Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sörapu. által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1316)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.13. 19:20
Minden országnak megvannak az idióta, egyszerű, és mindenféle komplexussal rendelkező polgárai. Hazánkba látogató turisták, üzletemberek szintén beleszaladtak sok-sok hasonló és még sokkal durvább esetekbe is, mégsem örülök mikor leszólnak minket. Nálunk, számarányát tekintve, van annyi elfuserált alak mint bármelyik szomszédunknál és fordítva...
Az előzőekben emlegetett tanapos sztorikat olvasva ugyan csóválom a fejem mégsem utálom meg a szlovák embereket, uram bocsá' Szlovákiát.
Előzmény: (Daddy 75984)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.12. 20:58
Nem találtam ilyen topicot, ezért itt kérdezem, hogy járt-e már erre valaki? Nézegetem a még általam nem ismert salzburgi síterepeket és így találtam rá. 4 km sípályáért majd 40 € a napijegy. Valamit nagyon tudhat ez a hely. Vagy csak nem akarják a helyiek, hogy más is csússzon a falusi sípályán?
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.07. 11:57
A képeket elnézegetve, azt hiszem a lakókocsiainkat továbbra is Tiszafüreden hagyjuk:-)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.05. 20:14
Ma Grosseck-Speierecket választottuk. Még sosem jártam itt és várakozással töltött el amit itt a Síelőkön olvastam róla. Tapasztalataim igen vegyesek, amihez valószínűleg hozzájárul a sebtében eldöntött és nem kellően átgondolt nyitás.
Bíztunk benne, hogy elkerüli a köd mert reggel itt ott mutatkozott. Ez bejött, mert csodás napsütés fogadott minket a parkolóban. Az azonban hogy 18 €-ért árulták a napijegyet már valamit sejtetett. Negyed tízkor a parkolóban 20-25 (!) autó, ebben gondolom a személyzet gépjárművei is benne voltak.
Ahogy felértünk tényleg azt éreztük, hogy itt ma családi síelés van, konkrétan alig láttunk síelőket. De mást sem láttunk. A pályák semmilyen módon nem voltak kijelölve, nem láttunk egy oszlopot, egy karót, semmit. Mivel a látási körülmények tökéletesek voltak, így nem volt gond, a friss ratraknyom engedett következtetni, hogy milyen irányba próbálkozzunk. Azt azonban nem tudom mit csináltunk volna ködben, havazásban...
De nézzük a jó oldalát. Találtunk egy bubis felvonót ami mellett egy hosszú, egyenes pálya van. Ez nagyon tetszett. Ettől balra kezeletlen meredekebb részek szűzhóval.
Aztán ami borzasztó volt. Lassan érkeztek a síelők, nem sokan, és ekkor derült ki számomra, hogy ezt a nyitást nem gondolták át. Az egyébként széles pályákat csak kb 1/3 szélességben ratrakolták, azt is felületesen. Alapjuk semmi nem volt. 11-re rengeteg helyen kinn volt a fű, a kövek, szóval siralmas. Az volt az érzésem, mintha tegnap reggel riadóztattak volna néhány pályamunkást, hogy fiuk csináljatok gyorsan valamit esett 10 centi hó használjuk ki, szombaton nyitunk.
Nem vártuk meg a delet inkább elmentünk Salzburgba megnézni a karácsonyi bazárt.
Azért jó hóviszonyok között egy egész kellemes terep lehet egy napra. Egyszer talán még visszamegyek.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.04. 19:22
Akartam már kérdezni, hogy elősátrat szoktatok-e állítani? Ha igen a ráeső hóval mi lesz? (Mert azt ugye nem bírja ki.) Esetleg a személyzet lesöpri egy kis baksis fejében:-) Ma reggel (még a havazás előtt) megálltam egy camping mellett ott állt néhány lakókocsi ami előtt sátor volt.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
Topik: Obertauern
2009.12.04. 17:49
Valóban majdnem minden nyitva van, néhány lift ugyan még áll de szerintem nincs nagy jelentősége. A pályák nagy része is nyitva van, állapotuk még délután is kifogástalan volt. 10 óra körül kezdett havazni, néhány centi eshetett 3-ig. Én aztán feladtam mert leszállt a köd azt pedig nem szeretem. Előtte azonban egész nap jókat csúsztunk. Éjjel még eshetne pár centi, aztán reméljük napsütésre ébredünk!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
Topik: Obertauern
2009.12.03. 18:22
Tegnap érkeztünk és ma csúsztunk Obertauernben. Jobb időt síeléshez kívánni sem lehetett volna. Reggeltől délutánig verőfényes napsütés (jó kettő körül jött pár fátyolfelhő ami belefért), kiváló állapotú pályák és kevés ember. A hőmérséklet úgy -5 fok lehetett. El sem tudom képzelni, hogy ebben a hóínséges időben hogy tudták ezt összehozni. Kettő után aztán jött egy csomó gyerek, de így sem volt tömeg inkább csak élet lett a pályákon. Sorba nem kellett sehol állni. 15 lift ment. A hüttékben sok honfitársunk dolgozik és mindenki nagyon kedves.
