Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Julu által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2011.01.24. 16:38
Nos, visszatértünk egyhetes St.Gervais-i síelésünkről.
Nagyon tartottam a hóhelyzettől, ami annyira nem is volt alaptalan, hiszen ez a síterület viszonylag alacsonyan fekszik, és bizony nem sok jót jósoltak a helyi meteorológusok.
Az első napokban valóban olvadt, mert +10 fokokat mértek. Aztán csütörtöktől jött a kemény zimankó, fent a hegyen -12 fokot mutatott a hőmérő.Ekkor már nem az olvadás okozott gondot, hanem a hideg, és a jegesedés. Viszont mentek a hóágyúk, így kicsit javult a hóhelyzet. Jó néhány pályát lezártak, mert az előző turnusok lesíelték, és talán többet is le kellett volna, mert eléggé földes volt, kopott. Ennek ellenére mindig találtunk jó pályákat, ahol igazán jóízűeket lehetett csúszkálni. 235 km-es rendszerből (az egész 450km)mindenki talál számára megfelelőt.Leginkább a megeve-i Cote2000 tetszett lendületes (hullámvasutas) piros pályáival, valamint a fekete versenypályájával.St. Gervais-ben a felső rész nagyon jó, ahol szintén sok piros pálya van. A pályarendszer kusza, eleinte nehezen átlátható, de ha rájössz a táblák logikájára, akkor könnyedén kiismerheted magadat. Sok a kék és zöld átvezető sztráda.
Vasárnap kivételével nagyon kevesen voltak, soha nem volt fél percnél hosszabb sorban állás a lifteknél.Arányaiban kevés snowboardost láttam. Eddigi útjaimmal összevetve elmondhatom, hogy az emberek kultúráltan síelnek, nincs őrült száguldozás, nincs tulakodás,és nem suhannak el 10 cm-re tőled.Lehet, hogy a korai időpont miatt, de sokan tartoztak a viszonylag lenyugodtabb korosztályhoz (40-50+),amin nagyon meglepődtem.
A szállás (Grand Panorama) korrekt volt, jól felszerelt, a hallban ingyenes wifi.
Összegezve : Bármikor visszatérnék erre a helyre!
( Egy-egy napra átmentünk Les Contamines-ra, és Combloux-ra is, azt máshol részletezem.) Majd töltök fel képeket is.
1nap-St-Gervais-Megeve-4-600-x-450.jpg
1.nap-St-Gervais-7-600-x-450.jpg
1.nap-St-Gervais-10-600-x-450.jpg
1nap-St-Gervais-Megeve-11-600-x-450.jpg
5nap-St-Gervais-3-600-x-450.jpg
5nap-St-Gervais-16-600-x-450.jpg
erkelyunkrol-3-600-x-450.jpg
utban-a-cel-fele-4-600-x-450.jpg
4nap-Combloux-10-600-x-450.jpg
4nap-Combloux-26-600-x-450.jpg
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2011.01.12. 17:42
pomat!Természetesen beszámolok majd a helyzetről, bár azt nem ígérem, hogy onnan fogok tudni írni, mert nem viszünk gépet.
http://www.foreca.hu/France/Saint_Gervais_Mont_Blanc?tenday
Ha ezt nézzük, akkor nektek már jó havatok lesz, igaz 10 napos előrejelzésben bízni könnyelmű dolog.
Jó utat kívánok, valamint jó síelést!
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2011.01.10. 16:08
Köszi Mil, valószínűleg ez lesz. Úgyis át akartunk menni kipróbálni az összes terepet. Bár éppen most néztem, leesett néhány cm hó, csak ki tudja meddig lesz ez elég.
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2011.01.09. 15:57
El vagyok keseredve. Egész hétre plusszokat ígérnek esővel. A webkamerákon már most kopott a pálya,köves, hó alig. A turnusom pedig szombaton kezdődik.
Ha valaki most jött volna vissza erről a síterepről, kérem írja már le friss tapasztalatait. Köszi.
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
Topik: Hochkar
2011.01.02. 14:44
1 éjszakás egyszerűbb szállást tudnátok ajánlani kb. 30 km-es körzetben?
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2010.12.13. 14:04
Hatodik év lesz az idei, hogy a családdal Franciaországba megyünk síelni .Első alkalommal rájöttem, hogy ár-érték arány itt a legjobb. Hatalmas pályarendszerek elérhető áron. Nekem Puy is elég nagynak tűnt, pláne a bérlet adta lehetőségnek, mert át lehetett menni több nagy pályarendszerre is(Alpe D'Huez, Les Deux Alpes, Briancon, Montgenevre )Idén St Gervais-re esett a választásunk.Itt még nem jártunk, de biztos vagyok benne, hogy nem fogunk csalódni.

Ha a hosszabb utazás nem okoz gondot, akkor a francia síelést mindenkinek nagyon javasolom !
