Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kovati által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (82)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.03.10. 15:50
Sziasztok!
Tecnica Icon Alu sícipő beállításához kérnék segítséget!
1.)A külső és belső bokánál is van rajta canting állítási lehetőség, de nem jelzi egyértelműen hogy melyik a középállás (nincs se X se O lábam).
2.)Hátul van egy flex-lock választás de nem tudom, hogy merre állítsam, hogy a lehető legkeményebb legyen.
3.) Nem találom rajta, hogy hol kell állítani a szár dőlésszögét ( ezt a régi Tecnica Icon TNT-X cipőmön hátul "incl." jelölésnél lehetett.
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.03.02. 13:57
Sziasztok!
Hétvégén voltunk Lackenhofban.
Pénteken reggel 1/2 10-re értünk oda, kb. délig sikerült felfedezni az összes pályát bár szemerkélt kicsit az eső. Akkor viszont elkezdett rendesen esni, a hegyen is, nemcsak a völgyben. Teljesen átáztunk félóra után feladtuk, és mentünk a szállásunkra szárítkózni. Egész délután verte az eső a pályákat, az ablakunkból ráláttunk, nem volt túl elképzelhető, hogy másnapra élvezhetők lesznek. Estére havas esőre váltott, reggelre 1-2 cm friss hó volt az autón, és mínusz 2-3 fok, ragyogó napsütés, kristálytiszta hidegfrontos idő. A pályák remekül rendberakva, bár igen kemény,tömörített hóval fedettek. Egész nap mentünk rendesen, bár késő délelőttől már erősen olvadozott a hó a hütték tetején, de a pályákon a szokásos buckásodáson-kásásodáson kívül nem volt gond.Vasárnap borús de enyhébb volt az idő, egész nap olvadozott a hó, délutánra szinte minden pályán volt 1-2 barnás folt.Én úgy 30-40 cm havat saccolok a völgyben, és 70-80 cm körül a hegyen.
Azért nem reménytelen a helyzet, ha lehűl kicsit az idő, pláne, ha kap egy kis friss havat a terep akkor még nagyon jó lesz az még így a szezon végén is.
Kívánom ezt mindőtöknek akik most készültök oda!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.02.03. 22:12
Maci-laci! Igen,ez van nekem is, amit leírsz. Valami szerkentyű van rajzolva a csomagolásra, gondolom azzal kéne használni, de nem sikerült rájönnöm, hogy mi az. A TOKO-t én egyébként forrasztópákával dolgozom össze a talp anyagával és eddig mindig jól sikerült, nem kormoz, mint amikor meggyújtom a kofix-gyertyát. Talán akkor most maradok én is ennél. Csak reméltem, hogy hátha ez valami ügyesebb technika lesz!
Azért kösz, hogy válaszoltál!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.02.03. 19:47
Sziasztok!
Holmenkol javító szalaggal (repair-strip) van valakinek tapasztalata?
Milyen típusú sérülésekre jó, illetve hogy kell használni?
Az INTERSPORT-ban vettem 1090 ft-ért de a csomagolásán semmilyen erre vonatkozó információt nem találtam semmilyen nyelven.Egy hosszabb és közepesen mély karcolást szeretnék kijavítani a lécem talpán.
Kösz a segítséget!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.01.09. 14:06
SziasztoK!
Tud-e valaki segíteni, hogy Atomic Xentrix 311-es kötésen hogy lehet az előfeszítést (beszorítóerő) beállítani?
Kösz!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.12.02. 23:11
Köszönöm Gábor, most már biztosan menni fog a beállítás!
És legalább azt is tudom, hogy nem a legelső széria, mert nem karos, hanem csavaros!
Alul meg még egy olyan csavart is találtam rajta ami a hosszanti talpboltozat alátámasztásának magasságát szabályozza. Bár már a havon próbálgathatnám! Hasonló jókat mindenkinek!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.12.02. 16:51
Nekem egy ugyanilyen megoldású Dynafit 3F Competition bakancsom volt anno,remek kemény cipő, nagyon szerettem.
Majd csatolom a fotót a Tecnica bakiról,amint lehet.
Kösz a segítséget!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.12.02. 12:08
A flex csavart merre tekerjem hogy erősebb legyen, mert nincs rajta jelzés? Gondolom ha szorítom akkor lesz keményebb igaz? Tudod esetleg, hogy milyen értékek közt állítható? Az alsón meg "INCL" felirat van. Az a dőlésszögállítő? Mármint, hogy a térd mennyire hajlított előre, igaz? Mert az oldalán a külbokánál is van rajta állítási lehetőség, gondolom az az X vagy O láb korrekció.
Esetleg tudnád hogy ez milyen tudású síelőnek való bakancs?
Kösz!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.12.02. 09:39
Sziasztok!
Tecnica TNT X sícipőről tudna valaki valamit? Mikori évjárat, milyen kemény (nincs ráírva a flexindex, csak hátul 2 csavar amivel állítani lehetne), illetve milyen tudáshoz ajánlott? Esetleg ha valakinek saját tapasztalata van vele.
