Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Balog Attila által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (143)Időben csökkenő Időben csökkenő
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2022.01.25. 07:50
No azzal jómagam is szemeztem eleget, no és a Magos-Alacsony Tátrával sem keveset kaccsintottunk össsz.
Amúgy a komolyabb sorállás du1-4-ig volt...
Ja és a B-Tervben evett a barátom is aki emléktúrázott tegnap síelés helyett...
Akkor a mai kisebb tömegre iszom egy 2cl szőlőlevet from Irsai :))
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2022.01.25. 05:13
Tiszteletem!

Az osztrák szigorítások miatt a Síparkban töltöm az évi rendes január végi síelésemet.
Hétfőn volt az első sínapom lassan két esztendő óta, s nem várt tömeg fogadott eme hétköznapon(a felvonósok is megerősítették, hogy egy erős hétvégi napot zártak). Mivel minden rosszban van valami jó így legalább vissza kellett fognom magam amelyet a testrészeim, főképp láb tájékon... erőteljes hálával fogadtak.
A pálya rendben van, nyilván délutánra azért voltak keményebb(más talán jegesnek írná) felületek, de az utolsó fél órában(very happy half on hour) is tökéletesen lehetett közlekedni a lécek élein.
Kint volt a magyar demo sícsapat is ill. oktatták az ifjabb tehetségeket is.
Na ilyenkor az ember picit magába száll, aztán megpróbál ellesni valamit a NAGYOKtól.
A HÜTTE hozta a várakozást, tömeg, drágaság és SÖR továbbra sincs....mondjuk hála Sörapunak ill. a Zenthus sörfőzdének(Szentes) nem maradtam szomjas.
A napsütés csodálatos, a pici sípadavanok meg olyan cukik, hogy az ember nem is foglalkozik azzal, hogy 20percet áll sorba 2perc síelésért.
Remélem ma kisebb tömeg lesz, s akkor szebbeket írhatok.
A személyzet hozzáállása abszolút pozi, ők sem számoltak ekkora tömegre így szerintem a hétvégi létszámnál kevesebb fővel hozták le ezt hétfői-szombatot:)
sipark.jpg
sibaca.jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2022.01.15. 06:28
Hejj be szép(ek) a kamerakép(ek).
A kàposzta is magmaradt(fenyős kamera) és kecske(sítàrdafalom) is jól lakott.
Pazar kompromiszzum, "win-win" szitu.
Gratula, hàla...
Nyomàs a garàzsba a lécekért!!!!
IMG-20220102-124111.jpg
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2022.01.14. 20:02
Az igazi győzelem az ha mindenki elmegy síelni és nem a kameràkat bàmulja a fűtött szobából.
Aki pedig még tud és imád is síelni az a tömegben is megtalàlja eme csodálatos téli sport örömeit.
A négyes ülős felrepíti a bandàt a pályák pedig kellően szélesek, plàne ha FIS és a hàrmas is sízhető.
Karcoljatok vagy akár síeljetek talpon, de huzagoljon mindenki a friss levegőre, amíg lehet.
IMG-20220107-133645.jpg
1641383320919-1641222467288-sielos.jpg
1641203702734.jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2022.01.14. 10:45
Jövő héten mennék jómagam is, Sörapu te mikor mennél?
Előzmény: (Sörapu. 214304)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2020.02.17. 20:30
Kedves Feri!

Ezúton is hálásan köszönöm nagylelkű felajánlásod, melyet nagyra értékelek.
Írtam privátban,
Tisztelettel:
Attila
Előzmény: (WéberF 208426)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2020.02.15. 22:23
Kedves Sítársaim!

