Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Les 2 Alpes topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2014.01.29. 22:32
Sziasztok!

A helyi arc a beülőt hiányolta mivel áthoztalak Titeket a gleccseren 3600 és 3100 között. Biztonságos volt, a srác saját fontosságát hangsúlyozta, egóját masszírozta inkább.

Tegnap már nem vittem rá a csapatot mert 4 helyen is voltak kilátszó gleccserhasadékok. Tűzött a nap végig, 19en voltunk!

Most esett délután/este vagy 30 centi hó itt lent. Megjött a tél végre, -5, -15 van fent, és valóban por a hó... Végre.
Előzmény: (T.Tomasz 168195)
T.Tomasz
10 élménybeszámolót írt
10
15 éve tag
2014.01.28. 16:57
Schumi-s ügy miatt én semmilyen szigorítást nem vettem észre. Franciák nyilván tudják hogy eddig is veszélyes volt pályán kívül és ezután is az lesz, Schumi balesete csak a neve miatt lett ekkora hír. Hóviszonyokról : alul semmi extra, van elég, felső régiókban viszont egész jó lehetőségek vannak.(mi előző héten voltunk)Travelex szervezett freeride és La Grave kört egy vezetővel aki jól ismeri a helyet.(amúgy a buszutat jól elcseszték, kb 16 óráig dekkoltunk egy helyben, de most nem ez a lényeg) Gleccserről indul egy "kecskekaréj" nevezetű lejtő, amire a csákányos tetejétől jobbra kell elfordulni, és Signal-ba torkollik bele. Még 2 szakasza volt a freeride körnek, ezek már kicsit komolyabbak, sárga szaggatottal jelölik őket a térképen. Amúgy ha van elég hó szinte bárhol van lehetőség kicsit eltávolodni a pályától. Ebből a szempontból a legjobb a Vallée Blanche, kevés szikla és sok lehetőség. La Graveon is voltunk, viszonylag nagy csoporttal, egy helyi arc vissza is akart minket küldeni, mert hiányoztak az "equipmentek". Felül nagyon szuper porhó volt, alul az erdőben viszont levolt járva rendesen, igazi kihívás.(buckák, jég, kövek, fák) Többen járnak oda mint gondoltam volna. Hozzá kell tennem, mind két nap ragyogó napsütés volt.
Előzmény: (basquiat 167450)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2014.01.20. 17:45
Mi is 31-én indulunk Skilineos szervezéssel, mi a Residens 1800ban leszünk.
Nekem nincs nagy reményem a szállással kapcsolatban, hisz ez a legolcsóbb a kínálatukban, ehhez mérten az igényem sem túl magas.
Ellenben a pályarendszerrel és a friss hóval szemben nagyon magas az igényem, úgyhogy remélem az első napokban leszakad egy méter hó :D
Ha valakinek van idei off-piste beszámolója mondhatna valamit, mennyit szigorítottak Schumi óta, milyen most a hóviszony, esetleg aki idén már megjárta la Grave-ot az is írhatna pár sort :)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2014.01.20. 17:19
Igazából az az egyetlen differencia, hogy mi jan 31.-én indulunk:D, a frandeloc vagy valami ilyesmi nevű apartmanokban leszünk. Ja majd meglátjuk, hogy lesz, remélem hamar megtanul a delikvens:D
Előzmény: (baddi 167407)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.01.20. 12:54
Lehet ugyanazzal :) főleg h ezt az árat láttad :)
mi is 1800-on leszünk. ti melyik szállás?

Szerintem nem biztos, hogy csoportos...voltam már így máskor, bár nem velük.és ha 2 fő megy már csoportnak számít :) nem angyon cicóznak, mert ha nem "fogadja" el ezt a jelentkezést akkor a másik irodánál elfogadják így. :)

és olyan sokan nem tanulnak, hogy ne akarjanak megfogni minél több tanulót. :)
valahol meg a szolgálatatás része. jó áron megtanítanak síelni, de közben meg náluk, velük utazik az utas.

és amúgy mintha fix árnak láttam volna, nem tól-ig árnak :)
és nem volt csoportos kikötés sem szerintem.
de majd kiderül :) viszont egyébként a 10 euro sem gáz/alkalom. én 7 vagy 8 euroért tanultam vagy 6-7 éve valahogy. és 2 alkalom elég volt ahhoz, hogy már elkezdjem élvezni a kék pályán a síelést. fent a gleccseren már jó lesz neki akkor :)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2014.01.20. 12:19
Heló, gondolom ugyanazzal az irodával megyünk, én is láttam ezt az ajánlatot, de ez szerintem csoportos oktatás (ha nem az akkor oké). Mi 1800-on leszünk.
Üdv
Előzmény: (baddi 167385)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.01.20. 10:12
Szia! Mi hétvégén megyünk ki most szombat hajnalban indulunk.

Egy utazásszervező részéről tudom, hogy lesz magyar oktató. Kezdőknek aszem 5 euro haladóknak 10 euro áron tart oktatást. és egy oktatás aszem 2 óra, vagy akár még hosszabb is.

Ti mikor mentek, melyik szálláson lesztek?
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2014.01.19. 00:52
Sziasztok! Nem tudtok kint magyar oktatót, és hogy mennyiért ad egy órát? Mert egy haverom jön ki velünk aki teljesen kezdő és neki kéne.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.