Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

schuht által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (130)Időben csökkenő Időben csökkenő
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Obertauern
2012.10.19. 08:23
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2012.10.18. 14:38
Nagyon jó! Teljesen beleszédültem, ahogy néztem!
Előzmény: (Stani 141391)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Obertauern
2012.10.18. 14:33
Tudja valaki, hogy a Skibus, amelyik Radstadt/Altenmarkt felől érkezik Obertauernba, az melyik felvonónál áll meg Obertauernban? A válaszokat előre is köszönöm!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2012.10.11. 09:06
Szia! Remélem nagyon jól fogod érezni magad Murauban. Az egyik kedvenc pályarendszerem, mégha a kisebbek közé tartozik, akkor is. Kezdőknek szerintem a legideálisabb. Idén és jövőre elvileg fejlesztik is. Idei szezonra egy új pályát igértek, s jövőre pedig egy új felvonót. A piros pályával, mely szerinted egyesek szerint nem olyan vészes, azért vigyázz. Első napra nem ajánlom, mert azért vannak letörések benne (még a jobb kanyar előtt), ami egy picit nehéz kezdőknek. De alapjában véve szerintem is inkább "pirosas kék". Első napra a következőket ajánlanám neked (persze csak ha akarod):1.menet: Kabinostól jobbra a 4-es pályával kezdjed, hogy érezd a csákányos felvonót, s a siklás élményét. (nagyon kék).2.menet: A 3.kék pályát próbáld meg utána - a két csákányos közül a jobb oldalit válaszd, mert abból a felénél (egy lejtő aljában) ki tudsz szállni.Nagyon élvezni fogod! S ugyanazzal a lendülettel próbáld megcélozni a 2. kék pályát (a kabinos alatt levőt). Ha sikerül a kabinos középső állomásáig eljutnod esés nélkül, akkor szerintem jöhet a következő Etappe.3.menet:a 2 csákányos közül a bal oldalit vedd célba. De vigyázz, mert nagyon gyors, könnyen fejbetalál. Fenn a hegy tetején balra tarts, s próbáld megtalálni az 5. kék pályát,(egy picit balra) mely a 7. pirosba torkollik.Ekkor leérsz az ülős felvonóhoz.Itt eldöntheted, hogy mit szeretnél.Vissza a kékekhez,(lennt- vagy a hegy tetején)vagy megpróbálkozol a pirossal. Nagyon szép széles pályák, imádom őket. Ha nem vagy biztos magadba, akkor a 9. pálya utolsó letörése előtt fordulj balra, s így ki tudod kerülni az utolsó "szakadékot".4.menet: Ha ez is jól esett, akkor mehetsz az új részre, 17-es pálya, melyet a hegy tetején érhetsz el. Menj egész ütközőig, majd egy pici (nagyon rövid) lejtő után azonnal balra. Ha oda (17-es pálya) szeretnél eljutni, akkor nagyon figyelj, nehogy tovább csússz, mert akkor jöhetsz újra fel a csákányossal (vagy gyalog). Röviden ennyi! De szerintem is jó, ha oktatóval mész körbe először!Ja, még valami: a fekete pálya, tényleg fekete, szerintem ne próbálkozz vele, mert el megy a kedved a síeléstől) Nagyon jó csúszást kívánok nektek!
Előzmény: (Jager10 141032)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2012.09.21. 13:33
Mikor mentetek volna?
