Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

andor által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.03.21. 21:37
Nemrég jöttünk meg Aflenzból. Köszönet a promociós bérletért, még három főt vittem magammal. Akinek van ideje, feltétlen menjen el Aflenzbe, mert csodálatos hóviszonyok vannak friss, príma, porhó fogadott ma reggel mindenhol. Volt olyan ház, ami alig látszott ki a hatalmas hóból. Várakozás nem volt egy másodperc sem, a pályákon alig alig voltunk, köszönhetően annak, hogy mindenhol lehetett síelni a pályákon kívül is a remek porhóban. Egyszerűen elvesztek az emberek a hatalmas területen, pedig a parkolóban jócskán volt autó. A Talabfahrt meg egyszerűen osztályon felüli volt, sehol jegesedés, mindenhol vastag ratrakolt hó. Írigylésre méltóan jól sikerült a szezonzáró napunk, 10 órától ragyogó napsütés, minusz néhány fok a hőmérséklet és délutáni napsütésben se olvadt a hó. Vizesedésnek, kásásodásnak nyoma se volt. Csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy holnap vagy jövő héten menjenek, ha van rá lehetőségük.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
Topik: Koralpe
2009.01.01. 12:53
Csiki, teljesen egyetértünk, ezért nem megyek ünnepek között én sem az általad említett terepekre. Köszi az infot, kb. ezt is vártam Koralpéról, szerencsére elég sokszor voltam már ott, és nagyon jó tapasztalatom van, csak még ünnepek között nem voltunk.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.01.01. 12:39
Nyílván valóan vannak ellenpéldák is, de azt hiszem ahhoz elég nagy szerencse is kell. Ha a pályán el is oszlik a tömeg, általában ilyenkor a felvonóknál összetorlódik és ez az amit én nem szivesen viselek el. Sajnos ilyenkor mindíg van egy csomó pofátlan törtető, akik nem a sor végére állnak, ezzel tovább növelik a várakozási időt és idegesítik a normálisan sorban állókat. Abban teljesen igazad van, hogy egy csodálatos havas környezetben nagy élmény lehet a Szilvesztert ünnepelni.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.31. 10:59
Ha igazán síelni akarsz és nem bulizni, akkor a Szilvesztert is magában foglaló egyhét nem túl jó választás. A legtöbb helyen baromi nagy tömeg, hosszas sorbanállás a pénztáraknál (lásd fórum beírások), felvonóknál, Hüttékban és az árak sokkal magasabbak mint pl. január közepén. Persze ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Nekem nincs az a síterep a világon, ahol hajlandó lennék több mint másfél órát sorban állni a pénztár előtt csak a jegyért, utána pedig egy-két perces csúszás után esetenként 30-40 percet várni a felvonóra. Tavaly is idén is január közepén megyünk és ennek a síelésnek minden pillanata csupa élvezet és élmény a fent említett bosszúságok nélkül.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
Topik: Koralpe
2008.12.31. 10:51
A határ közeli síterepeken (Stuhleck, Mönnichkirchen stb)eléggé katasztrófálisnak tűnik a tömeg az ünnepek között. Koralpén mi a helyzet? Aki ott volt írhatna pár szót.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.30. 12:43
Soha nem mennék oda Szilveszterkor, barátaimtól tudok az ottani áldatlan állapotokrol ünnepek között. Ha vissza olvasod a fórumot mások véleménye is hasonló a katrasztrófális tömeget illetően a két ünnep között.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.30. 11:19
Sokkal jobban jártok, ha más uticélt kerestek. Kicsit távolabbit a határtól.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.29. 22:34
Szerintem aki síelni szeretne és nem idegrohamot kapni, Karácsony és Szilveszter között semmi esetre se menje Stuhleckre. Ez a magán véleményem. Ha már mindenáron a két ünnep között szeretne menni, valószínűleg (igaz kicsit messzebb van)Aflenzben sokkal jobban fogja érezni magát. Mi tavaly ott voltunka a két ünnep között, akkor csúcsidőben 5 perc volt a várakozás a felvonónál. Jegyváltásnál 3-4 perc. Lehet választani.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.29. 12:41
De irigylem azokat, akik most ott vannak. Köszönjük az igazán gyönyörű képeket. Ha van még jöhet, nagyon szeretem nézegetni is.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.28. 20:45
Minden elismerésem és tiszteletem az eplényi síközpont megálmodóinak és létrehozóinak. Rengeteg pénzbe és munkába kerülhetett a mostani állapotott létre hozni. Nyílván való ahhoz, hogy gazdaságosan működhessen a jegyárakból megfelelő bevételt kell produkálni. Úgy gondolom ezzel nagyjából nincs is baj, azonban van két tétel, amit nagyon soknak tartok és szerintem ennyi pénzért igen kevesek fogják megvenni. Megdöbbenve olvastam, hogy egyszeri felvonó használat 1000 Ft. (Ezt mások is alig akarták elhinni)Megkérdezhetem, hogy volt már valaki, aki ilyen jegyet vett ??? Egy órára a 2300 Ft-os diák jegyet is nagyon soknak tartom. Délelött mi is Eplényben voltunk, sílecet nem vittem, mivel tudtam, hogy csak az alsó 400 m síelhető, de a fiamnak gondoltam veszek egy órás jegyet, amíg mi sétálgatunk. Mikor megláttam az árat lemondtam róla. Szerintem sokkal több bevételt lehetne elérni olcsóbb, de jóval több egyórás jegy eladásával.
