Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
pocahontas
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2013.01.08. 17:46
Én megértem hogy ágyúztok nappal. Ágyúzzatok is. Arra van a síszemüveg, hogy felvegyük. Kibírható a jó eredmény érdekében.
Szlovéniában is képenlőnek. :)

Csak hajrá!
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2013.01.08. 13:24
A pályán kívül ma még egy szem hó sincs, de estétől havazás lesz ma és holnap is. Sőt a jövőhét elején (még a Hófesztivál előtt), egy nagyobb havazás kezd körvonalazódni. :)

Ma is hóágyúzzuk a megnyitott pályákat is, amiért elnézést kérünk előre is. Ez egy kis kellemetlenséget okoz lecsúszás közben, de csak kis szakaszokon. Hóágyúzzuk a 3-as piros pályát és a Hócsúszdaparkot is.

A mai nap legfontosabb híre, hogy megnyitottuk a tavaly átadott szerpentin pályánkat! :) Csináltam egy pár fotót a mai hóhelyzetről, a szepentin pályáról és a hóágyúzásról is. Ezeket láthatjátok alább!

Érdekesség képpen még egy kis infó:
Az idei szezonban már az 5. kihóágyúzott tó víznél tartunk, ami kb. 45 ezer köbméter havat jelent. Ezzel a mennyiséggel már mennie kellene az 1-es pályának is, de nem panaszkodunk, mert december közepe óta stabilan működik a hosszúpálya, ami már jó eredmény. A hétvégétől tud üzemelni a 3-as pálya és a jövőhétvégétől remélhetőeleg az 1-es is, ami azért nagy dolog, mert a szezon 70%-ban működhet a Sípark összes, hóágyúzott sípályája! :)

A legtöbb havat jelenleg a funpark BigAir, ugratójához készítjük, terveink szerint egy 6 méter magas és 15-20 méter hosszú ugratót csinálunk, mellette pedig idén is felépítjük a gyerekek körében nagyon népszerű hullámpályát, aminek a hullámai ember magasságú hódombokból készülnek majd el.

Jövőhéten pedig HÓFESZTIVÁL, ingyenes koncertekkel, ingyenes síoktatással és rengeteg családi programmal! Reméljük igazi téli környezetben tarthatjuk meg a hó ünnepét a Síparkban! :)

Szép havas telet!
Előzmény: (Rera 149747)
sipark-2013jan8-03.jpg
sipark-2013jan8-01.jpg
sipark-2013jan8-02.jpg
sipark-2013jan8-04.jpg
sipark-2013jan8-05.jpg
sipark-2013jan8-06.jpg
sipark-2013jan8-07.jpg
sipark-2013jan8-08.jpg
sipark-2013jan8-09.jpg
sipark-2013jan8-10.jpg
sipark-2013jan8-11.jpg
sipark-2013jan8-12.jpg
sipark-2013jan8-13.jpg
sipark-2013jan8-14.jpg
sipark-2013jan8-15.jpg
sipark-2013jan8-16.jpg
sipark-2013jan8-17.jpg
sipark-2013jan8-18.jpg
sipark-2013jan8-19.jpg
sipark-2013jan8-20.jpg
sipark-2013jan8-21.jpg
sipark-2013jan8-22.jpg
sipark-2013jan8-23.jpg
sipark-2013jan8-24.jpg
sipark-2013jan8-25.jpg
sipark-2013jan8-26.jpg
sipark-2013jan8-27.jpg
sipark-2013jan8-28.jpg
sipark-2013jan8-29.jpg
sipark-2013jan8-30.jpg
sipark-2013jan8-31.jpg
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.01.08. 08:56
Sípark: köszönöm! Na, ezért (is) szeretem MSZI-t, s járok oda szezononként többször: azonnal választ kaptam a kritikáimra. Még néhány részlet: pedig a pénztárban (!) is megkérdeztem, hogy van-e fönt vécé, mert a kezdőnk stb., és azt mondták, hogy sajnos nincs! Akár a síkölcsönző ablakába átmeneti megoldás lenne egy kartonlapra kiírni, hiszen elmentünk mellette... S most már bevallhatom, hogy a hütte alsó szintjét igénybe is vettem: meleg is van, szem előtt sincs -- és így, utólag kiderült, hogy még legálisan is tevékenykedtem (napsütéses -4 fokban is jóleshet a melegedőben enni). :-) Az éttermi részben a dolgozóknak nem volt alkalmuk rám szólni, mivel láttam a táblát, és jól nevelt vagyok. ;-) Viszont még egy tábla kellene, szorosan a másik alá: "Szendvicseikkel fáradjanak az alsó szintre! Köszönjük megértésüket!" Vagy valami hasonló. A hóágyúk működésének célját persze tudtam, eredményét pedig élveztem. Köszönjük a munkát: a pályán kívül alig láttunk havat, ott viszont zárásig tökéletesek voltak a körülmények!
Pantherophis
57 élménybeszámolót írt
57
13 éve tag
2013.01.08. 00:43
Kis emlékeztető: nemsokára idén is kezdődik a Hófesztivál!
Az infók nagy része és a fellépők már olvashatók a fesztivál honlapján.