Előzmény: (Fleech 140124)
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2012.03.12. 10:34
Kedves Johnny! Szerintem se árt jobban megtanulni síelni, ez rám is vonatkozik. De egy kicsit egyetértek veled. De azért lehet találni síterepeket, ahol napközben is ratrakolnak. Például Flachau-Wagrain-Zauchensee síterepen mindig simák a pályák. Igaz ez sokban függ az időjárástól, illetve a hőfoktól. Menjél januárban síelni, amikor csikorog a hó a lábad alatt, akkor kevesebben is vannak, akik összetúrják a havat, illetve a hideg miatt nem buckásodik olyan hamar. Kreischbergen is mindig szép sima pályákkal találkoztam. Néha 1-2 pirosabbat is próbálj meg, főleg reggel, mert akkor szép sima. Sokkal könnyebb. Nassfelden én is jártam, s szerintem 6 napból csak 2 nap volt elfogadható a pálya minősége.Persze ez csak az én véleményem.Jó síelést!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Radstadt
2012.01.20. 09:08
Sziasztok! Szombattól szerdáig síelgettünk Altenmarkt-Radstadt illetve Zauchensee pályáin. Az időjárással szerencsénk volt, kivéve az odautat (szombaton-01.14.), mert akkor egész úton szakadt a hó, s 6 óra helyett 8 órát utaztunk, sőt az utolsó pár méteren még a hóláncot is fel kellett tenni.Vasárnap és hétfőn hétágra sütött a nap, még faktoros krémet is használtunk. A fiatalok miatt inkább Zauchensee pályáit részesítettük előnybe, így a 3 napból kettőt itt síeltünk. A kedvenc Hütténk a SonnAlm volt, mely a 10-es kék pálya mellett található.A pályáról teszek fel pár képet. A szállásunk Altenmarktban volt a Familie Untereggernél Lochgrubban ( https://www.altenmarkt-urlaub.at ). Nagyon kedves család, szép appartmanokkal, s ami jó volt, hogy nem kellett használnunk az autót, mert pályaszállás volt.Összességében, idén is csodálatos napokat töltöttünk Ausztriában, s remélem ez a feltöltődés átsegít minket az itteni borús napokon. Jó siklást mindenkinek!
P1030069.JPG
P1030071.JPG
P1030075.JPG
P1030090.JPG
P1030091.JPG
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Radstadt
2012.01.13. 08:29
Nem tudja valaki milyenek az útviszonyok Radstadtig?
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Radstadt
2012.01.11. 10:57
Már alig várom, hogy kipróbálhassam. Remélem szombattól lesz egy kis csönd a havazásban?!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Radstadt
2012.01.04. 08:01
Mi 14-én megyünk. Remélem lesz elég hó a pálya mellett is, mert elvileg pályaszállásra megyünk, ahonnan be lehet csúszni a sípályákra. Kovitomi milyenek voltak a hóviszonyok? A válaszokat előre is köszi.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2011.11.16. 09:13
Vityó! Mi a legtöbbet Murauban voltunk. Ott mindig lehet 15 órától az összes pályát használni. Így 1,5 órát ingyen síeltünk. Legtöbbször úgy csináltuk, hogy hamarabb érkeztünk a szállásra, s szerencsére eddig mindig előbb foglalhattuk el. Gyors átöltözés után,még 3 óra előtt a pénztáraknál voltunk. Megvettük a jegyeket a következő napokra, s 15 órakor szabad volt az út a felvonokhoz. Idén Radstadt-Altenmarktba megyünk. Megkérdeztem a szállásadót, s ott is szabad a síelés 15 óra után másnapi jeggyel. Igaz itt csak 16 óráig lehet síelni.(Kár). Üdv Gabi
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2011.11.14. 11:17
Szerintem mindenhol így van, de a legjobb ha megkérdezed a szállásadótól!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Radstadt
2011.11.02. 08:20
Sziasztok! Megkérdeztem a leendő szállásadómat Altenmarktnál, s azt válaszolta, hogy ("Mehr Tageskarten können am Vortag ab 15 Uhr Kaufen und können dann Gratis noch 1 Stunde Schifahren.")ha 15 óra után veszel egy többnapos bérletet, akkor aznap 1 órát ingyen síelhetsz. Itt sajnos csak 16 óráig mennek a felvonók. Tehát hajrá!!!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Radstadt
2011.10.13. 11:05
Nem tudja valaki, hogy Altenmarkt-nál van arra lehetőség, mint például Muraunál, hogy 3 óra után, ha van másnapra érvényes bérleted, akkor felengednek ingyen?
