Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sörapu. által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1316)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.25. 11:03
A fórumot mindenképp tegyétek elérhetővé!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.01.21. 18:34
Csak megírom amit akarok, bár nem akarok senki levesébe köpni.
Egy vállalkozás működésének, működtetésének vannak feltételei és szabályai amit ha tetszik, ha nem be kell tartani. Ha utazási irodáról beszélünk, akkor van az óvadék ami tök fölöslegesnek tűnik, pláne egy ilyen nagy múlttal és kitűnő referenciákkal rendelkező cég(?) esetében. Dicséri is minden frissen regisztrált fórumozó. Akik régebben itt vannak, azok azért picit óvatosabbak. Emlékszünk több nagy nevű cégre akik rengeteg utast vittek szebbnél szebb helyekre, és feledhetetlen élményben részesítették őket. Aztán egyik napról a másikra lehúzták a rolót. Ha volt biztosítás és óvadék az utasok legalább nem buktak nagyot. Régebben ez nem volt, nem hiába vezették be.
Mi az előnye, ha nem tartjuk be a szabályokat? Olcsóbbak tudunk lenni. Az olcsóság pedig nagyobb kedvet hoz az utazáshoz. Ezzel szemben vannak az olyan irodák, akik betartják a szabályokat. Nekik bizony ki kell termelni a plusz költségeket. Gondoljunk csak egy ruhaüzletre aki kifizeti az összes bérköltséget, adót, járulékot, szemben bármelyik távol-keleti piac fekete-szürke árusaira. Előbbinél reklamálhatsz ha hibás terméket vásárolsz, az utóbbinál?
Persze értem én. Ha valakinek nagyon meg van számolva a rávaló az megpróbálja megkeresni a legolcsóbbat és örül ha eljut síelni. De kérdem én, ez hová vezet?
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.01.20. 22:32
Miért gyanús az nekem, hogy a sok dicsérő hozzászóló mind tegnap és ma regisztrált?
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.17. 22:42
Ezt a weekendet Lungauban síeltem. Obertauernt és Großecket már ismertem, Katschberget és Fanninberget viszont most próbáltam ki először.
Szombaton Aineck felé vettem az irányt. Gyönyörűen sütött a nap bár a mínusz 15 fok itt-ott csípte az arcomat. A feljutás a csúcsra embert próbáló feladat volt. Alul egy régi, lassú, hosszú kétüléses, azután egy csákányos, szintén igen hosszú. A felső kabinos, amit mostanában adhattak át, már jóval haladósabb volt. Összesen majdnem fél óra volt a feljutás. Hatalmas volt a tömeg, ami meglepett, mert egy héttel ezelőtt Planaion lézengtek az emberek. A pályák állapota délelőtt kifogástalan volt, délutánra azonban meglátszott a hóhiány, sok volt a jégfolt. Nekem az ainecki oldal jobban tetszett, a ketschbergi rész nagyon egyhangú.
Ma Fanningbergre mentünk. Itt, ha lehet, még nagyobb volt a tömeg. Valami okból ingyen lehetett síelni. Na jött is boldog, boldogtalan. A felvonóknál hosszú várakozás volt, azonban a pályákon oszlott a tömeg. Végre megjött a havazás. Ez bőven ráfér mindkét területre, mert jeges szakaszok itt is voltak bőven. -5 fok körül, egyre erősödő havazásban igazán jót síeltünk. Kellemesnek tűnt a hely, biztos vissza fogok menni, de jobban át kell gondolni az időpontválasztást.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.12. 21:32
haus@guschelbauer.at
Itt voltunk most hétvégén. Kedvesek, aranyosak, 26 €/fő, bent van a falu közepén. Reggeli, szobák korrekt. Párhuzamos utcában egy olcsó pizzéria. Felvonó 1 km. Próbáld meg, nekünk tetszik. 4 szobájuk van.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.09. 20:54
Ma itt kezdtük a napot 9 előtt pár perccel. Arra számítottam, hogy január elején pár autó lesz a parkolóban. Ezzel szemben majdnem az új McDonaldsnál (ami a híresztelésekkel ellentétben nem a sípályán van) volt csak hely. Kiderült, hogy egész hétvégén alpesi világkupa futamokat rendeznek. Kicsit megrettentem de mint kiderült nem volt rá okom.
Nagyon kevesen voltak a pályákon. Ez elmondható volt mind a négy hegyre. Néhány csúszás után tovább indultunk Planai felé. Valamit csinálhattak azzal a hosszú átkötő erdei úttal, mert most nem kellett korcsolyázni. Az ezt keresztező lájtos fekete pálya új négyüléses felvonót kapott. Napsütéssel csak ennek a tetején találkoztunk, lejjebb felhő és köd mindenhol.
Planaion szintén van egy új lift (8 üléses, fűtött), ami nagyot segít ott középen, Willi onkel kocsmájánál. A pályák itt is kiválóak voltak, megállás nélkül pörögtünk.
Aztán mentünk tovább, Hochwurzen még nagyobb köddel fogadott, majd Reiteralmon elkezdett havazni. Ez már nem is maradt abba, ahogy kinézek az ablakon még mindig esik.
Liftzárás előtt még megnéztük a szarvasokat a Höfi Express alatt. Jelentem már legalább harmincan vannak. Később kialakult egy-két bucka a talabfarton, úgyhogy ez sem maradt ki mára.
A Hauser aljába fél 5 körül értünk le ahol hatalmas volt a buli. Eredményhirdetés és minden ami ehhez kapcsolódik.
Nagyon jó sínap volt rengeteget csúsztunk, holnap folytatjuk...
