Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bingo982 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (38)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2011.02.01. 20:22
Hello

Mi a Dame Blanchehoz közel laktunk,ott fent nem tudom hogy van-e net,elképzelhető hogy nincs.
Mi 1400-re mentünk le meginni egy kávét vagy/és sört és addig a kocsmában neteztünk,sajna már a kocsma nevére sem emlékszem,de lent van lehetőség
Előzmény: (stelman 107567)
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2011.01.29. 11:35
Látom megy itt az adok-kapok a Naturellesekkel kapcsolatban.
Mi 2 hete voltunk Puy-ban,nem sok kapcsolatunk volt velük,sem a szervezőkkel,de ami tapasztalatunk van/volt az sajnos negatív.


Kezdődött Pesten,az emberke aki kijött az irodától nem állt a helyzet magaslatán,csak szaladgált körbe-körbe és nem mondott semmit,alig bírtunk szaladni utána ha kíváncsiak voltunk valamire,ahelyett hogy maga köré gyűjtötte volna az embereket elkezdte felhívni még azokat is akik ott voltak a busznál,na de ezek is elhanyagolhatók,ott van 3-4 busznyi ismeretlen ember,nem mehet minden zökkenőmentesen.

A többi volt ami már bosszantó volt,(idáig csak Travelex szervezésben jártunk síelni,szidják is őket sokat-sok helyen, de ők legalább ott voltak velünk és intéztek szállást,meg ami kellett)
Most az Intersí embere hogy nem volt kint OK,ott vannak a Naturellesek,majd ők intézkednek,ami abból állt hogy nekünk kellett megkeresni őket.
Az infónk annyi volt hogy du 2-re jön valaki...
Ok
Találkoztunk is velük 1800-on a Dame Blanche-ben,náluk volt egy lista ki-hova megy,a mi Voucherunk szerint a Dame Blanche a szállásunk,szerintük a Mona Lisa
Úgyhogy bőröndökkel felszereléssel baktathattunk hegynek le-hegynek fel mintegy másfél-két órán keresztül.
Nem kell hogy fogják a kezünket,meg legyenek ott,elintézzük mi magunknak amit akarunk,csak akkor hívják fel rá a figyelmünket hogy ti le lesztek szarva,és nem igazán foglalkozunk veletek.
Síbérletet megkaptuk,de nekünk kellett megkeresni az emberkét,persze sok felé hordta szét a bérletet sok időbe kerül,de ha felhívjuk telefonon legyen már annyi a minimum hogy köszön,bemutatkozik,esetleg bocsánatot kér hogy sok idő eltelt és még ő sehol-semmi,egy kicsit késni fog

Nyugodtan leírom hogy az Intersível voltunk,mert hátha olvassák és elgondolkoznak hogy lehet 2011-ben nem így kellene hogy menjenek a dolgok
Na de biztos csak nekünk nem volt szerencsénk és nem általánosítok,rossz napja bárkinek lehet,csak ezek után elgondolkozunk hogy jövőre utazzunk-e velük.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2011.01.12. 11:34
Sziasztok

Mi pénteken indulunk Puy-ba,és ez http://www.skiinfo.com/Weather-Forecast/PuyStVincent-EFRPUYSTVINC-101-en.jhtml?utm_source=Destinations_Detail&utm_medium=Internal&utm_campaign=ResortMenu az oldal nem túl bizalomgerjesztő adatokat ír
Plusz fokok lennének egész nap?
Sok jót nem jelent.
Azért bízok a legjobbakban.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.12.27. 18:30
Köszi,ez elég kielégítő volt :)
Előzmény: (baddi 100172)
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.12.26. 20:11
Sziasztok,jól tudom hogy Puy-ban fényképes síbérletek vannak?
Vagy már ott is a mágnes kártya?
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.12.26. 20:09
Sziasztok Kékestetőn milyen a beléptető rendszer?
Chip kártyás,vagy fényképes?
Előre is köszi.
G.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.12.11. 17:13
Szia

