Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Dr.Bubo által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (50)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2019.01.05. 17:32
Hát mi január végén megyünk,nagyon remélem,addig javul a helyzet. Mindenhol szakad a hó Ausztriában, remélem,ide is elér.
Előzmény: (- Marky - 202977)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2018.12.30. 21:25
Szia,ha ott vagytok,megírnád, mi a hóhelyzet?
Köszönöm
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2018.03.17. 01:07
Január utolsó hetében síeltünk itt. Messzebb van ,mint a magyarok által gyakrabban látogatott síterepek,de nem bántuk meg. Nem volt tömeg,néha kellett pár percet várni egy-egy liftnél,de nem volt jellemző. A pályák jól kezeltek,mindenki megtalálhatja a tudásának megfelelő pályákat. Mi leginkább Mayrhofen pályáin síeltünk. A Horbergbahn aljánál rengeteg parkoló van,a nap bármelyik szakaszában kényelmesen meg tudtunk állni autóval,de nagyon jó és pontos a síbusz közlekedés is. Elmentünk a Hintertuxra is,aki erre jár,ki ne hagyja,mert felejthetetlen élmény,persze jó időben és napsütésben,ami nekünk szerencsére kijutott. A csapatból kipróbálták a híres,hirhedt Harakiri pályát is,szerencsére minden baj nélkül,de azt tényleg csak a profiknak ajánlom.Nem tudtuk sajnos az összes pályát besíelni,de szerintem a hosszabb utazás ellenére (Pécsről 700 km és 10 órás út volt) is visszatérünk még ide.
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2017.02.13. 15:43
Január 28-február 04-ig voltunk Turrachon.Az Alpenparkban volt a szállásunk,ezek új,nagy 10-14 személyes faházak. Nagyon jól felszerelt,igényes,5 hálós,nappalis házunk volt,szaunával,jacuzzival. Kb. 800 méterre a pályától,ami kocsival luxus,gyalog nem járható,mi kocsival mentünk,a vasárnap kivételével minden nap a Kornock lifttel szemben tudtunk parkolni.A síbusz 20 méterre állt meg tőlünk,2 "fiatalunk"azzal közlekedett,percre pontosan jött. Hét közben kifejezetten kevesen voltak. A pályák jól kezeltek,azonban a friss hó nagyon hiányzott,du.-ra néhány helyen foltokban jegesedtek a pályák. Nekünk nagyon tetszettek az új pályák,változatosak,és klassz az új felvonó is. Összességében változatosak a pályák,jók a hütték,kedvesek a terepen dolgozók,sok pálya kipróbálása után is ez a kedvencünk.A pezsgős "nénivel" minden nap találkoztunk,és bár nem vagyok híve a túlzott alkohol fogyasztásnak síelés közben,ezt nem lehet kihagyni,olyan színfoltja ez Turrachnak,amit sehol máshol nem tapasztaltam.
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2017.01.26. 17:55
Nagyon köszönöm,már készülődünk. Turrach a kedvenc pályánk,de az elmúlt 2 évben új helyeket próbáltunk ki,ezért kíváncsian várom az új pályákat.
Remélem jó hó és szép idő vár bennünket!
Előzmény: (nyugiba 192905)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2017.01.17. 15:45
Nagyon köszönjük a beszámolót,ha van kedved és időd,várjuk a további híreket. Mi január 28-án megyünk,remélem,addig még lesz egy kis/nagy havazás.
Előzmény: (nyugiba 192809)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2017.01.08. 21:56
Nem tudjátok véletlenül,a Turrachon vett bérlet jó Murauba is,esetleg rá kell fizetni?
Köszönöm
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2015.12.25. 08:00
5 napot síeltünk itt az ünnepek előtt. Félve mentünk, mert nem sok jót ígért az időjárás. A pályákon kívül nulla hó, de kb. 20 km pálya tökéletesen hóágyúzott. Semmi tömeg, még a szokásosnál is kevesebb ember, szikrázó napsütés, mi kell még a karácsonyi "ráhangolódáshoz"?
Aki közepes sítudással rendelkezik, szereti a változatos pályákat, utálja a tömeget, élvezi,hogy 63 csipkézett, 3000 méternél magasabb hegycsúcsra van kilátása, miközben jagatee-t iszogat, annak csak ajánlani tudom ezt a helyet.
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2015.09.07. 00:48
Úgy hallottam,hogy a Kornock tetejéről a másik irányba épül 3pálya,meg egy új lift,ami ide,a Kornockra jön fel a másik irányból,16millió euróból. Tudtok erről valamit?
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2015.03.10. 23:29
Másodszor tértünk ide vissza,és talán nem utoljára. Kevés ennyire magyarok által nem ismert pályán voltunk,pedig a terep adottságai kiválóak. 1,5-2 órával valóban hosszabb az út ide,de cserébe jó pályákon,tömeg nélkül lehet síelni. A Blauspitz tetején található Panoráma hütte talán a legszebb kilátással,legjobb fekvéssel büszkélkedhet,körben,bármerre nézel,3000méter feletti,csipkézett,Havas hegycsúcsok látványa tárul a szemed elé,és mellesleg finomat is ettünk normál hütte árakon.