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.08. 10:12
Ismeri-e valaki az alábbi szállást? Mi január végén megyünk ide egy nagyobb baráti társasággal. Jó lenne tudni, mire számítsunk.
http://members.aon.at/mitterbrand/
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.07. 23:01
Fiatal vagy. Ezért megbocsátható ez a butaság...
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.07. 10:54
Én itt foglaltam egy szobát, nem tudom, hogy van-e még nekik. Hívd fel a nénit, de ha nála nincs akkor a https://www.skiamade.com oldalon találsz bőven. Én is itt találtam.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.07. 10:17
Hét végi csúszás.
Holnap délután 2-kor indulunk ide Budapestről. Vasárnap 4 körül haza. 2 hely van a kocsiban.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.04. 07:39
Nekem nincs ilyen jó tapasztalatom a B311-es út Zell am See és Bischofshofen közötti szakaszáról. Dec 23.-án síelés után úgy másfél órát cammogtam Sankt Johann irányából Zell am See felé, most szombaton délelőtt 11 kor indultunk és Brucktól a 10-es autópályáig 3 órát araszoltunk, számomra megmagyarázhatatlan okból. Baleset, vagy egyéb esemény nem volt. Valószínű nem bírja az út a terhelést.
Én Zell am See felé Salzburg tól Lofer irányába szoktam venni az irányt ami szintén a 311-es útra csatlakozik. Itt sem lehet száguldozni, de a komolyabb dugókat eddig megúsztam.
Előzmény: (Stani 78292)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.28. 21:40
Te nem voltál figyelmes, én egyel régebbire reagáltam....
Előzmény: (maci-laci 77800)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.28. 21:30
Egyre bővülő baráti társaságunk január 30.-tól Salzburgba készül egy hétre. Régebben, míg 10-15 között volt a létszám és január második felében mentünk nem volt probléma a szállással, de a "gyerekek" már főiskolások, egyetemisták és meg kell várni a vizsgaidőszak végét, illetve a létszám is 20-22 fő körül jár. Küldtem sok felé ajánlatkérést, de nem jönnek az ajánlatok. Ha van valakinek ötlete kérem segítsen.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.28. 21:21
Úgy látszik romlik a memóriád. Tavaly december elején rég nem látott mennyiségű havat kapott az Alpok nagy része. Most nem akarok kutakodni a tavalyi hírek közt de ha megnézed Karintiában több napig tanítási szünet volt, a 100-as utat napokig lezárták. Ugyanez volt a helyzet Dél-Tirolban és sok más helyen. Az idei valóban elég furcsa tél, de volt már ilyen talán 3 éve és hidd el lesznek még nagyon nagy havak. Talán még az idén....
Előzmény: (pattyski 77764)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.22. 20:49
Ma mondták le a barátaim, úgyhogy biztosan van legalább 2 szoba, bár ez Salzburgtól északra van 15 km-re, tehát a sípályákig autózni kell: gasthof-grabensee@sbg.at

Illetve tudok még minimum egy szobát ami Zell am See pályaszállás. Fenn a hegyen, nagyon bulis hely, de csak felvonóval lehet felmenni, tehát este nem lehet lejönni. Mi itt leszünk páran és még többen magyarok.
Előzmény: (Atomyr 77257)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.20. 22:14
Köszi, jövő héten kipróbáljuk mi is!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.20. 21:18
Amennyit a felvonóból láttam, a többi használhatatlan, de vannak más pályák is gondolom. Azonban tényleg nem ismerem a terepet úgyhogy hátha valaki mond okosabbat...
Előzmény: (BigFootFan 77047)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.20. 18:53
Mi voltunk ma - először.
Bár Karácsonykor Salzburgba megyünk nem tudtam megállni, hogy ki ne próbáljam az első hazai négyülésest. Egyúttal az eplényi pályát is, mert itt még nem csúsztam.
Tíz után érkeztünk, még volt hely a parkolóban bőven. A pálya megközelítése elfogadható, a forgalomirányító személyzet kedves és segítőkész volt. Távozáskor még köszöntek is. Nem is értek egy korábbi hozzászólást ami ezt hiányolta...
Verőfényes napsütés és nagyon hideg fogadott minket. Ez még nem is lett volna akkora baj de szél nehezen viselhető volt.
A jegyvásárlás itt sem megy zökkenőmentesen. Hárman álltak előttem és majd' negyed órát vártam. A két pénztáros közül az egyik folyamatosan áfá-s számlát írt.
És az "új" lift. Kicsit gyalogolni kell, hogy elérd, nincs az a lendület amivel be lehetne csúszni hozzá. A személyzet itt is segítőkész és figyelmes, de a mozgószőnyeg tényleg nem működik. Ami meglepett az a lift lassúsága. Nem hinném, hogy az eredeti helyén is ilyen lassú lett volna. Továbbá nagyon sokszor megállt aminek nem tudom az okát.
Csak az 1 sz. pálya működött majdnem tökéletes minőséggel. Hazai viszonylatban hossza és kialakítása is elfogadható.
Tetszett a hütte is bár a gőzgombócra 45 percet vártunk. Ez csak azért nem volt baj, mert a szélvihar és a hideg miatt úgysem lehetett folyamatosan csúszni.
Összességében tetszett, veri Mátraszentistvánt. Itt nem volt várakozási idő és a vendéglátás is sokkal profibb.
Én még biztos vissza fogok térni!
Előzmény: (BigFootFan 77011)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.12.14. 18:28
Előre is köszönöm! Egyébként az infót innen a sielok.hu-ról merítettem.

https://sielok.hu/siterep/eben/
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.