Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

iudex által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (108)Időben csökkenő Időben csökkenő
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Donovaly
2015.11.25. 19:38
Üdvözlet mindenkinek !
Az mikor derúl ki pontosan, hogy szombaton kinyit-e a pálya ? Tudható-e, hogy mennyi lesz a jegy ára ezen a napon ?
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Donovaly
2013.12.12. 11:41
Zólyomtól "minden kilométer kőnél", bokor beugrónál, útkereszteződésnél,épület mögül mérhetnek főleg kézi kamerával, és van fogó emberük is.Tegnap legalább nyolc ellenőrzést számoltam meg Zólyom és Donovaly között. Minden pontnál volt bírságolt "ügyfél" is. Bár én nem abból az irányból jöttem, de tudom, hogy Korponától, azaz Parassapuszta irányából ugyanez a helyzet Donovalyig. Tehát feltűnően nagy a rendőri jelenlét az utakon, és elég jól álcázzák magukat. Csak az utolsó pillanatban veszed észre, hogy bemértek, de akkor már le is meszeltek. Persze ez csak akkor van, ha a megengedettnél gyorsabban mentél. Úgyhogy érdemes szabályosan közlekedni.Üdvözlettel: iudex
U.i.: Most látom, hogy Fülek irányából jössz. Losonc és Zólyom között talán nem ilyen meleg a helyzet, de jó vigyázni, mert bizonyos sebességtúllépésnél a jogosítvány / hajtási engedély / is ugorhat, az utánképzés pedig nem olcsó mulatság.Érdemes hallgatni a helyi rádiókat, mivel azok elég pontosan megadják a rendőrök helyzetét. Persze ők is hallgatják az adást, és azonnal arrébbhúznak.Úgyhogy ez egy macska-egér örök kergetőzés.
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Donovaly
2013.12.12. 10:03
Tegnap, azaz dec. 11-én voltam Donovalyban. Valóban 2 db. pálya és 2 sífelvonó üzemelt.Egész nap kb. 50 fő síelt a pályákon, így egyáltalán nem volt zsúfoltság. Szinte elszédültünk a köröktől, mivel csúszás után azonnal felvonóztunk, és így tovább. A szezon elején bemelegítés gyanánt kibróbálhattam frissen varratott sívitorlámat is, ami jól vizsgázott. A napot sztrapacskával és kofolával zártam, sajnos sör vagy becherovka nem fért bele, mivel én vezettem. Mindezeket összegezve jól éreztem magam. Jó tanács: nagyon tartsa be mindenki a közlekedés szabályait, ha személygépkocsival közlekedik, mert aránytalanul sűrű gyakorisággal mérnek a rendőrök, és vastagon fog a tolluk a bírság kiszabásánál. Ilyen eset pedig igencsak elrontja a síelés örömét.Sporttársi üdvözlettel: iudex
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Les Orres
2012.12.10. 14:03
Kedves Sporttársak ! Les Orres-ba / 2013.02-09-ig / az utolsó helyekre még le lehet csapni ! Részletek a korábbi hozzászólásomban. Üdvözlettel: iudex
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Les Orres
2012.11.25. 11:22
Kedves Sporttársak ! Ha valaki szívesen csatlakozna hozzánk sízni erre a síterepre 2013.február 2-9-ig /7 éjszaka, 8 nap, 6 napos síbérlet/, szeretettel várjuk jelentkezését. Salgótarján-Szécsény-Balassagyarmat-Budapest útvonalon megyünk autóbusszal. Pályaszállás, 2-3-4 ágyas apartmanok, önellátás, 88 km összpályarendszer. Indulás február 1-jén, péntek délután. Részvételi díj: 87000 Ft + 2000 FT /idegenforgalmi adó, ágyneműhuzat/. Csapatunk korösszetétele vegyes: 14 éves kortól 65 évesig. Érdeklődésre a sielok.hu postafiókomon válaszolok. Sporttársi üdvözlettel: iudex
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Sappada
2011.01.15. 10:25
Üdv mindenkinek ! A Sporthotel Volaia recepciójának telefonszámára és E-mail címére lenne szükségem. Ha valaki tudja, írja meg ! Előre is köszönöm: iudex
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Sappada
2011.01.06. 10:02
Szia Róka ! Minden kérdésedre választ kapsz a https://www.sappada.info honlapon . Balesetmentes síelést kívánok ! Sporttársi üdvözlettel: iudex.
Előzmény: (Róka 102200)
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Sappada
2011.01.04. 21:02
BUÉK minden Sappadát szerető sporttársamnak, valamint minden a Sporthotel Volaiában dolgozó magyar,olasz, lengyel, román és más nemzetiségű ismerősömnek ! Remélem mielőbb találkozunk, és jót beszélgetünk egy kupica szilvapálinka mellett közös élményeinkről ! Üdv mindenkinek ! iudex
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Kokava
2011.01.04. 20:29
Tisztelt dodi sporttárs vagy sporttársnő ! Köszönöm, hogy kismoszkvából ilyen kitüntetett figyelmet fordít személyemnek, de kérem, hogy sziveskedjék hanyagolni a jövőt tekintve e weblap hasábjain, és inkább e honlap célját szem előtt tartva sítapasztalatokról, síterepekről, élményekről - akár pozitív, akár negatív - tájékoztatni az e honlap olvasóit, már amennyiben vannak ilyenek, és/vagy síterepeket értékelni. Amennyiben ellenben mégis személyemmel kíván foglalkozni, kérem, ne terhelje ezzel a fórumozókat, megadott elérhetőségem - mivel nekem fényképem és elérhetőségem is közzé van téve - bitjei rendelkezésére állnak. Sporttársi üdvözlettel még mindig: iudex / és nem -iudex /. Egyszer majdcsak sikerül leírni.
