Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ádám István által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (18)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2024.01.27. 11:18
Az elég nehéz lenne, mert az egy pálya egészen a kabinos allomásig (ideális hóviszonyok esetén)!
Előzmény: (- Marky - 220524)
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
Topik: Golte
2023.12.30. 15:02
Sajnos nincs hó!
Egy itteni dolgozó szerint 15-re tervezik a nyitást. Az új felvonókat szerintem még nem adták át, látszólag készen van. Az egész még egy építési területre hasonlít, a kocsik a pályán parkolnalnak, stb. Majd a hó mindent szépen betakar...
Előzmény: (WAndrea 217167)
20231228-104916.jpg
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2023.12.30. 14:43
Szerintem már nem is fog üzemelni, a honlapon is az van: 23/24 szezonban nem üzemel!
Biztos nem sikerült medegyezni az olaszokkal, sajnos.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2023.01.30. 20:49
Igen, ma meg (hétfőn) egyszerűen szuper volt!
Semmi várakozás, tök jó pálya (kár, hogy csak egy!) ....
Reméljük még sokáig ilyen jó viszonyok lesznek!
Előzmény: (VÁrpád 217662)
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
Topik: Krynica
2022.02.16. 20:10
Hát ez elég érdekes...🤔
Csak két dolog nem stimmel, a 4.pálya mellett van a korongos és a 2a. pályánál az ülős. A bezárás előtt időben kihúzzák a kerítést, hogy ne forduljon elő ilyesmi!
Az szuper, ha 4. nyitva volt, mert amikor mi voltunk négy hete, még semmi hó nem volt.
Előzmény: (alfigabi 215395)
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
Topik: Golte
2022.01.01. 15:38
Megkérdeztem:
A teszt fent a Hotel recepcióján van
A lenti állomáson nincs
Egy kicsit furcsa, mert akkor a lanovkával hogy jössz fel, válasz "védekezni kell", hát ezzel nem sokra mentünk....
A bérlet érdekes módon most nem fényképes!
Idefent rengeteg az autó, nincs hely parkolni, egy napra érdemesebb lentről a lanovkával
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
Topik: Golte
2021.12.31. 19:55
Fent a hegyen szerintem nincs , nem láttam.
Holnap megkérdezem, hogy az alsó állomáson van-e?
Napközben volt ellenőrzés a felvonóknál, de a maszkot nem kérték!
Előzmény: (Gargamel 213843)
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
Topik: Golte
2021.12.30. 21:40
Csodálatos idő volt ma, az enyhülés ellenére minden pálya üzemelt és egészen a źárásig jók is voltak (kivétel a Smrekovec alsó része 12 után)
Nem voltak sokan, 5-6 perces max. sorakozás. Remélhetőleg a következő enyhébb napokat átvészelik valahogy és egy jó szezon összejöhet!
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
Topik: Golte
2021.12.20. 09:41
De jó lehetett!
Mi 29-én megyünk 4 napra, ha a Covid helyzet is engedi!
Azért azt a maszkos dolgot nem tudom elképzelni, hogyan működik a felvonóknál (kesztyű, sisak, szemüveg, szb.) !?
Előzmény: (admin3 213440)
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
Topik: Bánkút
2021.11.03. 10:23
Van egy nagyon rossz hírem, az "A" felvonót visszahódította a természet!
Vasárnap kisétáltunk és megdöbbenve láttuk, hogy a felvonó nyomvonalát teljesen benőtték a fák. Azt hiszem erről végleg lemondtak ill. lemondhatunk! De még csak arra sem vették a fáradtságot, hogy a függesztékeket leszereljék, eltegyék tartaléknak vagy elvigyék a MÉH- be!
Az, hogy nincs az 1-es pálya lekaszálva ezek után már nem is meglepő (nem is volt már évek óta?).
A 2-es pálya jól néz ki, de érthetetlen, hogy a legtetején azt a 20 méteres sávot miért nem kaszálják le. Úgy néz ki, hogy 3-as pályát is feladták, egyre inkább szűkül és nincs lekaszálva. "B" "C" és "D" felvonók alatt ki van tisztítva a terep, de egyéb karbantartásnak nem látni a nyomát. A fentiek ellenére bízom benne, hogy az idei tél sokaknak fog örömet okozni Bánkúton is!
20211101-113057.jpg
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
Topik: Bánkút
2021.02.01. 16:31
Ma voltunk fent, de inkább nem kellett volna!
A hónak már csak nyomai voltak a pályákon, föld meg kövek és jég.
Igazi lécgyilkos terep!
Azért háromszor lejöttem a 2-es pályán és elég is volt.