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
Topik: Sestriere
2010.02.02. 12:50
Hétvégén érkeztünk meg Puy-ből. Egy napra átmentünk Montgenevre pályáira. Már tavaly is voltunk, nagyon tetszett, azért repetáztunk, bár egy éve ügyetlenek voltunk, és nem jutottunk el Sestrierebe. Idén okosabban kezeltük a térképet, és sikerült! Óriási élmény volt az olimpiai pályákon csúszkálni. Montgenevre önmagában nem túl nagy, de összeköttetésben van sok más tereppel is (Oulx,Sansicario, Cesana, Claviere, Sestriere), és így adja ki a mintegy 400 km pályarendszert. Valóban hatalmas, kellene néhány nap a besíeléséhez.A pénztárnál bemutattuk a Puy St. Vincent-re érvényes bérletet, és a hozzákapott szelvényt.Az utóbbiról levágták a területre érvényes kuponrészt, és kaptunk egy napra érvényes Vialattea(egész területre szóló) chipes kártyát.Kultúrált volt az egész lebonyolítás.
A pályák jól kezeltek, változatosak.Amerre jártunk, minden lift működött. Verőfényes napsütést fogtunk ki, csak 3 óra körül borult be, de ekkor már visszafelé úton voltunk. Ekkor már siettünk, mert gyűltek a hófelhők rendesen. Szuper napot töltöttünk itt. Lányomat csak a pottyantós wc lepte meg az olasz részen. :-))Ez legyen a legszörnyűbb élménye egy síterepen.
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2010.01.22. 15:18
MGMM hozzászólásához: Én eddig háromszor voltam itt, és a fekete pályákat kivéve, még nem találkoztam buckás tereppel. Remélem nem érte el a válság a síterepeket is.Ma éjjel indulok, (immár negyedszer), nehogy már csalódás érjen!
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2010.01.04. 16:50
Raimund válaszához még hozzátenném, hogy mi tavaly már Szlovéniát választottuk tranzit útvonalként, és időben odafelé másfél, visszafelé majdnem 2 órával volt rövidebb az utazás, mint Graz felé az előző években. Ki-ki döntse el , hogy hamarabb és rövidebb úton (kb.120km különbség)akar eljutni, avagy a hosszabbik úton, de olcsóbban.
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2010.01.04. 16:40
Én január 23-tól leszek Puy-ben. Ha addig valaki megérkezne, és nem ragasztotta volna fel szlovén autópályamatricáját, én szívesen osztoznék vele...vevő vagyok rá.
Egyébként negyedszerre megyek, abszolút elégedett vagyok a hellyel, jó az ár-érték arány. Aki kocsival megy, nagyon ajánlom még a montgenevre-i és a brianconi pályákat is. Nincsenek messze, és szuper élmény!
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2009.02.27. 09:24
ADR ! Már én is tudom mire számíthatok, ezért nem jövök többet ide... Ráadásul tegnap, mielőtt elindultam megnéztem a honlapot, és este is. Ott megnyitottnak nyílvánították a fekete pályát, természetesen zárva volt! Itt mindenki -főleg- dicséri a pályákat, nekem eléggé kezeletlennek tűnt, nem beszélve az alsó csákányos alatti hepehupáról. Szerintem azt napok óta nem kezelték. Volt is sok kiesés, sőt még a csákányos rúd is valaki kezében maradt. Ciki.Nekem nem a közönséggel volt bajom, ők beletörődötten várták sorukat. Azt, hogy nem tudtak megállni, részben a kijegesedett végállomásnak is köszönhetik. A liftkezelők mindig a fenekünk alá segítették a csákányt, vagy a tányért, ez szóljon mellettük, no de a modor!!! Történt előttem egy eset, ami végképpen elvette a kedvemet a további idejöveteltől.Még sorolhatnám észrevételeimet, de nem akarok ünneprontó lenni, és akik szeretik ezt a helyet, csak látogassák szorgalmasan. Ha a környéken élnék, nyilván többször felmennék, de nekem Pestről egy napra még mindig megéri egy közelebbi osztrák telepre utazni, mert ott megbízható minőséget kapok.
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2009.02.26. 20:37
Nekem nincsenek jó tapasztalataim. De ez egyéni megítélés. Én ma voltam először a szuperul beharangozott siparkban. Üdvözlöm a kezdeményezést, és bízom benne, hogy a jövőben sokat fog még fejlődni. Addig is inkább kelek 2 órával korábban, de én a pénzemért élvezni is szeretném a síelést. Pedig jobban szeretném inkább Magyarországon hagyni( a pénzt), de ez még úgy látszik nem megy. 5500 ft-ért azért én többet vártam volna, arról nem is beszélve, hogy családostul nekünk ez 14500-ba jött ki.(+ útiköltség) A sorbanállásról mások is írtak, azonban számos más problémával is találkoztam. Ezeket most nem részletezném, de ízelítőül egyet képben is megmutatok. Kár.
a-sor-kozepen-600-x-450.jpg
Matraszentistvan-045-450-x-600.jpg
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2009.01.29. 16:02
Dombi!