A napi jegyet nem tartom soknak, persze 400 méter síelhető részért ezt sem igazán érdemes megvenni. Biztosan megyünk, ha már a többi pálya is síelhető lesz. Addig is sok hideget és műszaki problémák nélküli üzemmenetet és sok síelőt kívánok a síaránának.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.27. 20:05
Hú de örülök, hogy tegnap voltunk egyetlen másodpercet se kellett várakozni és nagyon kevesen voltunk a pályákon. Azt hiszem csak januárban megyünk legközelebb, mert nem szeretem a tömeget. Ilyenkor a legtöbb helyen ez van. Megnézem inkább az eplényi hóágyúzás hogy sikerült, de sílecet nem viszek, tartok tőle, hogy itt is nagyon sokan lesznek, mivel holnap lesz a nyitás. Inkább kirándulunk az erdőben.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.27. 14:37
Szia Csösz
Ha megnézed a honlapjukat ott találsz kölcsönzőt. Felnőtt board 20 Euró/nap board cipő 5 E/nap. Ha az alábbi linket megnyitod, a többi árat is megtalálod, valamint a síbérlet árakat is. Szerintem itthon olcsóbban tudsz kölcsönözni, igaz, hogy azt cipelni kell.
http://www.schischaukel.net/hu/index.php
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.27. 12:49
Szia PEndre.
Ma reggel az Osztrák TW Wetterpanoráma adásában az volt kiírva , hogy reggel minden lift üzemel, ezek szerint működik a Mariensee oldal is.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.26. 21:43
Sziasztok. Nemrég jöttünk meg Mönichkirchenből egy jó kis síelésből. Nem tudom, hogy holnap mi lesz a helyzet, de sajnos ma a Mariensee oldalon nem lehetett síelni, le volt zárva a pálya és természetesen a felvonó se ment. Már kilenckor ott voltunk és nagyon jól kezelt príma pályák fogadtak. Reggel elég hideg volt és meglehetősen felhős, de délelött folyamán a nap előbújt a felhők mögül és gyönyörű idő lett néhány óra hosszat. Mint ahogy reméltem szerencsére egy másodpercet se kellett sorban állni, valószínűleg az emberek többsége még a karácsonyi lakomázás fáradalmait pihente ki otthon. Délután is nagyon jók voltak a pályák, buckásodás csak kevés helyen alakult ki az se volt egyáltalán veszélyes. Jó síelést holnapra is mindenkinek.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2008.12.22. 22:19
Hát ezek a képek gyönyörűek. Némelyik olyan, mint egy mesebeli táj. Irigylem, aki ezt élőben láthatta.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.19. 08:42
Végre egy kis fehérség látszik az eplényi webkamerán. Reméljük, hogy lehül az idő és hamarosan lehet hóágyúzni is.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.14. 21:25
Nem ismerem a terepet, de bizonyáravan egy Trau Dich-nevű lift, amit 15 éves korig ingyen használhatnak a gyerekek. Tehát csak egy liftet és nem általánosségban az összeset. Valószínűleg ez egy tanuló lift lehet.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.07. 23:21
Sajnos hideg nélkül nem érnek a hóágyuk semmit. Gondolom csak akkor érdemes elkezdeni az ágyuzást ha jó néhány napon keresztül minuszok várhatók. Igen jó lenne decemberben legalább egyhetes minusz.
andor
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
Topik: Koralpe
2008.11.19. 14:14
Szia Lackó !
A lapodon nem tudok belépni a fórumba, mert elfelejtettem a jelszavamat és állandóan nyavajog, hogy az E-mail címemhez nincs felhasználó. Tudnál segíteni?
Árpi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.