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Donovaly
2011.01.03. 19:11
Kicsit megkésve, de hagy köszönöm meg kívülállóként, magánemberként és sporttársként is a dóvali pattyskinek és segítőinek a vörösiszap károsultjainak vendéglátását. Nagyok voltatok ! Sporttársi üdvözlettel: iudex
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Kokava
2011.01.03. 18:39
Nem ludex, hanem - helyesen - iudex . Köszönöm !
Köszönöm kedves dodi konstruktív észrevételét, de megelőző kokavai síterep-ismertetőmben egyaránt van pozitív és negatív észrevétel is. Ugyanis igyekeztem a tényekre szorítkozni, úgy, mint korábbi hozzászólásaimban.
Sporttársi üdvözlettel: iudex
u.i.: a " soha többé " pedig a szlotajánosok regnálásának a végéig jelentette - ez egyértelműen kiderül korábbi hozzászólásaimból. Most pedig kiadták az útjukat a józanul gondolkodók.
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Kokava
2011.01.03. 17:18
Két év után újra voltam Kokaván síelni. A tapasztalataimat e sorokkal megosztom sporttársaimmal:
Kokava sícentrom az Ipoly forrásánál helyezkedik el kb. 800 m-es magasságban, viszonylag nem messze Losonctól ill. Zólyomtól. Tiszta időben szép panoráma tárul elénk az Alacsony-Tátrára. A sícentrumot tudtommal felvidéki magyar családi vállalkozás üzemelteti. A sípályák két külön helyen találhatók. Van egy hosszabb, kb. 400 m-es, melyet inkább haladóknak ajánlok, és vannak a Szamárhegyen levő rövidebb, kb. 200 m-es tanulópályák / 2 db./. Valamennyi pályához tányéros felvonó tartozik, összesen 5 db. A sípályák tövében büfék találhatók elfogadható árakkal: pl. 1 adag ketchupos hasábburgonya 1 Euró. Az egész napos felnőtt síbérlet ára az idei szezonban: 11 Euró, ugyanez gyereknek: 9.30 Euró.
A síterep előnye: viszonylagos közelsége a magyar határhoz, és minden alkalmazott beszél magyarul.
A síterep hátránya: rövid és sajnos szerintem már nem is bővíthető , valamint félteltségnél is zsúfolt pályái, ami a sízés élményét leronthatja.
Aki tőbb napra akar ideutazni, az válogathat a panziók között, melyek többnyire felvidéki magyarok tulajdonában vannak, így magyarul nem gond a kommunikáció.
A zsúfoltság és a kellemetlen sorbanállás elkerülése céljából inkább a kevésbé telített hétköznapokat ajánlom a sportolni vágyóknak ill. az esti, lámpafényes sízést.
Az idei szezonban újra kitelepült Budapestről a hórafting baráti árakkal.
Balesetmentes csúszást kívánok minden sporttársnak ! Üdvözlettel: iudex
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Sappada
2010.03.02. 08:59
Akkor szezonbúcsúztatóul ismét egy kis csúszás Sappadán 2010. március 4-5-6-án barátokkal.
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Sappada
2010.01.29. 09:22
31-én irány Sappada, és végre egy hétig nem kell néznem, hallgatnom itthon a nyomoronc "politikusok" egymás gyilkolászását, anyázását,egymásra licitáló ígérgető hazudozását, szavazatokért való Qu....-válkodását ! Végre egy hét, csak a barátokkal, csak a családdal, csak a sízéssel ! Forza Sappada !
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
2010.01.13. 10:13
Csupán érdeklődöm, hogy hová tűnt a "Miért nem szeretem Szlovákiát ?" topik ? Kb. egy órával ezelőtt még lehetett olvasni.
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Sappada
2010.01.05. 10:24
Január 31-én a csapatom és én is ott leszünk. Már nagyon mocorognak a lécek a tartójukban. Remélem, sok hó lesz és jó idő. Bár annyi hó nem kell, mint tavaly volt. Helyette inkább szikrázó napsütés legyen bőven a jó minőségű hó mellett.
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
2009.12.28. 16:15
Fiúk ! Inkább igyatok egy kis szilvapálinkát, és menjetek már síelni ! Tschüß ! Salut ! Ciao ! Hi ! Szia ! Ahoj !
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
2009.12.23. 11:01
Minden kedves sporttársamnak békés karácsonyt, boldog új esztendőt, sok hóban bővelkedő balesetmentes sportolást kívánok ! Üdvözlettel: iudex
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
2009.12.14. 11:52
A baj csak ott van, hogy mindig az ilyen h..lye elenyésző kisebbség szívat minket országtól függetlenül.
Igen, az egymás iránti toleranciát jó lenne ismét megtanulni úgy a mindennapi emberi kapcsolatokban, mint a nemzetek közti diplomáciai életben.
iudex
108 élménybeszámolót írt
108
19 éve tag
Topik: Sappada
2009.12.14. 11:44
Már több mint 30 cm hó esett eddig. A jővő hétre pedig még több havat mutat a helyi előrejelzés, és erős lehülést.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.