Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Flims - Laax - Falera
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
HóMaki
1 élménybeszámolót írt
1
7 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Flims - Laax - Falera
2024.01.21. 13:19
4 sínapot töltöttünk el Laax-on január elején. Nagyon sok okos megoldása van a síterepnek. Amire figyelni kell, hogy a sí jegyeknek/bérleteknek dinamikus árazása van, jellemzően minél közelebb van a jegy vásárlás időpontja a síeléshez, annál drágább a jegy, akár 10 ezer (!) forint különbség is lehet a jegyárban, ez egy több napos bérlet esetén 20-40 ft is lehet. Ha biztos, hogy megvalósul a síelés, érdemes előre megvenni a jegyet. Mi előre megvásároltuk, kaptunk egy qr kódot, a helyszínen pedig egy automatánál sorban állás nélkül kb 1 perc alatt megvoltak a bérletek. A pályák szuperek, jól kezeltek, ami kifejezetten tetszett, hogy ha felmegyünk a hegyre, tulajdonképpen teljesen be lehet síelni mind a 210 km-nyi pályát, egy hegyoldalon van az egész. Kezdőknek sok-sok kék pálya, de piros és fekete is van bőven, off piste pályák és persze a snow parkok. Szerintem mindenki meg tudja találni a magának legkedvesebb lejtőket. Napos időben érezhetően többen voltak a pályán, de így is kényelmesen el lehetett férni, tumultus nem volt sosem. A síterepnek saját applikációja van, amiben folyamatosan nyomon követhetjük, hogy melyik pályák, felvonók, éttermek vannak nyitva, plusz időjárás előre jelzés, sok hasznos infó van benne. A hüttékben nekem nagyon tetszett, hogy kioskon vagy pedig applikáción keresztül kellett rendelni, a pincérek pedig folyamatosan hordták ki az ételeket, italokat. 10 percnél csúcsidőben sem vártunk többet egy jó meleg ebédre. Az árak olyanok amilyenek, nekik aprópénz, nekünk 410 ft-os frank árfolyamnál 17 frank egy sült krumpli, chiken nugetts kombinációért nem kevés… de azt gondolom, hogy tisztában lehet lenni a svájci árakkal. Összességében nekem nagyon tetszett a pályák hangulata, az emberek kedvessége és vendégszeretete, a panoráma pedig lenyűgöző! Biztosan visszamegyünk még ide! :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.