Én még nem jártam be Franciaországot hogy kijelenthessem hogy ott csak jó helyek vannak,és bárhová mész jól jársz,csak gondolom hogy így van.
Saját nyomozásaim alapján úgy látom hogy Ausztria/Olaszo./Franciao.közül Francia a legolcsóbb,és amivel kevesebbet kapsz az a szállás,annak sem a minőségével hanem a méretével vannak gondok,na de 1 hetet mindenki kibír.
A pályákra idáig egyedül volt egyszer egy kisebb panaszom,de akkor is már csak a kései időpont (március) miatt,meleg volt és latyakosak voltak a pályák.
De azon kívül csak jókat tudok mondani.
Úgyhogy bármit is választasz szerintem nyugodt szívvel indulhatsz utazni,nem fogsz csalódni,hacsak nincsenek extra nagy igényeid.
Az meg hogy merre mész a pénztárcától függ,tudsz menni már 60-e től is egy hétre,meg tudsz menni 140 e Ft-ért is...
És az olcsóság nem jelenti azt hogy az rosszabb is,csak valószínű hogy 100 Km körül van a pálya rendszer,ami nem biztos hogy kevés.

Mi idén Puy-ba megyünk,habár ott is igencsak kevésnek számít a pálya,de nem aggódok hogy kevés lesz vagy rosszul érezném magam,vagy utólag megbánnám.

Nyugodt szívvel ajánlom Franciao.-t,tuti hogy kellemes emlékekkel jössz haza
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.04.05. 17:58
Szia Szabi

Mi idén már máshol voltunk,de úgy döntöttünk hogy jövőre ha lesz rá lehetőség akkor oda mennénk síelni,csak ez olyan terep amelyik nem minden iroda ajánlatában szerepel.
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem,te egyéni szervezésben mentél,vagy irodával?
És mennyiből jött ki ott egy hét?
(Utazás,szállás,bérlet,a kötelezők)
Előre is Köszi
Üdv:G.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.02.08. 14:09
Sziasztok

Írnék egy kis beszámolót a múlt heti Saint Francois-i síelésről.

Legtöbb helyen azt olvastam róla hogy kiváló hely a kezdőknek,mi nem pont ezt tapasztaltuk.
Páromnak aki most tanult síelni nem igazán találtunk az első 2 nap olyan pályát ami alkalmas lett volna hogy megtanulja az alapokat,így kénytelenek voltunk felmenni a térképen zöldnek jelölt pályára (ami szerintem csak a rövidsége miatt volt zöld,amúgy simán elmegy kéknek Francia keretek között)
Ahol több-kevesebb sikerrel ment neki a tanulás.
Annak aki megy ide,és esetleg tanulni szeretne tudom javasolni hogy menjen le a város mellett egészen 1450-ig,azon az úton lehet gyakorolni,hosszú,igaz kicsit keskeny de nem meredek (egy részt leszámítva)
Ott könnyebben megy neki a tanulás mint bent a városban,az eléggé meredek pályán.

Az idő eléggé hideg volt -18 -14 fok volt vasárnaptól-keddig,de szépen sütött a nap,felhők nélkül.
Majd Szerda-Csüt,már melegebb,és szintén többségben napsütés.
Péntek egész nap hóesés (reggel 10-kor kezdett esni a hó,2-kor a felvonó kezelő azt mondta már 20!Cm hó esett)
Szombat reggel újra szakadt a hó,de 2-kor mikor elindultunk le a hegyről teljesen tisztára volt takarítva a hegyi út,gond nélkül le lehetett jönni.

Sok helyen még nem síeltem,de itt voltak a legjobb állapotban a pályák.
Nagyon jó minőségű volt a hó,igaz estére már buckásak lettek a pályák,de másnapra teljesen hiba nélkülire megcsinálták,jól karban tartják.
Egy pálya volt a keleti oldalon (nekem úgy tünt a nyugati oldalt jobban kezelik,azok a pályák jobb állapotban voltak) amin kint volt a tábla hogy vékony hó réteg,és bizony kilátszott a föld.
Pályák jók,szélesek,hosszúak,tényleg nagyon jó minőségű volt a hó rajta.
Sorban állni 1 percnél többet nem kellett az egész héten sehol sem.
(Viszont amiben mással is egyet értettünk hogy néha nem értettük a pályák jelölését,zöldnek jelöltek (szerintünk)
kék pályát.
Volt egy kék pálya aminek kb 10% volt kék,a többin botoznom kellett...)

