élvezetes meneteket lehet menni rajta. Oktatás mellett pár órás mozgásra is tökéletes volt számomra. Oktatásra kifejezetten jónak találtuk.

A meleg idő ellenére a pálya csak 4 körül kezdett picit buckásodni, de élvezhető maradt. A személyzet nagyon korrekt, segítőkész volt, néhány liftkezelő kifejezetten jófej volt, ez tetszett. Nem a nagyüzemi, hanem családias hangulatot adtak a pályának. Sorbaállás nem volt, a két felvonó ment egymás mellett, többször úgy be lehetett csúszni, hogy azonnal indultam is felfelé.

A hüttét nem tudtam kipróbálni, de a kölcsönzés gyorsan, pörgősen ment. Legközelebb talán a hüttét is kipróbáljuk.

Kifejezetten jól éreztem magam, összességében kiváló délutánt adott.
20170203-141931.jpg
20170203-141934.jpg
20170203-143904.jpg
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2017.01.26. 15:38
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy ha 2 napos jegyet veszek akkor ingyen használható-e a bob?
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2017.01.25. 20:53
A mai napot Mátraszentistvánban töltöttem. Már a felvezető út ráhangolt a síelésre, hiszen a környezetben mindenhol rengeteg hó van, azonban az út tökéletesen járható.
A hóágyúk mentek szinte egész nap az 5-ös, 6-os pályán, szépen növelik a hó vastagságát.
Az 1-es pálya bőven felülmúlta a várakozásomat, kifejezetten élvezetes, dinamikus pálya volt számomra. Jelenleg a szélességének a fele van behavazva, de ez egyáltalán nem volt számomra érezhető, nem rontott semmit az élményen. A pálya nem volt jeges, csak a lift beszálló felett jött elő a nap végére a pálya alap.
A 3-as pálya is nyitva volt, élvezetes, gyors pálya, szívesen csúsztam ezen is.
A 4-es pálya egész nap jó állapotban maradt.
Az 5-ös pályán ment végig a hóágyú, ott a friss hó kezdőknek zavaró lehetett, én is inkább kerültem ma ezt a részt.
A 5 B szerpentinen egyet csúsztam kíváncsiságból, kezdőknek szerintem érdekes, kifejezetten lankás átkötő pálya. Tetszett, hogy ilyen is van.
A hüttében a kaja zseniális, nagyon finomat ettem, a kiszolgálás kedves, a hangulat családias volt.
A nagy csákányos aljában dél körül kialakult kisebb sor, mely a tányéros beindításával és az ebédszünettel eltűnt, később nem tapasztaltam, szinte folyamatosan lehetett róni a köröket.

Összességében számomra Mátraszentistván egy szuper napot adott, a sípálya és környezetének hangulata elvarázsolt. Remélem mielőbb visszatérek.
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2016.12.20. 10:19
Igen, nem bántuk meg. Végül ami emellett döntött, hogy egybesíelhető, míg a honlap szerint Chopokon kell "levonózni" is. Másrészt kényelmesebb volt pályán kimenni.

Az időjárás ugyan cudar volt a csúcson, cserébe hibátlan pályák voltak a felső részen. Igazából csak a legalja volt jeges de azt ki lehetett bírni. Üres pályák voltak végig. A sorbaállás fogalmát elfelejtettük tegnapra. Szuper volt.
Előzmény: (Szecsi 191238)
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2016.12.19. 22:34
Ma Stuhlecken kezdtük a szezont. Éjszaka havazhatott, mert fehérbe borult az egész környék. Napközben is többször esett a hó kis pelyhekben. A pálya melletti parkolókban sok szabad hely volt, így könnyen parkoltunk az 1b pálya aljánál.
Tömeg semmi, sorbaállás semmi, így egész nap kényelmesen síeltünk.

Pályák:
11 - Alm-abfahrt
Felső fele ködben egész nap, a felső negyedén olyan sűrű köd volt, hogy az előttünk lévő ülőszéket sem láttuk. Emellett süvített a tetőn a szél, többször havazott fent. Ennek eredményeképpen szinte alig voltak rajta, a pálya egész nap szuper állapotban volt, ezen síeltünk a legtöbbet. Egész szélességben síelhető volt a felső egyik rávezetőt leszámítva.


10 - Ganzeben-abfahrt
A felső része egész nap ködben volt, erősen fújt a szél, így nap végére több friss hódomb alakult ki, az alsó része egész nap kiváló állapotban volt, minden csúszásomnál több helyen is friss ratrak nyom fogadott, még délután is volt ilyen hely 14:30-kor.

1/a/b – Alm/Promi/Stuhleckabfahrt
A fenti zord időjárás miatt leginkább ezt használták, aminek eredményeképpen már 10 órakor kint volt az 1b aljánál az alap, tiszta jég volt az utolsó letörés alatti rész. Az e feletti részek jó állapotban maradtak, élvezhető volt. Az 1-es kék legfelső része a hütte alatt az utolsó órában jegesedett ki, de nem rontott az élményen. A gyorsasági sebességmérő pálya még nem üzemelt, ezt leszámítva eléggé szélesen nyitva volt.

2 - Schieferwiese
Ezen nem síeltünk.

Ahogy néztem elkezdték csinálni a piros 3-ast is, de nem volt még megnyitva.
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2016.12.18. 16:30
A kérdés felmerült bennem is, én Stuhlecket választottam a holnapira, de felmerült még Zauberberg és Mönichkirchen is... Végül Stuhleck és Chopok között az utazás kényelmessége döntött, valamint az osztrák színvonal. De még most töprengek rajta :D.
Előzmény: (Szecsi 191190)
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2016.12.06. 15:32
Van valakinek információja vagy tapasztalata, hogy milyen kínálattal nyit a síterep 8-án?
Előzmény: (HofEE 190744)
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2016.12.04. 11:35
Sziasztok!

Aki volt kint mostanában mit látott? Van esély rá, hogy szerda-csütörtökre a 11-es és a 3-as pályák megnyíljanak?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.