Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

eDex által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (29)Időben csökkenő Időben csökkenő
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2010.02.03. 12:23
Párszor jártam a csúcson téli túrázni húsvét környékén. Szerintem ideális terep a túrasízésre, általában május elejéig tart a hó a magasabb részeken.

Kalotaszentkirálytól kissé messze van, közvetlenül a csúcs alatt található Rogojel (Havasrogoz) településről viszont gyorsan elérhető, kb. másfél óra alatt fel lehet jutni a csúcsra. A hegygerinc keleti oldalán egy hangulatos kulcsosház is található, egyszer magyar turistákkal is találkoztunk itt. Faluból kb. 40 perc alatt fel lehet jutni ide.

A csúcson meteorológiai állomás van, az itteni alkalmazottak sível járnak le a faluba. A főgerincen az erős szél miatt kevesebb volt a hó (emiatt könnyebben járható), a keleti oldalon, ahová a szél lehordja a havat, 2-3 m-es mélység is előfordult.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2009.02.24. 11:57
Nem valószínű hogy gond lenne a hóval. A Pramollo hágó környékén ált. május közepéig szokott összefüggő hó lenni, ez tavaly is így volt amikor 160 cm volt a max. Idén sokkal több a hó (380 cm most), de márciusban ez szerintem még nőni is fog, általában március közepén vagy végén szokott kialakulni a max. hóvastagság (magasságtól függően). Áprilisban elég változékony az idő az Alpokban, lehet enyhe napsütéses idő amikor pólóban is lehet síelni a kifirnesedett havon, de lehet hideg, havazás és porhó is.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2009.02.23. 10:26
Szerintem azért érdemes felmenni, ha valaki kifejezetten ilyen helyet keres. A hely nagyon szép, a körülmények pedig kezdetlegesek, de ennek is megvan a maga bája.

Túrasízésre jó igazán a Börzsöny.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2009.02.23. 09:34
Igazad van, kaland vagy sítúrára jó elsősorban a Nagy Hideg-hegy.

Pár éve nem voltam, de régen ugyanez volt a probléma, reménytelen hosszúságú sorok voltak lent a parkolóban.
Aztán bedobtuk a sícipőket a hátizsákba, lécek a vállra és gyalog mentünk fel. Kb. 30 perc alatt fel lehet érni. Lefelé végig lehet siklani.

Kényelmes embereknek nem való az biztos.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2009.02.14. 23:17
Javult az idő a Kanin-on, ény-i az áramlás, ami az északi-Alpokba visz havat. De gyanítom itt sincs még vége ennek az extrém havas télnek.

Zoli85,

Örülök hogy leírtad a tapasztalataidat, szerintem hasznos lesz azoknak akik nem ismerik a környéket. Canin olasz oldala az Alpok egyik leghavasabb (és legcsapadékosabb) része, a hegy saját 2500 m alatti (!) gleccserrel rendelkezett a 80-as évek végéig, ma is megmaradnak nagyobb firn mezők nyaranta még 2000 m alatt kevéssel is. Sella Nevea környékén egyébként sok lavina által összedöntött ház romja látható, máig kevesen lakják a völgyet. 2m fölötti hó esetén célszerű a település és kiépített sípályák környékén maradni, ezek biztonságosak.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2009.02.03. 12:40
Idén rekord közeli hóval zárhat a szezon tavasszal.

Azt hiszem márciusban 1-2 napra ellátogatok ide (is).
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2009.02.02. 15:42
Pár éve egy magyar barlangász csoport néhány tagja járt szerencsétlenül a hegy olasz oldalán, Sella Nevea fölött sodorta el őket egy lavina.

http://www.origo.hu/sport/x-mag/20060222lavinabaleset.html

Szóval szerintem errefelé nem árt az óvatosság. Gyanítom egyébként hogy a szlovén és olasz oldal összekötése sem olyan egyszerű feladat, főleg a lavina-védelem megoldása.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2009.01.21. 10:33
Újabb 1m friss hó, beindultak ismét a medik. A környéken még több hó várható, Tarvisio 4m fölött, Canin 7m fölött. Rég volt már ennyi hó :)
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2008.12.26. 22:22
670 cm most a hó a Canin-on, a gyalogos átkelés a szlovén oldalra szerintem elég nagy kaland lenne :)