Az idő csodálatos volt, napsütés és hideg.
Lehet, hogy ennyi volt az egész szezon? :(
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2021.01.30. 18:58
Hát ez hihetetlen...!
Itt vagyunk egy ugrásra és még csak nem is hallottunk róla!
Legutóbb '76 - 77-ben jártunk ott, aztán a "bob pályán" le Lillára.
De régen volt....
Előzmény: (skioutlet 211246)
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2021.01.18. 17:40
Most értünk haza Miskolcra, nagyon szuper volt(1 1/4 óra csak!)
Csodálatos napsütés és jó hideg (-6 C), de ami a legfontosabb szinte senki (megszámoltuk a pályán 20 - 30 fő között változott). Mi az alsó parkolóban álltunk meg, összesen 4-5 autó volt. 4 órás jegyet vettünk kb. 35-ször jöttünk le! Az 1. pálya működött mind a két felvonóval. Sajnos a hóágyúk folyamatosan működtek és néha ez elég érdekes volt. Az egyre növekvő dombokat sajnos nem dolgozták el. A rövidebbik felvonó feletti részt egyáltalán nem kezelték, ez sokaknak megoldhatatlan problémát okozott. A fel és lejutás a libegővel elég érdekes, a lécekkel a kezünkben, bakancsban és hátizsákkal...
A 2. pályán is mentek a hóágyúk, ez a pálya lenne az igazi, de ahhoz szerintem kellene egy csomó természetes hó is!
Összességében nagyon remek volt, jól elfáradtunk és ha az időjárás engedi máskor is elmegyünk!
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
Topik: Golte
2020.03.04. 14:40
Irtó jó lehetett!
Remek képek, persze gondolom drónnal!
Kb. 25 éve járunk ide, legutóbb Szilveszterkor voltunk. Az utóbbi években egyre kevesebben vannak, szerintem rövidesen csődbe fognak jutni:(
Reméljük, még lesz egy-két jó szezon addig!!!
Előzmény: (admin3 208839)
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2020.01.20. 16:49
január 10-12. voltunk kint, szombaton és vasárnap síztünk a végkimerülésig!
Szomabaton reggel köd volt és ez egy kicsit megnehezítette az ismeretlen pályán való haladást, de 4 - 5 menet után feloszlott és remek időnk volt végig.
A pálya irtó kemény volt, itt-ott kisebb kődarabokkal de jól tartotta magát annak ellenére, hogy sokan voltak.
Egy kicsit meglepődtünk amikor megmértük és a leghsszabb várakozás 7 perc (!) volt. Az alsó meredek rész délutánra már kibuckásodott és a sok ember miatt is propblémássá vált.
A fekete pálya és a lift nem volt nyitva, sok hó kellene még! A 6 személyes lift nagyon szuper, sokszor ki sem akartunk szállni, jó lett volna még pihenni. Szombaton este megnéztük a zubereci pályát gyalog, nagyon jó volt, de már nem volt erőnk, afolyadékveszteséget kellett pótolni!
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2019.11.10. 13:21
Hát én nem hallottam felújításról!
Mi tavaly nyáron voltunk benne, az egész házban egyedül. Tiszta időutazás, kb. a 70 - 80-as évek kollégiumi hangulatával.
Ha bírjátok a retrót, akkor ki lehet egyszer próbálni.
De legalább a pályaszállás az biztos!!!
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2019.03.08. 14:03
Az elég kemény lesz!
Készüljetek fel a kb. 40 éves időutazásra!
Küldhetnék néhány képet, de inkább nem....
Ha lesz hó akkor biztosan jól fogjátok magatokat érezni!
Én gyalog semmiképpen nem indulnék el felfelé, inkább fizetnék!!!
Előzmény: (Lalo85 205286)
Ádám István
18 élménybeszámolót írt
18
5 éve tag
2019.03.05. 14:05
2019.febr. 22-26. voltunk kint.
Már nagyon régen szerettem volna eljutni ide, de a 377 km kicsit elrémített!
Az utolsó napot leszámítva (köd) remek időnk volt. Nem is voltak túl sokan, jók voltak a pályák (mint a beton), rengeteget csúsztunk (napi 40 - 50 km). Ez volt az új léc próbaútja is, bevált (ELAN Amphibio 76) különösen a délutáni fellazult pályákon. A kiszolgálás meg az egész stílus azért még a régi szlovák iudőket idézi (jókat nevettünk és bosszankodtunk is). A pályák gondozását nem vitték túlzásba, volt amit le sem ratrakoltak (jó kis bánkúti nosztalgia volt)!
Érdemes kipróbálni!
Előtte kéthéttel Krynica, jobb volt!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.