Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Nagy-Hideg-hegy
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
kárpáthycsabi
27 élménybeszámolót írt
27
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Nagy-Hideg-hegy
2007.11.17. 21:47
Ma én is fenn voltam. Amit tapasztaltam az tényleg közelebb van a Balkánhoz mint Európához. A parkolótól egy km hosszan traktorok túrják a túristautat. Fát termelnek ki. Igen, ez biztos az ő területük, valószínűleg minden nap ezt csinálják csak mi pofátlankodunk oda. Tehát nekünk kell elfogadnunk őket. Bár 5 hete amikor még léc nélkül csak kirándulgattam, még nem voltak ott. Azonban amit ma műveltek a Börzsöny egyik legszebb túristaútján, az megbotránkoztató volt. Mindegy. Másfél óra alatt felértem a déli felvonóig. Működött. A túristaházban 25 percet álltam sorban a jegyért mert azt is a tömött büfében árulják. A két pálya szinte üres volt. Talán összesen 30-40 ember síelt. A közönség nagy része túrázó lehetett. A weblapról úgy értesültem, hogy a pályák kezeltek. Ez a déli pályáról elmondható, de az északi déli 12-kor olyan buckás volt, ami számomra kétségessé tette, hogy mostanában járt arra ratrak. És még egy röhej: bár lehet, hogy csak nekem az. A vészleállítást követően csak akkor indítható újra a felvonó ha mindenki leszáll róla....
Összefoglalva: 5 éve síeltem itt utoljára. Ami pozitív volt az a szépen felújított ház, illetve a déli pálya. (Kezdőknek jó gyakorló lehetőség.) A gyaloglás felfelé nem zavart, ennyi testmozgás kell az embernek, talán ezért is nem volt tömeg a lifteknél. A negatív élményeimet fennebb részleteztem és ezért úgy gondolom, hogy síelni legalábbis egy darabig ide ismét nem jövök.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.