Tavaly fergeteges hétvége volt, idén is biztosan érdemes lesz elmenni:)

Egy kis videó összefoglaló a tavalyi rendezvényről:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Mindenkinek jó síelést!
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2013.01.08. 00:15
Kedves Rera!

Köszönjük az észrevételeket!

Hóágyúzás napközben:
Elnézést kell kérnünk a hóágyúzásért, de sajnos tényleg muszály folyamatosan havat gyártani. Az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy minden hóágyúzós perc számít, hiszen sajnos eléggé szeszélyes mostanában az időjárás. Ezért erősítjük még a havat a meglévő pályákon is, de ez csak 1-2 napot vesz igénybe, utána nem zavarjuk a mesterséges hóviharral a vendégeinket! A honlapon legközelebb jobban felhívjuk a figyelmet a leírt problémára.

WC a parkolóban:
A parkolók/pénztár környéki WC kérdés egy többéves probléma, amit nem volt egyszerű megoldani (szennyvíz, fűtött helyiség, vezetékes víz), de az idei szezonra megoldottuk, csak elfelejtettük a fejlesztéseink közé kiírni, ill. még külön tábla nem jelzi. Tehát az idén kibővült síkölcsönzőnkben, ami a pénztár alatti parkolóban található, van női és férfi mosdó is külön! Tehát akit nagyon sűrget a természet, úgy az autóból kiszálva már nem kell messzire rohannia! :)

No picnic:
Bizony a Hóhatár Hüttében nem engedjük meg az otthonról hozott italok/ételek elfogyasztását, mert sokszor a fizető vendég elől foglalják az ülőhelyet, asztalt. Nem hírdetjük külön, de a Hütte alagsorában lévő vendégrészbe szoktuk leküldeni a "piknikező" vendégeinket, ha kicsi a forgalom úgy nem szoktunk szólni, ha pedig az alagsorban sincs hely, úgy a Kör-Bárban is lehet élvezni az otthoni ízeket. Tehát nem kell kint a hidegben enni annak, aki esetleg nem a Hüttében költi el a pénzét. Ha a mai kis forgalom ellenére szólt az egyik pultos, úgy elnézést kérünk, nehezen tudnak ennyi mindent megjegyezni, holnap újra el lesz nekik mondva! :)

Hóhelyzet:
Nagyon jó időnk van egyébként, reggel nyit a szerpentin pálya, a hétvégén a 3-as piros pálya és a snowtubing (hócsúszdapark) is! Az üzemelő pályáinkon jelenleg kiváló a hóminőség, hétköznap nincsenek sokan, nincs sorbanállás, ahogy Rera is mondta, egész nap lehet pörögni!

Szép havas telet!
Előzmény: (Rera 149691)
illeskese
148 élménybeszámolót írt
148
13 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.07. 19:51
Én is szívesen enném a hüttében a saját elemózsiámat, viszont ha nyitnék egy éttermet, nem örülnék a dolognak. Hogy nézne ki az, hogy a vasárnapi ebédet egy jó étterem hangulatával dobjuk fel, otthon megfőzünk, de ott fogyasztjuk el? :D
Előzmény: (Rera 149691)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.01.07. 19:40
Ma Mátraszentistvánra vitt a telekocsi. Amíg Visegrádnak sajnos átmenetileg be kellett zárnia a plusz fokok miatt, addig itt teljes a tél: -4 fok volt napsütéssel! Előrebocsátom: csodálatosat síeltem! DE. Eddig csak jót írtam, most pár kritikát is megengedek magamnak. Öröm, hogy a hóágyúk vadul dolgoznak a 3-ason. DE. Sajnos a használatban lévő 4-es fölső részére (5-ös, 6-os is, de ez csak számozás kérdése) is fújtak egész nyitvatartási időben, ezért a pálya bizonyos részein rendre arcul köpött a műhó, méghozzá időközönként változtatták az irányát. Értem-értem, hogy nem esik, tehát csinálni kell, de így csökken az aktuális élvezeti érték. ÉS. Volt köztünk egy null kilométeres versenyző: na, szegény, csak azután pisilhetett, miután csúszkálva, lépegetve lekínlódta magát a hüttéig. Tényleg kellene egy mellékhelyiség (akár csak egy ToiToi mobilvécé) a pénztár mellé! ÉS. A hüttében nem engedik a hazai fogyasztását, erről tábla is tájékoztatja az éhes sportolót. Ilyet kis hazánkban, máshol nem tapasztaltam: ha vettem egy teát, mellé falatozhattam a táskámból. Bizonyára nem akarják, hogy amikor telt ház van, a keveset vásárlók foglalják az asztalokat, érthető, engem mégis elszomorít ez a hozzáállás. Az apró negatívumok ellenére természetesen mindenkinek szívből ajánlom MSZI-t, főként hétköznap: kevesen voltunk, 5500 forintért egész nap folyamatosan pöröghettem. Megéri!!!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.