Irtam privit, de itt is válaszolok, Budapesten, és bármikor...
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2009.01.28. 18:47
Szlovén 6 hónapos autópálya matrica az eredeti árnál 20%-kal olcsóbban átadó. Nem volt használva.
Mindenkinek jó havat, és síelést kívánok, akik a következő hetekben kelnek útra! Alpe d'Huez tuti hely!
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2009.01.28. 18:46
Szlovén 6 hónapos autópálya matrica az eredeti árnál 20%-kal olcsóbban átadó. Nem volt használva.
Mindenkinek jó havat, és síelést kívánok, akik a következő hetekben kelnek útra!
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2009.01.27. 19:07
Szlovén 6 hónapos autópálya matrica az eredeti árnál 20%-kal olcsóbban átadó. Nem volt használva.
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2009.01.18. 18:31
Mi is tegnap értünk haza. Szlovénián át mentünk-jöttünk. A magyar oldalon Szlovénia felé a 7-ről letérve, néhány km még csak autóútnak minősül, néhol kétirányú, de elmondható, hogy kb. 1,5 órával röviditette meg az utazásunkat. Sikerült reggel 8-kor elindulni Puy-ből, és egy balatoni vacsorás kitérővel 22:00-kor már Pesten is voltunk, pedig igencsak nagy ködön át vezetett az út.Csak kár, hogy rohadt drága a szlovén matrica ára. Apropó! Kell valakinek 20 %-kal olcsóbban? Nem ragasztottuk fel....
Vásárolni szerintem legkedvezőbb az E.D-ben,(francia barátaink is itt szoktak vásárolni, csak éppen Párizsban) Ez kemény discontáron dolgozik.Persze a m ások által javasolt brianconi központi bevásárlóközpontban található Géant is nagyon jó. E.D-t találsz Brianconban is, de van L'Argentier la Bessée-ben is, ahonnan a hosszabbik, de jobb út vezet fel Puybe. Mi az utóbbiban vásárolgattunk, legalábbis akkor, amikor hazafelé tartottunk a brianconi és montgenevre-i síeléseinkről..Mindkettő oltári jó volt, talán Montgenevre kicsit jobban tetszett.Puyben a Dame Blanchban aludtunk, minden nagyon korrekt volt, de a legjobb benne, hogy kilépsz a kapun, és már siklasz is!A pályák kezeltek, csak a hidegből vehettek volna vissza egy kicsit:-)
Mindenkinek, aki a következő hetekben fog indulni, jó síelést, kellemes időt, és időtöltést kívánok!Ha van kérdésed, írj!
Ja, és szlovén autópályamatrica !?
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2009.01.09. 16:24
Én, és a család is ma éjjel indulunk, holnap ilyenkor már ott leszünk :-) Immár negyedszer megyünk Franciao-ba, 3.-szor Puy-be. Nekünk nagyon bejött, pláne, hogy a bérlettel rengeteg lehetőség nyílik még nagyobb síterepeken is csúszkálni... Akkor viszlát Puy-ben!!!
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2008.02.04. 20:20
Az elmúlt héten tartózkodtunk Puy-ben. Fantasztikus időnk volt,szikrázó napsütés, nagy hó.Hatalmasakat síeltünk a jól kezelt pályákon. A szálláson is minden klappolt, igaz nem abban a szállodában kaptunk elhelyezést ahová kértük, de azt hiszem így jobban jártunk. Egyszer Brianconba is átmentünk, az is elkápráztatott hatalmas pályarendszerével. Amikor szombaton eljöttünk Puy-ből nagy hóban indultunk, mert éjszaka sokat esett, de rendesen takarították a hegyi utat, simán, gond nélkül lejöttünk. Szerintem megéri Puyben síelni, mert viszonylag olcsón jó minőséget kapsz, és a bérlet is sok olyan helyre érvényes, ami egyébként sokkal magasabb áron lenne elérhető.
si-048-528-x-396.jpg
si-047-528-x-396.jpg
Julu
53 élménybeszámolót írt
53
20 éve tag
2008.01.21. 19:48
Mmiki! Köszi az infókat! Annyira kicsik az appartemanok, hogy már kényelmetlenek? Hm, mi 4 ágyast béreltünk. Te jó ég , akkor hogy fogunk elférni!? A 16:45-ös buszindulás valóban korai, hisz az ember jó esetben csak akkor csatol le... és még vissza is kell jutni valahogy.Mennyire van a szállás a nagy fehér háztól? Mennyire közel lehet letenni a szálláshoz a kocsit? Medence? Hú, most elársztottalak kérdésekkel, bocsi, és előre is köszi!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.