Előre is kösz a segítséget!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.11.20. 22:33
AAron!
Én örömmel megnézném a bemutatót, tavaly sajnos lemaradtam róla!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.10.05. 21:52
Kösz a tippet Alice!
Valóban szimpatikus helynek tűnik.
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.09.30. 15:23
Sziasztok!
Lackenhofban tudna valaki olcsó,lehetőleg önellátós pályaszállást 6-9 főre január utolsó hetében?
Legjobb egy bungalow lenne, de más is érdekel.
Előre is kösz a segítséget!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
Topik: Mosoly
2009.09.04. 22:31
Orsi lányom 4 éves korában, élete első sítáborában az északi Chopokon. A piros 4 üléses kabinos felvonó tetejénél lévő kezdőpályán, a kis tányéros lift mellett tanulgatott. Kutya hideg volt, süvített a szél, hamar átfázott, főleg a lába, és ott fent nincs semmi melegedő. Utálta már az egészet, "haza akart menni". Rám várt a feladat, hogy levigyem a Hotel Liptov-ban lévő szállásunkra, hogy kicsit felolvadjon. Végig lesízni nem tudott még az Otupné állomásig, a pálya közepe felé van egy meredekebb buckás-jeges szakasz, úgyhogy a kabinossal mentünk kettesben lefelé, jó tíz perc libegés. Szembe ültem vele,
"na gyere kicsim, kapjuk le a bakancsot, add a lábad a tenyerembe, még jó, hogy apa keze mindig meleg". Így már megvigasztalódott a kisasszony. Közeledvén a völgyállomáshoz: "Most gyorsan vegyük vissza a bakancsot!" A válasz határozott. Ő "azt" SOHA!!! (Most már tapasztalatból mondom, gyerekre sícipőt erőszakkal feladni lehetetlen.) De már meg is érkeztünk... Hát..nekem ez csak így utólag "mosoly". Aki látott minket, annk talán akkor is az volt. Nyakamban a gyerek zokniban,egyik kezemben a sícipője,másik kézzel a kabin oldalából kirángatni a léceinket...,még jó hogy botunk nem volt... igazából nem is tudom, hogy csináltam.
Azért a sícipőt mégiscsak felvette később is,Lachtalban fekete pályán olyan gyorsan lehóekézett már 7 évesen,hogy alig értük utol, mert "nem tudott megállni".
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.08.31. 22:51
Kösz!
Megkíméltél egy csalódástól!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.08.31. 19:49
Felcsigáztátok az érdeklődésemet ezzel a munkavédelmi szemüveg témával, úgyhogy bementem a legközelebbi munkaruházati boltba Bicskén,ahol az alábbiakat találtam:
http://www.lux-optical.com/site/gb/pages/produits/fun/fun.html
http://www.lux-optical.com/site/gb/pages/produits/light/light.html
http://www.lux-optical.com/site/gb/pages/produits/masques/masques.html
Rögtön vettem is 1 szürke és 1 sárgalencsés Pokelux-ot, darabját 880 Ft-ért, vezetéshez teljesen megfelel,a szürke napsütésben,a sárga szürkületben jó, gondolom,majd ködben is ez utóbbi kell. A Speedlux 1080 Ft-ba kerül.
Ígéretes még a szivacsozott keretű Hublux, de ezt nem láttam a boltban, csak utólag a honlapon, de ez tisztára síszemüveg-forma, majd visszamegyek, megérdeklődni, hogy mibe kerül és van-e, vagy rendelhető-e.
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.02.15. 19:30
Egyáltalán, hogy lehet pontosan megállapítani, hogy egy léc alapból hány fokra van élezve, és ha igen, akkor lehet-e/célszerű-e ezen változtatni? Ha meg nem lehet pontosan kimérni, akkor nem baj-e,ha nem pont olyan szögre élezem legközelebb?
Illetve milyen léchez,milyen terephez, milyen síelési stílushoz, és milyen tudáshoz milyen élezés ajánlott?
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
Topik: Präbichl
2009.01.24. 13:53
Kösz Jucus,és jó csúszást!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2009.01.23. 16:33
Mi 2 hete vasárnap voltunk remek napsütéses időben. A Mariensee-i oldalon síeltünk főleg,sor egyáltalán nem volt, és parkolni is közvetlenül a felvonó mellett tudtunk, igaz, hogy nyitásra ott voltunk. A Mönichkirchen oldalon többen síeltek, de eloszlott a nép a pályákon, én csak egy menetet mentem mindegyiken hogy kipróbáljam,ott sem volt szinte semmi sorállás. Még egy infó: az utolsó csúszás után már zárva találtuk a pénztárt, amikor vissza akartuk váltani a felvonójegyeket, de a mariensee-i pélya alján lévő faházas büfében símán visszaadták érte a 2 eurót.
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
Topik: Präbichl
2009.01.23. 13:34
Jucus620!
Bocs, még egy kérdés. A feleségem szeretné tudni, hogy mennyire felszerelt a konyha, kell-e valami felszerelést vinnünk, ha önellátók leszünk?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.