Mi a Molaretben laktunk,ahova a síelés végén tényleg az ajtóig lehet csúszni.Csak reggel volt egy kicsit macerásabb,séta vagy 100 M,egy kis emelkedőn fel a liftig.
Az apartman a szokásos kis francia,szoba.Nem volt vele gond.

A város az nem valami nagy durranás.Van egy Spar,amiben eléggé kicsi a választék,de legalább drága.Meg egy másik boltot találtunk még,fent a pályák mellett,az egy kicsivel olcsóbb,meg nagyobb a választék.
Azon kívül itt is vannak bárok,síboltok stb..
De üzletek sokaságára ne számítson senki.

Ezt a helyet tényleg a nyugodtabb,nem bulizós embereknek javaslom,akik a síelésen kívül nem sok mindent akarnak csinálni,pihenni lehet csak
A pályák jók,bár én Valmorelbe nem mentem át,egy hétre elég volt a St.Francois-i rész is.

Jól éreztem magam,és javaslom másnak is a helyet.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.01.20. 16:42
Kedves Fű.

Jobb lenne ha nagyon gyorsan elmennél oda ahonnan jöttél.
Senki nem kíváncsi erre.
És igazuk van a többieknek,nem egy elfogult összeállitott lejárató anyagot kell csinálni.
Nyílván van pozítiv dolog is ha többen is sokadjára ezt az irodát választják.
Melyik ismerősnek van utazási irodája,hogy megkért volna egy ilyen riport készítésére???
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.01.20. 12:28
Hello
Bár tudom nem ez a fórum lenne a neki való de:
Ismerem én is a Polaris/Travelex csapatot.Mentem már velük 2x,idén is velük mennék (remélem jövő héten megyünk is)annak ellenére hogy megbízom bennük,nem jó egy ilyen hírt olvasni,és az ember elkezd agyalni...

Bízzunk benne hogy csak a többiek rosszindulatúsága áll ez mögött és nem lesz semmi gáz idén télen.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.01.19. 12:45
Az lehetséges amit itt a sielok.hu-n láttam hójelentés hogy
32 lift, 52 km pálya üzemel,vagy valami elírás lenne?
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Isola 2000
2009.12.28. 22:33
Endre

Én két éve voltam az akkori Travelexel Isolan,nem volt velük kifejezetten semmi gond,tavaly Orcieres-re mentem velük,idén télen meg Saint Francoas a cél,ugyanúgy velük.
Gondolom azért olcsók mert leszerződnek hogy kivisznek egy vagon embert és jócskán kapnak engedményt.
Nekem idáig még nem volt velük gondom,igaz sokat nem is várok szervezőktől,vigyenek ki,adjanak szállást,síbérletet meg hozzanak haza.
Ezt hiba nélkül teljesítették idáig.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.11.13. 18:13
Tavaly télen én is Orcieres-be mentem.Igaz már Március volt,de lehet azt mondani hogy számomra az a terep csalódás volt.
Nincs még nagy tapasztalatom síterepekben,de Orcieresböl elég volt egyszer.
Annál ez csak jobb lehet :)
Előzmény: (sqmee 73490)
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.11.11. 15:54
Valamelyikőtök volt már itt síelni?
Erre a terepre most megyek először,de nem tudom.
Nem érzem hogy a legjobb döntés lett volna,nyugtassatok meg hogy jó hely :)
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.11.04. 20:18
Nahát,idén télen nem megy ide senki sem síelni?
Nagy itt a pangás?!
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.02.27. 18:13
Kíváncsi lennék én is a beszámolókra.
Gondolom volt olyan is akinek nagyon tetszett (sokszor belehetett rúgni,síelés csak másodlagos volt,illetve olyan is aki soha többet velük.)
Aki volt velük írhatna pár sort hogy milyennek találta a túrát.
Köszi.G.
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Isola 2000
2008.12.18. 22:29
Szia Lambert

Én velük voltam tavaly is meg elötte is,nem volt velük bajom.Nem hiszem hogy jobb\rosszabb lenne mint bármelyik más.
Nekem nem volt velük bajom.
http://www.travelex.hu/
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.04.01. 17:02
Egy kis bujtatott reklám :)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.