Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Fogadó a táncoló kecskékhez - szállás Galyatetőn, a mátraszentistváni Síparktól kb. 3 km-re
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Mátraszentistván Sípark
2010.01.03. 01:42
Szerintem ez a tájékoztatás így összességében korrekt. Egyébként pedig aki egy hosszab felmelegedéses, esős időszak idején megy a Síparkba annak tudnia kell, hogy nem a legjobb minőségű hó várja!

DE
nyilván nagyságrendekkel többen olvassák az
"Alpesi hangulat - Sípark Mátraszentistván"
"Havas táj - alpesi romantika"
"Kihagyhatatlan alpesi élmény itthon... "
"Hóhatár hütte"
szlogeneiteket a főoldal tetején, mint a részletes hójelentést a Hóblogban!!!

ad 1. a Mátra nem alpesi táj és nem alpesi a klímája. Nem, vagy csak ritkán lehetnek olyan hóviszonyok mint az Alpokban.
ad 2. a "hóhatár" szó ha jól tudom azt a magassági határt jelenti, amely felett természetes hó található. Sajnos a szezon nagy részében a hütte és az egész Sípark a hóhatár alatt fekszik. A pályán műhó van, a pályán kívül nincs hó. Nem havas a táj. Ebből kifolyólag nincs is alpesi romantikája.

Nincs is ezzel semmi gond, merthogy a Sípark itt van, közel van és a miénk.

De szerintem "merjetek mátraiak lenni", hogy egy klasszikust parafrazáljak. Ne támasszatok irrális elvárást magatokkal szemben és akkor kevesebb lesz az elégedetlenkedő.

Tudom, hogy most éppen havazik nálatok, havas a táj és nagyon örülök neki! Jó szezont!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.