Gondolom idénre se készült el a két sípályarendszer összekötése
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2008.12.10. 17:19
Weblap info szerint megvan a 2m és az előrejelzés szerint nagyon sok hó várható a következő héten is. Karácsonyra 3m fölött is lehet. Irigylem aki most megy.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2008.11.28. 22:18
Nassfeld tapasztalatom szerint március elején a leghóbiztosabb, de idén biztos nem lesz gond a hóval. Olyan időjárási helyzet van hogy egymás után képződnek a mediterrán ciklonok, amik ide nagyon sok havat szoktak adni. Most 70cm (esik jelenleg is), szerintem még karácsony előtt meglesz a 2m.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Dobogókő
2008.11.28. 21:56
Jó képek. Ilyenkor látszik mennyire jó hely lenne Dobogókő egy hóágyúval. 30 perc alatt kiérek ide Bp-ről. Mennék is hetente 2-szer.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Donovaly
2008.03.14. 20:49
Úgy néz ki jók lesznek a pályák a hétvégén és a következő héten 900 m fölött.
800 m fölött havazik jelegleg, jó 600 m-el lentebb van a fagyhatár mint Ausztriában. Mennyiségileg is jelentősnek néz ki a csapadék, főleg az elmúlt ritka száraz (és enyhe) jan-feb után.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2008.02.20. 23:22
Görögország látványos volt az elmúlt napokban a műholdfelvételeken (pl. Nasa Terra), főleg a délkeleti részen esett a sok hó, nemcsak a hegyekben, a sík területeken is, ami elég ritka arrafelé. Athéból és környékéről 10-50 cm hótakarót jeleztek.

Törökországban még több hó esett, az Anatóliai- félsziget a dny-i tengerpart kivételével egybefüggően hóborított.

Európa többi részén, így nálunk is, közben a tavalyihoz hasonló az enyheség :(
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Nassfeld
2008.01.20. 21:26
Keddig tart a meleg, utána 1000 m felett erős lehűlés várható, jelenleg 3000m körül van a fagyhatár, ami igen meleget jelent. Érdekes hogy pont egy éve is ilyen meleg volt, akkor ráadásul sokkal kevesebb hó volt az Alpokban.

Amúgy azt idén most esett először nagy hó Nassfelden (és Karintia déli részén - ~1 m), a novemberi nagy havazások szinte teljesen elkerülték ezt a részét az Alpoknak.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.12.21. 12:19
Pár napja csodás idő van a hegyekben a környékünkön, tipikus hidegpárnás helyzet hőmérsékleti inverzióval. A völgyekben fagyos köd és elég hideg van, magasabban pedig teljesen derült ég és enyhe idő, szinte polóban lehet síelni. 1600 m-en (+/- 500m) gyengén olvad, de ahol elég hó van (a Déli-Alpok kivételével a legtöbb helyen) ez nem változtat lényegesen a pályák állapotán. Szerintem ilyenkor a legjobb síelni, a völgyeket megülő felhőpárna pedig látvány szempontjából rendkívüli.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Bihar
2007.11.18. 21:13
Elérhető közelségben van még a Retyezát is Szegedről, allítólag arra megy majd az autópálya is.

Jelenleg azonban elég rosszak a körülmények, a sízés is olyan Romániában mint a mobiltelefonálás, Európában a legdrágább percdíjak itt voltak (és a még szegényebb Ukrajnában) :DD

De a fejlődés kétségkívül megkezdődött, ez elég sok helyen látható is.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
Topik: Dobogókő
2007.11.18. 15:12
robin, Dobogókőre csak hétköznap érdemes kimenni (ha meg tudod oldani), 2005-ös és 2006-os télen sokszor voltam kint (tavaly sajnos semmi hó nem volt). Hétvégén túl sokan vannak, pár óra alatt földesre gyalulják a pályát, de a felvonó sincs ennyi emberre méretezve. Szombaton én is kimentem, azt gondolva hogy a szezon elején még kevesen lesznek, de a tömeg láttán azonnal lemondtam a sízésről, mert nem szeretek sorbaállni és kezdőket kerülgetni a pályán. A táj viszont nagyon szép volt, a havas erdőben inkább megérte volna sífutni egyet.

Sajnos a jövő héten el fog olvadni a hó, legalábbis az előrejelzések szerint jelentős enyhülés várható.

eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.11.17. 02:01
Érdekes megfigyelni hogy a mostani tél eddig pont a fordítottja a tavalyinak hóhelyzetet szempontjából. Az Északi-Alpokban sok, néhol nagyon sok hó esett, délen és nyugaton egyelőre alig van hó, Nassfeld pl. 10 cm, de a francia terepeken is kevés a hó (pl. 2300 m-en 20-40 cm, ami sziklás terepen nagyon kevés). Jelenleg a magyar síterepeken (30-60 cm) is több a hó mint itt. Ez persze hamarosan változni fog, de érdekes pillanatnyi helyzet. Az elmúlt napokban ugyan két genovai ciklon is képződött, de az erős északi áramlás dél, dk felé nyomta le őket, majd keletebbre Horváto-on és Szerbián át fordultak észak felé, lényegében félkörben kerülték a Déli-Alpokat.

A jövő héten amúgy a magasban enyhülés kezdődik, 1500 m-ig olvadás várható, aztán majd meglátjuk, remélhetőleg nem tart sokáig. A legtöbb osztrák terepen mindenesetre annyi hó van hogy biztosan jó állapotban maradnak a terepek pár hétig még enyhébb időben is.
eDex
29 élménybeszámolót írt
29
17 éve tag
2007.11.13. 21:10
85 cm a hó most Biharfüreden, a következő napokban mediterrán ciklon jön, ami itt jelentős havazást szokott okozni.

Napi hó/csapadék/hőmérséklet jelentés itt:
http://www.kovizig.hu/index.php?menu=10&sub=221
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.