A pályák közepes sítudással élvezhetők,jól átláthatóak,egy hetet kiválóan el lehet síelni. Jellemzőek a piros pályák,fekete is akad néhány,vannak kék pályák is,de szerintem ez nem a kezdők síterepe. A felvonópark vegyes,a z egészen moderntől a régi,egyszerű felvonókig minden megtalálható. A mostani,hószegényebb időkben az sem mellékes,hogy a 2000 méter feletti magasság garancia a jó hőviszonyokra.
Ósszefoglalva,soha rosszabb pályákat!
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2015.02.09. 22:55
Elnézést a pontatlanságért,a 6-os felvonón valóban a hegyre felvivő kabinos,buborékot értettem.
A wi-fivel nekünk nagyon vegyes tapasztalataink voltak,sajnos inkább rosszak,mint jók.
Én azt javaslom,érdemes 9 előtt pár perccel odaérni,fél órát is lehet nyerni vele a 9 körül kezdődő tumultus helyett.
A Riegler hütte tényleg jó,de nem volt rossz a buborékos középső állomása melletti hütte sem. A Panoráma hütte viszont tényleg büdös a dohányzás miatt.
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2015.02.03. 19:38
Mi szombaton jöttünk haza,pénteken sok hó esett,fájt a szívünk,hogy nem tudjuk a jó havat kipróbálni. De nem panaszkodhatunk,jó pályák,jó hőviszonyok voltak. Először. voltunk itt,a szállásunk a közeli Stadl an der Murban volt. Megosztva síeltünk Turrach és Kreisbrrg között. A 6-os felvonónál reggel,ha nem érsz oda 9-ig,valóban iszonyatos tömeg van,de a pályákon eloszlik. Széles,hosszú pályák,a 2széle nekünk nagyon bejött,bár a régi kétüléses felvonónál majd megfagytunk a -6-11 fokban,néha nagyobb szélben. A közèpső,lankásabb pályákon sok a tanuló síelő,de azért azok is élvezhetők. Bár valaki írta,hogy figyelni kell a letörésére,az egyiket sikerült "felavatnom",szerencsére nem történt nagy baj. A hütték rendben vannak,nekünk a Riegler hütte tetszett a legjobban,de dél környékén 20percet álltunk sorba ,ami azért nem kevés. Ennyi magyarral pályán még nem találkoztam,tényleg magyar ott mindenki,a személyzetet,oktatókat is beleértve. Csak ajánlani tudom ezt a terepet!
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2015.01.20. 22:20
Köszönöm. Rosszul kérdeztem,mert nyilvánvaló,hogy pénztárban tudunk bérleteket venni,csak azt nem tudtam,hogy mindegyik pénztárban lehet Murtaler bérletet is venni.
Előzmény: (csabor 178319)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2015.01.20. 16:17
Mi szombaton megyünk,és tervezzük,hogy vasárnap Turrachon kezdenénk. Nem tudjátok,a Turrachbahn aljában levő jegypénztárnál lehet Murtaler bérletet venni? Illetve akármelyik turrachi felvonónál?
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.12.03. 17:11
Ahogy elnézem,más pályák sincsenek jobb helyzetben,még Turrach sem nyitott ki,pedig az első pályák között kezdi a szezont általában.Remélem,idén nem ismétlődik a tavalyi hóhelyzet.....
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.11.25. 18:07
Mi a Holiday Home Catherinába foglaltunk szállást jan24-31-ig,Stadl an der Murban. Ismeri valaki ezt a szállást? Érdeklődtem a Belvillánál,akiknél interneten keresztül foglaltam a szállást,és pont most írtak vissza,hogy sajnos ott nincs lehetség a Murtal Cardra. Az 5 napos bérletnél 19,5 euro a különbség,(az uccsó napon Obertauernt ervezünk),8 főnél ez már jelentős. Van ötletetek esetleg,hol lehetne még érdeklődni? Egyébként kíváncsian várom,még nem voltunk itt,és sok jót olvastam....
Előzmény: (TKata 174273)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.10.13. 22:17
Nagyon köszönöm,úgy tűnik,ez jó lehet nekünk. Valószínűleg a nagyságrend marad,így már tudunk azért kalkulálni,és a bérlettel mégis egyszerűbb. Bár most utána olvastam az általatok jelzett skyhappyhournak,és nagyon jónak tűnik,csak legyen erre a terepre is ajánlat.
Előzmény: (agi92 173438)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.10.07. 17:58
Először megyünk erre a síterepre,sokat segítettetek a beszámolókkal,főlegCsabor (a turrachi írásaidat is nagyon élveztem).A síterep leírásánál csak éves bérletet találtam ,ami ide és turrachra is jó. Nem tudjátok,van heti,vagy 5napos kombinált bérlet? A 6.napon Obertauernt céloznánk meg....oda biztos,hogy külön napijegy kell majd
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.02.19. 21:41
Nekem nagyon tetszettek a badgasteini,és a hofgasteini pályák,a többire sajnos nem jutottunk el.Múlt héten csütörtöktől voltunk ott,verőfényes napsütèsben,+5 fokban,ami azért a pályák állapotára is kihajtott.A pályák jól kezeltek,sok a piros,néhány felvonó kissé elavult.Szerintem a teljes pálya rendszert nézve egy hetet nagyszerûen el lehet itt tölteni.
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2014.02.07. 23:16
Sziasztok,várok friss híreket.Csütörtöktől itt síelnénk néhány napot,még nem ismerjük ezt a terepet.Hóhelyzet??
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.