Léc-repertoár bővítési szándékom ürügyén írok nektek. Az elképzeléseim aránylag összeálltak, a célom egy újabb pályaléc(GS) a meglévő Elan SLX mellé.
176cm vagyok, az SLX 165cm, melyet nagyon kedvelek, de néha hosszabb, nyugodtabb íveket is megsíelnék, bár egyáltalán nem szoktam "nyugodtan" síelni...sőt legszívesebben minden kanyart "megtámadok", hisz az élet, de főképp a sí-idő mindig rövid:)...de néha az SLX-t is "rövidnek érzem", bár a mai napon épp nagyon jól megértettük egymást, így semmiképp sem válnék meg tőle.
Szóval egy hosszabb GS lécen gondolkozom, nagyobb rádiusz, hosszabb éltartás, s szerettem a régi SL léceket melyek(bár a rockot is szeretem amúgy) "jobban harapták" a havat, nem voltak "felhajlítva", ám persze nem hagytak túl sok időt a mélázgatásra.
Emellet sajnos idén már 45éves leszek jómagam is, bár továbbra is sportélményként tekintek a síelésre.
No ennyi elöljáróban, köszönet előre is néktek,
üdv: Attila
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
Topik: Nassfeld
2019.03.05. 20:38
Kedves Kócos!
Akkor jó erőt és egészséget, hogy havon ünnepelhesd akár a "két-nyolcast" is majd bő 11év múlva...
Előzmény: (kócos 205071)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2019.01.18. 20:20
Sajnos sérülés ürügyén most sajátságos "síszünetem" töltöm márciusig, ám egy jó kocsma-tippel szolgálhatok azért:
Zahradky hotel-nél: Al Pacino
Szezonbérlet ürügyén ha tehettük csakis ide tértünk be.
Valódi síelős fíling, remek zene, esténként freeride videók, "jóarc" pultosok, nem "Rotundás puccparádé" a majd 4Euros Pilsenivel.
S elérkeztünk a lényeghez: a 11-es(4,5%) csapolt Bakalár, mely igazi cseh kiválóság az "ivósörök" világában, s csak 1,7Euro-ért mérik(azaz szinte egyet fizet kettőt kap).
S a konyha is kiváló...
Jó síelést mindenkinek...
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.12.07. 15:55
Kedves Csabor!
"Látatlanban" is jobbulást kívánok síbarátilag...
Sajnos akkor most úgy tűnik, hogy nem számíthat a honi sítársadalom a jól megszokott(mert a jót ugyebár könnyedén megszokjuk) prémium-kategóriás, havas-beszámolóra.
No sebaj, reméljük az orvos hamarosan örömtelibb hírrel szolgálhat.
Szép telet azért...
Előzmény: (csabor 202283)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.03.14. 06:38
Szia KKy!
Értékeltem néhányat a képekből, s valóban a "halálfejes"-ről is van jónéhány. Gyakorlatilag olyan, mint 10éve. Kipróbáljuk mindenképpen, mert élőben az igazi, de azért lehet, hogy nem az SL lécekkel:)...
Jövő hétfő-szerdán leszünk ott, napsütést is rendeltem...
Vasárnap meg lehet, hogy Lomnic lesz a célterület, de majd figyeljük az időjárást...
Előzmény: (KKy 200668)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.03.13. 19:01
Szia Százas!
Nagyon köszönöm, az parádés lenne, ha bejön. A régi "halálfejes" pályát nagyon megnéznénk így kábé 10év után.(most fekete 3-as néven fut a Lukova 4-es ülőstől indulva)

Nos akkor kiváló havat mindenkinek a következő napokra.

üdv
Attila
Előzmény: (százas 200644)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.03.13. 06:35
Szia Százas!

Melyik előrejelzést használod?
Mi is érkezünk a héten, de csak az ünnepek után(vasárnaptól jövő szerdáig leszünk).

