Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Meiringen - Hasliberg
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Meiringen - Hasliberg
2018.01.25. 21:06
Tegnap szerdán síelni voltam Haslibergen. Teljesült az a vágyam, hogy egyszer hét közben nem főszezonban szép napos időben mikor mindenki más dolgozik én síeljek.

Ez az ötlet még régebb jött, mikor kb. 10 évvel ezelőtt Zell am Seeben síeltünk és az egyik apartmanos mondja, hogy a fia az IT szakmában dolgozik amerikai cégnek. Ha szép idő van akkor fél napot kivesz délelőtt síelés, délután pedig bemegy dolgozni. Akkor nekem ez csak álomnak tűnt most sikerült megvalósítani. Van elég túlórám, kedden mondtam a főnöknek, fél napot kivennék szerdán mert jó idő lesz síelni mennék. Hétvégén nem voltam síelni mert egész végig esett "már elvonási tüneteim voltak a síelés miatt" :)

Hasliberg hozzám a legközelebb eső sípálya ami 1 óra alatt megközelíthető kocsival és érvényes a síbérlet. Előtte azon gondolkoztam, hogy megéri-e oda vissza 2 órát autókázni 4 óra csúszásért? A válaszom az, hogy igen megéri. Haslibergre eddig mikor mentünk mindig rossz idő volt, a környező hegyeket látni még eddig nem sikerült. 8:00-kor nyitnak a pályák ami szerintem jó mert korán el lehet kezdeni a síelést, nem mint a többi helyen ahol 8:30-kor vagy 9:00-kor nyitnak a felvonók. Luzern környékén nagy volt a forgalom, mindenki ment dolgozni. Egy kocsit láttam amelynek a tetején síléc volt, gondoltam magamban az is ugyanolyan "bolond" mint én ment síelni szép időben. 8 előtt már a parkolóban voltam, elsőként természetesen kényelmesen átöltöztem és a lift indulásnál már a felvonóban voltam. 8-kor még nem süt be a nap a völgybe, 7 körül kezd most itt virradni, 8 órakor még csak a 4000 méteres hegyek csúcsait süti a Nap. +2C volt a völgyben, 2000 méter felett pedig +6C volt. Alig voltak a pályákon, a felvonóban szinte mindig egyedül ültem. A pályák tökéletes állapotban voltak. Féltem, hogy sok pálya le lesz zárva a nagy havazás miatt. Előző nap néztem a neten csak 1800 méterig voltak nyitva a pályák, felette robbantottak, hogy megelőzzék a lavinát. 2000 méter felett hatalmas a hó. A lányoméknak hétfőn volt síelős napjuk a sulival akkor 1600 méteren voltak aznap eső esett ezen a magasságon. Tegnap egészen a völgyig le lehetett síelni, csak egy pálya nem volt nyitva ami 2000 métertől 2400 méterre visz. Ott nem ratrakoltak a lavina veszély miatt. Ezt a pályát eddig még soha nem láttam nyitva. Kipróbáltam új pályákat a 18-19-est. Nekem Hasliberg nagyon tetszik. Hét közbeni síelésre nagyon jó. Mikor a céghez beértem csak a közvetlen környezetemben tudták amelyik projekten dolgozok, hogy síelni mentem de sokan megkérdezték merre jártam mert rá volt írva az arcomra, hogy aznap síeltem. Nagyon jó volt ezt még biztosan megismétlem. Teszek fel néhány képet.
a pályán nem sokan zavartak
8:05-kor csak a Schreckhorn tetejét süti a Nap
1800 méteren már volt rendesen hó
jobbra az Eiger csúcsa látszik mellette balra a Wetterhorn
sok hó mindenütt
9:15-kor 2100 méter felett kezd besütni a nap
tegnap itt lavinát okoztak szándékosan, láttam feljebb a krátert ahol robbantottak
a Titlis csúcsa
Berner Oberland
egy karnyújtásnyira szemben a 4 ezres hegyek
lejjebb 1800 méteren ennyi hó volt
ezek "csak" 3500-as hegyek
hóból nem volt hiány itt a tetőn szerintem 2m lehetett a hóréteg vastagsága
a völgyben a Brienzersee látszik
mesebeli táj
ez a pálya amióta ide járok még nem volt nyitva
ez is egy új pálya amit tegnap próbáltam ki először
fehér kék színnel kombinálva
fekete 5-ös pálya
2200 méteren a tetőn
a kedvenc 4ezresek
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.