Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Parádsasvári Fakuckó - 4 fős faház dézsafürdővel a Mátrában
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
bord
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Mátraszentistván Sípark
2019.03.05. 09:22
Pénteken ugrottunk fel egy kis esti síelésre,snowboardozásra.Budapestről 16 órakor indultunk és 18.15-kor már becsatolva csúsztunk.Sajnos az m3 autópályán pénteki csúcs volt,Gödöllő és Bag között harminccal cammogtunk,de után a mindben rendben volt,utána gyér forgalom mellett haladtunk tovább.
A sípályákon alig voltak,buckásodás nem volt jellemző ,pedig egy versenybe is belefutottunk.A hó vastagságával nem volt panasz,viszont el kezdett kásásodni.Földes köves résszel nem nagyon találkoztam,egy két helyen jeges vagy vizes folt fogadott.Ami pozitív csalódás számomra,hogy a 3-as piros pálya szinte jobb állapotban volt mint a többi .Hótartalék még volt bőven,épp a pályák mellől és a csákányostól tolták fel a pályára este.Sikerült kipróbálnom a 4-es beülős felvonót,igaz az alatta lévő varázsszőnyeg nem működött.Beszállásnál zöld kannával jelölték meddig kell előre menni,menetidő kb 6 perc mire felér a csúcsra.Kiszállásnál figyelni kell mivel a fa padozaton filc van és ha nem elég havas megfogja a lécet,deszkát (pereceltem is egyet). Inkább a filces rész után kell kiszállni a hóra,de ott figyelni kell mert utána egyből fordul vissza (kanyarodik)a felvonó,viszont két felvonózás után már belejön az ember.
Remélem az idő kegyes lesz a síterephez és akkor még szerintem két hétig kitart a hótartalék.Igaz kásás lesz a hó minősége ha éjszaka nem fagy ki teljesen,de nem vízisízni fog az ember.
Természetesen zárásig maradtunk. :))
IMG-20190301-181724.jpg
IMG-20190301-201625-HHT.jpg
IMG-20190301-201650-HHT.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.