üdv
Attila
Előzmény: (százas 200634)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.03.06. 16:13
Köszönöm szépen az infókat, "elmentem" magunknak.
üdv
Attila
Előzmény: (golo 200416)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.03.04. 19:54
Nagy élvezettel olvastam e remek élménybeszámolót, egyrészt mert kedvelem a Vigyázó környékét, másrészt mert nagyon közel állunk síbarátaimmal, hogy a sítúrázás felé (is) vegyük az irányt, a "síközpontok" mellett.
Azt szívesen olvasnám, hogy hol volt(ak) a kiindulópont(ok) ill. a szállásról is jó lenne pontosabb info.
üdv
Előzmény: (golo 200371)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.02.28. 21:05
Azt immáron bizonyosan kijelenthetjük, hogy "termékeny talajba" ültette Ozsi eme videó-magocskát, mert beindult a szimpózium szépen.
Jómagam egyértelműen Fraxinus síkolléga bejegyzése(i) mellé tenném le a voksomat, bár minden amit a síelésről tudok, azt vagy a sípályán jól síelő humánerőforrástól vagy a síoktató-videókból lestem el.
Picit nekem olyan, mintha Ozsi belső-lábas cikke kelne életre(a szerzővel a havon:)).
Egyértelműen a dinamikusabb 2.rész a "szebb/élettelibb" számomra, a "lassúdabb" első felvonással szemben, amit bár szintén "megfontoltnak", mégis "urambocsá" unalmasabbnak látok.
Izgatottan várom a vitaindító véleményét a sok-sok hozzászólásra.
Maradok tisztelettel minden sífanatikus iránt, mert tényleg szép kis csapat gyűlt itt össze, s a cél nemes: minél élménydúsabb időtöltés mind a havon, mind pedig az agyakban.
Előzmény: (Fraxinus 200214)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.02.26. 21:29
A mai nap után úgy tűnik(ld.:M.Szentistván-fórum), hogy jó irányba halad a kapcsolatunk az Elan SLX-el, úgy tűnik megtartom...
Kicsi off: tegnap "sörbeszerző" úton jártam Csehországban, s jó tanulóként magammal vittem oda is Ozsi írását, s magoltam rendesen két korsó csapolt Starobrno között.
S a mai pályanyitás előtt is "ismételtem": a kanyar belső lábbal indít, külsőn végez.
Nos kérném tisztelettel működőképes a tananyag és egyértelműen stabilabb és "vagányabb" a síelés, jöhetnek az "élszögek" bátran.
Ami elképesztő, persze logikus is, hogy ennél a fincsi kemény/hideg hónál és technikánál szinte alig fáradtam el a menetek végén.
Persze igen kiváló volt a pálya a "szibériai hidegnek" hála, s nem kellett kerülgetni a többi sítársat sem a hétfő végett.
Egyszóval optimális volt minden. Álomszerű nap egészen zárásig.
Azt azért nem állítom, hogy könnyű az emberfiának "nyomonkövetni" a saját lábait egy szép tempójú piros-pályán, s persze a régi beidegződéseket is "felül kell tudni írni".
Már holnap mennék vissza rögzíteni a tudást...
Imádok síelni!!!
Előzmény: (yoee 200065)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.02.26. 21:06
A mai nap számomra TÖKÉLETES síélményt adott, s ez már reggel 9:30.kor "benne volt a levegőben".
A sok hónak, a kellő hidegnek és a hétfőnek hála kiváló minőségű sípályákon körözhettünk zárásig. A négyes ülős is ment egész nap, talán össz. 3-4 megállással, bár nem "max" sebességen.
A nap is sütögetett, így a hideg és a szél párosát is jobb színben tüntette fel. Sőt dél és kettő között egész kellemes idő kerekedett. A káposztaleves finom ill. a forralt bor is jól esett az első megállásnál.
Hatalmasat sportoltam, sikerült megvalósítanom a sítechnika-fejlesztést, pontosan úgy ahogyan legszebb álmaimban reméltem.
Jó döntés volt a hétfő, s persze az időjárásjelentés nézegetése is.
Hazaúton jött szembe egy Doppelmayr-s kisbusz, remélem a potmétert hozták...:)
Nos a lényeg: MOST kell menni síelni!!!
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.02.23. 07:19
Jómagam pontosan ezt próbálom követni az "egylábnál":

..."Az egylábas síelésnél (akár ívkülső, akár ívbelső) nagyon oda kell figyelni, hogy a terhelés felépülésére igen pontosan fel kell építeni a stabilizálásokat. Ha így gyakoroljátok, akkor viszont hasznos lesz, mert később fel lehet építeni a belsőn kezdést, amit át lehet vinni kétlábra, majd külsőre..."

és a jutalom mindig az, hogy utána sokkal stabilabb kanyarokat lehet húzni(kétlábbal), az meg csak hab a tortán, ha ezt ezek szerint még tudatosabban alkalmazva az Ozsi féle "cikkben" kifejtett, megfelelő belső él használatot is elősegíti
Hóra fel!!!
Előzmény: (ozsi 199927)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.02.22. 20:06
Naná, hogy nem adom fel, nagyon bizsereg már a talpam és micsoda remek téli napok jönnek. Krónikus sípálya-hiányom van. "Dolgozni fogok a lécekkel" ezt ígérhetem.
S "egylábazáson" a Lackó-féle "egylábat" értem, amikor a másik láb nem érintkezik a sípályával. Természetesen néhány(8-10) külső-belső ív után "lábcsere".
Előzmény: (Fuxos 199885)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.