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
Topik: Radstadt
2011.10.10. 10:34
Sziasztok. Járt már valaki a "Lochgrub-Familie Unteregger" szállásán? Ez Altenmarktnál található fenn a hegyen. Ha netán igen, akkor arra lennék kiváncsi, hogy milyen a megközelíthetősége, s miként lehet becsúszni a pályákra. Előre is köszi az infokat.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2011.02.26. 15:48
Sziasztok! A tegnapi napon, azaz február 25-én pénteken sikerült eljutnom végre Mátraszentistvánra. Az időjárással nem volt igazán nagy szerencsénk, mert délelőtt 10 órakor is rettentő hideg fogadott minket a parkolóban. Annyira átfázott a lábam ujja és a kezem a cipő felvételekor, hogy ez a fagyott állapot szinte 2 órán keresztül hatott. Azaz a láb- és kéz ujjaimat nem igazán tudtam mozgatni. Igaz a pálya minőségével nem volt semmi bajom, sőt azt kell, hogy mondjam, magyarországi viszonylatban csodálatos volt. Egyedül a pálya hossza volt számomra rövid. Mire pont belejöttem, már a csákányosnál találtam magam. Szerencsére csak félnapos bérletet vettünk! Ebben a nagy szélben épp elég volt. Mielőtt a pálya kedvelői leharapnák a fejemet, nem akarom bántani a helyet, mert az nem tehet róla, hogy én ilyen nyafogós vagyok. Nagyon kellemes, szépen leratrakolt pályák fogadtak minket. A Hütte is csodálatos osztrák hangulatot árasztott, igaz a kínálatát nem tudtuk megkostolni, mert a 3 órát inkább síelésre szántuk. A bérletünk csak 13 óráig szólt, így ha 1 óra körül úgy döntöttünk volna, hogy ebédelünk, akkor az evés után fel kellett volna baktatnunk léccel és bakancsban a pénztárhoz, mert ott tettük le a kocsinkat. Így sajnos kihagytuk a nagyon hangulatos Hütte kínálatát. Mindenkinek nagyon jó csúszást! Üdv Gabi
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2011.01.25. 15:56
Sziasztok. Idén is sikerült 4 napra Murauban, azaz Kreischbergben töltenünk a téli síelésünket.Csodálatos időt fogtunk ki. január 15-én érkeztünk, szombaton. Még aznap 15 óra után bemelegítettük magunkat a 3 napos síelésre. Vasárnaptól keddig csúszkáltunk ragyogó napsütésben. Szerdán már reggel 9 -kor 10cm-es hóban pakolásztuk össze a cuccainkat, s mondtunk búcsút az osztrák Hüttéknek. Igaz délutánonként egy picit egy-két helyesen jegesek voltak a pályák, de ilyen szikrázó napsütésben már régen síeltem januárban. További jó csúszást mindenkinek! Üdv Gabi
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2010.12.08. 14:21
https://www.ferien-park.at , de előttem már kifejtették a pontos megközelíthetőséget. S tényleg messze van, főleg sícipőben.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2010.12.02. 14:29
Szia Blanka!
Akkor lehet, hogy azóta mióta én voltam a Ferienparkban, az nem most volt, hanem 2004-ben, akkor más volt a számozás, vagy már hülyülök. Ha ezt mondták, akkor biztos, így van. Csak miért német cégen keresztül foglaltok? Ott laktok?
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2010.12.02. 12:34
Szia Blankusz! Én már laktam ebben az appartmannban, szerintem teljesen korrekt. Ha ugyanarról van szó, akkor ez egy földszinti 3 fős Garconniere. Egylégtérben található a 3 ágy, s az étkező asztal. A konyha a bejárati kis közlekedőben van. Nagyon jól felszerelt, de sajnos micro nincsen. A fürdő nagyon szép, kád van benne de elhúzható kis ajtóval lehet benne tusolni, s törölközőszárítóval, s hajszárítóval.Szerintem tökéletes.Van az appartmannhoz sítároló is, de mi inkább bevittük a fürdőbe a cipőket(volt hely bőven), a síléceket, pedig a bejárati ajtó mellé helyeztük egy rongyra. Mi közvetlenül a Ferienparktól foglaltuk, melynek e-mail címe:https://www.ferien-park.at .Az árban benne volt a pár lépésnyire található uszoda szaunával együtt. A sípálya kb. 100-150 méter, sícipővel egy kicsit kellemetlen hosszú, de ki lehet bírni. A kocsival közvetlen az appartmann előtt tudsz parkolni, s ha úgy gondoljátok, akkor azt a pár métert kocsival is meg lehet tenni. A parkolás ingyenes. Üdv Gabi
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.