Holnapra havazást jósolnak bár még csillagokat látok az égen.
A többi lungaui pályát is lövik ezerrel, talán hétvégére máshol is ki tudnak nyitni.
Aki gondolkodik az induláson, azt a mai nap tapasztalatai alapján, csak bíztatni tudom, hogy jöjjön!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.11.30. 13:27
Köszi, hívtam őket, de csak 50-esig van nekik. Még próbálkozok...
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.11.29. 18:53
Valóban már a mezopotámiaiak is készítettek sört, ami csak annyiban "hasonlított" a maira, hogy az is gabonából készült. A mai ízléshez hasonló söröket a középkor óta gyártanak európában, bár ismerve a múlt gépeit, berendezéseit én inkább ezt az elmúlt 200 évre tenném.
Szeretettel várlak a sörfőzdében akár apukáddal együtt, talán tudok adni egy-két ötletet :-)
Előzmény: (Mil 74807)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.11.29. 18:37
Extra nagyméretű síbakancsot keresek öcsémnek, aki kedvet kapott a síeléshez. Szóval 52-es lába van ami sícipőnél 33,5-34 jelent. Kérem a topicot olvasó kölcsönzősöket segítsenek ha tudnak.
KÖSZI!!!!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.11.27. 14:34
google mobil, wapedia, iwiw mobil, vezess mobil, stb, stb....
Előzmény: (zadmin 74695)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.11.27. 13:41
Igen ez jó ötlet. Egy normál weblap 20-30 mp alatt töltődik a legjobb átvitel esetén is, azonban ha lenne egy wap változata az oldalnak sokkal gyorsabb és egyszerűbb lehetne. Érdemes lenne talán a hójelentés, apró, esetleg egy-két színes hírt megjeleníteni itt!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.11.25. 14:38
Ha meginnád azt a sört amit főzés után még meleg akkor azt hiszem egy életre elmenne a kedved a sörözéstől.
A sörgyártásnak a sörfőzés az első része, ami 8-9 óra. Ezután következik az erjesztés és az ászokolás ami összesen minimum 3 hét.
Szóval olyan sosem volt, hogy főzés után melegen itták.
Előzmény: (Mil 74462)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.11.17. 21:47
A söröshordókkal szívesen beszállok a próbaüzembe :)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.11.10. 20:56
ötöt
Előzmény: (apricot 73264)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.11.10. 20:35
Nem szeretnék ünneprontó lenni, de ismerve a magyar hatóságok engedélyezési procedúráit nehezen tudom elképzelni, hogy ebben a szezonban működési engedélyt kapjon az új lift. Jó lenne ha nem lenne igazam....
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.10.31. 20:19
Igen. A pampeagoi hütte tényleg a legnagyobb ahol valaha jártam.
http://www.ganischgeralm.com/
Cavalese azonban semmi különös. Decemberben azonban tényleg aranyos betlehemet csinálnak és a karácsonyi hangulat valóban nagyon jó.
Cermisben az olimpiai pálya nagyszerű, de egy nap elég belőle. Én inkább Latemar-Pampeago-Obereggen összekötött pályáit szeretem. Bellamonte pedig a kezdőknek a legideálisabb. (A két alsó hosszú kék pálya.)
De ne felejtsük el Passo Rollet se, bár utazni kell egy keveset....
Kár hogy ebben a szezonban kimarad!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.10.12. 18:41
Pontosítsunk. Az első négyüléses.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.10.04. 20:50
Ma felszaladtam a hegyre és a "Nagy északi", ahogy itt nevezik új felvonót kapott. Kamera nem volt nálam sajnos, de leírom: egy vadi újnak tűnő Tatra Poma felvonó állt, szerintem bevetésre készen. A környezete sajnos elszomorító. Én csak a felső állomást láttam, de körbe rengeteg kő, szikla és vagy 8-10 pár kiszuperált síléc és baki eldobálva. Bódé a dolgozónak cudar időjárás esetére még nincs.
Ahhoz, hogy a hamarosan beköszöntő szezonban síelni lehessen, bizony még sok tennivaló van.
De ne felejtsük, legalább történt valami és én ezt emelném inkább ki!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.